Skocz do zawartości
Forum

Co czytacie dzieciom?


Gość czytajka

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się po co sięgają Wasze dzieci a co sami chętnie im kupujecie i czytacie. We mnie największe zaufanie wzbudzają chyba tylko polskie ksiażki, polskich pisarzy. Bardzo dobrze bawimy się, kiedy czytam dzieciakom ksiażki, o przygodach bohaterów, których ja osobiście znam, pamiętam z dzieciństwa i których lubiłam. To taki wspólny temat i wspólne zainteresowanie :) Takim pewniakiem są dla mnie Bolek i Lolek, Reksio. Kiedys bajki a teraz swietne książki dla dzieci. A jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza

Kochani!
Ostatnio wpadły mi w ręce bajki terapeutyczne. Dokładnie mówię o książce "Bajeczne mikstury"
Dzieci chętnie słuchają a rodzice mają doskonałą pomoc by dowiedzieć się jak powiedzieć dzieciom o różnych trudnych sytuacjach, jak np. rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby czy nauczyć dziecka szacunku do rzeczy materialnych i wiele innych. W książce jest kilka krótkich bajeczek, którego bohaterami są zwierzątka. Przed bajeczką można znaleźć opis dla rodziców czego bajeczka dotyczy i czego uczy. Potem czytamy bajkę a na koniec rozmawiamy z pociechą o bajeczce a pomagają nam w tym pytania, które są na końcu każdej bajeczki. Polecam polecam polecam :)))

Odnośnik do komentarza

Mój dwu i pół latek zaczynał od rymowanych bajeczek, które wprost uwielbiał. Po kilku razach chodził po domu i z pamięci cytował fragmenty. Ostatnio przeskoczyłam do bajek juz nie rymowanych, takich jak Czarnoksiężnik z krainy Oz, Kopciuszek, Jelonek Bambi. Wszystkie opowieści zebrane w jednej Złotej Księdze Bajek. Zaopatrzyłam się w nią już jak synek zaczął gaworzyć i żeby nie mówić do niego bez sensu i zachęcać do pogaduszek, czytałam mu ją. Teraz jest to pozycja obowiązkowa w co wieczornym rytuale zaraz po kolacji i kąpieli. On leży w łóżku a ja siedząc na podłodze czytam mu do snu, tak żeby widział kolorowe obrazki. Powiem wam, że tę część dnia uwielbiam najbardziej. :)

Odnośnik do komentarza

Ja staram się wybierać takie książki, które zaciekawią malucha no i przy okazji czegoś go nauczą. Warto też zajrzeć w ten artykuł: [url]http://eu-eu.eu/co-czytac-dzieciom-8-wybranych-bajek/[/url], może komuś doradzi, po jaką jeszcze książkę można sięgnąć. Tuwim to oczywiście klasyka, ale jest tak wiele książeczek, że ciężko wybrać.

Odnośnik do komentarza

Wierszyki dla Przedszkolaka - najbardziej znane, polskie wiersze, typu Kaczka Dziwaczka, Dzik jest Dziki, Lokomotywa itp.

Pora na Potwora - to uwielbia córka sama "czytać"

książeczki z szczegółowymi obrazkami - np. Ulica Czereśniowa albo "W podróży czas się nie dłuży" - opowiadamy, co widzimy, tworzymy historie, rozmawiamy o uczuciach

Odnośnik do komentarza

Moja 6-letnia córeczka wprost przepada za Tają z Jaśminowej. Kupiłam ją jakiś czas temu, bo sama pamiętałam tę książkę z dzieciństwa. Idealnie wpasowała się w moją młodość, kiedy biegałam boso po ogródku :) Tym bardziej ucieszyłam się, że Zuzia też ją pokochała. To raczej poetycka książeczka dla spokojniejszych dzieci, ale obdarzonych wyobraźnią i wrażliwością.
Na pewno w pokochaniu przez małą książki pomógł fakt, że parę lat temu było wznowienie, więc nie straszę małej rozlatującymi się karteczkami, tylko mamy śliczny egzemplarz w twardej okładce z masą kolorowych, nastrojowych obrazków :D Czytamy w kółko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...