Skocz do zawartości
Forum

Imię Vanessa - czy jest katolickie?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisze Margeritka:
każde dziecko na chrzcie dostaje imię, które odwołuje się do świętego lub błogosławionego. W przypadku braku żeńskiego świętego, można powołać się na męski odpowiednik. Ksiądz do którego się zwrócisz z pytaniem, powinien udzielić Ci odpowiedzi, czy imię, które chcesz nadać dziecku, spełnia te wymogi.
Moim zdaniem, mógł ochrzcić Thomas, bo jest to Tomasz i mamy świętego Tomasza. Czy jest święta Vannesa to nie wiem. Ale czasem ludzie nadają na chrzcie inne imię, a w dowodzie, czy metryce urodzenia jest inne.

Odnośnik do komentarza

jeśli mogę być szczera to ja tak bym nie nazwała swojego dziecka :) to już nawet nie chodzi o to czy jest ono święte czy nie, po prostu wydaje mi się, że jak dziecko pójdzie do polskiej szkoły to dzieci się będą dziwiły czemu ona ma takie dziwne imię, a nie takie jak wszystkie dzieci i raczej nie będzie brana że jest wyjątkowa z takim imieniem tylko dziwna, także może przemyślcie jeszcze raz ten wybór imienia, nie lepiej wybrać jakieś normalniejsze? nie ma co się na siłę niepotrzebnie wyróżniać :)

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to podobnie jak ktos wyżej pisał to nie jest imię katolickie ale zaczerpnięte z literatury. Co do samego ochrzczenia to czasami księża wydziwiaja i mają problem z imieniem, zawsze można iść do innego księdza. Im chodzi o to że dziecko powinno mieć świętego patrona ale to też można rozwiązać bardzo prosto - dać na drugie jakieś imię które ma patrona

Odnośnik do komentarza

"Wanesa, Wanessa — żeńskie imię pochodzenia literackiego, stworzone przez irlandzkiego pisarza Jonathana Swifta od pierwszych sylab imienia i nazwiska jego przyjaciółki Esther Vanhomrigh. Nie ma męskiego odpowiednika. W Polsce imię zostało nadane po raz pierwszy w latach 60. XX wieku."

Wystarczyłoby trochę poczytać... To nie boli. Skoro imię zostało stworzone przez pisarza, to raczej nie ma pochodzenia katolickiego, czytaj nie było takiej świętej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...