Skocz do zawartości
Forum

Co wybrać dla rodziców na podziękowania na ślubie?


Mauri

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie szkoda pieniędzy na wielkie kosze kwiatów (zwiędną i trafią do śmietnika), na jakieś statuetki które stoją potem na półce i zbierają kurz. Ja bym pomyślała o jakimś praktyczniejszym prezencie, na przykład wysłaniu rodziców do jakiegoś przyjemnego miejsca na weekend. Można włożyć rodzicom do koperty zaproszenie do takiego pensjonatu czy hotelu i wręczyć podczas wesela w czasie podziękowań. Potem ustalić z rodzicami wspólnie termin, opłacić im noclegi i wyżywienie i wysłać w fajne miejsce by odpoczęli. Wg. mnie to najlepsza forma podziękowania za wychowanie, pomoc w przygotowaniach do ślubu. Niejedni rodzice mało podróżują albo wcale, taki zafundowana wycieczka sprawiłaby im wielką przyjemność.

Odnośnik do komentarza

Innym pomysłem prezentu dla rodziców może być album ze zdjęciami ze ślubu i wesela. Wielu młodych robi sobie teraz profesjonalne sesje ślubne, mają potem pamiątkę w postaci wspaniałego fotoalbumu. Ale rodzicom najczęściej trafiają się zdjęcia do obejrzenia "na płytce". Wiadomo jednak że najpiękniejsze są zdjęcia na papierze można więc zamówić dodatkowe dwa egzemplarze takiego fotoalbumu jacy państwo młodzi robią dla siebie i podarować po jednym rodzicom. My tak zrobiliśmy i rodzice byli zachwyceni. Która mama nie lubi pochwalić się zdjęciami swoich dorosłych pociech zrobionymi przy tak ważnej okazji, otworzyć album i powspominać najpiękniejsze chwile życia swoich dzieci?

Odnośnik do komentarza

Mnie osobiście takie kryształy czy statuetki się nie podobają, ale to oczywiście rzecz gustu. Szczerze powiedziawszy, może to "oklepane", ale myślę, że taki wielki bukiet pięknych kwiatów (mimo nawet że zwiędnie z czasem) jest o wiele wymowniejszy niż jakaś statuetka, którą postawi się na półce i będzie się kurzyć. Ale co kto lubi. Na swoim weselu kupiliśmy rodzicom po wielkim koszu ze smakołykami, w którym było wino, jakieś czekoladki, pralinki, kawa, herbata itp. Do tego kwitnące kwiaty doniczkowe i nasze zdjęcia z sesji narzeczeńskiej w ramkach, a po ślubie daliśmy im jeszcze film z naszego wesela.

Odnośnik do komentarza

Ja bym dała np szklane grawerowane medale plus właśnie weekend w urokliwym miejscu by odpoczywli po całym stresie. Ciężko doradzić nie znając człowieka ale myślę, że warto się też zastanowić nad czymś co wspominają z ich własnych wspólnych lat młodości i przywrócić ich chwilę romantyczne jakie za pewne były, a teraz zeszły na dalszy plan.

Dobrą opcją moze być również taki kosz prezentowy [reklama usunięta].

W sklepie z alkoholami jest możliwość zamówienia gotowych juz koszy prezentowych. Rodzice na pewno będą z tego zadowoleni. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

My daliśmy rodzicom duże kosze ze słodyczami ładnie opakowane, a w środku były dodatkowo kryształowe wazony z wygrawerowanymi podziękowaniami. Wazony cały czas sa w użytku (mama trzyma w nim bukiety, a teściowa cukierki), w obu przypadkach się przydają ;-D

Odnośnik do komentarza

Na jednym z wesel goście dostawali herbate w probówce skomponowaną przez parę młodą z karteczką z imionami młodych i datą ślub plus na wyjście ciasto i bimber, na drugim każdy gość dostał breloczek - otwieracz w kształcie klucza z napisem 'do szczęścia' dla mnie super sprawa, używany jest do dziś  ale osobiście bardzo lubię dostawać ciasto, na weselu zjem go mało albo wcale i z radością na drugi dzień zjem je już na śniadanie 😉

Jeśłi wolicie coś bardziej trwałego, polecam zastanowić się nad ceramiką ręcznie malowaną z Bolesławca

https://andyceramika.pl/filizanki-spodki

Na przykład takie piękne filiżanki ze spodkami. 

A39-D1.webp

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...