Skocz do zawartości
Forum

Ząbkowanie


Gość biała1987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość biała1987

witam was serdecznie kobietki, mam takie pytanko może któraś z was też tak miała ze swoją pociechą otóż moj syn a 13 miesiesy ma 7 zebów z tym ż e dolna dwójka wyrznęła się juz chyba z dwa miesiące temu adrugiej ani widu ani słychu a ida mu juz kolejne zeby .nie wiem czy jest to normalne czy powinnam sie martwic

Odnośnik do komentarza

U mnie była taka sytuacja, że synkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał około sześć miesięcy, drugi 3 tygodnie później. A dziś ma prawie 10 miesięcy i na tych dwóch ząbkach pozostało. Mi się wydaje, że każde dziecko inaczej się rozwija i w różnym tempie. :) Ja po prostu cierpliwie czekam na trzeci ząbek. :)

Odnośnik do komentarza
Gość MamaMaRysia

Antossia
U mnie była taka sytuacja, że synkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał około sześć miesięcy, drugi 3 tygodnie później. A dziś ma prawie 10 miesięcy i na tych dwóch ząbkach pozostało. Mi się wydaje, że każde dziecko inaczej się rozwija i w różnym tempie. :) Ja po prostu cierpliwie czekam na trzeci ząbek. :)

Oczywiście, że tak. Każde dziecko to wielka indywidualność :) Ja również jestem w podobnej sytuacji i też nie pozostaje mi nic innego jak czekanie :)

Odnośnik do komentarza

nie martw się tym.. tyle, ile dzieci... tyle też rożnych przypadków ząbkowania. Moja córeczka (15 miesięcy) urodziła się z dwoma ząbkami (dolne jedynki) a kolejne ząbki (górne dwójki) wyszły jej jak miała 10 miesięcy. Niedawno dołączyły górne jedynki a teraz zamiast dolnych dwójek, wyrzyna się z tyłu jakiś trzonowiec! To dopiero jazda!!

Odnośnik do komentarza
Gość Gosiulatt

Mój synek ma sześc zębów i od trzech miesięcy nie wychodzą mu następne. sama się zastanawiam co jest przyczyną. Znajoma mówiła żebym się nie martwiła bo kilka zębów może się pojawić w jednym momencie. Ząbkowanie u dzieci jest bardzo nieprzyjemne. dziecko bardzo się ślini i jest niespokojne. Biedak na początku swojego życia muszą tak cierpieć.

Odnośnik do komentarza

U nas dobrze się sprawdził żel na ząbkowanie z naturalnym składem :) Szybko zmniejszył ból, dzięki czemu mała od razu się uspokoiła, smarowaliśmy kilka razy dziennie. Ładnie zeszła opuchlizna, z którą długo się męczyliśmy... Używaliśmy tego : https://www.apteka-melissa.pl/produkt/gengigel-zabkowanie-zel-na-dziasla-20-ml,25483.html :)

Odnośnik do komentarza

A jak w tym czasie zachowywały się wasze maluchy? Mój malec w ogóle zrobił się rozkojarzony, przestał się uśmiechać, drapie wszystko dookoła (siebie, zabawki, mnie). Dodatkowo wpada w histerie jak coś mu się nie spodoba i ma dziwne gesty rączek - tak jakby łapał powietrze. Pediatra straszy nas, że mały jest zagrożony autyzmem, bo właśnie tak się zachowuje, a dwóch neurologów stwierdził, że to zwykłe ząbkowanie. Normalnie już od zmysłów odchodzę. Dodam, że obcych się normalnie uśmiecha, obserwuje nas praktycznie cały czas (oczywiście wtedy kiedy się akurat nie zajmuje czymś innym). Od zmysłów już odchodzę, bo nie wiem czy to faktycznie może być powiązane ze ząbkowaniem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...