Skocz do zawartości
Forum

Co czytacie dzieciom?


Gość czytajka

Rekomendowane odpowiedzi

U nas się sprawdzają takie książeczki co można kupić w kiosku czy empiku za 7 zł chyba. są ze strażakiem samem, psim patrolem czy z peppą, u nas póki co te bajki królują. Ciekawsze książki czy opowiadania mam wrażenie że są za długie i synowi ciężko się skupić i pamiętać co była na początku. A te książeczki to juz niektóre na pamięc zna ;)

Odnośnik do komentarza

Grozą zdjął mnie pierwszy post w tym temacie. No bo jak to - tylko polskich autorów?! A co w ogóle to ma do rzeczy? Brrr... aż we mnie zawrzało, żeby zacząć czytać same zagraniczne :P
A tak poważnie, to ja chyba najbardziej ufam Skandynawom, bo u nas na półce z bajami oprócz standardowych wydań baśni zebranych różnej maści królują Tove Jansson i Muminki wraz z Astrid Lindgren (szczególnie ulubiona "Ronja, córka zbójnika" i "Dzieci z ulicy Awanturników" - ciągle szukam tej książeczki o samej Lottcie, ale w empiku nie ma i jakoś nie wpadła mi w ręce dotąd).
Oprócz tego absolutnie genialna jest książeczka Bajeczka na twoją modłę Raymonda Queneau - dziecko wpływa swoimi decyzjami na to, co robią bohaterowie książeczki.
Ostatnio kupiliśmy - aczkolwiek bardziej dla siebie - trzytomowe wydanie "Baśni włoskich" Italo Calvino i przypadkiem okazało się, że niektóre są króciutkie i dowcipne i nadają się do głośnego czytania.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio kupiłam córce w Biedronce książkę "Najpiękniejsze bajki" za 19,90zł (!!!) z pięknymi ilustracjami i bajkami: Kot w Butach, Złotowłosa i 3 misie, Czerwony Kapturek i Trzy świnki. Teraz czytamy to w kółko, bardzo się córce )3 l.) podoba :) Ostatnio zaczęłyśmy odgrywać same Czerwonego Kapturka :) Jeśli nadal są w Biedrze te książeczki, to bardzo polecam :))

Odnośnik do komentarza

Tekst linka

Polecam te proste, pogodne opowieści, przeznaczone dla kilkuletniego odbiorcy, będą doskonałą czytanką do snu, mogą być również materiałem do pracy wychowawczej i edukacyjnej. Przyjemności czerpanej z czytania towarzyszą także elementy poznawcze. Dziecko przyswaja nowe słownictwo, uczy się świata i zachowań w grupie. „Bajki dla najmłodszych” to sympatyczni bohaterowie, pouczające sytuacje i świat, w którym maluch może czuć się bezpiecznie. Przed Wami radosne opowieści na pogodne chwile dzieciństwa.

monthly_2017_01/co-czytacie-dzieciom_53700.jpg

monthly_2017_01/co-czytacie-dzieciom_53701.jpg

monthly_2017_01/co-czytacie-dzieciom_53702.jpg

monthly_2017_01/co-czytacie-dzieciom_53703.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, popatrzcie sobie na ofertę książek w księgarni Szymelka http://szymelka.pl/. Jeśli szukacie dobrych książek dla Waszych dzieci to jestem pewna, że akurat tam znajdziecie. To nie są "zwykłe" książki, ale pozycje selekcjonowane przez specjalistów - psychologów, pedagogów. Można kupić i mieć pewność, że dostajemy wartościową pozycję, dopasowaną do naszego dziecka.

Odnośnik do komentarza

Kilka ksiązek dla maluchów, które z pełnym przekonaniem mogę Wam polecić:
Mikołajek
Chłopcy z placu broni
Dynastia Miziołków
Magiczne drzewo , czerwone krzesło ( dla nastolatków)
Oskar i pani róża - również dla starszych, jak i dla dorosłych.Sama płakałam przy niej jak dziecko.
Najwięcej promocji na ksiązki dla dzieci ma chyba Bonito: https://bonito.pl/l-1709-0-dla-dzieci-i-mlodziezy - dobra księgarnia, polecam zerkanć bo można upolować ksiązki naprawdę niedrogo.

Odnośnik do komentarza

My oprócz czytania na dobranoc książeczek, urozmaicamy edukację o elektroniczne odpowiedniki. Mieliśmy dla pierwszego dziecka zabawkę Kubusia Puchatka, który siedział na pniu i opowiadał bajki. Syn bardzo lubił słuchać długich opowieści misia, tym bardziej, że ten ruszał buzią i można było włożyć paluszek do buzi. Teraz dla córki mamy Misia Podróżnika z Chicco i on opowiada swoje przygody po polsku i po angielsku. Dziecko może samo wybierać tematy przygód wkładając odpowiednia kartę i oczywiście fajne jest to, że misio może "ugryźć" paluszek. Natomiast moja mama kupiła serię książek i magicznym piórek. Po dotknięciu piórem do kartki, opowiada ono znane bajki, np. Brzydkie Kaczątko lub Szewczyk Dratewka. Narratorem jest Piotr Adamczyk więc bardzo dobrze się słucha tych audiobooków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...