Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja podobnie jak ayla podczytywalam forum od mniej więcej połowy ciąży, mój syn Adaś również przyszedł na świat w wyznaczonym terminie sn - 22.04 w pełnię;), 3610 g, 55 cm. Nie raz chciałam się odezwać ale jakoś w końcu się nie udało.. Mam nadzieję, ,że teraz mnie przygarniecie i jakoś forum jeszcze pociągnie;)
Jeśli chodzi o odparzenia to u nas też są pod kolanami, łokciami, pachami i na szyjce - takie zaczerwienienie, ale tak jak zauważyłam są takie chwilowe, pojawiają się jak się źle wytrzemy po kąpieli - stosujemy na to tak samo jak i na pupkę alantan plus, delikatny, tani i jak na razie wystarcza.
smoczek u nas od czasu do czasu, zdarza się na spacerze jak się mały zaczyna wybudzać i awantura wisi w powietrzu albo czasami tak po prostu;) Na noc zasypia albo przy cycusiu albo w łóżeczku sam przy kołysance z youtuba, w dzień głównie bujany na rączkach - tu polecam piłkę gumową taką do ćwiczeń - siadam na niej z małym na rękach i kicam, on szybko zasypia ja nie muszę chodzić w kółko i bujać;)
czy są tu mamy z Lubelszczyzny?

Odnośnik do komentarza

rzucanie przy cycu występuje i u nas, czasem nawet mały łapie chwilę cyca i przeraźliwy płacz, nasza metoda no najpierw odbicie, jeśli to nie pomaga to mogą to być gazy więc masujemy brzuszek albo po prostu nie jest taki głodny, i musi się uspokoić, trochę nosimy się i znowu próbujemy, nic na siłę.
do kąpieli używamy aktualnie atoperal z olejem lnianym, dzisiaj przyszedł linomag linuś też z olejem lnianym troszkę tańszy niż atoperal, jak przetestujemy podzielę się z Wami spostrzeżeniami - używamy kremu linomag bobo różowy i jest ok więc mam nadzieję, że płyn do kąpieli też będzie ok;)

Odnośnik do komentarza

czajownicsbasenu jeszcze nie obczajalam. Mysle jak bedzie super cieplo to kupie dmuchany na dzialke. A potem ktorys z aquaparkow.
Na takie odparzenia smaruje bepanthen
Mata. Mi szkoda kasy na cos co pouzywa chwile. Mam taka pluszowa z tesca. A tak to moze piankowa karimate. Tak samo ubranka mam raczej z marketow albo pepco. Bardzo ladne i niedrogie. Body za 5-10 zl

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

P.Aleksandra moja mała tez ma czerwone w ziemiach nóg i rąk. Pod szyjka tez sie zdarzało. Na pewno trzeba pilnować higieny tych miejsc i dokładnego osuszania. No i obserwować. Moja mała ma bardzo sucha skórę i jest podejrzewają o azs. Póki co tylko kilka razy stosowałem na te newralgiczne miejsce maść ze sterydem. Duża poprawę widziałam po kąpieli z dodatkiem oleju z konopi. Śmierdzi trochę ale skórka ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49io4pw4kgpndy.png

Odnośnik do komentarza

My od samego początku do kąpieli używamy emulsji emolium- tak mi poradziła w szpitalu pielęgniarka noworodkowa. Nie smarujemy małej niczym więcej i skórkę ma nawilżoną i gładką :)
U nas smoczek uratował spacery,ponieważ na samym początku spacer trwał nie dłużej niż 15 minut po czym mała wpadała w straszną histerię...A odkąd zaczęła używać smoczka to i spacery w końcu stały się przyjemnością ;)
Na szczęście póki co smoczek nie jest nadużywany i mam nadzieję, że tak zostanie :)

Odnośnik do komentarza

Kawa u mnie od jakiegoś czasu to tylko inka - po jednej zwykłej nawet z duża ilością mleka wydawało mi się, że mała jest jakaś niespokojna...
Dziewczyny czy któraś z Was jest alergikiem? Jak sobie radzicie z katarem? Ja dzisiaj przez niego ledwo żyje, a inhalacje z soli fizjologicznej i woda morska nie pomagaja... :(
Ciemieniucha - u nas póki co z nią spokój...czytałam gdzieś-nie wykluczone, ze na tym forum ;)- że skuteczny jest olej kokosowy :)

Odnośnik do komentarza

Ayla nasze kruszynki miały podobna wagę Lenka 2880 i 52cm w tej chwili ma 5500 ur się w 35/36 tc a jak wagowo wygląda u was?
Na mycie faldek pod szyjka i kolanami mam taki sposób że kładę na brzuszku ona ładnie główkę podniesie a spokojnie ja w tych faldkach myje a potem do wanienki i dalszy ciąg i tak samo robię przy wycieraniu i smarowaniu. Za radą pediatry używam właśnie linomagu żel do kąpieli krem do ciałka i krem pod pieluszke i to wszystko z kosmetyków, jak to nasza pediatra powiedziała że im mniej tym lepiej i całkowicie zakazala oliwki i fakt nie mamy żadnych problemów ze skórka a początek był masakryczny.
Super że nowe mamy się ujawniają serdecznie witamy i oby tak dalej:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0920mm1u48w0j8.png

Odnośnik do komentarza

Usypianie na pilce wlasnie się zastanawiałam co zrobić z moja bo od czasu sprzed porodu leży osamotniona w kacie:)
Suche placki na skorze to mogą być początki AZS. Konieczne bedzie nawilżanie emolientami. W rodzinie mamy atopowca, ale najlepiej skonsultowac to pediatra. Dobry jest Bepanthen Sensiderm. Używaliśmy na sucha skórę na twarzy przy trądziku niemowlecym. Szybko się wchłania. Uzywanie przypisanej przez pediatre maści cholesterolowej doprowadzalo mnie do białej gorączki. Ta maść nigdy się nie wchłania!
Młody ma delikatna skórę wiec nam pediatra zalecił tez stosować emolienty. Używamy, przez polecenie, Latopic.
odpalenia na szyjce też nam się zdarzało przy tych upalach. Posmarowalam po kąpieli bephantenem (ten co używamy do dupki)i następnego dnia była piękna skóra. Myślałam tez żeby posypać mąka ziemniaczana bo pudru nie mieliśmy pod ręką.Czy to dobry pomysł?
Ciemienicha na małą polecam Cerkogel.Smarujemy,czekamy 10-15 min i zmywamy. U nas niestety się nie sprawdził bo ciemieniucha była duża i stosowalismy Linomag w plynie.Nasaczalam gaziki i kładłam na głowę, czapka i czekałam 40 min do 1h.Potem tymi nasaczonymi gazikami delikatnie masowalam głowę, potem kąpiel. Po kilku razach głowa jak nowa:)Wyczesywanie szczotka tez się nie sprawdziło.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkh371jd71afnh.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ehh ciężko nadązyć za forum łatwiej się tylko czytało ;)
U mnie to dziś chyba jednak brzuch bo dałam małemu krople i w końcu zasnął
badylek doczytałam że słodyczy nie jesz, a to z uwagi na dziecko? Jesteś na jakiejś diecie? Moj mały na początku miał alergie pokarmową i pediatra zaleciła dietę i do teraz jeszcze wszystkiego nie jem.
ciemieniucha nie wiem jak ona wygląda, na googlach kiedyś szukałam i widziałam że to takie żółte łuski u Wojtka czegoś takiego nie ma tylko taka jakby popękana skóra na czubku głowy, położna mówiła że to złuszczająca się skóra i że samo zejdzie ale jakoś nie schodzi na razie.
Vera dzięki za tip z myciem szyi dzisiaj spróbujemy ;)
My kosmetyków też za dużo nie używamy: bepanten do pupy i emulsję i krem Emollium

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkl6d8swozfmcj.png

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Pixi00 Ja jestem ale chwilowo nie ma mnie w kraju :)
Dzieki dziewczyny. Ja Bym nie używała zadnych kremów do ciałka no ale muszę,wczesniej mały miał pod szyjka to mu smarowałam bepathenem i zeszło i chyba te pod kolanami itd tez mu muszę tym smarować bo ziajka nie pomaga,alantan mam ale najpierw zobaczę moze bepathen pomoże.kapie go w Oilatum ale Emolium też mam. Tak w ogóle to u mnie z wiekiem tez wyszło te AZS ale w niewielkiej postaci moze Mały to załapał ode mnie?
Ciemieniucha-u nas była tylko na czubku głowy,udało mi sie jej pozbyć a za jakiś czas znowu muszę sie z nią męczyć,tym razem dłużej bo jeszcze jest ale juz niewiele.

Odnośnik do komentarza

Vera teraz nie mam pojęca ile mała waży....Ostatnio była ważona przed szczepieniem prawie miesiąc temu i wtedy było 3995...Mała od początku nie przybierała dużo ale pediatra nas zapewaniała, że wszystko jest w normie...troszkę się tym martwiłam i bałam, że się po prostu nie najada moim mlekiem...Na szczęście szybko wybito mi to z głowy ;)

Odnośnik do komentarza

Ayla jak ładnie zjada i jakoś szczególnie pokarmu Ci nie brakuje to na pewno rośnie "wystarczająco dobrze".
Badylek 5,5 h !!! Niezły Gumiś z Ciebie:)
Ja czasem chwilę poskaczę - na Hanię działa uspakajająco - może powinnam częściej
Kawa u mnie prawdziwa jedna rano, jak pije dwie dziennie mam moralniaka że pewnie szkodzę Małej . Czasem taka niespokojna a od dwóch dni bardzo głośno jej coś w brzuchu chodzi..i Mała płacze , a w diecie właściwie nic nie zmieniałam... Może te przeklęte lody którym nie mogę się oprzeć i kawa właśnie:/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...