Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

stardust.serw
nefer
Beata, dziekuje :) bo ja jestem bardzo miła i bardzo ciepła ;) mam ogromne serce i czasem zbytnio wierze w to ze ludzie sa dobrzy. Ostatnio sie na tym baardzo przejechałam. Moze to kosztować utratę pracy 3 osoby plus moze i mnie jak wrócę...
Ale to planowo za 1,5 roku ;)

Tak ta wiara w ludzi ehhh skąd to znam nie z rozterek Ale z bólu jaki zadają niesprawiedliwie

wiecie ja tez wierze w dobroc ludzi, czasem wyrzucam sobie, ze jestem zbyt latwowierna bo strasznie za to po dupie dostaje, ale taka juz jestem i chyba nie umiem (nie chce) byc inna,
kilka razy przekonalam sie tez, ze to co dajemy innym wraca do nas, wiec ci, ktorzy rania w koncu zostana zranieni i tego sie trzymam :)

Odnośnik do komentarza

Kawa z mlekiem - fajnie że się odmeldowałaś :-)

Gianna, Kawa - Ja przez pierwsze dwa miesiące byłam przekonana, że to dziewczynka, teraz się waham... a tak chciałabym już wiedzieć... Jutro mam niby wizytę na podglądanie (he, he ;-) Stardust), ale w tym samym czasie ma przyjechać kurier :-/ więc jeśli nie uda mi się przełożyć kuriera, będę musiała odwołać usg... :-( buuu

Nefer - ojoj! Jelitówka to nic fajnego - nie daj się! Broń się jak tylko możesz! Dobrze, że młody wygląda już na zdrowego

Kokalola, Cerise - mnie też boli kość ogonowa jak dłużej posiedzę, a po całym dniu stania/ chodzenia boli mnie kość krzyżowa

Bea.ta1 - ha, ha - panowie i petardy.... tak znamy to.... :-D No, a kto patroszy jak nie my, delikatne kobietki? :-)

Odnośnik do komentarza

nefer
Dziewczyny, na forum dla matek po stracie przeczytałam kiedys ze detektory te zwykle to nie do końca tak dobrze. Jedna czy dwie z dziewczyn mówiły, ze uspokoiły sie po wysłuchaniu serduszka. No i to je zmyliło. Śmiertelnie. Dlatego zalecały jedynie detektory z monitorem tętna. Bo to, ze tętno jest, to jedno, ale JAKIE to tętno, czy zanika, to juz inna sprawa. Niektóre przeklinały detektory bo mówiły ze gdyby widziały ze tętno maleje bo im sie dziecko pępowina dusi, to by leciały do szpitala. A tak to wysłuchały, poszły spac a potem tragedia.
Nie chce absolutnie straszyć tylko pisze co wiem. Moze pomogę lub dam do przemyślenia.

Tylko tętno tetnem mi bardziej podoba się słuchanie jak kopie ciężko znaleźć bicie serca kiedy łożysko masz na przedniej ścianie bardzo grube. Traktuje to bardziej jak zabawę a nie kontrolę bo czuję jak się rusza. Podchodzę do tego na luzie wszystko jest dla ludzi tylko trzeba mieć olej w głowie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

~Bea.ta1
stardust.serw
nefer
Beata, dziekuje :) bo ja jestem bardzo miła i bardzo ciepła ;) mam ogromne serce i czasem zbytnio wierze w to ze ludzie sa dobrzy. Ostatnio sie na tym baardzo przejechałam. Moze to kosztować utratę pracy 3 osoby plus moze i mnie jak wrócę...
Ale to planowo za 1,5 roku ;)

Tak ta wiara w ludzi ehhh skąd to znam nie z rozterek Ale z bólu jaki zadają niesprawiedliwie

wiecie ja tez wierze w dobroc ludzi, czasem wyrzucam sobie, ze jestem zbyt latwowierna bo strasznie za to po dupie dostaje, ale taka juz jestem i chyba nie umiem (nie chce) byc inna,
kilka razy przekonalam sie tez, ze to co dajemy innym wraca do nas, wiec ci, ktorzy rania w koncu zostana zranieni i tego sie trzymam :)

No tak

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

cerise
W którym tygodniu poznałyście płeć dziecka?

Ja poznałam w 12tc na usg genetycznym. Ale pani doktor zaznaczyła , że to dosyć wcześnie i pomyłki się zdążają. U mnie chłopiec. Jeśli stwierdzają dziewczynkę to czasem coś jej później może" wyrosnąć". Poprzednio lekarz był 100% pewny dziewczynki ale dopiero w 20tc mieliśmy zdjęcie warg sromowych :)
Teraz druga lekarka niezależnie potwierdziła że chłopiec także wv16/17 Tc potwierdziło się. Przypuszczenie z 11/12tc

Odnośnik do komentarza

Witam. Dawno mnie tu nie bylo ale mialam ciezki okres.
Lerzalam dwa razy w szpitalu . Raz mialam tak silna migrene ze tracilam przytomnosc. Drugi mialam jelitowke ktora zlapalam od synow. Meczylo mnie przez 4 dni. Wczoraj bylam u lekarza i potwierdzil sie syn a wiec Pani doktor nie pomylila sie mowiac o plci w 12 tyg. Teraz mam 16 tydzien. Termin mi sie przesunal na 2 czerwca. Ale czuje ze urodze w maju. :)

Odnośnik do komentarza

stardust.serw
nefer
Dziewczyny, na forum dla matek po stracie przeczytałam kiedys ze detektory te zwykle to nie do końca tak dobrze. Jedna czy dwie z dziewczyn mówiły, ze uspokoiły sie po wysłuchaniu serduszka. No i to je zmyliło. Śmiertelnie. Dlatego zalecały jedynie detektory z monitorem tętna. Bo to, ze tętno jest, to jedno, ale JAKIE to tętno, czy zanika, to juz inna sprawa. Niektóre przeklinały detektory bo mówiły ze gdyby widziały ze tętno maleje bo im sie dziecko pępowina dusi, to by leciały do szpitala. A tak to wysłuchały, poszły spac a potem tragedia.
Nie chce absolutnie straszyć tylko pisze co wiem. Moze pomogę lub dam do przemyślenia.

Tylko tętno tetnem mi bardziej podoba się słuchanie jak kopie ciężko znaleźć bicie serca kiedy łożysko masz na przedniej ścianie bardzo grube. Traktuje to bardziej jak zabawę a nie kontrolę bo czuję jak się rusza. Podchodzę do tego na luzie wszystko jest dla ludzi tylko trzeba mieć olej w głowie.


Zgadzam sie z Toba jesli ktos podchodzi na luzie, jak Ty.
Niektóre jednak strasznie przezywają i szukają tętna czy dziecko zyje itd. O takie mamusie bardziej mi chodziło. :)
Udało sie!!! Syn wyleczony z jelitowki w kilka godzin!!! Tylko 3x chlustał. Medikzap góra!!!
Ja profilaktycznie zrobiłam i mnie nie ruszyło. :D

http://www.suwaczek.pl/cache/c2f250a4ad.png

http://www.suwaczek.pl/cache/b9fe27cfa4.png

Odnośnik do komentarza

Kokalola, kość ogonowa i okolice już od jakiegoś czasu. Wczoraj miałam bardziej dokuczliwy ból prawej nogi, okolice dołu pośladka, kolano, skurcze łydki. Bolało, gdy leżałam, chodziłam czy w momencie podnoszenia się. Na szczęście po przespanej nocy jest ok, ale coś czuję, że nie było to jednorazowe. Zakładam, że po prostu wcześniej mi się zaczynają problemy z kręgosłupem, ale zamierzam też pogadać z lekarzem czy to nie niedobór wit D lub magnezu. Zwłaszcza to pierwsze może mieć wpływ na układ kostny.

Swoją drogą, nie wiem czy to sobie wmówiłam czy naprawdę wczoraj poczułam pierwszego "kopa" :P Niestety tylko jednego ;)

Zuzia, 10.06.2016, 3230 g, 56 cm

Odnośnik do komentarza

Hej! Ja tez mam detektor angel i dopiero od niecalego tygodnia bez problemu znajduje serducho lozysko mam na przedniej scianie, polecam bardzo mozna sie uspokoic tym bardziej jak jestescie po stracie tak jak ja i bywa ze mam dni, ze stresuje sie okropnie.
Kosc ogonowa boli mnie jak chodze na szczescie to chyba normalne jak widac:) czuje ze bedzie chlopak jak bylam na usg prenatalnym powiedzial chlopak ale drugi lekarz nie potwierdzil dlatego roznie bywa ale od samego poczatku czuje chlopaka:)
Milego dnia!!!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgab4q27nj.png

Odnośnik do komentarza

Gianna - mi na bóle kręgosłupa/kości krzyżowej pomagają łatwe ćwiczenia rozciągające - dosłownie parę minut wieczorem. Mój mąż śmieje się ze mnie, że ćwiczę jak Jaś Fasola ;-D
Gratuluje pierwszego "kopa"! Ja jeden raz poczułam smyrnięcie, jakby małej rybki, ale to było ze trzy tygodnie temu i od tego czasu nic. Czekam na kopy :-)

Czarny kwiat - kwas foliowy powinno się brać jeszcze przed poczęciem, najlepiej 3 miesiące przed, żeby wyrównać niedobory. I potem przez całą ciążę

Odnośnik do komentarza

Hej i czołem :) ale tu nowych czarownic..
Kati co tam?
Kawa z mlekiem - ja podobnie jak Ty - nic sie nie znienia wiec nie ma co pisać:P
Stardus - a tam detektor - mi się marzy domowe usg heheh
nefer - "Spiąc na plecach lub prawym boku niedotleniacie siebie i dzidzie" skąd masz takie info? Jak powiedziałam o tym siostrze (ma dwie zdrowe córki) to spojrzała na mnie jak na wariatkę.
czarny kwiat - mi ginekolog kazał brać co najmniej 3 miesiące przed ciążą
Świeta coraz bliżej a ja wczoraj ryczałam nad krokietami nie wiem czemu :P nic mi sie nie chce, juka mi schnie, facet ciągle w pracy a ja siedze i jem a waga stoi.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhgv16dcva.png

Odnośnik do komentarza

gusia1910
Hej i czołem :) ale tu nowych czarownic..
Kati co tam?
Kawa z mlekiem - ja podobnie jak Ty - nic sie nie znienia wiec nie ma co pisać:P
Stardus - a tam detektor - mi się marzy domowe usg heheh
nefer - "Spiąc na plecach lub prawym boku niedotleniacie siebie i dzidzie" skąd masz takie info? Jak powiedziałam o tym siostrze (ma dwie zdrowe córki) to spojrzała na mnie jak na wariatkę.
czarny kwiat - mi ginekolog kazał brać co najmniej 3 miesiące przed ciążą
Świeta coraz bliżej a ja wczoraj ryczałam nad krokietami nie wiem czemu :P nic mi sie nie chce, juka mi schnie, facet ciągle w pracy a ja siedze i jem a waga stoi.

Widziałaś cenę najmarniej 19 tys złotych huhihi

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

stardust.serw
gusia1910
Hej i czołem :) ale tu nowych czarownic..
Kati co tam?
Kawa z mlekiem - ja podobnie jak Ty - nic sie nie znienia wiec nie ma co pisać:P
Stardus - a tam detektor - mi się marzy domowe usg heheh
nefer - "Spiąc na plecach lub prawym boku niedotleniacie siebie i dzidzie" skąd masz takie info? Jak powiedziałam o tym siostrze (ma dwie zdrowe córki) to spojrzała na mnie jak na wariatkę.
czarny kwiat - mi ginekolog kazał brać co najmniej 3 miesiące przed ciążą
Świeta coraz bliżej a ja wczoraj ryczałam nad krokietami nie wiem czemu :P nic mi sie nie chce, juka mi schnie, facet ciągle w pracy a ja siedze i jem a waga stoi.

Widziałaś cenę najmarniej 19 tys złotych huhihi

hahahah ja żartowałam! takie coś jest już? zaraz sobie poszukam bo nie wierze heheh

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhgv16dcva.png

Odnośnik do komentarza
Gość czarnykwiat

No właśnie podobno nie bierze się kwasu foliowego do końca ciąży bo w ostatnich miesiącach jego nadmiar może być szkodliwy. Ale nie wiem czy coś na ten temat słyszałyście? Gdzieś czytałam nawet, że już po pierwszym trymestrze się go zaleca odstawić. Ktoś coś więcej wie?

Odnośnik do komentarza

~czarnykwiat
No właśnie podobno nie bierze się kwasu foliowego do końca ciąży bo w ostatnich miesiącach jego nadmiar może być szkodliwy. Ale nie wiem czy coś na ten temat słyszałyście? Gdzieś czytałam nawet, że już po pierwszym trymestrze się go zaleca odstawić. Ktoś coś więcej wie?

Poprzednią ciąże brałam do końca. Może dlatego teraz moja córka jest nad wyraz rozgadana i czasem uważam że zbyt mądra jak na swoje 5 lat
Odnośnik do komentarza

Znów urwało przez emotikonkę.
Czytałam kiedyś, że nadmierna suplementacja kwasem fol. może powodować astmę. Chodzi tu jednak o nadmiar. Moim zdaniem jedna tabletka szkody nie wyrządzi.
W 1 trym . miałam zalecone 2 tabl dziennie. Teraz biorę 1tabl +witaminki dla ciężarnych.
A tak na marginesie z dwojga złego wolałabym chyba żeby moje dziecko miało astmę anieżeli niedorozwój cewy nerwowej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...