Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

karola_krakow no z tym Tardyferonem to też już po Twoim poście zgłupiałam :D ale zajrzałam na stronkę w necie o tym leku, i też piszą, że należy brać na czczo. Tak więc zgadza się z tym, co mi gin mówiła..

Buziak81 super z tymi torbielkami, że zniknęły! Wiem jaka to radość, bo sama przez to przechodziłam u naszego malucha.. - cieszę się razem z Tobą :)
Z tą szyjką przykro, skoro mówisz, że się skróciła.. a wiesz jaką miałaś wcześniej i o ile się skróciła? Kurcze, oby na wizycie wszystko było ok! Trzymam kciuki :-) Na pewno będzie dobrze!

Dobrej nocki wszystkim mamom - przespanej i bezbolesnej ;-) Dzieciaki też spać, asio :)

Odnośnik do komentarza

Buziak81 - uff super ! Tez nasza malutka miala te torbiele ale tez juz zniknely :- )

Bylam dzis na wizycie u ginki i pytalam o to spanie. Powiedziala ze moge na prawym rowniez spac, na plecach pokazala mi ostatnio juz ze wystarczy pod prawy bok podlozyc zwiniety recznik/koc/poduszke zeby delikatnie wyzej po prostu byla ta prawa strona i bedzie ok :)
dostalam tez skierowanie na glukoze i tylko po jednej godzinie maja mi sprawdzic krew.
Powiedziala ze moge zjesc wysokobialkowe lekkie sniadanie np jajecznice :)
moze nie bedzie tak zle ! :)

http://lmtf.lilypie.com/FfsCm5.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszłe Mamusie:-)
Myślałam że raczej nikt nie zauważy mnie jako nowej uczestniczki grupy:-) a tu aż miło się zrobiło:-)
Mam dwie córki w wieku 8 i 6 lat. Teraz jestem w 24 tygodniu ciazy ale nie wiem co bedę miała... moje dzieciatko jest bardzo tajemnicze i nie chce sie pokazać :-( W poniedziałek odebrałam wyniki glukozy, wyszło mi 126 to chyba dobrze??? Juz nie pamietam jak było wczesniej:-) Na pewno nie miałam dolegliwości ciazowych, wszystko ksiazkowo. Teraz w sumie też tak jest tylko brzuszek inny :-) Wizytę u lekarza mam w piatek i baaaardzo licze na to że w końcu sie dowiem kogo nosze pod serduszkiem-)
Poza tym czuję się dobrze, widomo troche mio cieżko, nie mogę znaleść dobrej pozycji do spania i bola mnie pachwiny. To pewnie tak samo jak i u Was:-)

Odnośnik do komentarza

A jeszcze miałam coś napisać:-)

Anka_hey ja przy pierwszej ciąży całe 9 miesięcy walczyłam z infekcją pochwy...po porodzie wszystko wróciło do normy. W drugiej ciaży i teraz w trzeciej nie mam tego problemu na szczęście:-)

Poza tym 10 lutego mam obronę pracy inzynierskiej i jeszcze pracuje, myslę że tak do końca marca a potem juz chorobowe:-)

Co to sa te misie szumisie????

Odnośnik do komentarza

jagoda25My też się wahamy nad taką żyrafą z cloud b a koalą.

Elap2Mają generować znajomy dźwięk dla dziecka, które w brzuchu słyszy tylko szumy. Zazwyczaj mają kilka dźwięków do wyboru, można ustawić kilka długości szumienia lub jest też widziałam taka sowa, która reaguje na ruch w łóżeczku i zaczyna wydawać delikatne dźwięki jak dziecko się poruszy. Są różne firmy, ja kupię podobnie jak jagoda25 z firmy cloud b, tylko jeszcze się waham jakiego zwierzaczka (każdy ma trochę inne dźwięki). Poniżej link do filmiku:


Moi znajomi używają do usypiania dziecka od urodzenia jednej melodii z tego królika, Mały ma prawie 2 lata i jak ją słyszy bez problemu idzie spać:)
Anka_heyW niektórych aptekach są takie serie w stylu "domowe laboratorium" i są też takie paseczki do sprawdzenia czy wydzielina jest bakteryjna, jakie ph itp. Może jak się martwisz to spróbuj coś takiego dostać i spróbować. Tylko o tym słyszałam, nie próbowałam, więc nie wiem czy warte polecenia, ale kto wie.
Olcia93 Dobrze zrobiłaś z tą przerwą między lekami. MI lekarka przy letroxie (to samo co eut..) kazała wszelkie inne leki brać jeżeli dam radę to nawet 2-4 godziny po. PO pierwsze inne leki mogą zaburzyć wchłanialność tego na tarczycę i on na pewno zaburzy wchłanialność innych. (ja brałam razem i wyniki miałam złe po tym, ale jak wprowadziłam Jej zasadę to przy tej samej dawce jest ok). Brzuszek śliczny.
Klaudia88Daj znać jak po wizycie.
Monika2016 To już reszta przygotowań będzie z górki. W weekend siostra ma mi przywieźć wszystkie ubrana, które zachowała do 2 3 roku życia (ma 3 córy, najmłodsza 3 latka), więc niedługo zacznę też kompletować. Co do LIDLA to też będą biustonosze do karmienia wtedy, a takie mogą się przydać.
Zawiszka7 Teraz zacznie się okres kiedy prawie każda z nas będzie narzekała na samopoczucie, jednak ten brzuszek robi swoje. Komplet śliczny, muszę moją też na coś namówić bo też zdolności ma, ale chyba czasu mało.
Buziak81Super, że wszystko w porządku.

Mój obwód brzucha to 97 cm. Ponieważ każda podaje teraz obwód brzucha to dorzuciłam obwód do tabelki. Jakby co możecie wyrzucić jak to już tam za dużo informacji:)

http://www.suwaczek.pl/cache/32a5239a22.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :)
Widze, ze duzo sie dzialo w ostatnim czasie, wspolczuje Wam tych przejsc z jelitami, bolami, chorobami. U mnie na razie odpukac wszystko w miare znosnie. Zauwazylam ze na zaparcia dziala u mnie herbatka wisniowa z biofix. Z zoladkiem tez cos nie do konca dobrze wiec powrot na picie siemienia. Kręgosłup w nocy mi tak dokucza ze robie przerwe w spaniu bo inaczej nie idzie dolezec do rana. Ponarzekalam to teraz do konkretow :D
O szumiasiach tez slyszalam, czytalam, na fb w art sponsorowanych czasem mi sie wyswietla- sa zdjecia zadowolonych maluszkow i 95% pozytywnych komentarzy. Plan jest zeby kupic. Pewnie ten szum bedzie draznic ale korzystanie z okapu, odkurzacza czy suszarki raczej bedzie bardziej irytujace.
Mam juz od kolezanki liste rzeczy ktore sie przydaja- zestawie z tym co dowiem sie jutro na szkole rodzenia i postaram sie Wam podac do konca tygodnia bo jestem teraz troche zabiegana.
Pytanie do doswiadczonych mam: zakladajac karmienie piersia ile faktycznie potrzebnych jest tych butelek? I jaki podgrzewacz mozecie polecic?
Czy ktoras z Was chcialaby karmic piersi ale po pol roku bedzie musiala wrocic do pracy? Macie jakies pomysly na rozwiązanie tej sprawy?

Wszystkie zdjecia bardzo piekne :) dzidziusie sliczniutkie a brzuszki jakie fajne :) nawet w ciazy macie ladne figury, wszystko w brzuszki idzie :)
Pozdrawiam serdecznie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Do Karmelek jesli chodzi o karmienie piersią...co prawda to moja trzecia ciaża, ale doświadczenia chyba nie mam. bardzo chcialam karmić, ale moje córy nie berdzo sobie z tym radziły więc pierwszą karmniłam niecałe 3 mi4esiące a druga chyba ze dwa, ale odciagałam mleko i dawałam im moje tylko z butelki ( bardzo to uciązliwe). jak sie okazałao to mam po prostu płaskie sutki i moje dziewczyny nie nauczyły sie ssać, co pewnie też jest moją wina ponieważ nie przyustawiałam ich prawidłowo do piersi. Na nic sie mi to zdału szkoły rodzenia ani położna...nikt mi nie powiedział że moje sutki sa płaskie i trzeba inaczej dostawiać dziecko. Dla mnie to była trauma...placz po nocach, obwinianie sie ze jestem zła matka itd. W końcu poszłam do doradcy laktacyjnego, który mi to wszystko uświadomił. Teraz mam nadzieje bedzie inaczej i bede mogła cieszyc sie z karmienia piersią.
Naprawde nie ma co kupowac całych zestawóów buteleczek dlatego że:
1. małe dziecko je mało więc wystarczy jedna taka na 120 ml
2. Jesli bedzie łasuszek to warto mieć 1 butelke na 250 ml
3. Z doswiadczenia wiem, że teraz podobaja Ci sie takie a potem spodobaja Ci sie inne więc moim zdaniem warto dokupic potem, jedna czy dwie:-)
4. Po 6 misiącu warto kupic kubek niekapek do wody dla maluszka.
I tyle wystarczy naprawde. Wymieniać bedziecie tylko smoczki w butelkach:-)

Odnośnik do komentarza

Karmelek z tego co pamiętam matkom karmiącej przysługują przerwy na karmienie. Można też wrócić do pracy na 1/2 etatu lub ewentualnie ściągać pokarm. Ja sama chcę być z dzieckiem do roku.

Ja nic nie słyszałam o tych szumisiach ale na 90% ja tego nie kupię, no chyba że życie zweryfikuje i będę zmuszona to kupić.

Życzę zdrowia ;)
Witam nowe Majóweczki, fajnie że nas jest coraz więcej ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Hey. Co do porodów i zmiany terminu na usg, to tym na pewno się nie sugerujcie:). Ja miałam pierwszego urodzić dzień przed moimi urodzinami, a urodziałam 2 tyg wcześniej czego się w ogóle nie spodziewałam:). Prawie nic nie miałam heh. A co do szumisiów to nie miałam go i chyba go nie potrzebuję:). Bo nie miałam problemu z pierwszym dzieckiem, zasypia po kąpaniu i kolacji:). Nie uczyłam go kiwania, szumienia czym kolwiek więc liczę na to, że z córeczką też nie będzie problemu:). A dokupić to nie problem:P. Jak piersią to max dwie, po ci więcej:). Ja mam podgrzewacz lovi, za późno go kupiłam bo na początku bardziej by się przydał:). Można trzymać wodę całą noc w stałej temp:). Chociaż jak się karmi piersią to nie ma problemu:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

Nocka znów kiepska u mnie, nie dosyć że na siku wstawałam to jeszcze tak strasznie mi niedobrze było i nawet wiem po czym, wieczorem oglądaliśmy z mężem film i pokusiłam się na zjedzenie kilku chrupek bekonowych, a ostatnio wogóle nie jem żadnych chipsów i tym podobnych rzeczy i mam za swoje, siedziało mi to całą noc, aż do teraz mnie mdli jak o nich pomyślę, a to raptem było naprawdę kilka sztuk, jak widać mój organizm nie toleruje takich sztuczności...

Jak wchodziłam dzisiaj na forum to ukazał mi się artykuł o najpopularniejszych imionach w 2015 i z dziewczynkowych wygrała Zuzanna, potem Hanna, Lena i Julia :) a dla chłopca Jakub w większości województw, a potem jeszcze Szymon, Jan i Kacper :)

Ja karmiłam piersią tylko 2 tygodnie niestety, strasznie bym tym razem chciała dłużej, wtedy nam się nie udało bo mała miała refluks i niestety musiała dostawać mleko takie specjalne dla ulewających dzieciaczków. Tak więc butelek miałam więcej, najpierw te małe 120ml a potem 250ml kupiłam, wszystko z aventu, a co jakiś czas smoczki musiałam wymieniać. Teraz napewno też chcę kupić sterylizator, jest wiele opinii że to zbędny wydatek ale ja tak nie uważam, ponieważ raz na tydzien wygotowywałam butelki w garnku z gorącą wodą, zabawy i roboty było z tym tyle że miałam dosyć, ciągle poparzona chodziłam, a tak wkłada się do sterylizatora na 6min i gotowe bez cackania się, a nawet jak się karmi piersią to też dobra rzecz bo można w tym laktator sterylizować.

Anka jak tam dzisiaj lepiej ?

Klaudia napisz potem co tam na wizycie !

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Anka znów coś...no ale dostałaś leki, szybko wyleczysz i będzie po kłopocie, a poród przedwczesny to pewnie dopiero jakbyś dłużej z tym chodziła, to chyba nie jest tak odrazu. A często masz grzybice ? może musiałabyś coś profilaktycznie stosować, ja w pierwszej ciąży jak brałam antybiotyk to stosowałam lacibios femina profilaktycznie

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Anka_hej, spokojnie.. Grzybica to nic przyjemnego ale nie doprowadzi od razu do porodu przedwczesnego. Ja już miałam w ciąży dwa razy;/ Tak jak Majka napisała, musiałabyś być baaardzo już zainfekowana. Więc nie denerwuj się :)

Mi właśnie przyszła paczka z apteki.. Jak zobaczyłam wielkość podkładów poporodowych to przeleciał mnie blady strach :P wiecie, że chyba bardziej boję się połogu niż porodu.. trochę to dziwne :)

Dziewczyny, które będą rodziły naturalnie - co myślicie o znieczuleniu zewnątrzoponowym? Ja nie chce z tego korzystać i mam nadzieję, że dam radę urodzić bez tego ;) Bo w sumie czemu mam nie dać rady? pozytywne nastawienie do porodu to podobno połowa sukcesu, więc tego będę się trzymać ;P ale wczoraj na zajęciach w szkole rodzenia byłam w zdecydowanej mniejszości przeciwników znieczulenia.. Więc zastanawiam się, jakie Wy macie podejście do tego tematu?

lovi7maj, właśnie dlatego wolę mieć wszystko wcześniej przygotowane.. w razie gdyby mnie też spotkała taka "niespodzanka" ;P

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Karola ja przy pierwszym porodzie nie miałam znieczulenia i teraz też nie zamierzam, no chyba że sytuacja mnie zmusi...

Niestety połóg to nic kolorowego a podkłady naszczęście 2-3dni się stosuje, potem już wystarczają takie podpaski grubsze. A odnośnie połogu to pamiętajcie zabrać ze sobą do szpitala tantum rosa i potem sobie rozpuścić w butelce z wodą i po każdym skorzystaniu z toalety podmyć się tym roztworem, naprawdę wszystko łagodzi

Anka spokojnie stres w niczym nie pomoże, może te leki które brałaś nie wyleczyły do końca infekcji, a jakie miałaś leki wcześniej ?
Ja też mam non stop obawy, więc naprawdę Cię rozumię, ale musi być dobrze !!

Macie też takie spokojniejsze dni u dzieciaczków że mniej się ruszają ? moja mała w sobotę i niedziele harce wyrabiała, a od wczoraj taka spokojniejsza i oczywiście też już panika...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Karola_krakow a podzielisz się informacjami co kupiłaś i w której aptece internetowej?
Zwłaszcza dla maluszka jakie buteleczki i kosmetyki?
To już ładnie "uzbrojona" jesteś :)

Anka_hej spokojnie, naprawdę musiałabyś być bardzo bardzo zarażona żeby to wywołało przedwczesny poród. Leczysz się więc będzie dobrze! :*

Dziewczyny czy zawsze macie w wyniku badania ogólnego moczu "osad moczu"? Zawsze miałam taką rubryczkę a tym razem nic. Kurcze jutro wizyta a tu nawet wyniki jakieś niepełne :( Ja już nie wiem czy nic im nie wyszło czy jak?

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :) podczytuję już forum od jakiegoś czasu, ale żeby nie zapeszyć tylko na czytaniu się kończyło. Postanowiłam się jednak przemóc i napisać ;-) Termin mam wg miesiączki na 27.05 , płeć już znamy - będzie chłopiec, najprawdopodobniej Antek ;-) to jest moja druga ciąża, niestety pierwszą poroniłam..

Majka1982 dokładnie tak jak Ty mam.. jak się Mały rusza dużo to spokojna jestem, jak np. dzisiaj już mniej to się zaczynam stresować, że coś niedobrego się dzieje..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...