Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

bea.ta2
Paula0305
Super brzuszki nam wszystkim już się pięknie zaokrągliły :) Racja po porodzie, żadna z nas nie będzie chciała chwalić się "flakiem" hihi
i super, że ciągle nas przybywa ;) Witam wszystkie nowe przyszłeMamusie :)

Powiem Wam dziewczyny, że te święta to tylko masa stresu była, więc psychicznie jestem do niczego :( Czekam na jakiś lepszy czas :)

Paula glowa do gory, w koncu musi byc dobrze, moze Nowy Rok okaze sie byc laskawszy od starego :)
w kazdym razie ja tak sobie wmawiam :))

Mam taką nadzieję :) W końcu czas na lepszy rok - na pewno w tym nam wszystkim wrażeń nie zabraknie :)

Odnośnik do komentarza

Nikaa76
Paula brzuszek masz śliczny i piękne imię dla córki wybraliście. Jak my mielibyśmy córkę to byłaby Laura, Maja lub Lila.
Ale czekamy na syna i ciągle nie możemy się zdecydować (tzn.ja bardziej nie mogę się zdecydować ;) Mamy takie do wyboru: Krzysztof, Kamil, Łukasz :)

Aneett też ładne masz brzusio a nie żaden tam ponton :)

Dziękuję ;)
Mój ex mąż nazywał się Krzysztof, obecny Łukasz - więc wybrałabym Kamila hehe sama też o tym imieniu myślałam gdy byłam przekonana że to chłopiec będzie - ale mój powiedział "nie bo miałem w szkole kiedyś takiego grubego kolegę" haha czasem faktycznie imię może się nam źle kojarzyć :)

Odnośnik do komentarza
Gość Moniaaaaa

hejka:)

I ja sie odwazylam w koncu stanac na wage...I o dziwo nadal 1kg na minusie...nie wiem czemu wydaje sie sobie taaaaka gruba, chyba mam schizy bo zaczynam z nadwaga.

Moja kruszynka dzis od rana bardzo aktywna, czuje jak fika sobie:)

Moje dzieci w domu az do 5go stycznia...duzo wolnego maja w ciagu Roku a potem wakacje zaczynaja dopiero pod koniec lipca.

Mi znowu odezwaly sie mdlosci...nieraz trzyma mnie caly dzien :(

Impreza rodzicow udana, choc troche sie przeliczylam ze swoimi silami - caly dzien latalam po sklepach a jak wrocilam do domu to juz trzeba bylo na impreze sie szykowac...padlam po powrocie jak mucha, a nastepny dzien tez na spokojnie plus drzemka w dzien :D

Milego dnia:)

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina3.06.2016

Moniaaaaa a ktory tydz u ciebie ze twoj maluszwkbtak aktywny??? Ja jestem w swojej 3 ciazy 17i2 i mambschize jakas raz mi sie wydaje ze jakvdotykam mocniej brzucha to czujw ruchy a zaraz ze nic nie czuje...wszyscy chodza i pytaja czujesz juz a ja sama niewiem ...chodzebi wyje dzisiaj bo mam wrazenie ze cos jest nie tak a durny lekarz gada nie stresowac sie bo najpozniej do 20tyg czekac...szlak mnie trafia...

Odnośnik do komentarza

Kati78
Patsy, masz zgrabniutki brzuszek: ) Wagą sie nie martw, po 20 tc na pewno przyspieszy: )

Dzięki Kati :) No, mogłoby ciut przyspieszyć i "przyrosnąć" ;) Chciałabym mieć już bardziej namacalny dowód na mojego lokatora ;)
A tak w ogóle to wiecie, że wciąż jeszcze nie mam ostatecznych wyników pappa? Chyba im się przed świętami nie chciało robić czy co? Dziś dzwoniłam i jeszcze nie ma, a miały być tydzień temu... Zaczynam się martwić, bo dużo czytam w necie, że mimo dobrego usg z krwi wychodzi jakiś koszmar. Zaczynam żałować, że się na tę krew w ogóle zdecydowałam.

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o90bvz743ukkv.png

Odnośnik do komentarza

O kurcze, nie ma to jak święta. 12 stron do nadrobienia :P
Ale macie piękne brzuszki <3 <br />
A ja oczywiście wróciłam ze świąt z jakimś paskudstwem :/ Boli mnie gardło, zatoki, mam koszmarny katar.. w ruch poszedł miód i cytryna :) Mam nadzieję, że podkuruję się do Sylwestra.
Za to waga po świętach... +0,2 kg (?) Nie wiem jakim cudem, bo jadłam naprawdę jak najęta. Mała musiała się nieźle nastarać, żeby to wszystko spalić :P I naprawdę nie wiem jakim cudem ważę tyle ile przed ciążą, skoro w ostatnich 2-3 tygodniach brzuszka naprawdę mi przybyło :) Wrzucę później zdjęcie. Chyba się też pomierzę z ciekawości :D
Usmiech, mam tak samo w nocy :P Chociaż święta przespałam bardzo ładnie, ale już ostatniej nocy podbudka o 2:30... siusiu, woda, zamknąć okno, a potem próba zaśnięcia przez ok. 45 minut.. eh :)
Stardust, trzymaj się :* I wracaj do nas szybko :)
Ak., Paulina, Dagmara, sylwia_a16, Ew_nia witajcie :)
Dagmara, mam termin dokładnie dzień przed Tobą :P
Ew_nia, łączę się w bólu, też mam spory problem ze snem :/

Zuzia, 10.06.2016, 3230 g, 56 cm

Odnośnik do komentarza

Wiedźmy, które macie problemy z bólem kręgosłupa. U większości z Was na pewno jest to kwestia słabych -być może nigdy nie ćwiczonych mięśni grzbietu. Jeśli mięśnie grzbietu są mocne to kręgosłup nie powinien w ogóle być obciążany a w przypadku niewyćwiczonych mięśni właśnie wszystko musi udźwignąć kręgosłup . Bardzo polecam, żebyście poćwiczył te mięśnie codziennie - są mega istotne.
Przykład: http://babyonline.pl/przygotowania-do-ciazy-wzmacnianie-miesni-grzbietu,filmy-starania-o-dziecko-film,673,r22p1.html

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddzu58do4bwxy.png

Odnośnik do komentarza

~Paulina3.06.2016
Moniaaaaa a ktory tydz u ciebie ze twoj maluszwkbtak aktywny??? Ja jestem w swojej 3 ciazy 17i2 i mambschize jakas raz mi sie wydaje ze jakvdotykam mocniej brzucha to czujw ruchy a zaraz ze nic nie czuje...wszyscy chodza i pytaja czujesz juz a ja sama niewiem ...chodzebi wyje dzisiaj bo mam wrazenie ze cos jest nie tak a durny lekarz gada nie stresowac sie bo najpozniej do 20tyg czekac...szlak mnie trafia...

U mnie jest ponad 18 tydzień i bardzo słabo czuję, także głowa do góry ;) Czasem wieczorem jak mocniej rękę przyłoże to czasem coś poczuje, ale już później myślę że to może jednak jelita ;/

Odnośnik do komentarza

Wiedźmy, które borykają się z bólem kręgosłupa. Wynika to z tego, że prawdopodobnie nigdy nie ćwiczyłyście mięśni grzbietu przed zajściem w ciąże i po prostu są one bardzo słabe. Jeśli mięśnie grzbietu są słabe to zamiast wziąć ciężar na siebie przekładany jest on na kręgosłup co nie tylko powoduje ból, ale przede wszystkim jego duże osłabienie i wyniszczenie. Dlatego bardzo Wam polecam ćwiczyć codziennie mięśnie grzbietu. Przykładowe ćwiczenia: http://babyonline.pl/przygotowania-do-ciazy-wzmacnianie-miesni-grzbietu,filmy-starania-o-dziecko-film,673,r22p1.html

http://www.suwaczki.com/tickers/16uddzu58do4bwxy.png

Odnośnik do komentarza

Ja juz od 4 tyg czuje maluszka. Fika pieknie. Codziennie kładę sie i mam chwile dla "nas". Kładę sie wtedy na plecach. Dzidzia zaraz kopie bo buntuje sie ze ma mało miejsca. W ciagu dnia najcześciej kopie jak jem. I zawsze gdy ścisne brzuszek.
Co do spania to stało sie katorga. Zwłaszcza gdy ide na pełne jelita, co zdarza sie czesto bo mam zaparcia straszne. No i te pełne jelita wypychają cała macice do przodu. Wtedy każde pare ml w pęcherzu musze biec do kibelka bo inaczej twardnieje brzuch. A najgorsze wtedy jest to, ze ni cholerę nie moge obrócić sie nawet na chwile na plecy lub na prawy bok. Wówczas brzuch z automatu twardy od razu. No i nieprzyjemnie. A na lewym boku to juz mam chyba odleżyny, spłaszczona dupę i zniekształcone biodro :/

http://www.suwaczek.pl/cache/c2f250a4ad.png

http://www.suwaczek.pl/cache/b9fe27cfa4.png

Odnośnik do komentarza

czarnykwiat
Wiedźmy, które borykają się z bólem kręgosłupa. Wynika to z tego, że prawdopodobnie nigdy nie ćwiczyłyście mięśni grzbietu przed zajściem w ciąże i po prostu są one bardzo słabe. Jeśli mięśnie grzbietu są słabe to zamiast wziąć ciężar na siebie przekładany jest on na kręgosłup co nie tylko powoduje ból, ale przede wszystkim jego duże osłabienie i wyniszczenie. Dlatego bardzo Wam polecam ćwiczyć codziennie mięśnie grzbietu. Przykładowe ćwiczenia: http://babyonline.pl/przygotowania-do-ciazy-wzmacnianie-miesni-grzbietu,filmy-starania-o-dziecko-film,673,r22p1.html

Chyba nie każdy czarny kwiatki ja miałam kiedyś wypadek dość poważny przy obciążeniach wysiada mi odcinek ledzwiowy więc zostaje mi zacisnąć zeby

Odnośnik do komentarza

Czarnykwiat, dzięki za ćwiczenia, spróbuję :) Chociaż czuję, że w moim przypadku kręgosłup to bardziej efekt lat spędzonych w siedzącym trybie życia (śr. 8-12h dziennie), przewlekłych problemów z kręgosłupem i niezdrowych nawyków jak: noga na nogę, nogi pod fotel, skrzywione plecy podczas siedzenia... Właśnie nad nimi pracuję + szukam sobie piłki gimnastycznej do siedzenia przy biurku :D Przed ciążą byłam dość aktywna i grzbiet też dostawał swoją "dawkę" ćwiczeń.

Witaj Ania88jaw :)

Zuzia, 10.06.2016, 3230 g, 56 cm

Odnośnik do komentarza
Gość Dagmara18

Hej mamuśki :)
Jesteśmy w 16 tygodniu i 2 dniu :)
Mam pytanko. Ostatnio 2 razy straciłam przytomność w sklepie ;/ i byłam w szpitalu zrobili mi badania i lekarz mówił że wszystko dobrze.
Wydaje mi się że to na tle nerwowym. Mój narzeczony wyjechał za granicę i ciągły stres może wpłynąć w taki sposób na mój organizm że tracę przytomność z nerwów ?
Dzisiaj rano też słabo się czułam.
Wcześniej tak nie miałam. Cały pierwszy trymestr bez komplikacji.
Dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia przyszłym mamusią :)

Odnośnik do komentarza

Stardust-To nie koniecznie stres pamiętaj że twój organizm pracuje na pełnych obrotach i z ogromnym wysiłkiem oszczędzaj się jak czujesz ze trzeba się położyć połóż się i już.

Dziękuję za odpowiedź. Dbamy o siebie odpoczywamy ,spacerujemy ,staramy się zdrowo odżywiać.
Możliwe że to prawda organizm pracuje teraz na dwoje.

http://www.suwaczek.pl/cache/ef7484b3db.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...