Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny witajcie w ten słoneczny dzień :).
U nas już lepiej, trochę do łazienki gania, ale mniej. Dałam sobie spokój z tym sanepidem, starczy mi stresu po tych 4 dniach.

Wy tu o rollowaniu, a mąż to już za mną chodzi od paru dni ;). Rzeczywiście lekarz powiedziała, że skurcze macicy mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie na początku ciąży. U nas wszystkich już dziecko zagnieżdżone, więc raczej niebezpieczeństwa nie ma. Inna kwestia u dziewczyn z zagrożeniami. Mój też się boi, że "dźgnie" dzidzie i sam się powstrzymuje ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73pwoq2or9.png

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj niestety muszę jechać do laryngologa, ucho mnie boli. Jakoś udawało się to powstrzymywać wodą utlenioną, naprawdę pomagała, jednak już zaczyna bardziej boleć. Ciekawe, co wymyśli.. Antybiotyku w ciąży nie wezmę, nie wiem, co w takiej sytuacji można zrobić. Tak to jest, jak się bakterie przypałętają..

A filmu "9 miesięcy" nie oglądałam, też sobie włączymy dziś wieczorkiem, dziękuję za polecenie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73pwoq2or9.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja Was uwielbiam!!!! Zboczuchy moje kochane!!
Kati
moj chlopek roztropek tez ma troche postukane i mowi, ze dziwnie sie czuje obok wlasnego dziecka, ale kilka sztuczek w postaci kusej sukieneczki i ponczoszek podzialaly cuda :D
zwlaszcza, ze nie mam zadnych przeciwskazan, a ogromna ochote i nieziemskie doznania :)))
to, co napisala Nefer mna wstrzasnelo, bo tez czesto bawimy sie oralnie,
wspolczuje Ci Nefer i z drugiej strony stwierdzam, ze to straszne, ile niebezpieczenstw czyha na kazdym niemal kroku :(

co do restauracji
sama chetnie bym ich podala do sanepidu, kurde w dzisiejszych czasach XXI wiek i takie jaja, swoja droga dziwni ci rodzice, ze zamiast bronic swoich gosci, bronia restauratorow
Ninatka duzo zdrowka dla Ciebie i rodzinki :)

Kobitki dzis pierwszy raz po obudzeniu czulam, ze twardnieje mi brzuch, takie dziwne uczucie kulkowania macicy, powiedz Nefer, bo zielona jestem, czy to cos niepokojacego?

Odnośnik do komentarza

Zboczuchy :P u nas na początku obydwoje wystraszeni i wymioty, źle się czułam i była posucha :P Ale później sie rozkręciłam :D I usłyszałam że robimy to częściej niż przed ciąża :P Ale wydaje mi się że mają na to wpływ delegacje - zawsze stęskniona jestem :D
Filmu też nie oglądałam - obejrzymy razem z moim ;)
A co do ginekologów - to ja chodze prywatnie od samego początku i ten gin był moim pierwszym w życiu ginekologiem. Pierwszy raz jak szłam miałam 18 lat i chciałam tabletki. Lekarz jak usłyszał że to moja pierwsza wizyta w życiu trzymał mnie jakieś 40 minut. Mówił mi WSZYSTKO o antykoncepcji. Co to cytologia. Pokazywał co i jakim sprzętem będzie mnie badał. Wypytał dosłownie o wszystko. Zrobił mi badania. Dał nr tel i kazał dzwonić albo pisać smsy jak bym się krępowała jak by źle tabletki na mnie działały.
Po latach zaszłam w ciąże i wróciłam do swojego miasta rodzinnego i wiedziałam że do niego wróce - i tak jezdziłam do niego 100 km np jak mi powiedział inny lekarz że mam nadzerke.. Na wizycie też sie wypytuje o wszytko. Nie ma presji czasu (a jest oblegany) robi mi zawsze dokładne usg. Daje zdj - a najlepsze jest to że się cieszy razem ze mną na wizytach. Widać że kocha to co robi. Jak by mi powiedział że TO MOJA WINA ZE CIĄŻA ZAGROŻONA bez konkretów to bym sie nie zastanawiała tego samego dnia leciała do innego lekarza.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhgv16dcva.png

Odnośnik do komentarza

Beata. Ja tez nie podejrzewałam ze seks oralny spowoduje poród w 22tc. Moja gin powiedziała, ze klebsiella (normalnie powodująca zap. płuc) jest tak jadowita ze 5 kg antybiotyku by tu nie pomogło. :(
A maz wcale chory bardzo nie był. Zwykły bol gardła i lekki kaszelek :(
Co do skurczow. Tzn twardnienia macicy. Ktory tydzien juz masz? Bo od ok 20 zaczynaja sie Braxtony. Ja to czuje tak, ze po prostu macica jest twarda jak kamień. Czuć każda jej krawędź. Dokładny kształt. Po chwili przechodzi. Najlepiej zmienic pozycje. Wtedy przechodzi szybciutko. Jest to trening przed porodem. Nie powinno tego byc duzo razy dziennie. Do 20 to spoko. Nie powinno byc bolesne, ale do przyjemnych nie należy.
No i najważniejsze. Jesli masz mocna szyjke, bez żadnych lyzeczkowan i innych zabiegów w przeszłości, to nic nie powinno sie dziać. Szyjka powinna to normalnie wytrzymać i zero problemów. Jak bedziesz u lekarza, gdy powiesz, ze masz juz Braxtony to zobaczysz, ze w ogole sie nie przejmie. :)
A ja dzis szaleje. ;) stercze juz 1,5 godz na stoku narciarskim a moj synek śmiga slalom. Jestem tak dumna ze az mnie rozpiera. No i oczywiście co pół godz do kibelka ;))))

http://www.suwaczek.pl/cache/c2f250a4ad.png

http://www.suwaczek.pl/cache/b9fe27cfa4.png

Odnośnik do komentarza

Nefer
jestem w koncowce 20 tyg. poczulam to dzis po raz pierwszy (nie pamietam tez, by cos takiego mialo miejsce w mojej pierwszej ciazy) jako taka lawine tzn zaczal twardniec kawalek po kawalku, nie bylo to ani bolesne ani uciazliwe, po prostu wtedy dotknelam brzucha i byl twardy, a za chwilke wszystko przeszlo, ale nie powiem, ze sie nie wystraszylam

super, ze sobie jestes na stoku, ja uwielbiam narty i juz przezywalam, ze w tym roku nic z tego, a tu niespodzianka, bo sniegu zero w Pl, wiec nawet mnie nie kusi :)
Ps. przeslij troche sniegu :)

Odnośnik do komentarza

Ja wam radzę poszaleć w łóżku puki można później będzie ciężko. Jak wszystko jest ok to naprawdę jest o wiele lepiej niż przed wszystko jest ukrwione odczucia bardziej intensywne. Żeby po orgazmie dostać skurczy porodowych trzeba by się bzykac kilka razy dziennie. To tak samo jak nie każą kończyć w środku bo sporma może wywołać skurcze (pytałam lekarza i to musiało być chyba wiadro spermy bo chodzi o pewną substancje) albo pieszczenie sutkow - też godzinami albo masowanie brzucha to samo. Wszystko musialybysmy robić chyba cały dzień.

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3kwlknu3e0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/8unes65g1giu5hc4.png

Odnośnik do komentarza

nefer
Moniska, nawet nie wiesz, jak bardzo bym chciała. Jak miałam zerowe libido w pierwszym trymestrze tak teraz mnie nosi. A tu nic. Poza tym moja macica jest nadaktywna i orgazm wlasnie powoduje skurcze, wiec to nie tyczy sie wszystkich, ze mozna. :)

Nefer dlatego pisałam że to sir tyczy tylko tych osób które nie mają przeciwwskazań. Współczuję ale pomyśl jaki będzie ogień i iskry jak tak poposcisz :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3kwlknu3e0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/8unes65g1giu5hc4.png

Odnośnik do komentarza

Ale gorrrąca dyskusja, Dziewczynki ;-)
Ninatka - współczuję atrakcji... popieram, to co powiedziały dziewczyny.
Nefer - OMG! Co za potworne doświadczenie...

A na mnie chyba ktoś rzucił urok, bo mam od wczoraj same pechy...

z kłuciem brzucha pojechałam w nocy na izbę przyjęć, lekarz-burak mnie zdenerwował, bo robił wielką łaskę i miał głupie teksty w stylu "nie byłem w ciąży, więc nie wiem".

Nie chciał mi zrobić usg, ale zaproponował w zamian... 3 dni obserwacji na oddziale i no-spę.

Dał mi też nieoczekiwanie Macmiror na infekcję, chociaż ja nic o żadnej infekcji nie wiem. Oznajmił przy tym, że nie wie co to za infekcja, bo posiewu nie zrobił, więc mu odpowiedziałam, że się domyśliłam, bo nigdy nie słyszałam, żeby ktoś zrobił posiew palcem.

Na szczęście okazało się, że ogólnie wszystko jest ok (burak jeden cedził i cedził - nic nie chciał powiedzieć, ale wszystko napisał w wypisie z izby. Kazał mi też podpisać formułkę, że na własne żądanie zostaję wypuszczona i że zdaję sobie sprawę z konsekwencji. Pfff!)

Z tego wszystkiego mój mąż zgubił dowód rejestracyjny (niestety nikt go nie znalazł), a ja złapałam jakąś okropną infekcję gardła - silny ból budził mnie w nocy.

Ninatka - przybij piątkę na okoliczność przygotowań do sylwestra w postaci rozwoju infekcji - jak poszło u laryngologa?

Dzisiaj udało mi się wcisnąć do internisty i mam zalecenie, aby płukać gardło i czekać na uzdrowienie, no chyba, że dostanę gorączki...

Do tego jestem sama w domu, więc wzięłam się za wyjadanie domowo-robionych smakołyków, które dostałam od mojej kochanej cioteczki: zjadałam słoik dżemu z truskawek i 12 pierogów z truskawkami, które miałam zamrożone na "czarną godzinę" i wypiłam sok z malin. A teraz czekam na uzdrowienie.

"9 miesięcy" jest super - niedawno oglądaliśmy :-)
"jak urodzić i nie zwariować/what to expect when you are expecting" - też godny polecenia

Odnośnik do komentarza

Moniska-12
nefer
Moniska, nawet nie wiesz, jak bardzo bym chciała. Jak miałam zerowe libido w pierwszym trymestrze tak teraz mnie nosi. A tu nic. Poza tym moja macica jest nadaktywna i orgazm wlasnie powoduje skurcze, wiec to nie tyczy sie wszystkich, ze mozna. :)

Nefer dlatego pisałam że to sir tyczy tylko tych osób które nie mają przeciwwskazań. Współczuję ale pomyśl jaki będzie ogień i iskry jak tak poposcisz :-D

Albo zapomni jak to się robi i zarosnie krzaczkami :D

Kuzwa posikalam się ze smiechu

Odnośnik do komentarza

Nikaa76
Chciałam się pochwalić, że ćwiczyłam dziś 20 minut :D Następnym razem planuję wydłużyć ćwiczenia do 30min.

Ja też się pochwalę dziś spiewalam na pół oddziału a ja rosne i rosne i tym sposobem pół oddziału trzymało się za brzuchy położna powiedziała ze mnie do psychiatryka trzeba oddać bo nikt wyrobić nie może zemna. :D
Jutro im zaspiewam cała piosenkę :P

Odnośnik do komentarza

Nika, gratulacje! Ja właśnie zamierzam poćwiczyć,ale nie mam póki co gdzie:/ W jednym pokoju buszują dzieci z koleżanką, w drugim najstarsza zamknęła się z "kolegą", w trzecim mąż z Mateuszem nawzajem się usypiają, a salon mam otwarty na resztę mieszkania i nie bardzo mam ochotę pokazywać wszystkim jak fikam nogami;)

Patsy, z tym prawdopodobieństwem mojej koleżanki to chyba jest tak,że to co ona mi podała za podstawowe, to już było wyliczone z usg. Bo to raczej niemożliwe,żeby z samego wieku miała 1:660.

Moniaaa, a jak tam Twoje plany basenowe??

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Nefer, ja też uwielbiam narty. W tamtym roku w Wiśle Oliwka i Marcin stawiali pierwsze kroki na nartach. Ale się wtedy z nimi upociłam:) Teraz właśnie boleję,że ten sezon trzeba będzie sobie odpuścić..

Moniska, ta substancja zawarta w spermie to oksytocyna, dokładnie ta sama, którą podaje się na przyspieszenie porodu. Tyle,że w spermie jest tego jak na lekarstwo. Bywa że lekarze zalecają współżycie jak już jest po terminie porodu, ale to raczej nie poparte jest jakimiś spektakularnymi wynikami.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Kati78
Nika, gratulacje! Ja właśnie zamierzam poćwiczyć,ale nie mam póki co gdzie:/ W jednym pokoju buszują dzieci z koleżanką, w drugim najstarsza zamknęła się z "kolegą", w trzecim mąż z Mateuszem nawzajem się usypiają, a salon mam otwarty na resztę mieszkania i nie bardzo mam ochotę pokazywać wszystkim jak fikam nogami;)

Patsy, z tym prawdopodobieństwem mojej koleżanki to chyba jest tak,że to co ona mi podała za podstawowe, to już było wyliczone z usg. Bo to raczej niemożliwe,żeby z samego wieku miała 1:660.

Moniaaa, a jak tam Twoje plany basenowe??

Z tego co pamiętam Mi tłumaczyli ze dla mojego wieku jest 1:600 z usg samego

Odnośnik do komentarza

Kati78
Stardust, Ty masz 4 dyszki?

Kiedy Cię wypuszczą z tego szpitala? Sylwestra zamierzasz tam spędzić?

Ano mam Ale w życiu byś nie powiedziała ze tyle mam :P
Zobaczymy może na przepustkę mnie puszcza chociaż na parę dni jeśli dogadają się z pigula w przychodni

Odnośnik do komentarza

Kati78
~Stardust

Ano mam Ale w życiu byś nie powiedziała ze tyle mam :P


Stardust, na tyle na ile Cię znam już mi ciężko uwierzyć,że masz 4 dyszki, haha XD

Haha no cóż metryka to metryka.
Zawsze mówię ze żyć trzeba tak żeby niczego nie żałować a masz tyle lat na ile się czujesz hihi. To tylko w biurze musiałam być konserwatywna jedzą :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...