Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Earwig my na spacery najczęściej chodzimy wieczorami, po powrocie mojego męża z pracy, bo mój zdezelowany kręgosłup nie lubi znoszenia wózka po schodach. A do tego mój synek szybko nabiera masy mimo swoich problemów z brzuszkiem (kończąc 2 miesiące przybrał do 6000g startując z wagi 3100g, teraz w poniedziałek sprawdzimy dalsze postępy i aż się boję tej wiedzy ;) )

Co do basenu dość intensywnie o tym myślimy. Mój mąż uwielbia wodę, więc mam nadzieję, że zaszczepi ten entuzjazm synkowi. A że w pobliżu mamy takie zajęcia, to myślę, że już niedługo moi mężczyźni będą mieli męskie wyjścia ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgech0l.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mam nadzieję, że nie utnie mi postu. Grześ rośnie jak na drożdżach i nosi rozmiarówkę 68/74. jest też bardzo szczupły i waży 5400g. to po tatusiu ;)
My również odbywamy się bez pacyfikatora, jak mąż zwykł nazywać smoczek. Mały dostawał histerii ptrzy próbie jego podania, wiec nie podaje. Któraś pytała o niechęć do picia z butelki. U nas był ten problem, ale musiałam wychodzić nie zawsze zabierając dziecko ze sobą. (np. do sądu aby odrzucić spadek w imieniu dziecka musieliśmy iść z mężem. obawiałam sië bo było to w porze karmienia a mały nie chciał butli. ciocia - wieloletnia opiekunka dziecięca powiedziała ze mam jej zostawic mleko i jak bedzie glodny to wypije. Sprawa w sadzie sie przedluzyla wiec bardzo martwiłam sie ze maly jest glodny. okazalo sie ze ciocia dala sobie rade oczywiscie ona wyznajs zasade zeby nie zmuszac dzicka do jedzenia (bedzie glodny to zje) raz odmowil butli po 20 minutach rowniez ale po kolejnych wypil i jak wrocilam to akurat zadowolony zasnal.

Odnośnik do komentarza

smoczek u nas nie było dotąd potrzeby... ale walczę ze sobą bo czytałam że kciuk gorszy niz smok.

niania kamerka jest na kabel a odbiornik ma baterie jak telefon. Po naładowania wystarcza na jakieś 8h. Chodzi też gdy jest podpięty.
Ogólnie polecam :)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Hej. Dawno sie nie odzywalam. U nas kolek nie ma i nie bylo. Za to smoczek koniecznie potrzebny. Ja jestem zdania ze jak dziecko odczuwa silna potrzebe ssania to nalezy mu pozwolic na smoczek. Odzwyczajanie nie jest jakoś bardzo straszne, tego sie nie boje. hania juz skonczyla 2 miesiace zasypia sama w łóżeczku, albo na spacerze. A spacerujemy bardzo duzo. Martwi mnie troche ze na brzuszku nie lubi lezec. Ale mam nadzieje ze kiedys w koncu polubi.

Odnośnik do komentarza

MamaJulkitego się właśnie obawiałam... ciszy w eterze...
Jeszcze jedno pytanie czy któraś z Was miała problem z wyciekami kup z Pampers Active Baby?
U nas dalej kilka kup dziennie ( od 3 do 5)Za każdym razem, przy założonym Pampersie, kupa jest na plecach w okolicach łopatek:)Co prawda było to po szczepieniu na pneumokoki, po którym kupy są rzadsze.Ale takie niespodzianki trafiały się tylko w nich.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkh371jd71afnh.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madzialenaa82 a zdradzisz jakich uzywacie? My jesteśmy na etapie testowania pieluch i szukania idealnych tj chłonnych o cienkich. Sa takie? :) przerabiamy pieluchy tescowe Loves Baby, Dady cienkie i ostatnio toutjous z Lidla i wg mnie są porównywalne jskosciowo. Żadnych oparzeń nie ma. I fakt ze Pampersy są najmniejsze w naszym rozmiarze tj.3.Mlody waży 7kg wiec teoretycznie rozmiar jest ok. Jednak jak widać kupy są nieprzewidywalne :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkh371jd71afnh.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Pieluchy- moje dziewczę waży 6.5kg ale zakładam pampers (premium protection) nr 4 (od8kg) dlatego że 3-ki uciskały jej udka i miała sine odciski na skórze. Spróbowałam pampers baby aktiv nr3+ -ale żadnej różnicy w rozmiarze do 3 i nie ma paska ile jest siku. Nr4 jest u nas idealny-zwłaszcza nocą, gdy mała tylko sika i są problemy z przewinięciem (płacz w nocy) lub nagle się okaże że potrafi przespać 5-6godzin- ten rozmiar zbiera i zbiera. Nie patrzcie tak bardzo na ile kilo jest pampers-musicie próbować co wam pasuje

Odnośnik do komentarza

My od początku używaliśmy pieluszek happy i teraz zmieniliśmy na pampersy i według mnie te gorzej trzymają... w happy nigdy mi się nie zdarzyło żeby kupa wyszła poza pieluchę a w tych to i owszem nawet czasem przy tych gumkach na udach trochę kupy się zdarzy że wyjdzie jak mały akurat intensywniej wierzga...

Jeśli są tu jakieś mamy większej ilości dzieci i mają jakieś doświadczenie w temacie to jak wyglądało u was odzwyczajanie od smoczka?

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkl6d8swozfmcj.png

Odnośnik do komentarza

Mamania syna zaczelam odzwyczajac od smoczka jak miał 8 miesięcy i na szczęście obylo sie bez większych problemów. Zaczelam na poczatku zabierać mu smoczek w ciagu dnia skupiając jego uwagę na czym innym i przede wszystkim ograniczalam zasypianie ze smokiem. Stopniowo, krok po kroku, udalo się odstawić smoka, syn sam o nim zapomniał. U nas poszlo łatwo, ale to wszystko zalezy od dziecka i wytrwałości rodziców. Córka szwagierki uzywala smoka do 2 roku zycia a potem niestety problemy logopedyczne...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wliei33s0jpkjc.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jhpt69bat.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie,jestem jedną z tych które czytają od początku ale nigdy się nie wypowiadalam i aż serce boli że forum umiera :( apel do dziewczyn czytających nie pozwólmy aby forum ucichlo!
Jestem mamą 3 mc Lenki to forum to skarbnica wiedzy, pomysłów i porad.
Ja od samego początku używam pampers premium care bo były w rozm 0, dada mi nie przypasowala jeżeli chodzi o smoczka to przez kilka dni mówiliśmy synowi że jest duży i duże chłopaki nie potrzebują smoczka gdy zauważyłam że coraz mniej go bierze komisyjnie został wyrzucony do śmieci syn go osobiście wyrzucił potem już tylko raz zapytał o smoczka i tak się skończyło :)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0920mm1u48w0j8.png

Odnośnik do komentarza

Vera dobrze prawisz! Ja czytań forum od połowy ciąży ... Codziennie. Nigdy nie pisałam ... Taka natura - z tych słuchających i działających milczków . Myślę, że takich mam jest więcej. Szkoda, że dziewczyny się przeniosły. Forum to forum, było super jako platforma, a zawsze przecież jak była potrzeba intymności dziewczyny pisały do siebie na priv. Myślę, że nakręci tu nie zaglądają. Może się uda przełamać tym "niepiszącym mamom" - przecież i my jesteśmy wychowane jakoś przez to Forum i mamy swoje doświadczenia. Dziś założyłam pierwsze w życiu konto na jakimkolwiek forum - dla mnie to wyczyn:).

Odnośnik do komentarza

Przedstawię się - jestem mamą Hani - urodzona 25.04. Szpital Św Zofii w Warszawie. Poród przez cc. Jak już pisałam czytałam Forum kilka miesięcy.
Smoczek Mój starszy syn (teraz 11 lat) smoczka nigdy nie przyjął- byłam z Niego dumna . Ba! -uważałam, że jestem taką super matką, że on tego smoka nie ssał ... A teraz moja Hania ... Albo pierś albo smoczek - na uspokojenie albo zasypianie. Taki ma silny odruch ssania, i nie ma opcji żeby Jej nie dać . Ulubiony oczywiście Avent Soothie. Ze smoczkiem teorie są rożne - że najlepiej dać od 1,5 m-ca żeby ssania nie zaburzał ... Że najlepiej w 5-tym miesiącu odstawiać ... Taaak:) Hania ma w nosie teorie - a potrzeby ogromne - będę odstawiać później - moment się wyczuje -i wtedy się martwić na bieżąco bo teraz nie nam serca (a i siły ).

Odnośnik do komentarza

Może faktycznie za bardzo przywiazywalam wage do opisu kilogramowego pieluch, ale w sumie dzięki temu znalazłam jakąś dla nich alternatywę, wiec są i plusy:) Chyba balam sie Mlody sie w nich utopi. Popróbuje z pampersowymi 4-kami. Dzieki za sugestie.
Smoczek my też używamy Aventa Soothie oczywiście :) ale w sumie to rzadko.Jedynie jest potrzebny do usypiania jak nie zasnie przy piersi. (W sumie to tez nie wiem czy to dobrze...) Mlody woli pakować do buzi paluchy i jak probuje mu wlozyc zamiast nich smoczka to wypluwa go śmiejąc się mi się w twarz:)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkh371jd71afnh.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...