Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.Co do wstydliwych dolegliwości to gazy miałam przez pierwszy trymestr,ale naszczęscie się tego tak nie wstydziłam bo puszczałam na okrąglo.Zas zmieniło się w typowe bekanie:/. Szczerze to to jest chyba bardziej wstydliwe, mój luby czasem przyznaje mi pkt (w żartach), wiem ze tego nie lubi no ale cóż zrobić.Ostatnio przyznał ze jak dziecko się urodzi to będzie tęsknił za bekaniem, a ja odpowiedziałam ze jak wtedy mi sie wymknie to z przerażeniem w oczach zapyta"jesteś w ciąży?"
Moj wymiar 100cm, 25 tydzień

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny,

Nie wiem czy wolno tutaj to robić ale podaje link do fajnego wydarzenia: http://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty-rejestracja.html?workshop_type=2
różne miasta jedno spotkanie można się pojawić i dowiedzieć/zapytać fajnych rzeczy :) jak dam rade to się wybiorę.
"Goherek" odnośnie bekania to i tak nie jest źle ja miałam straszne "wiatry" :( że aż narzeczony podejrzliwie co chwila się na mnie patrzył :(...

Odnośnik do komentarza
Gość Gosia89

Cześć Dziewczyny, na początek Wszystkiego najlepszego z okazji dnia Kobiet :) termin mam na 2 czerwca ale jakoś czasu brakowało na fora bo już jeden lobuziak biega po świecie. Gratuluję wam waszych maluszków oby były zdrowe no i wam niech się wiedzie i życzę wam aby wszystkie dolegliwości ustąpiły i koniec ciąży był dla Was pięknym czasem.

Odnośnik do komentarza

U mnie 84 w brzusiu i 23 tydz :)
Smutno mi tylko bo talia mi się zlała z resztą ciała :( już nie mam ślicznego wcięcia :( Mam nadzieje że za jakiś czas się znów pojawi O.O
ooo mnie jutro czeka glukoza i mam nadzieje że jakoś to będzie, bo Kajtuś wariuje od większej ilości cukru, a w dodatku od samego początku jest ułożony tak że przez prawie cały czas uciska mi pęcherz i jak ma szalone dzień to matko bosko o.O
Więc może być śmiesznie po takiej ilości cukru :)

Odnośnik do komentarza

gosiakzk
kamilaaa_n
gosiakzk
Asica ja również życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia!! wszystko bedzie/musi być dobrze:)

dziewczyny z cukrzycą ciążową - chciałam zapytać jakie macie normy cukru na czczo i godz po posiłku? jestem już kilka dni na diecie i już sama głupieje bo nadal nie mieszczę się w normach podanych przez lekarza, czy Wam pomogła coś dieta?? :( swoja droga to palce juz mam tak pokłute, że nie wiem który palec wybierać:(

Gosiu, ja mam na czczo do 90, a godzinę po posiłku żeby nie przekraczało 120. Nie martw się, trzeba dostosować co pasuje... Ja ostatnio wypiłam szklankę mleka wieczorem na lepszy sen i miałam 174 mg! Już więcej się mleka nie tykam... A Ty jakie masz normy? ostatnio liczyłam, że w sumie mierzyłam cukier ok 70 razy to tak z 10 razy byłam ponad normę.

No mi na czczo wychodzi 95, po posiłku 125-128:-( może za krótko jestem na diecie żeby w normach wszystko było???:((

Może, nie mam pojęcia. Ale też chyba te glukometry mogą zawyżać? Najlepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem. Uspokoi Cię to :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

kamilaaa_n
gosiakzk
kamilaaa_n
gosiakzk
Asica ja również życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia!! wszystko bedzie/musi być dobrze:)

dziewczyny z cukrzycą ciążową - chciałam zapytać jakie macie normy cukru na czczo i godz po posiłku? jestem już kilka dni na diecie i już sama głupieje bo nadal nie mieszczę się w normach podanych przez lekarza, czy Wam pomogła coś dieta?? :( swoja droga to palce juz mam tak pokłute, że nie wiem który palec wybierać:(

Gosiu, ja mam na czczo do 90, a godzinę po posiłku żeby nie przekraczało 120. Nie martw się, trzeba dostosować co pasuje... Ja ostatnio wypiłam szklankę mleka wieczorem na lepszy sen i miałam 174 mg! Już więcej się mleka nie tykam... A Ty jakie masz normy? ostatnio liczyłam, że w sumie mierzyłam cukier ok 70 razy to tak z 10 razy byłam ponad normę.

No mi na czczo wychodzi 95, po posiłku 125-128:-( może za krótko jestem na diecie żeby w normach wszystko było???:((

Może, nie mam pojęcia. Ale też chyba te glukometry mogą zawyżać? Najlepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem. Uspokoi Cię to :)


Mnie lekarz powiedział że tylko jak poważnie będzie przekraczać to mam przyjść wcześniej. Jak parę to mam przyjść w terminie. Ale ja mam wizytę za tydzień. Ale najlepiej się dopytaj.

http://www.suwaczek.pl/cache/0b0360c712.png

Odnośnik do komentarza

Witam Kochane Mamy ;3
Stwierdziłam, że skoro tak się mierzycie to spróbuje i ja. Troche sie przeraziłam tym co wyszło. Mam 117cm przy 27tc a przytyłam zaledwie 5kg. Mąż na szczęście mnie pocieszył i mówił, że kochanego ciała nigdy za wiele ;3
Tak przy okazji to wszystkiego najlepszego kochane Panie z okazji naszego święta :) Oby nasze maluszki były zdrowe i szczęśliwe.

Odnośnik do komentarza

hej :) rozbawiło mnie Wasze mierzenie brzuchów i oczywiście zaraz sama poleciałam zmierzyć. leci mi 26 tc i mam 95cm. dodam do tego,że moj wzrost to jakieś 155 więc przeuroczo muszę wyglądać - jak mała kulka :P
wczoraj widziałam się z moim brzdącem, kolejny raz potwierdziła,że dziewczynka, także tatuś już nie wymodli się o chłopaka. Mała pindzia dobiła do 700g. Tyle tylko,że jest malutka, bo też nie ma po kim duża być :) co do mnie,to mam jakąś infekcję w moczu i dostałam antybiotyk :( jednak staram się myśleć pozytywnie- ominęła mnie cukrzyca ciążowa, dzidziuś zdrowy, miałam podejrzenie o wirusa hcv,ale jednak nic nie ma.. tak więc nie mogę narzekać!
a teraz siedzę i myślę co tu na obiad zrobić... :) :) :)

http://www.suwaczki.com/tickers/010ivfxmbvwwh243.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

mój robaczek w 23t4d wazył 674g także twoje maleństwo naprawde jest malutkie. Ja sama pobawiłam się w wróżenie głupie i ubzdurałam sobie ze moj synek (którego też wywróżyłam:))przyjdzie na swiat z masa ciut poniżej 4kg-niestety bo troche mnie to przeraża, zobaczymy jak to bedzie ale porównując z twoimi wymiarami to jest spora szansa na to.A czy Wy dziewczyny macie jakieś wróżby odnośnie dziecka, ciąży?
Butelki kupiłam avent natural-kierowałam się tłumem w ciemno.

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Hehe, wrozb nie znam, poza takimi jak plec z ksztaltu brzucha, ze twk ksztaltny do przodu to chlopak, a jak rozlazly na boki to dziewczynka. U mnie nie dziala, mam ladna pileczke do przodu z dziewczynka.w srodku. Ze dziewczynki odbiraja urode i psuja cere tez nie dziala, w zyciu nie mialam lepszej cery. Ale co do wagi dziecka to nie slyszalam.

A ja dostalam tyle dobra od kolezanki, ze cale mieszkanie zawalone. Ubranka na pol roku, piekne. Mala ma wiecej kiecek niz ja ;-) , fotelik, wozek, wanienke, karuzelke z grzechotkami, nianie elektroniczna, laktatory do wyboru, rozki, spiworki. Takiego sw. Mikolaja nie mialam jeszcze. Wlasnie pralka hula, a ja mam uhahana buzie jak dziecko.

Odnośnik do komentarza

Jakbyście były zainteresowane to po zarejestrowaniu się na stronie pampersa można dostać zniżkę 25 zł do sklepu agito, ja zamówiłam 2 dni temu pieluszki pampersy premium care, te białe, w rozm 2 czyli 3-6 kg 160 szt za 78 zł, dostawa gratis i właśnie kurier przywiózł :-)
Jak na razie to mam trochę ciuszków, duże płatki kosmetyczne, grube bagietki do uszu, szczotke z włosia naturalnego, małe obcinaczki, 2 smoczki lovi 0-2, wózek, łóżeczko, przewijak, pampersy, 3 piękne pieluszki muslinowe no i pampersy i to by było na tyle. Do kupienia została wanienka, prześcieradła do łóżeczka, proszek do prania i emolium do kąpieli, krem na odparzenia i mokre chusteczki. Mogłabym cały czas oglądać te wszystkie rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Siedzieć w domu z półpaśćcem i chorym synkiem. W sumie od soboty coś go męczyło ale dawalam mu surówki i kropelki i robiłam inhalacje. Ale po mimo tego i tak mąż wczoraj wieczorem po pracy musiał z nim jechać na dyżur do pediatry i okazało się że rynek ma zapalenie krtani.
A miałam dzisiaj mieć usg i zobaczyć co u mojego szynka.

Odnośnik do komentarza

Asica234 trzymaj się jakoś. Musimy być dzielne. Ja też siedzę w domu z córką chorą na jelitówkę i moim twardym brzuszkiem. Staram się niewiele robić i czuję się jak kaleka ale nie nie jestem w stanie za wiele chodzić co przy dziecku w domu zbyt łatwe nie jest. Do tego po wizycie u chirurga dowiedziałam się że mam się oszczędzać uważać przy kaszlu i kichaniu i przed porodem to wiele mi nie poradzi bo potem i tak trzeba będzie operować. Rewelacja kilkumiesięczny bobas w domu + przedszkolak i ja mam iść do szpitala. A co do porodu to powiedział mi ze ginekolog musi podjąć decyzje czy naturalnie czy cesarka w tym wypadku. Nikt więc nie ma odwagi podjąć decyzji.

Odnośnik do komentarza

Co do wacikow. Kolezanka zwrocila mi slusznie uwage, ze z jedna paczka to nie poszaleje. Wszystkie mamy mowia, ze husteczki nawilzane to na wyjscia, bo srednio fajne sa dla skory, a w domu najlepiej myc pupe wacikiem i woda przegotowana. Tak zamierzam, a co za tym idzie wacikow potrzeba bedzie moc. Mala rzecz, a bylby problem zaraz na poczatku.

Odnośnik do komentarza

Hej, ja wlasnie wrocilam z zakupow; obladowana i wyczerpana. Kupilam emolium do kapieli i do smarowania, pampersy premium care 1 i 2, butelke Lovi ze smoczkiem imitujacym brodawke. Jest co prawda od trzeciego miesiaca, ale nie moglam sie jej oprzec, a poza tym bratowa kupila nam juz wczesniej startowy zestaw butelek Aventa.
Teraz leze z nogami do gory i odpoczywam, musze wymyslic cos na obiad :-)

Odnośnik do komentarza

Babyjaga no to musiałas być bardzo grzeczna jak taki bogaty mikołaj przyszedł:)
A wróżby to nie miałam takich typowych jak cera, kształt brzucha itp...
Moj luby jak się dowiedział ze jestem w ciąży"zabronił"mi pic kawy, no a bez kawy ciężko,dzień w pracy meczący i długi- no i mineło pare dni a mnie całkowicie odrzuciło od kawy, niemogłam jej przełknąć no i stwierdziłam ze to będzie chłopach- solidarność plemników- oboje nie pozwalają mi pic kawy...taka oto ma historia.

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Co do chusteczek do pupci to u mnie przy córci sprawdzały się Nivea soft&cream. Mimo upałów żadnych oparzeń czy podrażnień. Jak była starsza to fajne były też z Rossmana takie niebieskie baby dream a sporo tańsze od nivea ale to dopiero ok pół roczku. Wszelkie pampersy, biedronkowe itd podrażniały a tu nawet kremów specjalnych do pupy nie trzeba bylo jedynie po kąpieli.
Co do pieluszek to też przetestowałam za namową koleżanek różne rodzaje ale i tak dla mnie pampers są the jest. Na początku białe Premium. Potem zwykle zielone a na noc Premium. Jak się przypilnuje promocji to nie wychodzą drożej od biedronkowych i innych podróbek. A przynajmniej powloka wewnątrz po nocy nie jest ani troche "skulkowana" jak w każdych pozostałych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...