Skocz do zawartości
Forum

Włosy wypadające po porodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, włosy lecą mi na potęgę! Jestem 4 miesiące po porodzie, a od 1,5 tracę włosy regularnie. Słyszałam, że jest to stan normalny po porodzie, ale wydaje mi się, że u mnie jest wersja mocno zintensyfikowana :/ stosuję szampony z drogerii oraz polecany przez Was vitapil, ale niestety nie działa. Stosuję to wszystko od miesiąca, więc może za wcześnie na rezultaty? A może udać się do lekarza? Kto się tym zajmuje? Dermatolog? Znacie kogoś, żeby polecić?

Odnośnik do komentarza
Gość mariola89

Czy wypadały Wam bardzo włosy po ciąży, a jeśli tak to jak sobie z tym radziłyście? Jakoś po trzech miesiącach po porodzie włosy zaczęły mi się sypać z głowy. No może nie sypać, ale wypadało dużo, a raczej nie miałam wcześniej z tym problemu. Trochę zaczynam się martwić... Czy to normalne? Czy jest szansa na zatrzymanie?

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, Twój organizm dużo przeszedł, więc będzie miał małe załamania ;) Grunt, że w przypadku włosów akurat zazwyczaj wszystko samo wraca do normy. Jakbyś chciała się dowiedzieć więcej na temat zmian w tym okresie to polecam Ci też tekst: https://www.facebook.com/zbytpieknibylysiec/photos/a.106510953199910.1073741828.106258163225189/110525946131744/?type=3&theater

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj też, żeby zadbać o dietę! :) Trzeba zadbać o żelazo, witaminy A i B, cynk, magnez i aminokwasy siarkowe oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, a przekładając na konkrety to: warzywa ciemnozielone i strączkowe, mięso drobiowe, ryby, jaja, owoce (również suszone) ciemne pieczywo i orzechy ;) To powinno wzmocnić włosy, nie tylko w okresie po ciąży.

Odnośnik do komentarza

To wszystko przez hormony, powinno Ci przejść. Ja nie miałam takiego problemu akurat, bo bardzo starałam się o odpowiednią suplementację i zazywałam mama dha premium. Natomiast jeśli nie karmisz piersią, to dla własnego spokoju może powinnaś zazywać np. kapsułki ze skrzypem? A jeśli karmisz, to tymbardziej potrzebujesz dużo witamin, więc dobrze by było spytać twojego lekarza prowadzącego ciążę :)

Odnośnik do komentarza

Mi po porodzie lecą włosy garściami, nawet kiedy ich nie dotykam potrafią mi lecieć. Są wszedzie, na meblach, w jedzeniu. Jest a właściwie było to uciążliwe, ponieważ odkryłam świetny balsam do włosów, który świetnie sobie z problemem radzi. https://puderek.com.pl/odzywki-do-wlosow/3125-receptury-babuszki-agafii-balsam-nr-3-na-lopianowym-propolisie-przeciw-wypadaniu-wlosow-550-ml.html
Zauważyłam, że już mi te włosy tak nie wypadają, mimo że nadal nie pozbyłam się problemu całkowicie, ale wiadomo, że pewnie minął krótki czas, ale wierzę, że przy regularnym stosowaniu w końcu będę się cieszyła zdrowymi włosami :)

Odnośnik do komentarza

u mnie również był problem z wypadającymi włosami. Pomogły mi tabletki, ale nie będę podawać nazwy, żeby nie spamować :)

organizm kobiety po ciąży jest bardzo wyczerpany, więc trzeba pamiętać o wsparciu w postaci suplementów i oczywiście dobra dieta, bogata w witaminy, minerały i składniki odżywcze

Najpiękniejsze słowo na świecie? MAMA

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...