Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ujawnione,
Dobrze widziec, ze forum nadal funkcjonuje, podczytywalam was troche, ale nie mialam czasu sie odezwac (muahaha role sie odwrocily;))
Kaaasia a podajesz witamine d codziennie? U corki mojej siostry odksztalcenia sie troche cofnely jak zaczela podawac codziennie i odkladala mala spac raz w jedna raz w druga strone.
spanie u nas tez ostatnio tragedia, juz prawie tydzien a bylo juz dobrze,,Tymek potrafil i 6 godzin ciagiem przespac (chociaz 5 czesciej) a teraz budzi sie co 2,5 i jestem wyczerpana:( naprawde mam nadzieje,ze to skok.
Dobranoc

Odnośnik do komentarza

MARTY LEB OBDARTY nie podaje zadnych witamin. Karmie mlekiem modyfikowanym i w nim jest duzo witamin.
Ja tez mam nadzieje ze to u nas skok.... maly moj wyraznie mniej potrzebuje spania. O 2 w nocy sa zabawy nozkami...... nie ma mowy o przykryciu czym kolwiek. W sekunde nozki sa zdarte w gore, macha nimi i sie smieje.... a jak mnie zobaczy to juz koniec. Smichy chichy i juz koniec spania nie ma przynajmniej do 5......

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72596.png

Odnośnik do komentarza

Kasia kurcze to ja w Kalifornii gdzie jest dużo słońca miałam zalecenie dawać vit D3 nawet do 2 roku życia... pogadaj z lekarz jeszcze raz. I to mimo mm robiłam.
Kasia napisz proszę do mnie na venakal127@gmail.com chcę Ci coś na prive powiedzieć a ten na forum działa jak nieszczęście

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

earwing Heltinne nie znalazła od Ciebie zgłoszenia do FB jeśli nadal chcesz to daj jej jeszcze raz namiary.

mummy ja zacznę za 2 miesiące o ile Klara będzie zainteresowana. Ale ja to jak przy starszych będę BLW wprowadzać.
Tu jest fajna strona z dobrymi informacjami.
http://malgorzatajackowska.com/2015/03/16/czym-sie-rozni-cztery-od-szesciu-czyli-o-tym-kiedy-rozszerzac-diete-niemowlecia/

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

VENA kurcze rzeczywiscie troche to dziwne ze lekarka nie kazala mi dawac wit D. Malemu poci sie bardzo z tylu glowka a z tego co pamietam to dziecku mojego brata tez sie pocila tak glowka i bylo to spowodowane brakiem wit D3. Ogolnie to chyba musze zmienic lekarke bo babka troche staroswieckie ma teorie.... zabronila nam kompletnie wychodzic na slonce. Ja wiem ze na takie pelne slonce to niebardzo ale wogole to juz przesada. Duzo mamy jeszcze innych zakazow np przepajac wode nie wolno, oliwki dla dzieci tez nie wolno.....ehhhhhh

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72596.png

Odnośnik do komentarza

Vena dzięki za link. Sporo racji w tym co pisze p. Jackowska. Kasiaaa chyba jednak zmien lekarza. Nie chodzi nawet o to, że Pani ma staroświeckie poglądy , ale o to żebyś jej ufala. Miałam podobnie. Na wizytach patronazowych jakaś niepewność mi towarzyszyła co do lekarka. Nie potrafiłam jej nawet uzasadnić i poprosiłam o zmianę. Teraz jest o niebo lepiej. Ada nie śpi , jest po trzeciej. Moje obawy się potwierdziły

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49io4pw4kgpndy.png

Odnośnik do komentarza

Madzialenaa82 podejrzewam, że przy Starszaku odespanie w dzien jest mało możliwe. Dlatego trzeba wierzyć że to tylko przejściowe niedogodności:)
Szczepienis my mamy zalecane 5w1 i pneumokoki ze względu na zdiagnozowane po porodzie wylewy dokomorowe. Zmiany juz się cofnely i juz jest ok ale taka informacja przy baby blues to był dramat. Musimy się kontrolować u neurologa i okulisty.
Vena127 dziękuję za pamięć w kwestii Facebooka. Jeszcze go nie założyłam:),ale jak tylko się ogarnę w tym temacie to wyślę mail. Dziś jedziemy na obiad do teściów, wiec podejrzewam, że najszybciej to będzie w pn. Tak...podchodzę to fb jak do jeza:)
Rozszerzenie diety tez się zastanawiałam kiedy rozpocząć, bo juz słyszałam, że chłopak to się musi najeść, wiec może juz czas...
Lucy K, Madzialenaa82, Marty Leb Obdarty Młody nie przespał mi więcej jak 5h ciągiemi i był jednorazowy wybryk, wiec i tak jesteście w lepszej sytuacji. Wiem, ze do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja i potem każda zmiana na gorsze bardziej boli ale dacie rade to przetrzymac bo "jak nie Wy to kto" :)
U nas z kolei dziś jest ta dobra noc 4,5h, 3h i dalej spi.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkh371jd71afnh.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Vena Dzięki za linka na temat rozszerzania diety, chociaż  Ja się nad tym jeszcze nie zastanawiałam, w sumie bylam przekonana ze jak do pól roku na być tylko kp to dopiero po tym czasie coś się innego wprowadza...

Spanie współczuję kłopotów ze spaniem, u nas jak na razie odpukac ale jest ok. Wojtek budzi się tylko raz w nocy i sam potem ładnie zasypia... za to wczoraj wystąpił u nas bunt przeciwko fotelikowi samochodowemu... normalnie zawsze w nim zasypia a wczoraj mieliśmy do przejechania trasę 30 minutowa i w jedną stronę zatrzymywalisny się dwa razy bo płakał i płakał a w drugą zaczął znów płakać ale nie było gdzie się zatrzymać więc jechaliśmy dalej i Wojtek ni z tego ni z owego się uspokoił... nie był jakiś szczególnie zadowolony ale resztę drogi przejechaliśmy w spokoju... niedługo czeka nas ponad 2 godzinna trasa i zaczęłam się zastanawiać co to będzie...

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkl6d8swozfmcj.png

Odnośnik do komentarza

Jestem bardzo zmęczona ostatnimi dniami. Pod opieką mam swojego malucha i 7-latka, który niestety jest chory. Dziś wraca do domu. Mama i sióstr odpoczeły i mam nadzieję, że będą miały więcej siły do walki z chorobą. Do tego wczoraj był Armagedon. Mój M. Od kilku dni ma dyżur co ozn. Pracę na szczęście. W zaciszu domowym. Grześ zasypiał ale próby odłożenia do łóżeczka kończyły się płaczem a starszemu musiałam podać leki o stałej porze i go ogarną© .i jeszcze zrobić M. Kolację.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
Jestem kwietniową mamą - mój synek przyszedł na świat 8.04. Forum znalazłam na początku kwietnia, jak wszystkie strachy świata mnie dopadły w związku ze zbliżającą się datą porodu. Później na dwa miesiące przepadłam w obowiązkach związanych z Maleństwem, wszystko takie nieznane i okraszone baby bluesem i dopiero od jakiegoś miesiąca udało mi się od czasu do czasu tutaj zajrzeć.
Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie, a ja jak coś będę mogła doradzić/podzielić się wiedzą, choć to moje pierwsze dziecko, to też dam znać.
Pozdrawiam niedzielnie i oby nie nadeszły zapowiadane upały.

Odnośnik do komentarza

Witam nową mamę!
Ja dzis muszę wyrzucić swoj problem... robiłam dziś konfitury i poparzylam sobie prawa rękę dosyć boleśnie... od 16 chłodzę ja pod wodą albo lodem ale na razie bez rezultatów... dziś jeszcze spoko bo mąż jest to się małym zajmie ale jak mi do jutra nie przejdzie to masakra bo nie mam tak na szybko nikogo żeby przyjechał i pomógł już jestem z lekka przerażona :/ psikam jakimś sprayem na oparzenia ale nic nie daje siedzę teraz z ręką w misce i czekam nie mam pomysłu co jeszcze zrobić ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkl6d8swozfmcj.png

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że niedziele są tylko raz w tygodniu. Odwiedziny dziadkow i cioc to masakra. Dziecko rozstrojone, rozregulowane, można czegoś dostać. A ty człowieku bujaj. Po nieprzespanej nocy trzy godziny drzemk i w odcinkach w ciągu dnia. Teraz tez jeszcze nie śpi. Ciekawe ile jeszcze ta moja Ada moze?.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49io4pw4kgpndy.png

Odnośnik do komentarza

rozszerzanie diety ja zamierzam rozszerzac diete po 6m. Uwazam, ze dziecko jeszcze zdazy sie w zyciu najesc marcheweczek, a moje mleko to najcenniejsze co moge mu teraz dac.

vit d podaje sie do 2 rz, a wlasciwie powinno sie ja suplementowac caly czas, bo w Polsce slonca jest malo.

glosny smiech moje dzecko zaczelo sie ostatnio smiac w glos a ja za kazdym razem jak to slysze to rycze, no nie moge sie opanowac.

kupki u nas obecnie kupki raz na 3-4dni. Mlody jest spokojny, ma miekki brzuszek, baki puszcza jak stary chlop, ale kupy brak.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Hej Ritaaa wsrod kwietniowych mamusiek :)
LUCY sliczna ta Twoja ksiezniczka. Nic tylko ja schrupac :)
Co do rozszerzenia diety to myslimy nad 5-6 miesiacem. Jak narazie to mamy maly problem ze smoczkiem w butelce. Mimo 3 miesiaca dalej Michas pije ze smoczka 1. Jak zmienilam mu na smoczek z dwiema dziurkami ktory jest juz od pierwszego miesiaca to sie zaczal krztusic i strasznie ulewac. Po powrocie do jedynki wszystko wrocilo do normy wiec nie wiem czy predzej bedzie gotowy na inne jedzonko.
Pytanie do mam ktore karmia butelka. Zmienialyscie juz smoczki na te z wieksza iloscia dziurek?
Dodam ze korzystamy z buteleczek Avent :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72596.png

Odnośnik do komentarza

Smoczki Aventu od początku mialy dla Ady za duże dziurki, nawet te 0-3. Przeszlismy na Lovi i było ok. Teraz przymierzamy sie do zmiany na nowe. Zobaczymy jak to będzie, nic na siłę. Z rozszerzeniem diety tez zobaczymy chociaż nie ukrywam, że już nie mogę wąchać tej mieszanki hydrolizatowej. Ale tak jak mówię spokojnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49io4pw4kgpndy.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Nadszedł czas abym i ja się ujawniła. Podczytuje forum od bardzo dawna ale jakoś zawsze brakowało mi odwagi i czasu aby coś napisać. To forum to jak juz wiele dziewczyn pisalo skarbnica wiedzy. Czerpalam z niego garściami - moglabym pisac i pisac ile inforamcji i cennych rad i wskazowek dzieki kwietnioweczkom otrzymalam dlatego strasznie ubolewam ze dziewczyny przestały pisać. Kilka słów o mnie: 19.04 urodziłam sn moja cudowna córeczkę. Mała ważyła 2950. Karmie piersią, od czasu do czasu podaje mm bo tak kazała pediatra po tym jak córka słabo przybierala na wadze. Obecnie waży 4640 wiec szału nie ma ale póki przybiera to podobno nie ma powodów do niepokoju. Dziś dotarło do mnie ze mam problem z włosami - wychodzą garściami i tak piszac nie przesadzam. Przez całą ciążę piękne grube lśniące jak nigdy a teraz czar prysł. Czy macie może jakieś sprawdzone metody aby zapobiec wypadaniu włosów?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...