Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje dziewczyny :) troche sie uspokoilam ale w poniedzialek i tak odwiedze moja gin bo na kolejnej wizycie bedzie jej kolezanka bo na urlop wyjezdza :) czytalam ze nieraz tam zaznaczaja zeby pozniej bardziej uwage na to zwracac a po 20 tyg lozysko sie podnosi i wcale nie musi byc przodujace :) a w pl jak bylam na prywatnej to tez nic nie mowila o ostroznosci tylko ze wszystko jest dobrze :)
Ale pierwsze co to zaczelam panikowac niepotrzebnie mam nadzieje :)

Majka ja w rej tabelce wlasnie o tym nic nie mam. Pisze ph itd ale o tym nic...
I powiem ci ze tez chce do pl... i nie wyobrazam sobie zeby moj syn mial tu do szkoly chodzic ale do tego czasu mam nadzieje ze wrocimy juzdo pl... i szczerze to ja sie boje tu sama wychodzic jak sie sciemni... a najlepsze jest to ze podobno mowili ze za gwalty molestowanie itd nie odesla ich do siebie ale gdyby o narkotyki chodzilo to od razu. I jaka tu logika?! Ahh szkoda nerwow na to...

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :)
Monika2016 nie ma sprawy, oby Ci posmakowaly. Kiedys robilam z surowej kaszki ale to byla twarda i zgrzytala w zebach :p mam jeszcze w planie zrobic deserek z kaszka jak wyjdzie dobre to sie pochwale :)
Olcia93 moja młoda po cwiczeniach ze szkoly rodzenia tak sie rozbrykala ze dostawalam duzo powyzej pepka wiec moze Twoj tez czasem tam nogi wsadzi :p
Mag90 u mnie lozysko jest na przedniej scianie i mala czuje wyraznie wiec juz sama jestem skolowana tym co piszecie :p w sumie mozna powiedziec ze to pierwsza ciaza i mimo ze jestem z tych grubszych to czulam ja juz pod koniec 18tyg. Dopiero mozna zglupiec bo nic sie nie zgadza :p

Sen z powiek spedza mi teraz moja waga. Wizyte u gin mam za tydzien i az sie boje bo do tej pory +/- 0,5 kg na tydzien a teraz jak tak dalej pojdzie moge 5kg zlapac w ciagu 4 tyg. Ginka mi chyba glowe ukreci :(

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
Jeśli chodzi o wózek, niezdecydowanym może spodoba się Quinny Buzz. Ja kupiłam używany w bardzo dobrym stanie. Za komplet, który kupiłam, w sklepie zapłaciłabym ponad 5 tys.,a mam go za nieiwele ponad 1 tys. (fotelik maxi cosi, baza do samochodu, stelaż, gondola, spacerówka, siedzisko dla starszego dziecka do spacrówki, moskitiery, folie p/deszczowe, 2 śpiworki, torba). To jest trójkołowiec, nie miałam nigdy do takich przekonania, ale wózek jest sprawdzony przez 3 pary moich znajomych. Można naprawdę wybrać egzemplarz w b.dobrym stanie, ja kupiłam komplet, w którym koła mają jeszcze te gumowe kolce (nie wiem, jak to nazwać), więc przebiegu nie zrobił dużego. Młodym mamom kierowcom polecam fotelik wpinany w stelaż wózka, u starszej córy bardzo mi tego brakowało. Masakra była, bo gdy zasnęła mi w samochodzie, a zasypiała w nim zawsze, nie było możliwości przełożenia jej do wózka, bo się budziła i wycie…

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) 2-3 dni nieobecności i tyle czytania ;) ale nadrobiłam.

U mnie strasznie intensywny czas. Poprawiałam na dziś najdłuższy rozdział - dokładnie 71 stron. Miałam tam pewne dane liczbowe, której musiałam ręcznie liczyć - ileż z tym było problemu! Myliłam się, zapominałam policzyć częstość występowania danego słowa, a to oznaczało, że muszę na nowo czytać 200 tekstów. Już umierałam przy tym wszystkim i żałowałam, że nie mogę zawołać do siebie tych z Was, które się nudzą, żeby mi pomogły przeczytać i policzyć... szczerze mówiąc ledwie żyje, wiem, że nie poprawiłam wszystkich błędów, a na jutro mam jeszcze napisać zakończenie...

W międzyczasie byłam na badaniu echa serca. Wszystko wyszło dobrze, Łukaszek ma zdrowe serduszko :) badała mnie bardzo miła pani doktor, która powiedziała mi, że niedługo na moim osiedle, na sąsiedniej ulicy otwiera wielkie centrum pediatryczne, więc w razie problemów będę miała wszelkich specjalistów bardzo blisko. Zapytała też, gdzie chcę rodzić - okazało się, że w szpitalu, w którym ona pracuje i gdyby po porodzie pojawiły się jakiekolwiek szmery w sercu albo cokolwiek niepokojącego, mam się na nią powołać i ona przyjdzie na konsultacje.

W środę byłam na szkole rodzenia i malowaliśmy brzuszki, wrzucam fotkę :)

Wczoraj byliśmy w teatrze muzycznym. W listopadzie na urodziny dostałam bilety w prezencie. Czekałam na ten spektakl (Trzej muszkieterowie), bardzo mi się podobał, tylko nie sądziłam wtedy, że wypadnie w tak gorącym okresie, kiedy mam tyle pisania i poprawiania.

Piję od wtorku siemię i jest jakby lepiej z żołądkiem, choć odstawiłam nabiał zupełnie, nawet produkty bezlaktozowe. Teraz boję się, że nie dostarczam synkowi odpowiedniej ilości białka :( na zgagę pomagają mi migdały, na silną - Alugastrin.

Chyba ciężko mi będzie odpisać każdej z osobna, więc piszę ogólnie - ja ruchy czuję coraz mocniej i coraz wyżej. Uwielbiam to, a najbardziej gdy widać je gołym okiem. Łożysko mam na tylnej ścianie, choć początkowo było na przedniej, więc się przesunęło.

Moja szyjka ma 37 mm od początku, dziś mam wizytę, to zobaczymy, czy coś się zmieniło.

Moja waga też spędza mi sen z powiek - ostatnio jem już naprawdę w przemyślany sposób, obiadki parowane, chleb i wędliny robię sama, sałatki, zero słodyczy, a waga w zaledwie tydzień poszło w górę o 1 kg :( pozwalam sobie czasem na gorzką czekoladę i kisiel - to przez nie mogę tak tyć?

Witam wszystkie nowe majóweczki. Zapraszam do naszej tabelki - link do niej jest pod moim suwaczkiem. Trzeba kliknąć i poprosić mnie o zgodę na dostęp.

Zrobiłam badania i są w normie, nawet poprawiły mi się wyniki krwi. Pewnie przez zdrową dietę.

Co do basenu, moja gin odradzała ze względu na chlamydię. Chyba że macie sprawdzone miejsce, np. basen w prywatnym domu :)

Któraś pisała o żurawicie - ja też brałam i mi pomógł, prawie dwa opakowania zjadłam.

Dziewczyny jak nie możecie zdjęć załączyć, to zmniejszcie ich rozmiar.

Chyba idę spać, choć w domu syf, kiła i mogiła :p powinnam sprzątać, ale nie mam siły....

monthly_2016_01/majoweczki-2016_42856.jpg

Odnośnik do komentarza

meeeg ale super sie umalowalas :D szkoda ze u mnie tylko suche fakty na zajeciach bo to napewno niezla frajda takie zabawy :) mozna sie odprezyc i zapomniec o wszystkim.
A z praca to pocisnelas :) podziwiam Cie :)

Klaudia88 mnie kregoslup bolal tak jeszcze do poczatkow grudnia, nawet jak zmywalam to stac nie moglam tylko nogi mi chodzily bo inaczej nie dawalam rady. Teraz za to jak postoje to brzuch mnie przy pepku rwie strasznie.

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Majka no właśnie raczej do tych chudszych należę, może nie jestem jakaś mega modelka, żeby aż tak chuda, no ale gruba też nie. Ale no może faktycznie tak jest ułożony, że słabiej czuję. Bo wczoraj to w ogóle prawie wcale... nie wiem nawet czy te 10 bym zliczyła wczoraj w ciągu całego dnia :( Ale dzisiaj już troszkę buszuje, delikatnie, ale jednak czuję :)
Kurcze przekichane, że nie możecie tam sobie sami pójść i zrobić badania. Ja w sumie chodzę prywatnie to za wszystkie badania płacę, ale i czasem zdarza mi się robić coś dodatkowo, czego lekarz nie zleci, żeby sprawdzić, a potem jak mam jakieś wątpliwości, to się o dopytuję o wynik. Faktycznie koszt moczu to 6 zł i w tym jest wszystko, że własnie te leukocyty podstawowe, to że tam 100 czy 500 i te w polu widzenia też.
Karmelek no tylko skoro Ty masz na przedniej a mimo to czujesz wyraźnie, to nie masz co się martwić ;) Gorzej jak ja powinnam czuć wyraźnie a czuję słabiej. Znaczy niekiedy jest ok, ale niekiedy, tak jak pisałam, że np wczoraj miałam, jest no prawie nic. A jak coś już poczułam wczoraj, to nawet nie byłam pewna po chwili czy to maluch, bo to takie słabe było...
Kurcze fajowy brzuch :D u nas też nie ma takich zabaw, szkoda :(
Meeg uspokoiłaś mnie, że Tobie żuravit pomógł, czyli mogę mieć nadzieję, że mi też pomoże :)
klaudia88 ja też się zastanawiam co u mnie w kwietniu będzie, bo mnie już od kilku tygodni tak kręgosłup boli, że ani siedzieć, ani leżeć, nic :/ W sumie chyba najlepiej się czuję jak chodzę, więc spacerki mi dobrze robią :) ale za dużo jak chodzę (i jeszcze żeby przypadkiem nie za szybko, a przed ciążą zawsze bardzo szybko chodziłam, więc teraz ciężko mi tępo dostosować do nowej sytuacji) to mnie znów podbrzusze boli... więc za dużo też nie spaceruję. Ech... Mój lekarz, gdy go pytałam o rwę kulszową, bo miewam czasami napady, w sumie ostatni w grudniu, ale zapobiegawczo spytałam, to wspomniał o Amolu :) Czasem zdarza mi się plecy nim smarować. Niby na nim jest, że w ciąży nie wiadomo, czy można stosować, ale skoro lekarz mówił, że mogę, to mu ufam :) poza tym nie pije go (jest w nim alkohol, dlatego nieraz na forach jest bunt, że nie można w ciąży) a smaruję, więc nie sądzę, że ten alkohol mi przeniknie do organizmu, bo nie przesadzajmy :) A pomaga naprawdę, może nie jest to długotrwałe (dlatego też często nie smaruję, bo nie ma sensu, skoro i tak na krotko likwiduje ból), ale przez chwilę się zupełnie nic nie czuje i to jest zbawienne, bo czasem to już wyć mi się chce z bólu. Dzisiaj na przykład moja noc z powodu pleców wyglądała okropnie... Na szczęście bywają i takie, że nic nie boli, ale to taka rzadkość, że rano pierwsze co się dziwię, raz że przespałam prawie całą noc (bo siku wstawałam :) a dwa że budzę się i nic nie boli :)

Dziewczyny z Niemiec współczuję Wam żyć w takim ciągłym strachu :( Masakra, oby jednak u nas udało się jakoś powstrzymać tych uchodźców, żeby nie wpuszczać ;/ Ale coś czarno to widzę. Jeszcze trochę pewnie u nas będzie to samo co u Was :(

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej, jak dziś samopoczucie ? U mnie troszkę lepiej po za bólem głowy, ale ostatnio boli mnie tak często, że już się przyzwyczaiłam. Po za tym byłam na specerku, zrobiłam zakupy, ugotowalam zupę jarzynowa i teraz poczytam książkę i później wezme się za zrobienie makaronu ze szpinakiem i kurczakiem.

Mp1 ważne że się podnioslo, nie potrzebnie się denerwujesz ale fakt to jest sila wyższa ;)

Karmelek mój synek ostatnie dni byl spokojny, a dziś znów dość mocno i wysoko buszuje ;) także to napewno on tam nóżki wsadza. Ostatnio mi kolezanka pisała (jest w 16 tyg) że ją tak mocno kapnal pod żebrami, że nic zrobić nie mogła ale wydaje mi się że u niej to nie możliwe tym bardziej że na codzien nie czuje jeszcze ruchów..

Meeg śliczny brzysio i dobrze że z maluszkiem wszystko dobrze, po za tym nie mogło być inaczej ;) co do pracy to wspolczuje i chętnie bym Ci pomogła gdyby była taka możliwość ;p ale wierze że dasz radę!

Klaudia88 mnie dopiero zaczyna coraz częściej bolec, ale też tak dziwnie bon po większym wysiłku mnie nie boli, a kiedy więcej odpoczywam to zaboli, może powinnam więcej się ruszać ;D ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3febfp1bd.png

Odnośnik do komentarza

Mnie też bardzo plecy bolą. Jak ostatnio zrobiłam bułeczki cynamonowe, to czułam się jakbym hałdę węgla przerzuciła. Dzisiaj pół dnia z małym na podłodze i znów plecy.

Spróbuję wstawiać zdjęcie brzucha. Dziś u mnie 23 tygodnie. W zeszłym ciąży na tym etapie ledwo co było widać. A teraz waga +3 i taką wielka piłka.

monthly_2016_01/majoweczki-2016_42867.jpg

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

Mag90 ja mam łożysko na tylnej scianie, a mimo to przez ostatnie kilka dni slabo czulam ruchy, kilka z rana i pood wieczór . dopiero dziś mocniej czuje i wysoko ;) także się nie martw ;)

Co do tych Niemców to też współczucie strasznie, niech to się jak najszybciej skończy! Moj brat z bratowa mieszkają naprzeciwko jakiegoś domu/ośrodka co są uchodźcy, strach normalnie i moja bratową też się boi wychodzić mimo że to są "niby Ci bezpieczni" co uciekli z Syrii przed wojna, ale kij ich się co im w głowach siedzi coś im się nie spodoba i zaraz coś zrobia.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3febfp1bd.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Do tej pory raczej obserwowałam waszą dyskusję, ale widzę, że dużo z was ma problem z zaparciami i dlatego chciałam się wtrącić :) Mi baaardzo pomógł sok z kiszonej kapusty, codziennie rano pół szklanki na czczo. Brzmi niezbyt zachęcająco, ale naprawdę działa cuda. Można dostać w warzywniaku albo w tesco. Może którejś z was to pomoże :)
A przy okazji, ile kilo przytyłyście od początku ciąży? Ja jestem przerażona tym jak szybko zmieniam się ze szczupłej dziewczyny w kuleczkę ;)
Pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza

Hej Klaudia, jestem w 26 tygodniu i mam już +11 kg. A brzuch jest wielki! Mój maluszek jest bardzo ruchliwy, zwłaszcza w nocy ;) Zazwyczaj budzi się koło 23 i zaczyna zabawę, a w dzień jest spokojniejszy. Samopoczucie jest całkiem ok, mam tylko problem z bolącym kręgosłupem i bezsennością.
Zazdroszczę ci tych tylko dwóch kilogramów! W którym tygodniu jesteś? Ja tyję mimo tego, że wcale nie jem jakoś bardzo dużo. No ale wiadomo, czas na odchudzanie przyjdzie później, teraz trzeba się pogodzić z wagą. Przynajmniej będzie większa motywacja, jak będzie więcej do zrzucenia, tak się przynajmniej pocieszam ;)

Odnośnik do komentarza

MadGA Witamy na forum, Karmelek JA idę na rekord bo przytyłam 12 kg, ale jednak od dzisiaj ścisła dieta cukrzycowa, więc myślę, że do końca to już niewiele przytyję.
Olcia93 Moja tak samo dzisiaj strasznie kopie jak nigdy, więc może jakieś zmiany ciśnienia:) A z uchodźcami to nie każdego tą samą miarą trzeba mierzyć, ale też bym nie chciała tak mieszkać jak Twój brat z bratową...
BlackyAle mi smaka narobiłaś, a jeszcze przez przynajmniej 4 miesiące trzeba się ograniczyć. Co do męża to mam nadzieję, że szybko się atmosfera poprawi i nie będzie Ci nerwów robił.
Mag90 U nas za małe zasiłki, za dużo kiboli i narodowców, więc będą masowo uciekać jak nawet do nas trafią, więc mam nadzieję, że takiego problemu z uchodźcami u Nas nie będzie.
meeeg Dobrze, że wszystko dobrze i coraz lepiej, a co do sprzątania to zagoń faceta:)
mp1Skoro lekarka nie zakazał współżycia to pewnie nie widziała przeciwskazań. Poczekaj spokojnie do tej wizyty.
Olcia93 Propozycja przyjęta, chętnie posiedzę w domu:)
Majka1982 Życzę by wyszło ok i byś nie musiała stosować diety cukrzycowej. Ja dzisiaj spędziłam kupę czasu, ale ułożyłam dla mnie jadłospis z 6 posiłków dziennie do niedzielnego podwieczorka. Potem będzie szło szybciej, ale przynajmniej moje dzisiejsze pomiary wszystkie dobre.

Miłego wieczoru.

http://www.suwaczek.pl/cache/32a5239a22.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Witam nowe majóweczki MadGA, DomikaWien,Ana89- myślę, że nie Ty pierwsza i nie TY ostatnia bałaś się odezwać, żeby nie zapeszyć..Ja cały czas boję się poczynić jakieś większe zakupy :[

LineG niestety ja odczuwam wszystko ze zdwojoną siłą, nawet się wkurzam, że patelnia w zlewie leży.. Najbardziej szkoda mi teraz mamy, bo z nią mieszkam i niestety najwięcej się jej dostaję. Ale to też jest kwestia tego, że jak nie mam ochoty rozmawiać, to po prostu nie znoszę jak ktoś mnie na to naciska i wybucham...Ehh na to nic nie poradzę... Mam nadzieję, że po ciąży wszystko wróci do nomy, i czas który będę poświęcała Hani, zajmie mi myśli :)
Mi po takiej dawce płaczu Predator daje w kość, wali mnie bardzo mocno i energicznie, nie podoba jej się to, że się denerwuje... (Wczoraj byłam w teatrze i jak wszyscy na koniec spektaklu zaczęli klaskać, też się jej to nie spodobało). Ja na zwolnieniu jestem od połowy sierpnia, tak wyszło, że już wylądowałam na nim chwilę przed zajściem w ciążę i tak siedzę do tej pory.. I powiem szczerze, że idzie zwariować. Nic tylko walić głową w ścianę, nawet na szydełku nie chce mi się robić:/ i książki coś mi kiepsko idą.

Basen super sprawa, ale znając mnie to zaraz dopadnie mnie jakaś infekcja więc wolę sobie darować. Ale za to mam zamiar chodzić jak mała się urodzi...

Ania89 nie tylko Ty jesteś pesymistką wszystkie tak mamy.. :) Co do zębów, najważniejsze żebyś nie miała stanu zapalnego, o to tylko chodzi... Moja dentystka założyła mi tylko trzy tlenki i powiedziała, że jak nie boli to do momentu rozwiązania ich nie ruszy... Bo nie poda mi znieczulenia a bez tego się nie da, nie może mi zrobić Panoramy a bez tego nie chce dalej rozwiercać, a trzy że przez krwawiące dziąsła nic się nie da zrobić... W dodatku dodała, że to co by teraz zrobiła i tak by musiała poprawiać po porodzie, więc nie chce mi nabijać kasy..

Ruchy czuje różnie, zazwyczaj po bokach. Coraz częściej się zdarza, że mała kopie po pęcherzu...i następuje silna potrzeba pójścia do toalety, a tam trzy kropelki :D hihi uwielbiam to. Łożysko mam na ścianie tylnej.

Majka1982 niska hemoglobina może być spowodowana też samą ciążą i to że mała Ci zabiera, ale rzeczywiście powinni być bardziej dociekliwi. Może i o naszym NFZ nie mówią najlepiej, ale jeśli chodzi o badania to robią od A do Z...i to chyba jedyny plus.

LineG poczekaj, jeszcze z 6 tygodni dopiero pod żebrem poczujesz... :D

Jakarta93 jestem zdania dziewczyn, ja bym detektora nie kupowała... Bo wiem z czym to by się wiązało.. Dopóki czuję małą to nie wariuje, ja jeden dzień jest spokojniejsza to daje jej spokój, dopiero później ją gnębie żeby się poruszała :D

Hihi jestem na 430 stronie, od wczoraj tyle napisałyście...:) Odpowiadam wam chronologicznie bo inaczej bym nie ogarnęła :)

Mag90 zgadzam się z Tobą, że najważniejsze są te w polu widzenia... Pamiętajcie w ciąży albo wszystko jest podwyższone albo pomniejszone... Moje leukocyty cały czas wskazują stan zapalny, i może by był rzeczywiście gdybym nie była w ciąży :) Im dłużej w ciąży tym trochę luźniej do tego podchodzę, a bynajmniej się staram.

Olcia93 na Twoim miejscu została bym przy tym lekarzu... W ciąży przysługują tylko 3 USG wymogi funduszu, z reszty muszą się rozliczyć... Po prostu idź prywatnie skonsultować i zobaczyć maluszka. Ja tak robię, nie zamieniła bym swojego obecnego lekarza za nic. Bo możesz trafić dużo gorzej... Mój gin w szpitalu nie pracuje już od 5 lat, ze względu na swój stan zdrowia zrezygnował z funkcji ordynatora i przestał odbierać porodu, głównie skupił się na wizytach w przychodni..

Mp1 wydaje mi sie, że lekarka wie co robi :) jeśli mówi, że się podniosło to może faktycznie nie ma się czym martwić ? Ale zawsze można skonsultować, żeby być spokojną :* Nie martw się na pewno jest wszystko w porządku...

Meeeg super brzusio, z tego co wiem w mojej szkole też praktykują takie malowania :D Co do pracy wierzę, że dasz radę i zdążyć się obronić przed :]

Klaudia88 ze względu na moją, że tak powiem artystyczną przeszłość mój kręgosłup jest w miazgach... Bardzo mnie boli od 2 miesiąca, co niestety jest nieprzyjemne... Im większy brzuch tym gorzej.. Bo co raz bardziej się wyginam, dodatkowo mam ucisk na nerwy, więc oprócz rwy kulszowej też są i drętwienie nóg.

Olcia93 w 16 tygodniu, jest to nie możliwe, raz dziecko waży w granicach 100-150 gram i nie ma tyle siły, dwa macica jeszcze jest w połowie drogi do pępka... Mógł ją złapać skurcz, który jest podobny do kopniaka, w wyniku przemieszczania się narządów..w końcu wszystko w środku jest unerwione i jak jeden narząd za bardzo naciska na drugi i my siądziemy w jakiejś dziwnej pozycji, to tak dają nam znać żeby usiąść inaczej..

Blacky cudowna piłeczka :) jak to mówią w drugiej ciąży szybciej wyskakuje :]

Dotarłam do końca :D

Szyjka zazwyczaj zaczyna się skracać pod koniec ciąży, indywidualnie u każdej kobiety... Wcześniejsze skracanie szyjki niestety grozi przedwczesnym porodem. Dlatego tak ważne, jest żeby ją kontrolować. Ja co miesiąc mam badanie ginekologiczne na fotelu i lekarz mówi, że jest wszystko w porządku, twarda i zamknięta...więc nie ma podstaw żeby sprawdzać na USG czy coś się dzieje... Ale idę prywatnie za dwa tygodnie na USG 3D i z ciekawości zapytam się lekarza ile ma :)

Dzisiaj rano byłam na kontrolnej wizycie, wyniki w porządku jak co miesiąc, w końcu pozbyłam się infekcji intymnej :D i nie muszę już brać żadnych tabletek... Kolejna wizyta na początku marca...Od początku ciąży przytyłam już 7 kg...więc tak w miarę, jak było widać po zdjęciach idzie mi wszystko w brzuch, z czego bardzo się ciesze :) Gdyby spojrzeć tylko na moją twarz albo moją sylwetkę od tyłu, nikt by nie powiedział, że jestem w ciąży... Kolejne zdjęcie za dwa tygodnie... Oprócz bóli kręgosłupa i niestety już płytszego oddechu, nic mi nie nie dolega, lekarz powiedział, że macica jest bardzo wysoko i uciska już na przeponę, zostaję mi tylko lewy bok...Na prawy i na wznak już mnie za dusza. Brzuch mi twardnieje, tylko i wyłącznie po dłuższym spacerze, lub jak za długo siedzę przy obiedzie, na szczęście wystarczy, że się położę i przechodzi. Dostałam przyzwolenie na szkołę rodzenia i zaczynam ją w marcu... Słyszałam dzisiaj moją gwiazdę, jej bicie serca to muzyka dla moich uszu. Mogła bym słuchać codziennie :D)

Buziaki :*:*

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvh371ie7tqtzh.png

Odnośnik do komentarza

Przestudiowałam dopiero część tego forum, zaczynam żałować, że tak późno dołączyłam:)Przybędzie maluszków w maju. Ze względu na datę mojego porodu -1 maja- zastanawiam się tylko czy rzeczywiście załapię się na maj, czy "wyląduję" w kwietniu:)? W poniedziałek mam wizytę u gina to zobaczymy czy badanie dalej potwierdzi tę datę. Mój Maluszek szaleje w brzuchu intensywwnie. Do tej pory przytyłam 7 kg, a brzuszek mam nieduży,trochę do przodu, mój mąż mówi, że to mała piłeczka(postaram się wrzucić fotę).
Zaczynam myśleć nad powolnym kompletowaniem Niezbędnika Małego Człowieka:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3nl5sp0sy.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze chciałam dodać, że mam nadzieję, że w poniedziałek lekarz potwierdzi płeć z poprzedniego badania bo mogłabym ukierunkować się z wyprawką. Wiem, że nie ma teraz problemu bo rzeczy są w neutralnych kolorach, ale ja jednak chciałabym zaakcentować płeć;)Tak czy siak za dwa tygodnie wybieramy się na badanie 3D, ale spoko by było wiedzieć wcześniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3nl5sp0sy.png

Odnośnik do komentarza

Blacky śliczny brzuszek :)
Oczywiście wcześniej pisałam do Meeg z tym brzuszkiem, bo wyszło jakby do Karmelka ;) A przecież to Ty Meeg dodawałaś zdjęcie :)
MadGa ja przytyłam 4 kg, z czego 3 to w samym grudniu :) wcześniej tylko kilogram :) więc obawiam się, że jak mi teraz ruszyło, tak od razu 3, to żeby nie było, że teraz nie wiem jak szybko będę tyć... ale mam nadzieję, że to tak przez Święta ;) I też mi się wydaje, że jak ma się więcej kilogramów to i większa motywacja hehe Ale martwię się, że zawsze się mówi, że z niedoczynnością tarczycy ciężko się chudnie. Nigdy z tyciem nie miałam problemów, mimo tej niedoczynności, ale nie miałam jeszcze okazji sprawdzać, jak jest z chudnięciem ;)
Olcia jak miałaś mniej na wadze przed ciążą, to też możesz więcej przytyć, niż gdybyś miała BMI w normie ;) Więc Ty się chyba tak nie powinnaś przejmować kilogramami ;)
Chillwood obawiam się, że dla obcokrajowców to i zasiłki wyższe się znajdą i ogólnie wszelka pomoc ;/ Nie że mam coś do obcokrajowców, ale już na studiach zauważyłam, że obcokrajowcy dostają więcej za darmo niż Polacy, którzy często też potrzebowaliby pomocy. A ci obcokrajowcy potem się tak uczą, że skoro ja jestem Węgierką czy Ukrainką, to mi się należy z racji tego, że jestem obcokrajowcem. A TY jesteś Polakiem to Cię wszyscy mają, nieładnie mówiąc w d. Przykra sprawa, ale uważam, że też będziemy mieć problemy z uchodźcami, bo już jakiś czas temu mówiło się o mieszkaniach dla nich itp. Jak mówię, nie mam nic do obcokrajowców, jestem po prostu zdania, że najpierw powinniśmy zatroszczyć się o swoich, a o innych niech się martwią ich państwa.

A ja mam takie pytanie z innej beczki, może trochę głupie... Ale boicie się zmian? Że po porodzie wszystko stanie na głowie? Ja nigdy się nie bałam, dzidzia była planowana i cieszę się, że ją mam pod serduszkiem, a raczej jego :) Ale jakiś czas temu naczytałam się pierdół, że związki przechodzą kryzysy często i takie tam... że teraz się zastanawiam, że może jest się czego bać, a to ja tak beztrosko zawsze :) Bo w sumie to nigdy już nic nie będzie jak dawniej nie :) Zero spontanicznych wypadów, wszystko musi być zaplanowane... Nie przeraża Was to czasami?
I przy okazji do tych co już mają starsze dzieci, czy faktycznie jest to takie nie do ogarnięcia? Znaczy, jeśli rozumiecie o co mi chodzi ;) Bo tak się motam, bo nie wiem jak wyjaśnić o co mi chodzi. Bo że świat staje na głowie to wiadomo :) Ale czy faktycznie tak ciężko jest przywyknąć do tych zmian? :)

http://www.suwaczek.pl/cache/ffafc876bc.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...