Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Wow!Za 2.5 h drzemki ciągiem do poludnia to nawet bym okna sąsiadowi umyla:)Drzemanie na brzuszku tez praktykowalam. Działało do max 2 miesiąca. Czy brak chęci do spania może być dziedziczny? :)Teściowa mówi ze mąż za niemowlaka w ogóle nie spal w dzien. Mam nadzieje ze jakoś to się unormuje.Dzis kończy 3mce-moze od jutra nastąpi przełom :)
Skoro już przypadkiem wypłynął temat niani elektronicznej: Ewee jakiej używasz? Sprawdza się ? Myślę nad tą niania video z Aventa ale szukam tez jakiejs alternatywy. .

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkh371jd71afnh.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

earwig mamy właśnie te z Aventu :) i wg mnie bardzo fajna. Dobry obraz, reaguje na ruch i dzwiek, mozna kołysanki puszczać.

Nie mam jeszcze zdania co zasięgu bo mamy ja w mieszkaniu. A w domu moich rodziców jak wyszłam na taras a mala bula na 1 piętrze to już nie łapach.

W sierpniu jedziemy na 2tyg na mazury i.mam nadzieję że potwierodzice się ten 150 metrowy zasieg

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

madzialena pępek tez u nas był taki troche czerwony i twardszy , taki guziczek wystający , teraz juz powoli przypomina normalny pępuszek ;)
Ewee ssanie kciuka , kiedy sie to u ciebie zaczęło ? U nas jakiś tydzień temu i teraz mały ssie ostro rączkę czasem sam kciuk czasem bok dłoni . Czyli wy nie używacie smoczka ? Myślisz ze powinnismy podać go , juz sama nie wiem. Przecież odruch ssania powinien słabnąć a tu odwrotnie :(
Anna a ta pianka pływacka , to gdzie zakupiłas ?
Drzemki w dzien od dwóch dni moj syn nie chce spać w dzien :( ma niby dwie drzemki po 30 min ale to zwykle w wózku na spacerze :( a w domu ciagle chce zeby sie nim zajmować :( juz padam

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza
Gość Angeletta

Hej dziewczyny :-) widzę, że uciekacie na fb... Szkoda, bo choć nie pisze to staram się was czytać. U nas wreszcie lepiej. Poli minęły kolki, a miała okrutne. Wciąż zaklejamy przepukline pepkowa, ale jest już dużo mniejsza. Mała ma wzmożone napięcie mięśniowe i czekamy na komisję o orzeczeniu niepełnosprawności żeby mogła być rehabilitowana. Nadal jezdzimy od lekarza do lekarza, ale już z mniejszym stresem do tego podchodzę, bo krzyku mojej kruszynki jest coraz mniej. Powiem wam, że byłam wykończona fizycznie i psychicznie po tych prawie trzech miesiącach kolek i wrzasku. Na domiar złego mąż nie ma do małej za grosz cierpliwości i mam chyba podobnie jak Magda. Tylko, że w naszym przypadku akurat wiem, że jak Polcia będzie bardziej kumata to się nią świetnie zajmie, tak jak starszym synem. Szkoda mi tylko ze nie mam w nim pomocy teraz. Ale i tak od dwóch tygodni odzywam, bo mała coraz częściej zabawi się sama, pousmiecha się i gaworzy. Czekałam na ten trzeci miesiąc jak na zbawienie :-)

Odnośnik do komentarza

Groszek mój synek tez zaczął ssąc rączkę, to chyba nie tylko kwestia odruchu ssania.

Jak Wy funkcjonujecie bez smoczka? Podziwiam. Ja oczywiście byłam zagorzała przeciwniczka smoczka a teraz sobie życia bez niego nie wyobrażam :)

Odnośnik do komentarza

Groszek właśnie jakoś od tygodnia ssie tego kciuka. Wcześniej była rączka, paluszki a później odnalazla kciuka i aż ciamkanie słychać jak nie widzę :P rączka, piastka, inne palce ok.. ale ten kciuk jet najgorsza opcja

Nie podaje smoczka bo boję się że odruch ssania jej się zmieni i trudniej będzie z piersią. I tak dosyć płytko chwyta czasami.... z drugiej strony smoczek podobno lepszy niż kciuk.

Kciuk jest grany chyba z nudów, czasami na uspokojenie. Jak jesteśmy w domu to daje cyca jak widze że cienka a na spacerach wyciągam z buźki. Na razie syrena sie załącza więc liczę że się uda. Potrzebuję tylko dobrego przykładu ;-)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Mamania_123 u mnie było to tak, przez całą ciąże miałam wyciągnięte brodawki (czyli tzw sterczące sutki). zaraz po porodzie (nie wiem jak to możliwe) normalnie mi się zapadły i stały sie wklęsłe! I dostawiałam do tych wklęsłych i jakoś mi syn je wyciągnął!! Próbujcie aż do skutku!

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Smoczek- mam w mieście jedna z lepszych doradczyn laktacyjnych w Polsce i babka mówiła ze smoczka można zacząć używać bez szkody dla ssania po ukończeniu przez dziecko 1,5 miesiąca. Przy pierwszym dziecku podalam smoczek w 2 miesiącu bo darl sie dniami i nocami i juz nie wytrzymałam ale odruch ssania się nie zmienił. Lepiej tylko nie nadużywać tego smoka, szczególnie do zasypiania, bo syn tak sie przyzwyczaił, ze jak tylko smok wypadal to zaraz sie budzil i pobudki w nocy co godzinę

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wliei33s0jpkjc.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jhpt69bat.png

Odnośnik do komentarza

U nas bez smoczka też ciężko, chociaż staram się go co raz mniej używać... W sumie mały trochę w tym sam pomaga: kiedyś go smoczkiem uspokajałam a teraz jak już się rozkreci i płacze to nawet nie zauważa ze mu ten smoczek wciskam i ze ma go w buzi i płacze dalej ;) smoczek teraz pomaga nam głównie przy leżeniu na brzuchu bo mały jakos nie znosi tej pozycji a ze smoczkiem często przestaje się denerwować i tak sobie zasypia no i na spacerach używam jak zaczyna się wzbudzać i dam smoczka to przeważnie jeszcze trochę dajemy radę pochodzić...
nie wiem jak to jest z tym odruchem ssania i smoczkiem ale w poradniku który czytałam twierdzą ze smoczek jest OK głównie na pierwsze trzy miesiące ;)
Załączam link do poczytania:
Tekst linka

Też słyszałam że chłopcy bardziej wymagający, wiec jeśli się zdecydujemy na drugie to mam nadzieje ze będzie dziewczynka ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkl6d8swozfmcj.png

Odnośnik do komentarza

Ha - mój synek zasnął na brzuszku - chyba nadal w to nie wierzę ;) Co do smoczka- u nas dziecię całkowicie bezsmoczkowe- od samego początku protestował. Ale ostatnio też zaczął intensywnie ssać kciuk, więc podzielcie się jakimś skutecznym sposobem oduczenia. U nas mam nadzieję wychodzimy powoli z kolek- jak zacznę spać więcej niż 3h na dobę i wyjdę z etapu zombie to nie wiem co zrobię z radości. Czy u was dzieci nadal walczą z kolkami?

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgech0l.png

Odnośnik do komentarza

Jupppi moj synek zasnął ! Eh chwili trwaj :) dwa dni nie chciał spac w dzien , tylko w wozku krótkie drzemki . A teraz sam zasnął na kocu na podłodze :)
Próbuje tak jak vena sugerowała , po pierwszej pobudce ok 1,5 - 2 h aktywności i godzina drzemki ale czy ja dam radę go obudzić po 1 h ;)
Ewee ta niania co masz , to na baterie chodzi czy na kabelek ? I ona jest z kamerka ? Bo ja mam problem z moja , mam kamerę i jest na baterie i tylko kilka razy podglad włącze i już bateria rozładowana :(
A czemu ty sie na używanie smoczka nie zdecydowałaś ?

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Anna dziekuje bardzo za linka z pianka !musze sobie troche poczytać o nich . Najlepiej tak jak ty kupic używana bo dzieciaki tak szybko rosną ;) we wrześniu na urlop jedziemy i super by miec taka piankę ;)
Smoczek my nie używany , poprostu nie miałam takiej potrzeby .
Teraz Oliver zaczął ssać paluszki , dłoń i kciuka (!) i zaczęłam sie zastanawiać . Rodzice mnie naciskają zeby koniecznie dać smoka , bo dziecko sie meczy ! Ja poprostu nie chce przechodzić przez etap odzwyczajania .
Mamania123 dzięki za linka , tylko kiedy czas na czytanie znaleźć ;)

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Jeah! postanowiłam dziś po raz kolejny spróbować położyć młodego na brzuszku i śpi juz od ok. 9.Po 1.5 h przebudzil się delikatnie na pociumkanie i odbicie i znów zasnal:) Mam nadzieje, ze to nie jest jednorazowy wyskok po wczorajszym szczepieniu.

Wszystkie mamy tzw. parek(chlopiec urodzony jako pierwszy), które znam mówią, ze opieka nad dziewczynka to raj w stosunku do tego co przychodziły z chłopcem :)
Mój młody nie jest szczególnie nieznośny.Kolek nie uswiadczylismy. Najwiekszy problem jest tylko ze spaniem w dzien, wiec juz obawiam się czy w moim przypadku dziewczynka( jeśli się uda w przyszlosci) nie będzie tzw.' strzałem w kolano'.

Ewee dzięki za opinie.

W upały wychodzicie na spacer z samego rana czy późnym popołudniem?

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkh371jd71afnh.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Earwig z samego rana to my śpimy, w upały wychodzimy dopiero po 18, albo i 19. Spokojnie do 21 można spacerowac.
GroszekNO dokładnie, dlatego też wzięłam używaną. Poza tym za nową wołają prawie 150 pln, ja zapłaciłam 50 pln z przesyłką. Widziałam potem nawet za 29 pln, ale ja wolałam wziąc tą za 50 bo widziałam że ten model jest na stronie, czyli nie może byc taka stara = była mało używana.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Earwig oj mu to chyba na brzuszku za Chiny ludowe by nie usnął . Wczoraj w dzien tak mało spał ze jak padł o 22 to obudził sie o 7 rano . Ja generalnie wole jak sie budzi raz w nocy na cyca . W nocy mleko jest bardzo wartościowe . Ale to był pewnie jednorazowy wyczyn. Dziś już spi w dzuen , nie miałam serca go budzić ale daje mu max 2 h i budzę ;) choć deszcz na dworze to pójdziemy na spacer ;)
W końcu paszport przyszedł ! Juppi .
Ja nie wiem co o tym myślec ze dziewczynki niby " lepsze " w wychowaniu .
Anna a wy macie w planie na basen chodzić czy na wakacje kupiliście ?

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

badylek My kolek tez nie mieliśmy ale zielone kupy i krzyki przy wyroznianiu to i owszem lekarka stwierdziła ze to alergia pokarmowa ale co dziwnie do dziś nie wiem co mu tak wtedy mocno zaszkodziło bo kupy utrzymaly się przez ponad tydzień.. A od tamtego czasu spokój i kupy normalne... I od paru dni ze zdziwieniem stwierdziłam ze ich ilość się znacznie zmniejszyła i z jednej kupy po każdym jedzeniu przeszliśmy na dwie dziennie i to jeszcze o takich dosyć stałych porach bo jedna jest nad ranem a druga po południu... normalnie jakby Wojciech jakis zegarek miał tak mu to wychodzi ;)
A ze ssaniem rąk nie mam jeszcze problemu bo mały jeszcze do buzi za bardzo nie trafia... pewnie to kwestia czasu bo on z 30 kwietnia.
GroszekNo A co do książki to żałuję ze o niej nie wiedziałam w czasie ciąży jak było więcej czasu na czytanie, teraz mi starcza go tylko na przerzucanie stron i zorientowanie się mniej-więcej o co chodzi. Na przykład teraz zapisuje dokładnie co o ktorej robimy żeby po 3 dniach wyszedł z tego jakiś schemat... Na razie powtarzalność mam tylko w kupkach ale kto wie może coś z tego wyjdzie ;)
Earwig My chodzimy z rana jak ma być bardzo gorąco to wychodzimy koło 7 i to jest nasz obowiązkowy spacer a czasem się jeszcze jeden popołudniu trafi jak się ojcu chce wyjść to sobie przeważnie razem wtedy spacerujemy no i to też zależy od pogody jak jest za ciepło to siedzimy w domu

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkl6d8swozfmcj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...