Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :) ja właśnie ogladam mecz polska-serbia. A przy okazji tak zglodnialam, ze wymyslam skąd zamówić żarcie i co :p pizza raczej mnie nie pocieszy, mam ochotę na jakieś makarony lub naleśniki, ale ze miasto nie za wielkie to raczej została sama pizza. Samopoczucie ok, tylko głód jak widać coraz większy doskwiera. A przyszły tatuś musi to znosić haha

http://www.suwaczki.com/tickers/010ivfxmbvwwh243.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie
Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :)
link:
http://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

Odnośnik do komentarza

Owszem, pracownik tymczasowy po 30 dniach zatrudnienia nabywa prawa do zasiłku chorobowego. To oznacza, że po tym okresie np. pracownica w ciąży może udać się na chorobowe, np. do dnia porodu. Ten przepis ma jednak zastosowanie, w przypadku trwania umowy o zatrudnieniu. Czyli, można być na tzw. L-4, ale jedynie do końca obowiązującej umowy o pracę łączącej pracownika z agencją. I jeśli czas trwania umowy będzie dłuższy, niż wyliczona data porodu, wtedy oczywiście wszelkie świadczenia są należne do dnia porodu. Umowa automatycznie się kończy, gdy wygasa czas kontraktu.

Co do później to przy niższych zarobkach PiS podobno płacić będzie

Odnośnik do komentarza

Witam Dziewczyny :)
Jak to jest z ta położna ... od kiedy trzeba już " taka posiadać ". Zupełnie nie wiem jak się za to zabrać .... to moje pierwsze dziecko i chyba powoli zaczyna mnie to wszystko przerazac ... :)
U mnie przy pierwszym podejściu powiedziała gin ze chlopak ... ale mówi zeby nie powtarzać, czekam do 26.01 .. juz nie mogę się doczekać :)
PODRAWIAM

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg3dbwcs5p.png

Odnośnik do komentarza

Hej, z tą położną to chyba zależy od miasta. U mnie nie ma takiej praktyki. Po prostu masz swojego lekarza a idąc do szpitala nie wiesz na kogo trafisz. Nawet twojego lekarza może nie być bo akurat nie ma wtedy dyżuru. U mnie było tak że mój lekarz był do godz. 15. a potem kończył dyżur i powierzył mnie swojemu koledze. Wiem że w wa-wie,wrocławiu czy katowicach można umówić się na poród z położną oczywiście za dodatkową opłatą. Ja tyle wiem na ten temat...

Odnośnik do komentarza

Czarownicavip - czyli ona będzie przy twoim porodzie, tak na wyłączność? Jeśli tak i to bez kasy to masz super. Bo ja o tej usłudze z położną to pisałam o usłudze bycia przez położną pod telefonem i gdy rodzisz ona przyjeżdża nawet gdy nie ma dyżuru. Z tego co wiem od koleżanki z wa-wy to ona podpisywała nawet specjalną umowę i ta położna była dla niej na wyłączność.
U mnie położna środowiskowa też przychodzi 3 razy po porodzie do domu i pomaga, doradza przy maleństwu. Ale taka opieka po porodówa jest zagwarantowana prawem i gdy zgłaszasz noworodka w przychodni to masz też wybraną położną która cię odwiedza. Jakoś nie dowiadywałam się czy przyjdzie przed porodem ale może też można o to poprosić. Pewnie zależy od wielkości rejonu i od jej chęci, a z tym jak wiadomo różnie jest w pulicznej służbie zdrowia...

Odnośnik do komentarza

Ok, czyli mówimy o różnych rzeczach. Zgadzam się, że opieka położnej środowiskowej jest bezpłatna i przysługuje każdej ubezpieczonej w nfz. Jak składamy deklarację w przychodni o wyborze lekarza pierwszego kontaktu to tam też wybiera się pielęgniarkę a kobiety dodatkowo położną. Tylko niewiele osób zwraca na to uwagę gdy nie jest w ciąży. A najczęściej to panie w rejestracji wpisują taką położną same bo przybajmniej ja nie znałam tych pań osobiście:-)

Odnośnik do komentarza

A ta położna przy porodzie jest po to żeby przypilnowała wszystkiego przy nas. Bo lekarz i tak przychodzi dopiero na koniec albo przy komplikacjach a cały czas są z nami położne. Niestety w dużych szpitalach często jest kilka rodzących na raz i położne biegają od jednej do drugiej. Mój mąż też był przy mnie ale bardziej do wsparcia psychicznego i podtrzymywania, niestety nie umie odebrać porodu:( a szkoda:-)
Jak pisałam wcześniej u mnie nie ma takiej opcji ale od dziewczyn z innych miast słyszałam, że to jest duży komfort psychiczny - zwłaszcza w dużych przeładowanych szpitalach

Odnośnik do komentarza
Gość kopaaakabeeena

Heeej. A ja v jeszcze nic nie kupowałam. Dzisiaj leze zmęczona po pracy bardzo :/ aa spojrzałem na zalando ale nie widzę filtru na niemowlęta tylko dla dzieci. Jak szukałaś tam ciuszków? A poza tym sklepem gdzie zamierzacie sie zaopatrywać w ciuszki/rzeczy dla dzidziusia?

Odnośnik do komentarza

No pusto trochę. Ja teraz częściej zaglądam na majowe forum bo w sumie wychodzi ba to, że jak dotrwam terminu to ok. 20 maja powinnam urodzić. Jestem właśnie po połówkowym. Wszystko ok. Zdrowy chłopak więc płeć 12tc się potwierdziła widać pani doktor miała dobre oko, że tak wcześnie jej się udalo coś dojrzeć. Maluszek waży ok. 489g i termin z usg wychodzi na 22.05. Pani doktor stwierdziła, że straszny wiercipięta z niego. Cos o tym wiem dzisiaj nawet w nocy to poczułam. Mam już córcię wulkan energii i miałam nadzieję, że synek będzie spokojniejszy ale może jak się w brzuszku wyszaleje to potem wyluzuje.
Co do ciuszków to przeglądam co mi po córci zostało i nadaje się dla chłopca. Reszta do wydania. Kilka ubranek dla chłopca kupiłam już ale troche większe na 3-6 miesięcy bo z tych małych to szybko dzidzia wyrasta. Po córci zostały mi rzeczy nawet z metkami. Wózek nam został, łóżeczko normalne i turystyczne też. Może dokupię jeden komplet pościeli i chciałabym jeszcze kołyskę do sypialni na początek bo nie mamy za dużo miejsca i łóżeczko strasznie by nam zagraciło pomieszczenie. Także sporo wydatków odpada ale i tak jak się zliczy to niezła sumka się uzbiera.

Odnośnik do komentarza

Aga, to mamy podobnie bo ja mam juz dwoch synow a teraz na ostatnim usg w 17tyg wychodzila corcia. ;) więc ubranka dla chlopca mam ;) pewnie znajdzie sie kilka unisex ale zastanawiam sie czy po tych chlopakowych nie najdzie mnie chęc na strojenie coreczki choc rożu nie lubie. Wozek mam pomaranczowy wiec sie nada,potrzebuje wanienke :) ale najwazniejsze z tych duzych wydatkow to samochod,jezdze toyota rav-4 ktora uwielbiam zreszta ale obawiam sie ze 3 foteliki z tylu to slaby pomysl-nawet obawiam sie ze sie nie zmiesci.jeden syn ma 7lat drugi 5. Za mali na przod. Takie to mam problemy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...