Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

zosiasamosia.89
Pralinka witam:)
Widze ze pochodzimy z tego samego miasta ;)

Z tego samego miasta, a nawet z tego samego rocznika ;) a może i w tym samym szpitalu będziemy rodzić :)

Ja też nigdy żadnego paragonu nie dostałam, nie przeszło mi to nawet przez myśl, bo zwykle jak wychodziłam to miałam już w głowie to, co przed chwilą widziałam.... :) tak więc wszystko oczywiście idzie do kieszeni ;)

Kukurydza jesteś doskonałym przykładem tego, że warto się nie poddawać, emanujesz radością nawet przez to, co piszesz :) a z łóżeczkiem mam podobny problem, bo też jakoś muszę je wcisnąć do naszej sypialni, bo ani mi się śni w tym momencie oddawać jej dla pokoju dziecinnego, no jeszcze nie teraz.... :))

http://fajnamama.pl/suwaczki/pbkddcf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/h8xdiit.png

Odnośnik do komentarza

Witam nową mamę :) ja za wizyty nie płacę każdorazowo, ponieważ mąż ma pakiet medyczny z pracy i po prostu co miesiąc opłacamy składki. Zaletą tego rozwiązania jest to, że oprócz wizyt u ginekologa jest cały wachlarz pozostałych specjalistów i badań :) jednakowoż nie wszystkie badania mamy w pakiecie dlatego też chodzę do gina na NFZ i porażka. Ostatnio byłam u niego z wynikami to tylko przepisał je do karty ciąży nie wypowiadając ani jednego słowa...

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqg7uqp0k1k.png
https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kue94fgjm.png

Odnośnik do komentarza

Natalia zamiast termoforem pożyczyłam od babci wiekowa poduszkę elektryczna która w kryzysowych bólach sie sprawdza. Wole jednak od tego ciepłe kąpiele w wannie dodatkowo odprężają. Coraz cześciej myśle o jacuzzi co by mi wymasowalo plecy. Do tej pory zawsze pomagało na ból ale boje sie o temperaturę wody, czy nie będzie za wysoka?
Ja w Bydgoszczy płace 200zl za wizytę z usg 3d nie myślałam czy to drogo czy tanio. Lekarz miał super opinie od kobitek którym przyjmował poród. Zaangażowany i pytał o samopoczucie. Ja prawdopodobnie wskazanie do CC wiec opieka będzie dla mnie mega ważna.

Odnośnik do komentarza

Gdzieś czytałam, że temperatura może mieć max 37 stopni. A ja uwielbiam się kąpać niemal we wrzątku... więc musiałam przestawić się na prysznic... :D
A co do jacuzzi, to wiem, że nie można w późnej ciąży (ale czy przez całą..?). W później nie, bo to może ponoć wywołać przedwczesny poród. Ale też nie wiadomo czy to prawda. Na necie wszystko da się wyczytać, i niełatwo ocenić czemu wierzyć a czemu nie... ;)

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

mmj
Ostatnio czytałyśmy książkę "Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat " Autor w bardzo dowcipny sposób przekazał podróż małego bobasa od plemników do porodu (gdzie maluch barykadował główką wyjście, bo nie chciał wyjść). Na początku przeczytałam ją sama, ale stwierdziłam że jest na tyle duża, że możemy przeczytać ją razem. Tym bardziej, że nie jest długa.

Też polecam przeczytanie z dziećmi tej pozycji:) Czytaliśmy z Lilcią i Namirkiem, gdy czekali na braciszka. Bardzo im się podobało.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Dzis bylam na usg. 3D_4d zaplacilam. 250 zl. Nic wiecej sie nie dowiedzialam niz po usg od swojego gina. Pozatem na dzisiejszej wizycie pani doktor nic nie omawiala tylko dala parametry na kartce i tylko burkla ze wsxystko ok. Zapytalam czy widac plec. Ze raczej nie widac ze sugeruje ze dziewczynka. Co to znaczy ze sugeruje?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5yjqnobu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qq7m6j6.png

Odnośnik do komentarza

Pralinka witaj sąsiadko:) Ja z Katowic jestem. Rozgość się u Nas:) Gratuluję córeczki - u mnie też w 12 tc pani dr oceniła, że noszę dziewczynkę - tak jak chcieliśmy:) W pierwszej i drugiej donoszonej ciąży też w 12 tc ta sami dr się nie pomyliła, także ja zawierzam jej w 100%.

Dziewczyny ja się kąpię/kąpałam w 39 stopniach i na mnie akurat to nie wpłynęło.

pati zazdroszczę słonka:) U Nas dziś pochmurnie i wilgotno było, więc o spacerze mowy nie było:/

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

armin
Dzis bylam na usg. 3D_4d zaplacilam. 250 zl. Nic wiecej sie nie dowiedzialam niz po usg od swojego gina. Pozatem na dzisiejszej wizycie pani doktor nic nie omawiala tylko dala parametry na kartce i tylko burkla ze wsxystko ok. Zapytalam czy widac plec. Ze raczej nie widac ze sugeruje ze dziewczynka. Co to znaczy ze sugeruje?

Dziwna ta lekarka i z całą pewnością nie zapracowała na te 250 zł. Także współczuję! Co do płci to nie wiem co miała na myśli - że raczej nie widać (co siusiaka??) i dlatego myśli, że to dziewczynka??!! Chyba się nie zna i tyle:/

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Pewność to dopiero po narodzinach:) Albo na podstawie płynu owodniowego.
Na tym etapie ciąży (u mnie 13 tc) płeć można poznać po ułożeniu guzka płciowego - skierowany ku dołowi dziewczynka, ku górze chłopak.
Zacytuje fragment z portalu mjakmam24 dotyczący kształtowania się narządów: "Płeć dziecka: co i kiedy można zobaczyć

Narządy płciowe chłopca, czyli członek i moszna, powstają około 9. tygodnia życia płodowego, a jajowody, pochwa i macica – kilka lub kilkanaście dni później (w 10.–11. tygodniu). W 12. tygodniu od zapłodnienia (czyli w 14. tygodniu ciąży według obliczeń lekarza) zewnętrzne narządy płciowe są ukształtowane. I często już wtedy można je zobaczyć podczas badania USG. Ale nie zawsze można być pewnym wyniku badania. Jego wiarygodność zależy od doświadczenia lekarza przeprowadzającego badanie oraz jakości sprzętu ultrasonograficznego. Płód może być też tak ułożony, że zobaczenie narządów płciowych jest niemożliwe. Im późniejsza ciąża, tym wynik badania pewniejszy. Płeć można też okreslić – ze stuprocentową pewnoscią – na podstawie badania płynu owodniowego pobranego z macicy. Obecne w płynie komórki płodu poddaje się badaniom genetycznym, które okreslają też płeć. Jednak takie badania wykonuje sie tylko w szczególnych sytuacjach, np. aby wykluczyć wady genetyczne".

Amin w którym tc jesteś?

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Spoczko, spoczko kukurydzka:) Ach te roztrzepanie ciążowe hehe:) Ustaw sobie suwaczek, żeby było widać czarno na białym, w którym Tc jesteś:) A jak z objawami w ciąży bliźniaczej? Były/ są ze zdwojoną siłą?

Fizka współczuję straty dziadka. Zapalam świeczkę

. Trzymaj się!
Sandrusia, midwiferka żyjecie??? Odezwijcie się!

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Powiedziałam dzisiaj mojej bezpośredniej przełożonej w pracy o maluszku. Nawet nie było tak źle:)

Dobra, zmykam spać, bo jutro pobudka zapewne przed 6 za sprawką mojego dzisiejszego ośmiomiesięczniaka, który tryska humorem z rana:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Mamalina według książek miały być, ale szczerze mówiąc gdyby nie duże piersi i test ciążowy to chyba bym się nie domyśliła niczego ;) Fakt,ze spałam jak niedźwiedź i miałam LEKKIE nudności (bez wymiotów... współczuję Wam tego dziewczyny) ale to jedyne moje objawy. Gdyby nie stres to mogłabym powiedzieć, że bajka.;)
Planuje ustawić suwaczek, tylko musze najpierw poczuć się zdolna usiąść z laptopem bo na telefonie to dla mnie awykonalne;)

Dzis zaczęłam dziś oglądać spodnie ciążowe. Od leżenia w legginsach zrobiła mi się czerwona pręga na brzuchu :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...