Skocz do zawartości
Forum

Depresja u syna


Gość zmartwionaMama2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmartwionaMama2

Drogie mamy, pomózcie! Podejrzewam, że mój syn choruje na depresję. Ma 14 lat i praktycznie całe wakacje przesiedział w domu. Nie chciał wychodzić z domu, ani jechać na obóz sportowy. NA rozmowy o zbliżającycm się roku szkolnym reaguje nerwowo. Myślicie, że to może być depresja? Powinnam go zabrać do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Gość zakręcona13

My mamy czasami jesteśmy przewrażliwione.
Nie nie wymądrzam się sama mam syna i wiele z nim przeszłam. Możesz oczywiście iść do specjalisty , to nie zaszkodzi. Ale ja bym radziła sprawdzić czemu nie chciał jechać na obóz, może ktoś mu dokuczał? A nie jest dla Ciebie dziwne, że chłopak siedzi w domu i nikt nie zagląda, nie dzwoni, nie wyciąga z domu? Zanim bym zdołowała syna wizytą u psychologa, postawiła bym na szczerą rozmowę. Psycholog, psychiatra w oczach młodych to hasło powodujące ostry sprzeciw, a czasami agresję.

Odnośnik do komentarza

zakręcona ma rację. Wiele młodych osób alergicznie reaguje na słowo "psycholog". Na początku postaraj się sama porozmawiać z synem, co go trapi, dlaczego przesiedział całe wakacje sam w domu. Musi być jakaś tego przyczyna (lęk przed kontaktem z ludźmi, uzależnienie od komputera, odrzucenie przez rówieśników, nieśmiałość syna itd.). Jeśli ma z Tobą dobry kontakt, powinnaś wyczuć, o co mu chodzi. Mam nadzieję, że otworzy się na rozmowę i zechce porozmawiać o swoich trudnościach. Zapewnij go, że może liczyć na Twoje wsparcie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...