Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny jestem troche w zlym humorze pracowalam na umowe o prace przez agencje mazury job natomiast dzis zanioslam zaswiadczenie w ktorym tygodniu ciazy jestem i mi powiedziano ze konczy mi sie umowa 31 marca ( ogolnie jestem w 14tc) a porod mam na 1 lipca i niestety smutna jestem ;(( w środe ide do radcy prawnego bo to jest jednak łamanie prawa.

Odnośnik do komentarza

Owszem, pracownik tymczasowy po 30 dniach zatrudnienia nabywa prawa do zasiłku chorobowego. To oznacza, że po tym okresie np. pracownica w ciąży może udać się na chorobowe, np. do dnia porodu. Ten przepis ma jednak zastosowanie, w przypadku trwania umowy o zatrudnieniu. Czyli, można być na tzw. L-4, ale jedynie do końca obowiązującej umowy o pracę łączącej pracownika z agencją. I jeśli czas trwania umowy będzie dłuższy, niż wyliczona data porodu, wtedy oczywiście wszelkie świadczenia są należne do dnia porodu. Umowa automatycznie się kończy, gdy wygasa czas kontraktu.

Co do później to przy niższych zarobkach PiS podobno płacić będzie

Odnośnik do komentarza

Daga nie przejmuj się. Przepisy od tego roku się zmieniły i te kobiety które nie są zatrudnione i np.studentki będą miały przez rok zasilek w wysokości 1000zl , tylko nie wiem czy to brutto czy netto.
Tyle samo co kobiety które sa zatrudnione na umowę o pracę i mają najniższe wynagrodzenie bo dostaną chyba 80% tego wynagrodzenia, chyba że przez pol roku wybiorą 100% a wtedy przez następne pol roku dostaną 60%. W necie znajdziesz dużo inf.na ten temat. Ja piszę z komórki wiec nie mogę Ci tego podlinkowac.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

Nikaa76
Daga nie przejmuj się. Przepisy od tego roku się zmieniły i te kobiety które nie są zatrudnione i np.studentki będą miały przez rok zasilek w wysokości 1000zl , tylko nie wiem czy to brutto czy netto.
Tyle samo co kobiety które sa zatrudnione na umowę o pracę i mają najniższe wynagrodzenie bo dostaną chyba 80% tego wynagrodzenia, chyba że przez pol roku wybiorą 100% a wtedy przez następne pol roku dostaną 60%. W necie znajdziesz dużo inf.na ten temat. Ja piszę z komórki wiec nie mogę Ci tego podlinkowac.

A Ty znowu na zakupach to pewniak

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

No mnie to chyba nikt nie przebije w nadrabianiu stron, ponad 40 i wszystkie przeczytałam.
Nie wiem od czego zacząć wiec po prostu napisze dzień dobry w nowym roku :)
Szkoda ze większość dziewczyn odeszła z tego forum przez jakiegoś głupiego prowokatora który pewnie specjalnie pisał jakieś głupoty i nakrecal dziewczyny. No ale rozumiem chcą mieć prywatność, szczególnie ze naprawdę pisałysmy tutaj o bardzo prywatnych sprawach. Ja chociaż mało się udzielam to śledzę od początku to forum i jako jedna z pierwszych na nim pisałam, żeby nie było że jestem jakimś przyczajonym nonejmem :p
Strauss Agani bardzo mi przykro z powodu waszych strat. Wierzę, że przetrzymacie ten najgorszy okres i ze pozbieracie się szybciutko.

A moja córeczka okazała się chlopczykiem :D jak tylko lekarz włączył usg i zapytał czy widzimy płeć mąż od razu powiedział ze chłopak. I faktycznie siusiak i orzeszki były ze hoho lekarz śmiał się ze stoi na baczność :D
Skończyła się laba jutro już wracam do niemiec.
Ściskam Was mocno dziewczynki i do napisania :*

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprcbxm8tja4d5c.png

Odnośnik do komentarza

Daga, Twoja umowa to za pewne nie "umowa o pracę" tylko umowa agencyjna, a ta nie podlega pod kodeks pracy, jest traktowana jak zlecenie czy dzieło.

Ale dziewczyny (Daga i czarownicavip, wpiszcie sobie w google "kosiniakowe". To nie pis daje ten 1000 tylko jeszcze PO uchwaliło ustawę autorstwa Kosiniaka. Żadna matka, która urodzi dziecko w 2016 roku nie zostanie bez tego 1000zł. Jeśli z umowy wynika niższy macierzyński to będzie dopełniony do 1000, jeśli jesteście bezrobotne albo na umowach śmieciowych to dostaniecie równy 1000. To jest kwota na rękę, wypłacana przez rok co miesiąc, niezależnie od dochodów małżonka.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...