Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe mamusie 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Pogloska, super ze z maluszkiem dobrze :) ogolnie to dziwne tylko ze lekarz nie dal zadnego komentarza co do lozyska poniewaz zazwyczaj kiedy lozysko jest na przedniej scianie to porod odbywa sie przez cc ale lozysko niby moze sie jeszcze przemiescic...nie wiem kurcze no ja lekarzem nie jestem ale powinien Ci powiedziec wszystko.Na pewno jesli jest nisko to musisz sie oszczedzac tyle wiem bo kolezanka bliska miala w 4 miesiacu wlasnie lozysko nisko i duzo lezenia zadnego sportu itd...moze lekarz wie ze to sie jeszcze moze zmienic i dlatego nie chcial siac paniki ;) ale lepiej podpytalabym go co i jak

http://www.suwaczki.com/tickers/7u2290bva5ws0d5d.png

Odnośnik do komentarza

Gemma jeśli łożysko jest na ścianie przedniej nie ma powodu by wykonywać cesarskie cięcie. Cesarskie cięcie wykonuje się gdy łożysko jest przodujace a to jest zupełnie co innego. Ja też mam pierwszy raz bo to już trzecia ciaza łożysko na przedniej ścianie i żadnych rokowań na cesarke nie ma chyba że dziecko źle się ułoży albo będzie za duże.

Odnośnik do komentarza

Pogłoska tak jak napisałam wyżej :) jeśli było by coś nie tak lekarz napewno by Cie Uprzedził. Nie martw się na zapas łożysko oczywiście może się przesunąć. Ale to łożysko przodujace niesie ze sobą ryzyko zagrożenia ciazy :)

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam już 17 tydzień :) bardzo się cieszę że jakoś to zlecialo bo dni wlekly się niesamowicie :D czekam cały czas na usg ok 20 tygodnia kiedy to dowiem się czy nadal wszystko w porządku i co za lokator tam siedzi. Mam już dwóch synów więc liczę na... syna lub córkę obojętne. Wiecie już co będziecie mieć? Poród mam na 1 lipca :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
nie myślałam, że tu się tyle dzieje jak powstała gr na fb :)
Super, że wyniki badań u Was w porzadku :)
Ja też miałam łożysko umiejscowione nisko i na przedniej ścianie na badaniach prenatalnych (11t6d), ale ostatnio lekarz nic nie mówił, więc chyba jest dobrze :) z wrażenia standardowo jak zobaczyłam malucha to zapomniałam o umiejscowienie łożyska zapytać.

U Nas prawdopodobnie chłopiec :) 90%. Ale to diagnoza z prenatalnych, zaś w 13t na wizycie lekarzowi nie udalo się podpatrzeć nic, bo maluszek spał skulony. Ale przed następną wizytą na pewno skusimy się na coś słodkiego i go trochę rozruszamy!:)

A termin 30.06-01.07 ;)

Odnośnik do komentarza

Hej :-)
Karolina, ja miałam robione badania na alleo mimo że nie mamy konfliktu. Nie wiem w zasadzie czemu ale lekarz zlecił to zrobiłam i wyszło ok.
Dziś się w końcu zmobilizowałam i pojechalam po wyniki z krwi z prenatalnych. Wyniki ok, ryzyko się zmniejszyło. Jutro idę na wizytę i już się stresuję... Mam nadzieję że wszystko dobrze będzie...
Cieszę się że u Was wszystko dobrze

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo99n73u0wbhq2r.png

Odnośnik do komentarza

~nowa1
Witajcie dziewczyny,
Chciałam się Was zapytać jakie miałyście normy badań w II trymestrze. Głównie chodzi mi o prolaktynę i TSH.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

hej,
Jeżeli chodzi o TSH to nie bada się tego w przypadku jeżeli nie masz do tego jakis wskazań. co dla mnie jest dziwne, bo dziecko moze byc chore na hipotyreoze, ale moze kiedys to dolacza wreszcie do badan podstawowych.
ja osobiscie biore letrox 75/50 co drugi dzien wymiennie. jestem pod kontrola endokrynologa i co miesiac chadzam na wizyty. mam ukryta chorobe autoimmunologiczną tarczycy i tylko ze wzgledu na moj upor mialam to zbadane. i bardzo się z tego ciesze, ze nie dalam za wygraną ;)
obtawiam, ze pierwsza moja ciaza mogla sie zle rozwijac wlasnie przez niedoczynnosc tarczycy, ktora w 1 trymestrze jest bardzo wazna dla prawidlowego rozwoju dziecka.
jeżeli zas chodzi o prolaktyne to tego nie mialam badanego w ciazy, raz tylko progesteron.

Odnośnik do komentarza

~nowa1
Witajcie dziewczyny,
Chciałam się Was zapytać jakie miałyście normy badań w II trymestrze. Głównie chodzi mi o prolaktynę i TSH.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z TSH norma w ciąży jest mocno ograniczona w stosunku do tej nieciążowej - w skrócie - im bliżej dolnej granicy normy, tym lepiej. Przy poziomie powyżej 2,5 już jest wdrażane leczenie, przy niższym raczej dalsza obserwacja.

Jeśli chodzi o prolaktynę, to po 12 tc norma wynosi 770-5700 mU/l (taką normę w ciąży 12tc-28tc mam wpisane w moich wynikach).

http://www.suwaczki.com/tickers/2fwa3e3ksdeyg0kh.png

Odnośnik do komentarza

hej, dawno mnie nie było, z niecierpliwością czekam na prenatalne 20 stycznia ;) też bym dołączyła do facebookowej grupy, może jakieś ponowne namiary? :) dopisałam się do jakiegoś pliku w google docs bodajże, ale tak się ciężko wyszukuje posty wstecz ...pozdrawiam :)
ps. już 13 tydzień czy są szanse aby na prenatalnych tak wcześnie poznać płeć? ;)

Odnośnik do komentarza

Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie
Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :)
link:
http://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...