Skocz do zawartości
Forum

Jaki laktator?


Gość mamusiaola2015

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Ulla.
Czy zamierzasz nie chcesz spróbować karmić piersią?
Być może w ogóle będzie Ci laktator potrzebny. A przynajmniej nie od razu.
Ja miałam ręczny Tommee Teppee.
Przy pierwszym dziecku przydatny. Odciągałam moje mleko, żeby podać je po kąpieli w butelce, a po nim jeszcze pierś.
Przy drugim dziecku laktator w ogóle nie był używany.

To co jest w tym momencie ważne, to zaopatrzyć się w w jakiś dobry krem/dobrą maść na sutki. Żeby uniknąć otarć i poranień.
Ja polecam Bepanthen, bo sprawdził się przy obu maluszkach. Po każdym karmieniu należy posmarować brodawki. Przed podaniem piersi NIE ZMYWAĆ tego WODĄ. Jeżeli nie zdąży się wchłonąć, to wystarczy delikatnie zebrać białą warstwę watą.
POWODZENIA :)

Odnośnik do komentarza

Witam, ja miałam medela mini electric, Ty zapewne już zakupiłaś, ale może inf przyda się innym mamom. Mały i poręczny przydał mi się na rozruszanie pokarmu w szpitalu gdy maluszek nie chciał za dobrze ssać. Dokupowałam tylko końcówkę z innym rozmiarem do ściągania, bo w zestawie była standardowa. Electric jednak sam ciągnął, nie musiałam ręcznie "pompować" Do ściągania pokarmu też był dobry choć ilości pokarmu ściąganego nie były duże bo nie było takiej potrzeby. Strasznie się wtedy denerwowałam a jeszcze bardziej denerwowały mnie pielęgniarki które zamiast pomóc to stresowały. Laktator pomógł, ale i tak najlepiej doszliśmy do ładu z jedzonkiem i ssaniem piersi dopiero w domu.

monthly_2015_12/jaki-laktator_40481.jpg

Odnośnik do komentarza

hey,
wiem ze to juz 10 miesiecy minelo ale moze jeszcze komus sie przyda informacja o laktatorze.
Ja osobiscie uzywalam Fidi 2,0 mi wystarczylo.
Cichy i mojego malenstwa nie budzil w nocy aaaa i co mi sie spodobalo to to ze pod usb sie podlacza lub baterie
Teraz juz odstawilam karmienie piersia i maluch juz powoli zaczyna chyba odrozniac smaki :)
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam ten dylemat czy elektryczny czy ręczny. I stwierdziłam, że nastawiam się na natruralne karmienie dlatego wybrałam ręczny, bo wiedziałam, że nie będę dużo mleka odciągać. Dłigo mi to zajęło zanim znalazłam odpowiedni. Pytałam chyba wszystkie znane mi osoby które znam :D i miały kontakt z laktatorami, przeszukałam opinie w necie aż w końcu poszłam do sklepu i jeszcze na własne oczy i ręce zobaczyłam który mi najbardziej pasuje ;) i tą ostatnią metodę polecam najbardziej, jednak jak trzymasz coś w ręce to wiesz czy Ci przypasuje czy nie. Mi przypasował laktator z Chicco Natural Feeling, idealnie pasował do mojej dłoni. Nie trzeba się "namachać" jak w niektórych laktatorach żeby odciągnąć mleko ;p nie śmierdzi plastkiem i ma bardzo delikatną osłonkę tą która otula sutek :) Używałąm go w sumie dość często bo wróciłam jednak na studia i bylam z niego bardzo zadowlona :) Polecam z całego serca :)

Odnośnik do komentarza

Byłam bardzo wrażliwa na niektóre laktatory. Dopiero po zastosowaniu tego https://lionelo.com/shop/twee/ mocno mi ulżyło. Mogłam sobie dopasować stopień ssania. Jak brałam laktator to jeszcze dostałam ładowarkę, pokrywkę, butelkę, nakrętkę, smoczek i nakładkę. Ogólnie bardzo dużo rzeczy w cenie, więc okazuje się, że to jeden z najtańszych i najlepszych laktatorów na rynku obecnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...