Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Nikaa76
Stardust masz dar rozbawiania ludzi. Znowu się zaśmiałam w głos. No mi też normalnie rośnie. Brzuch oczywiście :D

Cieszę się że na tym forum jest nas kilka takich nieco starszych nastolatek około 40-ki. Ja jak na razie czuję sie na 10 lat mniej niż mam :D
***
Ale my jesteśmy super babki :D Tak namieszamy z tymi badaniami ze później nie wiadomo o co chodzi :D

No tak miało być skoro zadziałało to dobrze hehe . Ja tam mam 22 hehe na tyle się czuje jak nie wymiotuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

kawa z mlekiem
gusia1910
Dziewczyny nie wiem czemu ale tu na forum jest mylone badanie prenatalne z badaniem genetycznym. Owszem badanie prenatalne ma test z krwi oraz badanie usg genetyczne ale miedzy 11 a 14 tyg każda z nas będzie miała robione badanie w którym bada się miedzy innymi przezierność karkowa i to badanie jest robione bez względu na wiek czy wskazania. Nie wiem czy to jest spowodowane tym że tyle inf mylnych jest w necie (?) bo ja sama Was pytałam czym te badania się różnią. I gin mi w końcu wytłumaczył że prenatalne to i test i usg ale i każda mama takie usg w swoim gabinecie będzie mieć. To takie pierwsze ważne usg a potem będzie usg połówkowe które też jest bardzo ważne i każda będzie miała robione.
No chyba że już całkiem nic nie wiem:P

Gusia czyli jak ja mam tylko usg z badaniem przeziernosci ale bez badania krwi to jak mam pisac ze co to jest? Bo sie pogubilam.

Na moja logikę to po prostu będziesz miała szczegółowe usg które zdecyduje czy wysyłać cię dalej na diagnostykę szczegółową.
Ja takie usg miałam w poniedziałek zmierzyli nam kość nosowa,kark i inne rzeczy typu rozstaw oczu na tym etapie ciąży. Według specjalisty Budowa jest ok i stwierdził że skoro mi się należy z NFZ to mam iść dl a świętego spokoju. Tam mnie czeka usg i badanie krwi test z wynikiem spotkam się z genetykiem który statystycznie wyliczy mi ryzyko.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Badanie USG, w którym badana jest przeziernosc karkówka to badanie genetyczne, jak dobrze pamiętam tak mój gin nazwał to badanie, które będę miała 25 listopada. A co do badania pappa to ciekawa jestem co mój gin chce mi zaproponować skoro chodzę do gabinetu prywatnego a czytałam, że to badanie kosztuje ponad 2000zl :/ wiec raczej się nie skuszę. Trzeba by pokombinować z NFZ.
P. S. Dziś za bardzo się objadlam i umieram. Wiedziałam, że tak będzie, ale nadziewane wanilii i słone paluszki same mnie zaatakowały :)

Odnośnik do komentarza

gusia1910
Dziewczyny nie wiem czemu ale tu na forum jest mylone badanie prenatalne z badaniem genetycznym. Owszem badanie prenatalne ma test z krwi oraz badanie usg genetyczne ale miedzy 11 a 14 tyg każda z nas będzie miała robione badanie w którym bada się miedzy innymi przezierność karkowa i to badanie jest robione bez względu na wiek czy wskazania. Nie wiem czy to jest spowodowane tym że tyle inf mylnych jest w necie (?) bo ja sama Was pytałam czym te badania się różnią. I gin mi w końcu wytłumaczył że prenatalne to i test i usg ale i każda mama takie usg w swoim gabinecie będzie mieć. To takie pierwsze ważne usg a potem będzie usg połówkowe które też jest bardzo ważne i każda będzie miała robione.
No chyba że już całkiem nic nie wiem:P

Gusia, dokładnie tak jest i jakieś kilkanaście/dziesiąt stron temu starałam się to wyjaśnić, a potem znowu zostało zakręcone:)
1. Usg genetyczne - robione 3 razy w ciąży każdej ciężarnej (nawet na fundusz mają obowiązek wykonać)
2. Bad prenatalne :
a) usg + test pappa (krew) - daje prawdopodobieństwo wystąpienia wad
b) amniopunkcja - jeśli w pappa wyjdzie wysokie ryzyko to można wykonać amniopunkcje, która daje 100% pewności,ale jest ryzykowna bo inwazyjna

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

stardust.serw

To gdzie te kg więcej ? Chyba w twojej głowie skoro w s się miescisz .

Stardust, ja na szczęście nie mam jeszcze kg na plusie. Póki co waga stoi,ale wizualnie brzuchol straszny!!! No ale dziś moja mama wylała miód na me uszy, bo zobaczyła mnie po miesiącu przerwy (nie wiedząc jeszcze o ciąży) i stwierdziła,że ...schudłam!Haha, dobre:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Kati78
stardust.serw

To gdzie te kg więcej ? Chyba w twojej głowie skoro w s się miescisz .

Stardust, ja na szczęście nie mam jeszcze kg na plusie. Póki co waga stoi,ale wizualnie brzuchol straszny!!! No ale dziś moja mama wylała miód na me uszy, bo zobaczyła mnie po miesiącu przerwy (nie wiedząc jeszcze o ciąży) i stwierdziła,że ...schudłam!Haha, dobre:)

Haha dobre

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

stardust.serw
kawa z mlekiem
gusia1910
Dziewczyny nie wiem czemu ale tu na forum jest mylone badanie prenatalne z badaniem genetycznym. Owszem badanie prenatalne ma test z krwi oraz badanie usg genetyczne ale miedzy 11 a 14 tyg każda z nas będzie miała robione badanie w którym bada się miedzy innymi przezierność karkowa i to badanie jest robione bez względu na wiek czy wskazania. Nie wiem czy to jest spowodowane tym że tyle inf mylnych jest w necie (?) bo ja sama Was pytałam czym te badania się różnią. I gin mi w końcu wytłumaczył że prenatalne to i test i usg ale i każda mama takie usg w swoim gabinecie będzie mieć. To takie pierwsze ważne usg a potem będzie usg połówkowe które też jest bardzo ważne i każda będzie miała robione.
No chyba że już całkiem nic nie wiem:P

Gusia czyli jak ja mam tylko usg z badaniem przeziernosci ale bez badania krwi to jak mam pisac ze co to jest? Bo sie pogubilam.

Na moja logikę to po prostu będziesz miała szczegółowe usg które zdecyduje czy wysyłać cię dalej na diagnostykę szczegółową.
Ja takie usg miałam w poniedziałek zmierzyli nam kość nosowa,kark i inne rzeczy typu rozstaw oczu na tym etapie ciąży. Według specjalisty Budowa jest ok i stwierdził że skoro mi się należy z NFZ to mam iść dl a świętego spokoju. Tam mnie czeka usg i badanie krwi test z wynikiem spotkam się z genetykiem który statystycznie wyliczy mi ryzyko.


kawa z mlekiem tak jak napisała stardustto jest po prostu standardowe badanie usg jeśli coś by było nie tak (a tak na pewno nie bedzie;) ) lekarz wyśle na badanie prenatalne.Niektóre mamuśki po prostu się tu kwalifikują ze względu na wiek. Twoje badanie to usg genetyczne po prostu. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhgv16dcva.png

Odnośnik do komentarza

gusia1910
Nikaa76
Witam o poranku :D
Jest 6:30 a ja od godz. 3 nie śpię. Przewracam się z boku na bok. Przekopuje internet. I jestem zmeczona a sen nie przychodzi.
Ehhh...

Witaj Anka78 :) Ja też mam termin na 9.06.2016 :)

Nika mi senność też przeszła wczoraj późno szłam spać a dziś o 6 oczy jak 5 zł ;p

No ja 15 minut jestem przytomna a 45. Śpię jak koń . Mój syn mówi że ze ścianą się lepiej gada bo człowiek jest świadomy ze ona Nie odpowie a jego mama klepie bzdury.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Kati78
stardust.serw

To gdzie te kg więcej ? Chyba w twojej głowie skoro w s się miescisz .

Stardust, ja na szczęście nie mam jeszcze kg na plusie. Póki co waga stoi,ale wizualnie brzuchol straszny!!! No ale dziś moja mama wylała miód na me uszy, bo zobaczyła mnie po miesiącu przerwy (nie wiedząc jeszcze o ciąży) i stwierdziła,że ...schudłam!Haha, dobre:)

ooo to miło :D hehe ja też ostatnio słyszałam że schudłam, a w rzeczywistości tylko 1 na minusie :) Chociaż ma wrażenie, że same cycki to ważą połowę mnie całej hehe :)

Odnośnik do komentarza

Hej a ja mam z miesiączki termin na 24 czerwca czyli zaczelam 9 tydzien niestety jestem w uk i pierwsze usg mam dopiero 10 grudnia dokładnie 1 dzień 13 tygodni:( synka mam z ifv urodzilam go w lutym 5 tygoni przed terminem......we wrześniu przeprowadziliśmy się do uk i brak mi polskiej opieki w ciąży bo tu do 12 tygodnia zapomnij o opiece nad malenstwem....co ma być to będzie nie wiem czy wiedzą co to jest luteina i tak o to żyje z dnia na dzień jak na szpilkach..... mdłości już przeszły żadnego plamienia ani boli ale wiecie w głowie kocioł.......

Odnośnik do komentarza

paula90
Hej a ja mam z miesiączki termin na 24 czerwca czyli zaczelam 9 tydzien niestety jestem w uk i pierwsze usg mam dopiero 10 grudnia dokładnie 1 dzień 13 tygodni:( synka mam z ifv urodzilam go w lutym 5 tygoni przed terminem......we wrześniu przeprowadziliśmy się do uk i brak mi polskiej opieki w ciąży bo tu do 12 tygodnia zapomnij o opiece nad malenstwem....co ma być to będzie nie wiem czy wiedzą co to jest luteina i tak o to żyje z dnia na dzień jak na szpilkach..... mdłości już przeszły żadnego plamienia ani boli ale wiecie w głowie kocioł.......

Witaj Paula. Jest nas tu kilka z UK wiec wiem co czujesz. Nie, tutaj nie wiedza co to jest luteina i nie ratuja ciazy do 12 tygodnia niestety. Trzeba polegac na sobie ale damy rade.

Ja juz mam 5letnia corke urodzona tu i moge Cie zapewnic ze po 3 miesiacach jest juz lepiej z opieka bo pamietam na jednym spotkaniu w przychodni polozna byla nie pewna o prawidlowy rytm serca i wyslala mnie do szpitala od razu i tam sie mna od razu zajeli.

Ja termin na 9 czerwca a daty na USG jeszcze nie mam wiec powinnas czuc sie wyjatkowo :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3lhb8f019pp0x.png

Odnośnik do komentarza

Kokardka to juz trzy z nas ma termin na 9 czerwca :D

Ja dzisiaj zrobiłam sobie wolne i cały dzień leżę w łóżku. O 13 zrobiłam sobie omlet na śniadanie z następujących składników: 1 jajko, 2 plasterki szynki, 1 plaster sera żółtego, pół pomidora, 2 różyczki brokuła, sól, pieprz i koperek. Wszystko usmazone na masełku. Pychotka! :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

Babki me jedno dziecię noszę!! xD

Co do czarownic i zlotów mogę dołączyć ale chyba na szczebelku od łóżeczka :/

Co do zakrzepicy to mam nawrót ale żyły jeszcze drobne :) clexane w brzuch i 2xwarfin :D

Takie zachcianki macie i jecie dobre rzeczy... A ja apetytu już brak a tyje chyba od czytania was :D

A dziewuszki może Dolnośląsk którejs coś mówi? ;P (czyt. Mieszka tu któraś czy tylko ja) Xd

Odnośnik do komentarza

gusia1910
stardust.serw
kawa z mlekiem
gusia1910
Dziewczyny nie wiem czemu ale tu na forum jest mylone badanie prenatalne z badaniem genetycznym. Owszem badanie prenatalne ma test z krwi oraz badanie usg genetyczne ale miedzy 11 a 14 tyg każda z nas będzie miała robione badanie w którym bada się miedzy innymi przezierność karkowa i to badanie jest robione bez względu na wiek czy wskazania. Nie wiem czy to jest spowodowane tym że tyle inf mylnych jest w necie (?) bo ja sama Was pytałam czym te badania się różnią. I gin mi w końcu wytłumaczył że prenatalne to i test i usg ale i każda mama takie usg w swoim gabinecie będzie mieć. To takie pierwsze ważne usg a potem będzie usg połówkowe które też jest bardzo ważne i każda będzie miała robione.
No chyba że już całkiem nic nie wiem:P

Gusia czyli jak ja mam tylko usg z badaniem przeziernosci ale bez badania krwi to jak mam pisac ze co to jest? Bo sie pogubilam.

Na moja logikę to po prostu będziesz miała szczegółowe usg które zdecyduje czy wysyłać cię dalej na diagnostykę szczegółową.
Ja takie usg miałam w poniedziałek zmierzyli nam kość nosowa,kark i inne rzeczy typu rozstaw oczu na tym etapie ciąży. Według specjalisty Budowa jest ok i stwierdził że skoro mi się należy z NFZ to mam iść dl a świętego spokoju. Tam mnie czeka usg i badanie krwi test z wynikiem spotkam się z genetykiem który statystycznie wyliczy mi ryzyko.


kawa z mlekiem tak jak napisała stardustto jest po prostu standardowe badanie usg jeśli coś by było nie tak (a tak na pewno nie bedzie;) ) lekarz wyśle na badanie prenatalne.Niektóre mamuśki po prostu się tu kwalifikują ze względu na wiek. Twoje badanie to usg genetyczne po prostu. ;)

dziewczyny to jest to samo!!! :
Mianem badań prenatalnych nazywamy badania przesiewowe wykonywane w ciąży: USG genetyczne, test PAPP-A, test NIFTY oraz badania diagnostyczne tj. amniopunkcję czy biopsję kosmówki. Warto też podkreślić, że nie są to jedyne badania, które warto wykonać w ciąży. Mało mówi się np. o teście w kierunku wrodzonej trombofilii. Takie badanie wykonuje się tylko raz na całe życie, a może ono mieć kluczowe znaczenie dla przyszłej mamy i dziecka.

Odnośnik do komentarza

~Dżastaa
Babki me jedno dziecię noszę!! xD

Co do czarownic i zlotów mogę dołączyć ale chyba na szczebelku od łóżeczka :/

Co do zakrzepicy to mam nawrót ale żyły jeszcze drobne :) clexane w brzuch i 2xwarfin :D

Takie zachcianki macie i jecie dobre rzeczy... A ja apetytu już brak a tyje chyba od czytania was :D

A dziewuszki może Dolnośląsk którejs coś mówi? ;P (czyt. Mieszka tu któraś czy tylko ja) Xd

ja co prawda nie mieszkam ale wielokrotnie bylam na wakacjach na Dolnym Śląsku, zawsze zauroczona tymi miejscami :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...