Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ale dziś się napisałaście sporo miałam od wczoraj do czytania :) i oczywiście witam nowe mamusie ale ja się się robi dużo :)

Pewnie nie zdołam wszystkim odpisać

Ashica współczuję szpitala i rozłąki :( ale to na pewno dla Twojego dobra. Mam nadzieję, że wszystko będzie okey i pobyt szybko minie :*

Atina piękne to zdjecie takie wyraźne :) śliczna córeczka :)

Monika też bym skonsultowala plamienie z lekarzem dla świętego spokoju. Pewnie to nic takiego ale warto być pewnym.

Jeśli chodzi o krewke w nosku to jak dmucham to też się pojawia więc wiekszosc z nas ma te dolegliwośc więc pewnie to normalne :)

Współczuję dziewczyny problemów z zabkami. Też miałam jakiś czas temu. I mam w dwóch zebach lekarstwa i jest spoko niedługo idę na założenie plomb. Mam nadzieję, że niedługo u Was też będzie lepiej.

Ja na początku z mężem mówiliśmy do brzuszka Kruszynka a teraz już Kacperek :)

Mi lekarz mówił, że można spać i na prawym boku przecież nie jestesmy w stanie caly czas leżeć na lewym. To dziecku nie zaszkodzi.

Dziewczynom po wizytach gratuluję zdrowych dzieciatek .

Ja też po wizycie i generalnie wszystko spoko Kacper jest dużym chłopcem ma już 700gram i wszystkie narządy już pon kilka razy obejrzane i bez zarzutu. U mnie był tylko problem z przeplywami i ja to mam clexane i opory na pepowinie są ciut za wysokie. Lekarz mi powiedział, że dziecko pięknie rośnie i nie mam się narazie martwic jeśli przybiera na wadze a przepływy będziemy kontrolować. Ale gdzieś tam już mi to z tyłu głowy siedzi ....ech oby wszystko się dobrze skończyło....A tsh mieści się jeszcze w normie drugiego trymestru. Kolejna wizyta jak zwykle za dwa tygodnie

Spijcie dobrze!

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :)
Widze, ze u Was tryb nocny bo tyle stron naprodukowalyscie od wieczora :)
ashica trzymaj sie cieplo, podziel swoje uczycia miedzy coreczke a tego malego szkraba w brzuchu, moze w ten sposob bedzie Ci latwiej jak sobie pomyslisz ze ten szpital jednak nie jest za kare :)
Atina sliczna ksiezniczka :)
kicia1987 moja mala w 20w0d wazyla 440 g. Jest do przodu 9 dni. W srode polowkowe i zobaczymy ile nabrala bo tak sie mocno rusza ze juz dobrze daje popalic ;)

Trzymajcie za mnie kciuki, odstawiam slodycze bo wczoraj duza zalamka jak zobaczylam ile w ciagu tygodnia przytylam.

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Monika to fajnie ze juz dziś czysciutko:) tez myślę że to po przytulanku, ja jak w poniedziałek byłam u lekarza to mi dotykał delikatnie szyjki gazikiem i cały wyjął pokrwawiony, a co mówić o przytulankach z mężem. ... i mi wtedy mówił ze jakby coś się pojawiło na drugi dzień to będzie po badaniu ale w każdej innej sytuacji pojawienia się krwawienia to dzwonić.
Atina śliczna córcia.
Ashica ja cały czas mam opory jak myślę o szpitalu a tylko męża bym zostawiła w domu, a co mówić jak z dzieckiem się trzeba rozstać ale to szybciutko zleci i będzie dobrze.
Anka-Hey ale masz już dużego synia! Chyba Ci już trochę ciezko:)
Ja w 20tyg 1dniu mam wagę w usg wpisana ok 400g.
My na razie się nie zdecydowaliśmy na imię ale mąż do brzucha zaczął mówić Zuźka mówi ze na razie roboczo. Teściowa raban podniosła ze brzydko i ze sąsiadka jakaś której nie znam ma zuzke, a mi się akurat podoba tylko sporo tych zuziek teraz jest. Ale kto wie może juz tak zostanie-nie wykluczam tego szczególnie ze jakoś nic innego mi do głowy nie przychodzi.
Ja się zastanawiam czy na szkole rodzenia w ogóle będę mogła pojsc:( na razie się nie zapowiada chyba ze zawsze miałabym męża pod ręką a on niestety na dwie zmiany pracuje.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Oesu, dziewczyny czytam ile przyrylyscie i chce mi sie plakac.. nie mam jakiegos super apetytu, nie objadam sie slodyczami, jem ok 5 malych posilkow plus jablko lub pomarancza i jest mnie 10kg wiecej! Lekarz mowi, ze ok ale przeciez widze inne ciezarne i czuje sie troche jak prosie.. gdybym jeszcze dawala mocno do pieca na noc itp ;-( z ruchem wszystko fajnie, ale nie chce sie przeziebic wychodzac z basenu.. czuje, ze bede wielorybem do czasu rozwiazania. W sumie duzo poszlo mi w brzuch, bo ten jest ogromny jak na poczatek 21 tyg, ale nie ma sie co oszukiwac, rozmiar do przodu..

Odnośnik do komentarza

Justyna_krk spokojnie każda z nas tyje inaczej i ma inną budowę ciała dużo od tego zależy ja zawsze byłam szczupła a przed ciążą przytyłam i miałam nadliczbowe 4 kg a teraz doszło mi 8 i tez mam duży brzuch jak na 1 ciążę :-/ moja siostra przytyła do końca ciazy 30 i śladu po tych kg nie ma a pozostałe 2 tez sporo i jedna to chudzielec a druga wygląda normalnie :)
A wogole widzę ze moja dzidzia jest mniejsza od pozostałych bo w 20 Tc 5 d miała 300 g :) dziewczyny czym je karmicie ;)http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxskjovnx5hhel.png

WiKi ur. 26.04.2016r, 2440 gram i 50 cm

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! A ja się dziś znów zważyłam, bo tak nie dowierzałam w ten wzrost wagi i pokazała mi 0,5 kg mniej niż wczoraj! I tego się trzymam :D ale i tak zamierzam uważać na jedzenie i nie pozwalać sobie na słodycze.

Mam do was pytanie - te badania wyszły mi dobrze, oprócz fosfatazy alkalicznej. Jest za niska. Dużo znalazłam na temat zawyżonych wartości, ale na temat niskich tylko to, że wapń nie odkłada mi się prawidłowo w kościach. Zastanawiam się, czy to nie przez moją nietolerancję laktozy? I czy dostarczam odpowiednią ilość wapnia Łukaszkowi...?

W ogóle jak on dokazuje! Wczoraj wieczorem, jak się kładłam spać, to szalał. Dziś rano odkryłam brzuch i aż podskakiwał :)

Też krwawiły mi dziąsła i zmieniłam szczoteczkę na miękką. W końcu mogę normalnie myć zęby :)

A w kwestii imienia - też uważam, że to wybór rodziców. Ciotki czy dziadki już swoje imiona nadali, teraz nasza kolej :)

Monika ufff, to dobrze, że wszystko w porządku. Odpoczywaj teraz!

karmelek a czemu się tak nastawiasz? Mi się właśnie takie malutkie noworodki podobają, ok. 3 kg. Liczę na to, że Łukaszek tyle będzie miał, bo w rodzinie raczej mniejsze dzieci się rodzą, ale nie wiem, czy tym można się w ogóle kierować?
Ja też odstawiłam słodycze, możemy się wspierać w tej kwestii, bo je kocham :)

Anka spory ten Twój synuś. Rozumiem, że martwisz się przepływami, tak jak ja pępowiną, ale cóż, nie pozostaje nam nic innego jak być dobrej myśli i stosować się do zaleceń lekarza.

Majka nie martw się! Skoro takie są normy, to wszystko w porządku!

Justyna_krk mi też waga idzie mocno do przodu i czuję po ciuchach, że mocno przybrałam. Kupiłam sobie sukienkę na obronę, trochę większą, bo planuję obronę na marzec/kwiecień, założyłam ją na Święta i była taka akurat....jak tak dalej pójdzie, to się nie w niej nie obronię.

Zawiszka mój mąż na 3 zmiany pracuje i też nie do końca wiem, jak u nas z tą szkołą rodzenia będzie, czy dotrę na każde zajęcia?

atina jaka śliczna buźka :)

kicia w 20 t 4 d mój synuś ważył 400 gram :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, od rana dyskusja widzę ;)

Monika dobrze, że obeszło się bez problemów no i widzę że chyba mialysmy podobny problem i ja też biorę no-spe, także odpoczywaj.

Majka1982 nic się nie martw ta waga, teraz dopiero nasze maluchy zaczną mocno przybierać na wadze więc wszystko zmienia się z dnia na dzień, głowa do góry! ;)

Justyna_krk tak jak napisala Keysi każda z mas ma inną budowę, Ty np dużo przytyjesz w ciąży ale szybko zrzucisz po porodzie, inną przytyje tylko 10 kg, a po porodzie zejdzie jej tyle co maluch waży. Moja siostra przez cala ciaze przytylam tylko 8kg, a ja już mam tyle na plusie ;)

Anka_hey gratuluje dużego synka ;)

Kicia jak widzisz każdy szkrab waży inaczej, nie martw się ;) mojnteraz na polowkowym 21+3 ważył ok 500 g ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3febfp1bd.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziękuję Wam bardzo za wsparcie :-)
Właśnie myślenie o tym małym szkrabie w moim brzuchu, zupełnie zależnym od moich decyzji co do kontrolowania stanu zdrowia pomaga mi przetrwać. W pierwszej ciąży 3 razy byłam w szpitalu, teraz wiem że to była bardziej panika o maluszka niż rzeczywiście coś nam zagrażające ale nie wyobrażam sobie inaczej. Najważniejsze jest zdrowie i życie dziecka i teraz jeśli trzeba będzie to będę tyle leżeć ile trzeba. Ale szkoda mi córci która tak mocno tęskni! Dziś odwiedziła mnie przed szkołą, była 15 min ale zawsze coś. Pół oddziału na nas patrzylo bo my jak po rocznej rozlace, obie płacz i ciągłe wtulone :-) nawet uświadomiłam sobie że mąż ani jednego buziaka nie dostał :-) na pewno wybaczy :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgimul4pjv.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny! Dawno mnie tu nie było i witam wszystkie nowe Majóweczki.

Chyba już każda wie co będzie miała? ;-) u mnie Maleństwo wciąż zarzuca nogi na głowę inna usg siedzi nieruchomo i macha tylko nóżkami i rączkami ;-) poza tym kopie bardzo dużo i się przewraca ale na usg cicho siedzi.... Pani Dr chyba widziała jądra jak się raz odwróciło ale trzeba potwierdzić. W pon wizyta i mam zamiar zjeść tuż przed żeby małe było ruchliwe ;-)

Troszkę przeczytałam kilka wcześniejszych postów i Mnie Dzidzia strasznie kopie jak tylko położę się na prawym boku, nie wygodnie jej? Też czytałam że lepiej spać na lewym ale ile można?

Czy któraś ma problemy z krzyżem? Ja mam czasem takie bóle że nie mogę podnieść stopy na centymetr nawet, bóle są różnie intensywne w ciągu dnia, raz nic a potem wstać nie moge, do tego dretwieja mi stopy! Któraś ma to samo?

Ashica życzę powrotu do zdrowia, dobrze że jesteś pod kontrolą!

SylwiaWien co tam u Was? Jesteś już w domu czy jeszcze pracujesz?

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yskjoq5jgc8a9.png

Odnośnik do komentarza

Hey, dawno mnie nie było..mam jeszcze z 10 stron do nadrobienia;). Ja mam bujaczek Tinny love i jest super, na początku nawet w nim spał bo mi było lepiej go wyjmować:P. Mam wózek i to czarną gondolę, a spacerówka taka morska:). Gondola ma filtr UV, nie nagrzewala się, a przynajmniej mogłam zaszaleć z kolorami typu kocyki, jakaś zabawka:)). Tylko skrętne koła polecam, a zablokować tez mozna:)). Mam 4kg na plusie i duży brzuszek:P. Ślub brałam w sierpniu, miałam + 8 stopni i deszcz:P. Nie ma reguły:P. Ale i tak było cudnie, w końcu bierzesz ślub ze swoją miłością, to każdy miesiąc będzie piękny:)). Może być przyjemnie w kwietniu:). Czytam dalej, bo pewnie mam jeszcze sporo do odpisania:))

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

Widzę ze kręci się temat wokół ślubu w jakim miesiącu i fakt jest taki ze nie ma reguły właśnie bo ja miałam 21 czerwca i myślałam że będzie juz naprawdę ciepło a miałam 20 stopni o rano kropil deszcz, do tego wiało ale nie strasznie ale wystarczająco ze myślałam że mi welon zerwie. Ogólnie było pochmurnie ale wesele udane :D

WiKi ur. 26.04.2016r, 2440 gram i 50 cm

Odnośnik do komentarza

Ja miałam 7 czerwca. Pogoda idealna, dosłownie wymarzona!
Pełne słońce i temperatura ok 22-24 stopni. Powietrze rześkie- nikomu nie było za chłodno ani za gorąco. Jakoś mocno się pogodą nie przejmowałam i było cudownie! W każdą następną sobotę zwracałam uwagę na pogodę myląc o parach, które biorą wtedy ślub. Powiem wam, że w 2014 było sporo sobót z anomaliami pogodowymi typu gradobicie w środku dnia.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, pomocy!
Wiem, że ten temat już kiedyś byl, a dokładnie temat zwolnienia i ile i kto wypłaca nam pieniądze.
Jestem na zwolnieniu od 1 pazdziernika (sila wyższa), w listopadzie i grudniu miałam wypłacane koło 1100 zł, dodam że mam pół etatu i umowa na 3 lata. Dziś dostałam tylko 630 zl, aż myślała, że mi serce zaraz wyskoczył jak to zobaczylam. Pytanie dlaczego teraz tyle, a wcześniej prawie dwa razy więcej ?? Czytalam, że możliwe iż przejął mnie już ZUS, a on płaci tak jak mam zwolnienie i że np resztę dostane w innym terminie jak dostarcze kolejne zwolnienie ?

Pisalyscie też że na stronie ZUSu można się zalogować i to sprawdzić, zalogowalam się ale nie mam pojęcia gdzie tego szukać. Ma która konto i sprawdza wysokość tego zasiłku ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3febfp1bd.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...