Skocz do zawartości
Forum

Ach te Nastolatki


Rekomendowane odpowiedzi

Vilemoo
Cześć Zubelku!!Miło Cie dziopka widzieć!!!:Całus:

trzeba gdzieś na starszą córę ponarzekać:Oczko:

Monia hmmm...ciężko powiedzieć...ja w jej wieku juz jeździłam na samodzielne wakacje ale sama chyba bym córek nie puściła:Zakręcony:

slonko pewnie, że da sobie radę, nie ma co przyzwyczajać dziecka do uspokajaczy, niech się uczy panować nad stresem. Powodzenia córci życzę:))

Karinka
http://www.suwaczek.pl/cache/67afb09ad9.png
Rozalka
http://www.suwaczek.pl/cache/55ddad4cd7.png

www.edukatorek.com.pl

Odnośnik do komentarza

Witaj zubelku

słonko- tak jak wyzej napisano od uspokajaczy jak najdalej,niech sie zachartuje dziewczyna,bo zycie to nie Bajka,a ze stresem trzeba radzic sobie i jak widzisz poradziła,testy napisała...Cool....

ja dzis wyszłam z siebie i stanełam obok,w tamtym roku kupowałam Karli okulary poniewaz lekarza sam zastanwiał sie czy zapisac czy nie bo wada małą ma,wkoncu zapisał,wiec kupiłam,jeszcze poprosiłam o specjalne szkła do kompa aby miały,karla nosiła przez mc pozniej sporadycznie choc sie nagadałam nie raz,ale jak wyjdzie z domu do szkoły,zatrzasnie drzwi to nie widze,czy je ma na nosie,
Dzis u higienistki byli sprawdzenie wzroku,stan glów,waga,wzrost.
i okazuje sie ,ze wada wieksza, po dyskusji z corka ma okulary na nosie,a okuliste mamy 3grudnia.
Pozatym jedna dziewczynka w klasie u niej ma wszy:((((
3lata temu tez ta sama dziewczynka miała wszy i po wszystkich dzieciach w klasie sie rozniosły,
2mc przed przyjeciem włosy z długosci do pasa scinane były do ucha,>

Dziewczyny mam pytanie czy moge tymi płynami i szam,ponami jej co jakis czas szorowac głowe,zapobiegawczo?

Odnośnik do komentarza

Vilemoo
Monia a może niech sobie gdzieś zarobi??jakieś roznoszenie ulotek coś gdzieś????

To nie akie proste, bo w szkole jest bardzo długo. Wraca około 16-17 potem lekcje itp. W sobotę pomaga mi koło domu zrobić, a właściwie na razie robi sama, bo ja z małą nie mam jak. No a w niedzielę to trochę luzu jej się należy.

Agusiax, nie mam pojęcia cz zapobiegawczo można, więc nie pomogę. Chyba najlepiej w aptece się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Monia38
Witajcie.
Ano jeszcze nie wiem co zrobię feriami. Może do tego czasu padnę i będą mieli żałobę........

Emil chory, Mańka się smarka. Lipa normalnie. Szpital mi się w domu szykuje.

Aśka z Sebkiem na mata-party poszli, więc balują. Kamil z lubą na pięterku:Oczko:
A ja mam dosyć byca wiecznie sama w domu. :didas:

Monia to wpadaj do Mnie:Śmiech:

Ja po wywiadówce,jestem przeszczesliwa mama Nastolatki,oby tak dalej sie uczyla córcia.zadnej jedynki nie ma zachowanie celujace, w jej klasie to sukces,na wywiadówke wpadła nauczycielka z przyrody powiedziała ,ze wstyd jej sie przyznac,ze nie radzi sobie z klasa Vc ostatnio chlopak wyzwał ja od Pi...... i K...... załamka co z ta mlodzieza sie dzieje,nauczycielka,odwróciła sie i wyszła z sali sie wypłakac,kobieta na oko 45lat i doswiadczenie poedagogiczne ma,ale rozkłada rece,wiem,ze cos nie tak jest w karli klasie,bo mi mowiła,ze nie moze sie uczyc na lekcji hałasuja przeszkadzaja,przeklinaja,mowie wam cyrk,szkoda tych uczniow jak karla jest w klasie 15 co chce sie uczyc i sa Dobrzy lub BDB a 14 im przeszkadza w nauce,nauczyciele dzis rozkładali rece,ze 1wszy raz maja taka klase,a ja na wywiadówce podeszłam cichcem do nauczyciela bez pardonu zabrałam dziennik,przejzałam dziecka oceny,co wczesniej i tak miałam na kartce i na ostatniej stronie w dzienniku czytałam uwagi......................
...................Dziewczyny załamac sie mozna 4strony uwag i to jakich,wiekszosc np
dziewczynka X przeklina
Chopak X na lekcji pobił kolege
Dziewczynka X wyzywa nauczyciela podczas lekcji,co wy na to?????????????????

Nauczyciel patrzał mi prosto w slepia i powiedział:co my mamy zrobic z nimi,a ja odp krótko: ze szkoła nie zrobi duzo nalezy to do rodziców ,poniewaz dzieciaki z domu wynosza i z podworka takie odzywki,ale widzie ,ze rodzice to gdzies,rok temu było podobnie,jest coraz gorzej,agresja rodzi agresje,doszło do tego ,ze dzieciaki majace po 11lat jak nie maja juz argumentów wiecie co robia: wyzywaja rodziców typu:Twoj tata jest taki,a matka taka.Karoliny klasa w tamtym tyg.miała psychoterapie,i psychoterapeuta nie umiał ich ujazmic,normalne jaja.Karla nalezy do tych spokojniejszych dzieci,az sie boje co to bedzie jak pojdzie do gimnazjum,ehhhh
__________________

Odnośnik do komentarza

Agusiax ja pracuje w podstawówce, wczesniej pracowałam w zawodówceiw gimnazjum. I to co kiedys było tam teraz jest juz w podstawówce. JA sobie radze, choc i mi czasem bywa ciezko. Najgorzej ze mowi sie do rodzicow, ze prosi sie ich o współprace, bo tylko razem mozna cos zdziałąc, to niektorzy mówia: pani wie swoje a ja swoje i wez....... no czasem to szok!. Ale dobrze ze jest mnóstwo rodziców, ktorzy wspołpracuja i nam pomagaja. Bo przeciez bez nich niewiele mozemy.

Julcia
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7437e67d.png
Zosia
http://www.suwaczek.pl/cache/4d94e4ac9b.png

Odnośnik do komentarza

słonko-wspołpraca musi byc z dwoch stron,nic sie nie wskóra tylko w szkole bez wspołpracy rodziców,rodzica,pozatym ja jestem zdania takiego,ze dziecko albo przeklenstwa wynosi z domu,z podwórka ale jesli rodzic z tym nic nie zrobi szkoła tym bardziej,na wywiadówce wogóle rodzice glosu nie zabierali na ten temat choc nauczyciel prosił,mysle,ze wiele rodziców sadzi ,ze szkoła jest od wychowywania,bynajmniej takie spostrzezenia miałam po zebraniu rodziców,zwłaszcza tych co ich dzieci szaleja cytat:

w domu Moje dziecko jest grzeczne

Jakies pare tyg,temu -karolina narzekała ze dzieci przed kosciołem wyzywaja sie, a potem ida na rózaniec,troche z nia podyskutowałam,po jakims czasie idez z kuchni z herbatą i słysze z Kali pokoju O..... K........ cofnełam sie powiedziałam,ze pod moim dachem takich słów sie nie uzywa,
oczywiscie nie był to koniec wywodów moich.....Karla poszła spac
wziełam słownik znalazłam przeklenstwo
Polozyłam go na jej biurku i napisałam karteczke na rano:Śmiech:

znajdz słowo K.... przeczytaj i przyjdz do pokoju rodziców

rano przyszła przerazona bo skumała co to znaczy po przeczytaniu wiec jej powiedziałam teraz napisz 100razy znaczenie tego słowa,buntowała sie wiec dorzuciłam 150 razy
w trymiga poleciała pisac.....
Napisała ,na koniec jej powiedziałam ze w domku jest jej mlodsza siostra która łapie słowa w lot i nie ma u Nas przeklinania i nie bedzie.

Ale i tak najlepsze sa jej odburkiwania,i na jedno słowo 200.

Betka77-Witaj a twoj 13 latek jakie miewa pomysły?

Odnośnik do komentarza

Eryk jako takich głupich pomysłow to nie ma,uczy sie tez dobrze do szkoły chetnie chodzi niby dziecko ideał nie...?!:Śmiech:ale te jego odzywki typu...ZARAZ i ton głosu jak by miał pretensje do całego swiata ze żyje to mnie po prostu szlag trafia:Zły:,nie ma dnia bez kłótni i ta bezmyslnosc,rece opadaja:zmartwiony:w srode przyszedł sobie z basenu bez skarpet, podkoszulki,"kaleson" a nawet czapki bo mu sie zamoczyły...rozumiecie....myslałam ze go ukatrupie,-3 na dworze a on jak by nigdy nic....no przecież nie jest zimno.....:Wściekły:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-6184.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-6186.png

Odnośnik do komentarza

Betka77
Eryk jako takich głupich pomysłow to nie ma,uczy sie tez dobrze do szkoły chetnie chodzi niby dziecko ideał nie...?!:Śmiech:ale te jego odzywki typu...ZARAZ i ton głosu jak by miał pretensje do całego swiata ze żyje to mnie po prostu szlag trafia:Zły:,nie ma dnia bez kłótni i ta bezmyslnosc,rece opadaja:zmartwiony:w srode przyszedł sobie z basenu bez skarpet, podkoszulki,"kaleson" a nawet czapki bo mu sie zamoczyły...rozumiecie....myslałam ze go ukatrupie,-3 na dworze a on jak by nigdy nic....no przecież nie jest zimno.....:Wściekły:

i nie zmarzł?!

A ten ton głosy pretensjonalny mnie też dobija. Zresztą Karina często chodzi z muchami w nosi jakby jej nie wiadomo jaką krzywdę zrobili...

Wogóle miło Cię tu spotkać, dawno nie miałysmy okazji poklikać:yes:

Karinka
http://www.suwaczek.pl/cache/67afb09ad9.png
Rozalka
http://www.suwaczek.pl/cache/55ddad4cd7.png

www.edukatorek.com.pl

Odnośnik do komentarza

U mojej córy w szkole jest taka gra motywacyjna tzw. Banj Sukcesów, gdzie dzieciaki zbierają lub mają zabierane supery.
Niesamowicie ich to motywuje i pozytywnie na nie wpływa.
I właśnie młoda też ostatnio mówi, że będzie bardziej obowiązkowa i uważać jak mówi jak wprowadzę takie supery w domu. Oczywiście już obmysliła ile i za co dostanie tych superów ale nie pomyslała, że ja jej też muszę zabierać za złe zachowania. A i myslała juz co jej sie bedzie należeć jak zbierze daną liczbę superów:smieszne:

Betka jak Eryk chce to może wprowadź i dla Igi przy okazji, zobaczysz może na młodego zadziała. Tylko ustal za co bedziesz + zabierać i jaka bedzie kara.

Karinka
http://www.suwaczek.pl/cache/67afb09ad9.png
Rozalka
http://www.suwaczek.pl/cache/55ddad4cd7.png

www.edukatorek.com.pl

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny. Poczytałam, ale cośik pisać mi się nie chce. Maluchy chore, a starszy od rana żre się ze swoją dziweczyną:duren:

Betka77
No to i ja dołacze do Was z moim 13-o latkiem(mam jeszcze córcie 2 letnia)ja cały czas mówie ..ze jak on dojrzeje to ja oszaleje:oczko:.Widze ze tu same pannice ale to może dobrze ze poznamy ten cieżki okres u obu płci.

Witaj Beatka77. Pocieszę Cię - nie oszalejesz:Oczko: Nie da się.

Betka77
Eryk jako takich głupich pomysłow to nie ma,uczy sie tez dobrze do szkoły chetnie chodzi niby dziecko ideał nie...?!:Śmiech:ale te jego odzywki typu...ZARAZ i ton głosu jak by miał pretensje do całego swiata ze żyje to mnie po prostu szlag trafia:Zły:,nie ma dnia bez kłótni i ta bezmyslnosc,rece opadaja:zmartwiony:w srode przyszedł sobie z basenu bez skarpet, podkoszulki,"kaleson" a nawet czapki bo mu sie zamoczyły...rozumiecie....myslałam ze go ukatrupie,-3 na dworze a on jak by nigdy nic....no przecież nie jest zimno.....:Wściekły:

Mój Kamil jeszcze trzy lata temu w zimie w krótkich spodenkach pomykał i twierdził, że mu ciepło. Za to dzisiaj ciepłe gacie na d... założył, bo mu stare:Oczko:kości zmarzły.
A do słówka zaraz albo będziesz musiała się przyzwyczaić, alebo wyrzycić je ze słownika dziecka. U mnie to słówko jest na porządku dziennym jak i : chwila, moment, sekunda itp

Odnośnik do komentarza

slonko2208
U nas tez zakaz na kompa i tv a bardzo sie stara gdy m ma wrocic z podrozy bo wtedy jada do kina, a wiadomo za zachowanie nieakceptowane przez nas nagrody nie ma. Wtedy jest era złotego dziecka:smieszne:

u Nas to samo zakaz na kompa i tv od pn do pt za to weekend moze zaszalec,jak narazie dziala i moze czerwony pasek bedzie na koniec roku,aby nie zapeszyc,córka ma duzo zajec pozalekcyjnych,teraz doszło jej jeszcze koło z matmy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...