Skocz do zawartości
Forum

Poradnik na temat suplementacji witaminy D


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witaminę D możemy szukać nie tylko w pożywieniu, ale i jest wytwarzana w skórze pod wpływem słońca. Aby pokryć 90 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę D wystarczy spędzić około 15-20 minut na słońcu. W naszym kraju najlepszym terminie do wytwarzania tej witaminy przez nasz organizm jest okres od kwietnia do września. Witaminę D można dostarczać do naszego organizmu z pokarmów. Głównym jej źródłem są ryby morskie, a niewielkie ilości znajdziemy w jajkach, oleju roślinnym, serach dojrzewających i wątróbce.

Odnośnik do komentarza

bunik
ja tez, tylko naturalne metody. Duzo spacerowania nawet jak jest -20 st :)

Ale co wtedy wchłania wit D? kiedy skora cała musi być zasłonięta bo zamarza. Owszem w lecie wystarczy 20 minut na słońcu tyle że powinno to być 1/3 skóry tj golas do pasa - u nas możliwe tylko w lipcu i sierpniu i to nie zawsze. A co z resztą roku czyli 10 miesięcy? Ja zdecydowanie wzmacniam synka witD i to 2000 a jak jest chore któreś z dzieci to podwójnie. Wychodą z choroby bardzo szybko. Czy grypy czy przeziębienia. w Norwegi mają dawki i 3000 i 4tys. tamci lekarze w trakcie choroby polecają nawet 5x 4tys. Witamina D jest potrzebna nie tylko do wzrostu jest potrzebna każdej komorce organizmu. Przecież na wiosne mało kto wytrzymuje i większość chodzi osowiała i zmęczona - bo nie mają witaminy D, w jedzeniu jest bardzo mało. na polepszenie samopoczucia na wiosne można dodać sobie przyspieszenie materii dzięki 5-ciu posiłkom - dużo ilości warzyw i owoców które mają trochę więcej wit.D lub kołdrę zdrowotną [reklama usunięta].
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...