Skocz do zawartości
Forum

Pasta do zębów dla dzieci


Florka

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba kupować maluchom pasty odpowiednie do ich wieku. Wtedy zawierają odpowiednie stężenie fluoru - dla maluchów do 3. roku życia poleca się pasty z zawartością fluoru do 500 ppm. Fluor chroni przed próchnicą i w takiej dawce nikomu nie zaszkodzi, nawet jeśli dzieciaczki połykają pastę, bo nie potrafią jej jeszcze wypluwać. Nie kupuj smakowej, słodkiej pasty, bo wtedy właśnie maluchowi już zupełnie posmakuje i będzie ją jadł, zamiast myć mleczaki. Taka pasta dla najmłodszych nie powinna się pienić i zawierać różnych substancji szkodliwych, typu SLSy, parabeny. :)

Odnośnik do komentarza

Myje ząbki córeczce pastą bez fluoru o miętowym lub truskawkowym smaku, a raczej staram się myć, bo za każdym razem jest wielki płacz i ucieczka. Jest tak od miesiąca, wcześniej sama otwierała buzię i bez problemu mogłam myć ząbki. Podpowiedzcie jak mogę zachęcić do szczotkowania? Może idą piątki, nic nie czuję jak zaglądam (ma już 16 ząbków). Sama już nie wiem co robić :( Nie chcę zniechęcić. Wiem, że ten wątek nie dotyczy tego tematu ale może któraś z mam coś mi poradzi.

Odnośnik do komentarza

Gabi82, ja nic bym nie robiła, tylko przeczekała, nic na siłę, bo mała jeszcze bardziej się zniechęci. Odczekaj kilka dni, żeby córeczka zapomniała o tym "przykrym" dla niej obowiązku, a potem na nowo spróbuj np. od tego, żeby ona sama je sobie myła, tak jak potrafi.
Możesz jej pokazać jak ciebie to cieszy, że możesz sobie żeby umyć fajną szczoteczką, pokaż jej krok po kroku jak to robisz i ile ci to sprawia frajdy.
Jak córeczka ma jakiegoś ulubionego misia czy lalkę, to na ich przykładzie też możesz pokazać np. misiu idzie spać, ale zanim się go położy, to trzeba mu ząbki umyć. Pokaż jak to się robi, potem daj córci szczoteczkę, żeby ona sama mu umyła ząbki. Traktuj to jako formę zabawy, nie jako obowiązek, a wtedy może za którymś razem sama będzie miała ochotę umyć sobie ząbki :)

Odnośnik do komentarza

Gabi82 ja mam synka i też był kryzys w myciu, ostatnio mąż wymyślił, może to głupie ale skuteczne i powiedział, synkowi że jak myje zęby to one są wtedy ostre i musi je ostrzyć codziennie, i wtedy bedzie groźny ;) oczywiście jest to w formie zabawy, syn nie gryzie nikogo przez to, ale sprawia mu radośc to że ma czyste i ostre ząbki ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...