Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Jak twoje dziecko aktywnie spędza czas?"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Oliwier jest bardzo wrażliwym chłopcem, nie w głowie mu skakania przez płot czy szczelaniny. Oliwer uwielbia kwiaty, rośliny, grzyby. I choć ma dopiero 4 lata zna większość trujących i jadalnych grzybów ze swojej ulubionej książki "grzyby" Podręczny leksykon przyrodniczy. I z racji tego, że kocha przyrodę bardzo często chodzimy na spacery i zbieramy kwiaty szukając później ich nazw w internecie, wkładamy do zeszytu i suszymy po czym zimą oglądamy. Pasja Oliwerka trwa ponad rok i ciągle się rozszerza wzbudzając w nim kolejne zainteresowania min jak sadzić jak pielęgnować i jak dbać o rośliny. Nawet Paprykę mamy w doniczce, która rośnie od nasionka. Tak ta moja duszyczka malutka spędza wolny czas, na poznawaniu przyrody.

monthly_2015_10/konkurs-jak-twoje-dziecko-aktywnie-spedza-czas_38173.jpg

Odnośnik do komentarza

Mania lat 4 "hiperaktywnie" spędza prawie każdą swoją minutkę.
Energią córki i również męża wybrukować mogłabym drogę stąd do gwiazd.
Wieczorkiem wtulona w koc patrzę na Nich biegających z prędkością światła z punktu A do punktu B.
Zostaję, nie ruszam się, nie oddycham prawie. Mój raj. Moja szalejąca rodzina. :) ... i czuję, że dane jest mi więcej niż na to zasługuję.

Odnośnik do komentarza

Moi chłopcy nie usiedzą w miejscu ani minuty (nawet jesienią gdy są przeziębieni), dlatego aby ich zmęczyć idziemy do lasu na długie wycieczki. Szukamy grzybów, a przy okazji utrwalamy rodzaje drzew, ich liście i owoce :) Kolejną jesienną aktywnością, którą chłopcy uwielbiają to skakanie do wielkiej sterty liści :) Gdy już się ugniecie pod wpływem skoków, koniecznie trzeba ją rozrzucić :)

Odnośnik do komentarza

Ten Złoty Ogród co bajką się mieni,

ten ogrom liści, gra blasków i cieni...

I ja wraz z dziećmi w szaleńczym biegu,

by zdążyć się bawić przez opadem śniegu.

Liście HOP w górę! Niech spadną nam znów!

Bawimy się razem w Ogrodzie ze snów!

Wśród zimna i złota polskiej jesieni,

a słońce rozgrzeje i twarz zarumieni,

bo gdy jesienne liście są obecne,

to tworzą magię - i znów jestem dzieckiem...

Odnośnik do komentarza

Jesień...przyroda zwalnia,zamiera.W coraz rzadsze słoneczne dni babie lato leniwie snuje sie po polach.W trawie już "nie piszczy".A my,a moje dziecko...wciąż na pełnych obrotach;-))
Żyjemy tu i teraz,jesteśmy częścią natury.Gdy trafia się nieprawdopodobna okolicznosć,jak słoneczny weekend,obligatoryjnie wychodzimy z domu na spacer-niezależnie od temperatury,wiatru,kałuż czy braku modnego płaszcza.Moje dziecko bardzo lubi prace ręczne,prace które przynoszą mu radość,to jej pasja której nie pozwala "zasnąć".Rozwija swoje talenty,to czystaa "radocha"patrzeć na to!Będąc w domu zawsze namawia nas do gry w TWISTERA,potem proponuje żeby zrobić "coś"w kuchni.Lubi przygotowywać warzywa do soków,i pomagać i wypijać sok do końca!A tam to słodkości kulkowe jej chodzą po głowie,więc jest wesoło i smacznie.Klaudia lubi gazety dla dzieci,prosi zawsze żeby ją brać ze sobą na spacery,zawsze jest chwila na zatrzymanie się przeglądanie gazetki;-))naszym zdaniem aktywnośc to nie tylko jazda na rowerze czy skakanie,to również zbieranie liści,poznawanie przyrody-zmian,to też "namawianie"do przygotowywania potraw.Takie aktywności mojego dziecka to nasze radości,tak,one istnieją.

Odnośnik do komentarza

Ten Złoty Ogród co bajką się mieni,

ten ogrom liści, gra blasków i cieni...

I ja wraz z dziećmi w szaleńczym biegu,

by zdążyć się bawić przez opadem śniegu.

Liście HOP w górę! Niech spadną nam znów!

Bawimy się razem w Ogrodzie ze snów!

Wśród zimna i złota polskiej jesieni,

a słońce rozgrzeje i twarz zarumieni,

bo gdy jesienne liście są obecne,

to tworzą magię - i znów jestem dzieckiem...
Mikuś i Wojtuś

monthly_2015_11/konkurs-jak-twoje-dziecko-aktywnie-spedza-czas_38553.jpg

Odnośnik do komentarza

Poprzedni post jest bez zdjęć, dlatego publikuję ponownie zgłoszenie do konkursu :)
>Moi chłopcy nie usiedzą w miejscu ani minuty (nawet jesienią gdy są przeziębieni), dlatego aby ich zmęczyć idziemy do lasu na długie wycieczki. Szukamy grzybów, a przy okazji utrwalamy rodzaje drzew, ich liście i owoce :) Kolejną jesienną aktywnością, którą chłopcy uwielbiają to skakanie do wielkiej sterty liści :) Gdy już się ugniecie pod wpływem skoków, koniecznie trzeba ją rozrzucić :) [/quote]

monthly_2015_11/konkurs-jak-twoje-dziecko-aktywnie-spedza-czas_38572.jpg

monthly_2015_11/konkurs-jak-twoje-dziecko-aktywnie-spedza-czas_38573.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...