Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mata edukacyjna- mamy taką tylko różową :) któraś z dziewczyn tez chyba taka ma bo mówiła o tym pianinkiem właśnie i dlatego sama ja kupiłam.
http://allegro.pl/fisher-price-mata-edukacyjna-z-pianinkiem-ckl80-i6295080529.html

Vena biedactwo :* kurujcie się dziewczyny. Mnie też vos pobiera gardło ale obstawiam ze to od splywajacego kataru albo suchego powietrza z klimatyzatora, bo boli przy połączeniu gardła z nosem.

Hemoroidy- ja też mam z nimi mały problem, co mnie bardzo zdziwiło bo nie rodziłam naturalnie i liczyłam ze te małe które zrobiły mi się w ciąży same sobie znikną a tu du..a :/ zawsze zapominam zapytać ginekolog co z tym zrobić. Musze pamiętać żeby następnym razem to zrobić:)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Hej! Wiem, wiem....Miałam już tak nie robić, a znów mi się zdarzyło jakoś tak ...niechcący. U nas generalnie ok, czas przed końcem roku szkolnego gorący, itp. No i zrobiłam to...założyłam konto na Facebooku! W ogóle okazało się ze założyłam je blisko 7 lat temu ale na tym moja aktywność się zakończyła. Fejs pochlania czas jak czarna dziura, szok. A drugi szok to ze ludzie maja po kilkuset znajomych. Skąd się tylu bierze? Większość moich koleżanek zmienilo nazwiska nie potrafię znaleźć....A może kont nie mają.
Jeśli któraś chciałaby pogłębić znajomość na fejsie to zapraszam, dajcie znać na priv :)
Może to jest jakaś myśl. ..forum działa jak dotąd ale przyjdzie taki dzień ze umrze śmiercią naturalną...No i znajomości się zakończą. ..A wy przez te miesiące stalyscie się dla mnie ważne jak prawdziwe przyjaciółki.
Sorki ze ja tak odrazu z grubej rury..
Taka rafleksja mnie naszła w zw z forum i Facebookem.
Może już ten temat poruszylyscie.,tylko ja jak zwykle coś przegapiłem.....
Pewnie nie tylko to zresztą.
PS. Marcelek ma się super dobrze

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

zielone kupy u nas były przez jakieś 2 tyg i później, gdy przestałam się przejmować instalacji przyczyny, same przeszły. Polozna też mówiła że to od surowego ale gdy jadłam tylko gotowane to dalej były.

Teraz generalnie się nie przejmuję dieta i wydaje się że jest ok.

Ale... wydaje mi się że gdy były te kupy to mała wolniej przybierala. Tylko że u nas każda taka była.

blizna po cc u mnie mie ma waleczka już ale z jednej strony czuje zgryzienia tkanek. Lekarka mówiła że to po supelkach na końcu szwu.
Kupiłam też scalgel ale zapominam smarować.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Heltinne jak dobrze Cie czytać :) super, ze u Marcelek rośnie i wszystko jest w hak najlepszym porzadku. Ja chętnie poszerzę znajomość o Facebooka bo liczę na ten moj kaplecik na jesień :) tylko tutaj cos wiadomości prywatne nie działają wiec pisz na maila pdelatowska@yahoo.com
Inne dziewczyny tez zapraszam jakby któraś miała ochotę :) mam rownież nadzieje ze te forum bedzie trwało jak najdłużej bo chyba sie troche 'uzależniłam' :D

Odnośnik do komentarza

PaulinaNo :* Juz myślałam że się tu wydurniam :P z tym fejsem....
Wysyłam Ci mejlika, jak masz chwilkę to mnie wyszukaj oki?

I jak ja mam nadrobić zaległości forumowe,normalnie nieogarniam.
Np.juz miałam sprzedać mądra myśl a propos walki z cycem a tu czytam ze Marta juz zdążyła napisać. Marcys tez czasem ochrzania cycka,przystawiam czasem bo woli od butelki,mimo koszmarnego ulewania. U nas 2 powody: powietrze -(pomaga odbicie) albo zmęczenie...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
odciagane mleko nie pamietam kto pytal, Tymek nie pije duzo z butelki, moze z 60/70 ml, ale on rzadko dostaje, tylko jak gdzies sama wybywam, do tej pory moze z 5-6 razy. Z piersi napewno wiecej, ta butelka to tak widac z musu.
Nat kuruj sie biedaku, dzieki za info o kremie, tez go dzis zamowilam.
Magda 2600 ja dolaczam sie do dziewczyn, niefajnie maz sie zachowuje, nie zaslugujesz na takie traktowanie!
heltinne witka, siemka :)
Facebook ja jeatem jak najbardziej za, pamietam chyba marcoweczki zakladaly zamknieta grupe dawno temu. Zawsze to lepiej sie dzielic zdjeciami tylko z wybranymi a nie calym internetem. Weszlam ostatnio na kilka waszych profili a tam setki wyswietlen, czasem ponad 1000 to sobie mozemy wyobrazic ile osob nas podczytuje...
Mialam jeszcze ponarzekac na tesciowa, ale musze juz isc spac bo rano do szpitala na cytologie
Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza

Ja tak na szybko, bo właśnie wróciłam z mężem z wychodnego (ach! Jak dobrze mieć dziadków na miejscu!).
Facebook, jestem za, jutro wymienię się danymi z chętnymi;)
Nat lek mam od holenderskiego lekarza, a jest to maść z lidokainą 3%, pewnie i w Polsce jest coś w tym stylu.
Zielone kupy. Dziękuję za liczne odpowiedzi, zawsze można na Was liczyć! Stawiam na te truskawki, bo wcześniej jadłam je w rozsądnych ilościach, a teraz pojechałam po bandzie:P

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Kurcze moj maly cos od paru dni sie przestawil na dwa nocne karmiwnia a bylo juz jedno. Ech. Myslalam ze.przez upaly ale juz nie ma :(
A matka potem po nocy lazi i podzera slodycze. Coz. Poleglam z kretesem i nici z ograniczen. Ojciec dziecka nie pomaga. Zawsze coz slodkiego przywlecze z zakupow. A nie pisze mu nic na liscie. No dobra czasem napisze kup cos dobrego :p dobrze chociaz ze waga nie rosnie.

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Heltinne jak dobrze Cię czytać :)

Fajs… ech walczę od lat, że nie założę, ale jeśli powstanie grupa Kwietniówek to tylko dla Was Dziewczyny się złamie ;)

Bbbbbb to mam taką propozycję zacznij zmiany planując, że masz luźne 7 dni tylko na to przeznaczone. Zwykle większość dzieci potrzebuje 7 dni, żeby "załapać"nowy rytm. Chodzi mi o to, żebyś w czasie drzemek była w domu, jak się wdroży rytm jednorazowe zakłócenia ich nie zmienią. Szczególnie może być to przydatne skoro Twój synek czasem w ogóle nie chce spać. To w takie dni w porze drzemki mimo wszystko rób wszystko tak jakby ona miała być. Jeśli masz jakieś rytuał (pierś/ butelka, zmiana pieluchy, karuzela/kołysanka itp.) wszystko zrób jak zwykle. Ograniczenie bodźców na zakładany czas drzemki być może pozwoli mu odpowiednio wyciszyć, żeby udało mu się choć na trochę usnąć. Nawet jeżeli nie będzie spał to taka siesta będzie regenerująca i jest mu potrzebna. Założenie jest, żeby się nudził ;)
Generalnie z tego co różne źródła donoszą to dzieci między 8-12 tż potrzebują 3,5-4h snu w ciągu dnia, a między 3-6mż około 3h.
Proponuję pierwsza drzemka 2h po przebudzeniu to jest najbardziej fizjologiczne. Daj mu spać max do 1h, później jeśli trzeba to budź. Kolejna popołudniowa i najważniejsza, bo najdłuższa, z fazą głębokiego snu około 14-14.30. Idealnie żeby trwała 2-2,5h, jeśli wstanie wcześniej to przeciągaj moment kiedy będą do niego docierały w pełni bodźce. Daj mu pierś niech jeszcze poleniuchuje do zakładanego końca drzemki. Jeśli będzie chciał spać dłużej trudno… obudź. Zakładam, że popołudniowa drzemka będzie miała koniec 16.00-16.30, wtedy powinien dotrwać do kąpieli o20-20.30.
Jak nie będzie działo mów będziemy dalej szukać sposobów ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Hej dziewczyny!
Jeśli mam być szczera to właśnie dlatego, że tak wiele osób tu zagląda to nigdy nie założyłam tu konta. Orientuję się trochę ile można o ludziach wyciągnąć grzebiąc po Internecie.
Ale fecebooka mam i też z chęcią się przed Wami ujawnię. Ale jak założyć tą grupę to nie wiem..

Odnośnik do komentarza

grupa na fb jestem jak najbardziej za :)

dupne sprawy, też myślałam, że po cc nie będą mnie dotyczyć, ach jak się myliłam, czasem wydaje mi się, że doświadczam bólów porodowych, muszę koniecznie zapisać się do proktologa jak mąż przyjedzie

Heltinne, no witaj witaj :D

malaga, dwa karmienia? zazdraszaczam :P u mnie 4-5, coś mi się wydaje, że to przyzwyczajenie, bo dziś mu nie dałam po 2:00, bo było jeszcze za wcześnie i zasnął budząc się znowu przed 4:00, zauważyłam też, że jak śpi ze mną w łóżku to potrafi dłużej przespać

blizna po cc, kupiłam plastry Sutricon - zużyłam jeden, kupiłam maść Cepan - posmarowałam dwa razy ;|

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

heltinne cześć i czołem :) super pomysł z tym fejsem, ja też się chętnię ujawnię :)
P.S. kupiłam ten balsam, który polecałaś, rewelka :)
Vena i ja skorzystam z porad dla Bbbb, bo u nas te drzemki są co chwila i na chwilę i chyba przez to młoda tak często marudzi.. brak regularności przez to zupełnie. może takie zmiany pomogą nam w wieczornym zasypianiu? mam tylko dodatkowe pytanie- Wiki często budzi się ok 5/6 rano, je, czasem pośmieje się jakieś 30min i chce dalej spać. ten sen jest już taki przerywany, ale trwa do 8/9. traktować to jak dalszą część snu nocnego czy już jak pierwszą drzemkę? najchętniej przetrzymałabym ją jakoś, żeby po tej pobudce miała jakieś 2h aktywności i dopiero wtedy sen, ale ona tak marudzi, że nie wiem jak to zrobić...

u mnie wczoraj dzień wykorzystany do ostatniej minuty, po porannym, godzinnym treningu i prysznicu dostałam takiego kopa energii, że wyszorowałam cały dom, umyłam nawet wszystkie okna, zrobiłam obiad, zabrałam małą na długi spacer, a zanim Nieślubny wrócił z pracy, to zaczęłam się nawet nudzić jak dzieć spał ;) posiedzieliśmy chwilę w domu i wyciągnęłam rodzinkę na zakupy, miałam ochotę na nowe ciuszki, ale nic fajnego nie znalazłam :( hit sezonu- przymierzałam jedne fajne spodnie, a raczej próbowałam je przymierzyć, ale uwaga- nogawka nie przeszła mi przez PIĘTĘ! albo mam jakieś dziwne stopy, albo ubrania szyją teraz jakieś dziwne... no ale zdziwiłam się nieźle ;)

u nas wczoraj piękna pogoda, 25 stopni w cieniu, a dzisiaj znowu 16 i deszcz :(

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Vena a i jeszcze jedno pytanie- jak się mają do tego spacery? lepiej w czasie aktywności czy drzemki?

ulewanie na początku Wiki nie ulewała wcale, od jakiegoś czasu zdarza jej się co jakiś czas. zazwyczaj minimalne ilości, ale raz była to bardzo duża ilość, bardziej podchodziło mi pod wymioty, bo aż się zanosiła. a dzisiaj rano pierwszy raz tak chlusnęła(też niedużo), że też jej nosem wystrzeliło. :( powinnam się przejmować czy dopóki dzieje się to sporadycznie to jest w normie?

młoda dzisiaj spała od 22 prawie do 7 rano, wow :D

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Bbb i Vena ja tez planowalam nigdy nie miec fb ale Heltinne kupila mnie :D tez sie do Was przywiazalam. A myśl ze inni nas czytaka odstrasza. Tylko ze oni nie wiedzą kim jestem i zawsze to jakas anonimowosc. Powiedzcie prosze czy ta zamknieta grupa bedzie oznaczala ze inni ewrntualni mou znajomi tez nie beda mieli do niej dostepu? Bo moja tesciowa ma fb a nie chce by wiedziala co pisze a bankowo mnie znajdzie choc jesli zalize to nie wiem czy sie przyznam... czy moze to na koncie trzeba cos dodatkowo ustawic?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...