Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ewee Bardzo dziękuję za linki dotycz. karmienia.

Magda współczuję Ci siedzenia W domu. Nie możesz być niewolnikiem we własnym domu i związku. Ja wychodzę do fryzjera kosmetyczki sklepu spacer. Tobie też od życia coś się należy. Przecież możesz z dzieckiem wyjść do znajomych itp.

Mleko matki W butelce
Dziewczyny które swoje mleko podają W butelce ile Wasze szkraby zjadają go? wiem że to indywidualna sprawa ale tak chciałam porównać. Moja wczoraj mojego wypiła sto ml. Odmrozilam moje zapasy. Chciałam zobaczyć jak wypije. ale wiecie co jakoś boję się to mrożone dawać. Kolor taki żółty wiem wiem że siara I to początkowe takie są I zapach dziwny:)

Moje maleństwo też się dużo uśmiecha ale głośnego śmiechu nie ma.

UPodobała sobie wewnętrzna część jednej dłoni I dość często ja bierze do buzi Lize. Tylko lewa. Wydaje mi się ze nie jest to związanie z głodem.

Kupy
Co do zielonych rzadkich śmierdzących kup to lekarz powiedział coś W stylu że dzieci jelita dojrzewają I dwa tygodnie kupy takie mogą być. kazał tylko dicoflor brać. Wróciliśmy od niego I od razu żółte. no magik jakis.

Bujaczek
Wkladacie dzieci do nich? My mamy lionelo. Nie ma funkcji na płasko tylko tak kark trochę podniesiony. czy pół godz dziennie jest bezpieczne?

Też mamy poduszkę lamilu I jest świetna .

Pianki
A czy znalazlyscie tańsza bezpieczna wersję pianek na podłogę tych co ma Milla?

Odnośnik do komentarza

Nosidla oprócz Marsupi jest jeszcze kilka innych nadających się dla niesiedzacych niemowląt np Bondolino, Storchenwiege Babycarrier.
Rozmawiałam na ten temat z ortopeda podczas usg bioderek. Powiedziała ze każde nosidlo które zapewnia fizjologiczna pozycję żabki jest w porządku( czyli zaokrąglone plecki +szeroko rozstawione nóżki i biodra niżej niż kolana). Na początku rowniez myślałam o tym żeby kupic chustę jednak ze względu na męża wybraliśmy nosidlo. Mężu przekazał ze w chustę nie będzie się pętał a mi zalezalo zeby mogl tez ponosic w ten sposob Mlodego podczas pobytu nad morzem. Dodatkowo moje dziecko jest malym nerwusem i obawiałam się czy wytrzyma zakładanie tylu metrów materialu.Najlepiej znaleźć sklep, który oferuje możliwość wypożyczenia chusty/nosidła i sprawdzić która z opcji nam bardziej pasuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkh371jd71afnh.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Bbbb moja mała tez lubi kopać :) kupiłam jej mate edukacyjna z pianinkiem które, jest zamontowane w nogach dziecka i po uderzeniu w klawisz jest najpierw dźwięk pianina a potem włącza się melodyjka można nastawić 2 długości grania. Sama mata jest bardzo fajna, ma 4 zabawki w tym grzechotka gryzak szeleszczaca i taka z krążkami na kółku a do tego bespiecznie lusterko. Wszytko można przyczepić albo do pałąka nad głową albo do maty i ma uchwyty które pozwalają zabawki zaczepia np do rączki od fotelika czy budy gondoli.
Nie wiem co dzisiaj z moja mała. Strasznie dużo śpi i najchętniej z piersią w buzi. Może jakiś skok rozwojowy w sumie jutro mija jej 12 tyg.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Nat to pokazane w artykule faktycznie wisidło, ale są inne modele i ten One jest moim zdaniem ok, choć ja generalnie używam tylko na zakupy i lekkie krótkie wyjścia. W ogóle nie jestem zwolenniczką trzymania dzieci w nosidle, chuście, bujaku, foteliku przez dłużej niż to konieczne dlatego myślę podobnie jak Paulina, że to nie wyrządzi im szkody o ile spełnia minimum standardów i pozwala na pozycję na żabkę
Magda 2600 trzymam kciuki żebyś unormowała sytuację. Dziewczyno sama wychowujesz Milenkę a mąż jak ma czas i ochotę to zaszczyca Was swoją obecnością … to przykre bo jesteś taką ciepłą i troskliwą osobą.

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49317.jpg

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Magda1010, myślałam ostatnio co u Was.
Przykro, że polegliście z karmieniem ale mam nadzieję, że to już koniec Waszych problemów :)

Earwig, właśnie miałam jeszcze to bondolino wymienić bo je osobiście znam i dobrze, że trafiłaś na rzetelnego ortopedę ;)

Ataa, hmmm wiesz że młody odrzuca cyca bo się do tej butelki przyzwyczaił/ rozleniwił no ale co zrobić...znam to z autopsji niestety.Karm jak Wam wygodnie tylko podawaj pierś tak czy siak już nawet nie ze ezględów odżywczych niech młody ją zapamiętuje może odwidzi się mu tak jak mojemu synowi ?

Bbbb wiesz, że z tym ulewaniem to zobaczyłam jak Hela jadła za dużo to zawsze się tak działo jak zjada częsciej ale mniej to nie mamy problemów .

Dobrze, że to coś minęło od jutra mam jeszcze jedno dziecko na tydzień pod opiekę eh...Potrzebuję maść na ból d..y i to nie w przenośni mam takie hemorole, że płaczę przy wizycie w kibelku :(((

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Raczej mało normalnym jest jeśli dziecku ulewa sie az nosem .. Kur... Jak mu pomoc ?????? Załamuje juz ręce ! Czy to moze byc nietolerancja bądź alergia na laktozę ?????? Żeby po 3 godzinach mi mały rZygal lub ulewal to jest chyba mało normalne .... :((((

Odnośnik do komentarza

Vena, ok .W tym chodzi o to, że panel jest trochę za wąski.

Magda, może to reflux jednak? Czytałam że żeby to stwierdzić badanie USG nie wystarcza bo jest niemiarodajne.Sprawdza się tylko ph metryczność ale jest to bolesne i inwazyjne badanie.Więc może to faktycznie ten reflux go męczy???

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Magda1010 a nikt Ci nie mowil o mleku Bebilon Ar. Synek mial chkustajace ulewania i to mleko pomoglo. Ono gestnieje w butelce. Jak sie przeje albo babel powietrza duzy ma w przewodzie to jak odbije to cos sie uleje ale nie chlusta a wczesniej tez nosem.ulewal. A i i jest ten zageszczacz Bebilon czy tez mleko Enfam Ar gestniejace w żołądku ale u nas i po nim ulewal. Nam pomoglo to Bebilon Ar. A tez sie bardzo stresowalismy tym chlustaniem. 1,5 mc synek sie nim.zywi. i dokarmiam z piersi tyle ile mam.
A na nietolerancje jest jakis inny Bebilon.
Ten Bebilon Ar jest dostepny w Tesco, Rossmanach i Lecrec i w aptekach pewnie.
Wiem ze to ulewanie jest okropne. Gastrotus nam nie pomogl bo malemu nie smakowal.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

refluks my ciągle pod tym kątem mamy obserwować małego . Nasz pediatra mówił ze ciężko go w sumie stwierdzić bo czasem prawie nie daje objawów a jest.. jeśli mały by ciągle tak jakby przerzuwal coś to tez mu może się wracać .. my mamy się zgłosić jakby się pogorszył i wtedy czekają nas właśnie te szczegółowe badania.. a nosem może się dzieciom ulewac bo to wszystko jest połączone ze sobą. . Tak samo jak np. Katar spływa do gardła tak i rzyg pod ciśnieniem może pójść nosem. My mieliśmy usg ale ono jest mało miarodajne. .nam pediatra mówił ze jakby się pogorszylo to żeby podać ten gastrotuss i ze jest bezpieczny dla dzieci

Odnośnik do komentarza

Takaona w zależności nie wiem jakiej ale sciagam w dzien regularnie co 2,5h i raz jest to 80ml do 100ml z obu piersi (w sumie) ale zdarza sie i 120ml a maly roznie je. Czassmi tylko 60-80 ml a czasami 100-120ml ale zdarza sie ze po 2h gdy zjadl 120 zjada 160.. i wg mnie nie zadnej zależności..

Nat nie uwierzysz! :D Robert zarzadal piersi! On naprawdę jest cwany i juz sporo rozumie, niestetytroche to trwalo nim na to wpadlam ale glownie dlatego ze stosunkow niedawno zkadl az 120ml mleka.

Odnośnik do komentarza

Nat siostro w bólu... Współczuję i tobie i sobie:( Ja już mam jakieś leki na receptę, bo nic nie daje rady. Za maść do d..y dałam więcej niż za taką co używam do twarzy;) Mam nadzieję, że pomoże, po paru dniach jest duża poprawa. Żałuję, że wcześniej nie poszłam do lekarza, więc rozważ taką opcję.
A mój Tymek co pampers to kupka, jakby z lekka zielonkawa ze śluzem. Czy to może być jakaś reakcja alergiczna np. na truskawki? Tylko, że wcześniej nie było problemu po owocach... A może to przez te moje leki... Martwię się:(

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Muszka u nas dziś zielone kupy ze sluzem i się zastanawiam od czego....

Vena jesteś dla mbie ekspertem od wprowadzania u dzieci rutyny, doradz mi proszę jak przestawić synka. Codziennie zasypia mi między 17 a 18 i potrafi spac do kapieli a zazwyczaj 20-20:30 się kąpiemy i nie jest mi to na rękę. To niestety jedyna jego drzemka w ciągu dnia o regularnej porze

Odnośnik do komentarza

Bbbbbb jasne mogę spróbować coś doradzić tylko napisz mi trochę więcej jak wygląda Wasz dzień: kiedy wstaje, ile średnio drzemek i jak długich poza tą regularną, kiedy zasypia po kąpieli, ile razy budzi się w nocy -godziny. Jak się w to wpisują karmienia. No i do czego dążymy? Chcesz w ogóle zrezygnować z tej drzemki, czy ją przesunąć?
Teraz wychodzę, ale obiecuję coś Ci podsunąć wieczorem.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena właśnie zdałam sobie sprawę ze brak u nas regularności.. Karmienie na żądanie, nie jestem w stanie podać Ci nawet konkretnych godzin.... wstajemy zazwyczaj między 8 a 9, często się zdaza ze po jakichś 2 godzinach znów idzie spać ale ni zawsze, czasem potrafi nie spać cały dzień. Albo przesypiac cały dzień tak jak wczoraj i przedwczoraj. Kąpiel ok 20-20:30, potem cycuś przy którym zasypia, śpi mniej więcej do 2giej czasem do 3. Potem już się budzi co jakieś 2 godziny. Generalnie zależało by mi żeby wprowadzić na stałe ta poranna przedpołudniowa drzemkę i przesunąć ta z godz 18 na wcześniejszą porę

Odnośnik do komentarza

Bbb to powiem Ci ze niesamowicie duzo dziecko Ci spi. Ja np. Dzis bylam w szoku bo moj jak na niego spał bardzo dużo czyli 13h w ciagu doby.
I u nas odkad zaczelam sciagac mleko i dawac z butelki wprowadzila sie pewna regularnosc. Stad mysl ze Robert nie dojadal z puersi do konca bo np. Nie chcialo mu sie ssac pod koniec. Bo tak zjada ladnie porcje i domaga sie jesc po ok 2 lub 3h . Nad ranem tj miedzy 4 a 7 karmie co godzine, ale wtedy jeszcze jest to pierś.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...