Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Meju u nas był to jednodniowy problem. Pokarmu było za mało i na noc dałam małemu jeszcze herbatke z kopru wloskiego i dopiero się dopełnił i zasnął... A teraz to tyle co brodawki bolą... :( ale jakoś dajemy rade... Próbuje tez teraz trochę odciągać i mrozic bo we wtorek wizyta u gin i stwierdziliśmy z mama ze ona zostanie z ignasiem żeby go nie ciągac autobusem (prawie godz w jedna stronę).. Nie wiem jak przeżyje tyle czasu bez niego ale wiem ze będzie w dobrych rękach mojej mamy...

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Jolka my mamy wyłożony fotelik jeszcze dwoma pieluchami od spodu. Mamy maxi cosi, niby miał podkładkę dla noworodka, ale i tak było zbyt luźno dla naszego malucha- zupełnie się zapadała. Z pieluchami calkiem jej odpowiada. U nas też jest rozdział na chore i zdrowe dzieci i chyba jeszcze czasowo przychodzą w innych porach na szczęście :) także udało się i kolejki nie było więc świetnie!

paulazdr Delicol to laktaza w kroplach. Do 3mca jest większa nietolerancja laktozy i te krople pomagają w trawieniu. Efekt jest po kilku dniach dopiero, ale ulga była spora. Najpierw stopniowo zwiększa się dawkę, poźniej trzeba odstawiać stopniowo w okolicach 3 mca. Minusy to to, że są dość drogie- w zależności od apteki, my kupujemy w gold aptece za ok 19zł, ale bywają i po 40 :(, i butelka starcza na jakieś 5 dni.

Ja tez używam lano maści ziaja. Jest fajna, no i skuteczna:) szczególnie jak zbyt długa jest jedna pierś w użyciu to się baaardzo przydaje. A jakich używacie wkładek laktacyjnych? Ja póki co johnsona, ale może polecicie jeszcze jakieś inne? W tych odznacza się trochę wyżłobiony w nich sutek. Przy miękkich biustonoszach to ich minus ;)

Odnośnik do komentarza

paulazdr A ta ulga, to wygląda tak, że mała robi kupki teraz po trochu w ciągu całego dnia. Wreszcie zobaczyliśmy jak wygląda pełna pielucha... Trochę przy nich postęka, czy zapłacze, ale w porównaniu do poprzednich ekscesów to niebo a ziemia.. Wcześniej podczas przewijania robiła większość:( Takie to problemy kupkowe naszych maluchów;)

Odnośnik do komentarza

Page ja używam wkładę jonsona, miałam sprawdzać te z rossmanna ale jakoś się nie złożyło jeszcze. A tak to miałam trochę próbek tych wkładek to z lansioh są fajne ale pewnie drogie, za to na pewno nie polecam lovi bo odparzaja i miałam od koleżanki tez jakieś zwykle i tez strasznie mi się sutka pocily wiec ja raczej przy jonsonie zostaje te wybrzuszenia u mnie jakoś się splaszczaja i nie widac.
A moje dziecko dzis spało od 22 do 6 i śpi dalej po jedzeniu. Ale zmieniłam miejsce pobytu to pewnie dlatego, no i przez to spanie ze mną w łóżku.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Delicol lepiej skonsultować z lekarzem chyba, ja kupiłam na własną rękę i narobiłam tylko szkody, bo zamiast pomoc to wywołał wymioty i większy ból brzuszka u Małego. Te kropelki działają inaczej niż wszystkie pozostałe, tzn tak jak napisała Page pomagają w trawieniu laktozy. A Espumisan czy inne pomagają przy gromadzeniu się powietrza w jelitach. Także lepiej żeby lekarz okreslil przyczynę bólu. U nas to były gromadzace się gazy, wyprobowalam kilka rodzajów kropelek i najbardziej pomógł Bobotic. Z tego co wiem to ma najwięcej substancji czynnej, na pewno więcej niż Espumisan. Kacper puszcza bąki jak ta lala i jesteśmy na etapie zmniejszania dawki i mam nadzieję że niedługo zupełnie odstawimy :-)

Odnośnik do komentarza

Zawiszka7KaKa16 Dzięki za opinie wkładkowe :) Słyszałam też o lansinoh że są fajne, ale faktycznie są trochę droższe. Zostanę chyba przy johnsonie jednak. Mam jeszcze Nuk ale są jednak gorsze, avent miałam próbki to mnie uczuliły. Czytałam gdzieś jeszcze że Baby ono są okej, zamówiłam na próbę także przetestuję i dam znać:)

Tak, nam Delicol doradziła doktor pediatra, kupy pieniste itp. Dobrze się skonsultować z fachowcem, może będziesz miała okazję np przy szczepieniu spytać. Sama trochę się obawiałam stosować bez opinii.

Odnośnik do komentarza

Page dzięki za informacje o tych kropelkach Mam nadzieję że się jednak nie przydadzą :) Od wczoraj robimy kupki bez problemu Odpukać oczywiście Problem zaczął się od podania witamin i po odstawieniu po 2 dniach przeszlo Więc chyba mam winowajce Wit k i d bedziemy dawać co 3dni a w pozostałe samą wit d Zobaczymy czy problem powróci
Potwierdzam wkładki Canpol sie nie sprawdzają :( Ale że mam prawie całe duże pudełko to na razie nie szukam innych Choć pewnie inne już nie będą potrzebne :( Pokarmu mam coraz mniej :( Mam nadzieję że systematyczne odciaganie trochę uratuje sytuacje :(
Czy któraś z Was używa pieluch tetrowych? My w dzień w domu jesteśmy tylko na tetrze ale czasto zdarza sie nam wypływ zawartości :( Macie jakieś sposoby? Jak ukladacie pieluchy? Używam majtek treningowych a jednak sie zdarza :/

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Paula ja co prawda nie używam tetry ale od sezonu grzewczego przejdę na pieluchy wielorazowe.

Któraś pytała o sposoby na fotelik. My przed podróżą staramy się ją wymęczyć. Nasza wkładka dla niemowlaka w foteliku dobrze trzyma główkę. A muszę zaznaczyć że u nas podróż to 3h.

W moim poradniku o kp radzą aby obolałe brodawki po karmieniu smarować swoim mlekiem. Mi to pomagało.

Zawiszka my od początku śpimy razem, nawet w szpitalu z nią spałam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Page a te pieniste kupy to od czego mówiła doktora? Bo u mnie wczoraj taka była a dziś nic tylko kilka bączkow. Ja mogłabym tetra na noc zakładać bo moja nawet nie sika w nocy juz dłuższy czas. A kupkę co któryś dzień ale tylko takie pruknięcia w nocy a porządne w dzień oprócz dzisiejszego dnia.
A rossmanowych wkładek nikt nie próbował? A np takie składanie pieluszek? :http://www.akademia-ama.pl/poradnik-dla-rodzicow/praktyczne-porady-dla-mam-zdjecia/41-sprytny-sposob-skladania-i-zakladania-pieluszki-tetrowej.html
A ja dziś dałam niuni wody bo byłam na mieście a gorąco strasznie i nie było jak małej dać cyca w tym słońcu. Wzięłam butle na wszelki wypadek i nie żałowałam.
Ja na pupke i moje sutki bepanthen używam a ostatnio to i linomag i tez jest fajny. A kupiłam linomag na ciemieniuszke na brwiach bo olejek migdałowy nie dał rady a po linomag i jednym czesanie grzebykiem (pediatra tak kazala) na drugi dzień zdjęła wszystkie łuski i problem znikł. Moja tez gryzie mi bardziej prawą brodawke; )
Robyn żeby dostać becikowe i te 500 i rodzinne to trzeba wnioski, pity11 i pit 36/37 za 2014 ale też umowy o prace jakie były w tym roku i jeśli coś się w międzyczasie zmieniało to jeszcze takie oświadczenia (ja nie byłam w stanie ich rozgryzc bez wizyty w urzedzie) z dochodmian uzyskanym i utraconymi. Mi się jeszcze nie udało tych wniosków złożyć bo nie miałam umów o pracę i zlecenia. A co z tym 1000 przez 12 miesięcy to nie wiem bo mam macierzyński z zusu.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Ja najbardziej lubię wkładki chicco, lansinoh są bardzo podobne i tez pakowane osobno;). Z rossmana czy super-pharm używam tak po domu, bo są najtansze;). Żeby mieć dużo pokarmu to trzeba często przystawiac, dużo pic wody itd i przede wszystkim się nie stresować;)). Bo jak się o tym myśli to jakby znika to mleko hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie :-) ja także jestem majową mamusią. Poczytuję Was podczas wieczornych karmień i postanowiłam dołączyć do Waszego grona. Mieliśmy dziś szczepienie, zdecydowaliśmy sie na 6w1. W przychodni powiedzieli nam, ze 5w1 została wprowadzona jako obowiązkowa w niektórych krajach unii i przez to zdarzaja sie braki tej szczepionki w hurtowniach. Co do wkładek za bardzo sie nie wypowiem, bo w ciąży zrobilam spory zapas wkładek z Nuka, nie mam porównania z innymi, ale nie są jakieś tragiczne.
Pozdrawiam Was serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Monika2016 poproszę lopatologicznie wytlumaczony przepis na wymeczanie 3 tygodniowego brzdąca (bo na razie objawy wykończenia w największym stopniu przejawiam ja) ;)

Co do wkładek - tez mam zapas z Nuka ale kończący się... i teraz moze przetestuje inne... wiec wszystkie opinie chętnie poznam :)

Asia, Lidia oj, długo się dziewczyny ukrywalyscie :) ale gratuluję ze dałyście rade urodzić w maju ;) bo dla mnie (i nie tylko) miesiąc maj okazał się trwać jeszcze sporo dni czerwca ;) bo urodziłam 8 czerwca ;)
Ale też się stąd nie ruszam, doceniając i to, że :
1) Dziewczyny mnie nie wyprosiły z racji faktycznego terminu porodu wykraczającego poza miesiąc maj,
2) mając ciut dłuższy staż rodzicielski mają One większe niż ja doświadczenie i przez to fajnie służą radą,
3) wymieniając poglądy opisują własne spostrzeżenia czy pomysły, czy wiedzę wyczytaną/zasłyszaną a nie występują w roli autorytetów... wiec nikt nie musi się czuć gorszym :)

Odnośnik do komentarza

Asia Lidia witajcie.
Ja tez używam wkładek Johnsona... Kiedyś miałam bella mamma czy coś i były podobne, bardziej płaskie. I myślę też je teraz kupic. Mnie we wkladkach wkurza, że w cienkim biustonoszu przeswituja przez bluzke:-(
Piotruś jest marudny problemy brzuszkowe plus ulewanie. Wyeliminowałam sporo rzeczy z jedzenia i ulewanie jest od wczoraj mniejsze, no i wczoraj to tylko spał i jadł, dzisiaj już trochę bardziej daje znać o sobie.bo wczoraj to był aż za grzeczny i martwilwm się. Co do jazdy w foteliku to jest coraz lepiej, zdarzaja się dni bez płaczu, zawsze jestem obok i glaskam po twarzy. I lżej ubieram bo mam wrażenie ze jest mu tam za cieplo

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3p95p53lm.png]Tekst linka[/url][/url]]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98ribqbkijq4m.png]Tekst linka[/url][url=[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/f2w

Odnośnik do komentarza

U nas nie rozkrecilo sie kp, mimo to przystawiam dalej. A Synek mimo butli dalej super ciągnie, uzwany butelki antykolkowej canpolu i nie zaburza odruchu ssnia, niestety kolki nas nie ominely, byliśmy tez w szpitalu z żółtaczka i tam wyszlo na jaw ze maly nie dojada, wielki stres wsparcie ze strony szpitala ale pokarm sue nie pojawił w wystarczającej ilości. 2tyg temu wtszla silna anemia ale juz po maly wychodzimy z tego :)) szumisia mamy, ale nie ma to jak prawdziwa suszara

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

AsiaColargol ...współczuję przejść! Dobrze czytać ze jesteś pozytywnie nastawiona do zmagań ;)
Ja początki karmienia choć trudne miałam (bo mnie to przystawianie bez końca wykańczało) to jednak satysfakcjonujące bo pokarm był i to szybko, Mała super przybiera... ale teraz mi jeszcze ciężej bo prawa brodawka mocno pęknięta wiec z prawej piersi ściągam mleko... ale Młoda nie chce tego odciagnietego mleka pić (mąż kupił zestaw medeli laktator z taką rurką fo karmienia), a na lewym cycu to Mała wisiałaby non stop... widocznie nie może dojesc się do syta Takie to widzisz perypetie matczyne ;)
Pocieszam się ze jednak nocami nadal sporo śpi budząc się (i mnie) z żądaniem cyca, a potem dalej śpimy... wiec ja na niewyspanie nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Gość Pineska

AsiaColargol: jak miałam kryzys to karmienie co 30min, teraz staram sie co godzinę najcześciej. Kupiliśmy nawet mm Hippa zalecane w dokarmianiu, ale udało sie na cycu. Na forum już była mowa o slodzie jęczmiennym - ja pije 2 x 300 ml dziennie kawy zbożowej. Czytałam tez o preparacie Femaltiker na pobudzenie laktacji i dobre opinie na jego temat. Nie orientuje sie w cenie, z opisu pasuje do inki wzbogaconej melisa:))pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

AsiaColargol polecam jeszcze piwo Karmi i kompoty z jabłek U mnie jedna piers przestała produkować w 2było coraz mniej mleka więc znowu poszła w ruch herbata na laktacje 2x inka czasem nawet 3 woda (choć i tak pewnie za mało ale już nie daje rady więcej pić) kilka szklanek kompotu i wieczorem karmi (co 2-3 dzień) I znowu produkcja jest w obu piersiach :) co prawda w tej co zniknęło mleko mniej niż w tej 'dobrej' piersi ale jest coraz lepiej i ogólnie mleczka więcej Podobno same jabłka też pomagają ale jeszcze nie testowałam :) Trzymam kciuki żeby ruszyło :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...