Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Paulina No potwirdzam, mój też ma uczulenie na słońce i objawy takie same, czerwone i swędzi. Krem z wysokim filtrem i jak trzeba, to tabletki odczulające. Spróbuj wypic wapno, powinno trochę pomóc.

Moja córka oszalała, zasnęła o 22, 2 razy budziła się na cyca, i dalej śpi!!! Siedzę przy niej i czekam aż śpiąca królewna się obudzi, bo mi się już trochę nudzi :) Wczoraj też spała do 10:00 prawie, i potem 2 drzemki w dzień po 2-3 godziny.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Nat bidulko. Zwyczajem holenderskim radzę paracetamol 4x1000mg na dobę. Kuruj się.
Ataa miałam to samo, ale tak nienawidzę ściągania laktatorem, że przystawiałam do skutku, a jak już naprawdę czułam, że wariuję, mąż uspokajał Tymka i jak już był super głodny, to jadł. Z tydzień to trwało, więc nie poddawaj się!

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Magda, Karolina dzieki za info i porady. Juz bylam na etapie kupowania nosidelka ale maz mnie powstrzymal. Sa u mnie w miescie 2 dziewczyny,mktore zajmuja sie chustami i chyba skorzystamy z ich porad tym bardziej, ze chcemy jechac pod koniec lica na kilka dni w gory a wiadomo, ze z wozkiem wszedzie nie da rady.

W koncu mozna u nas pooddychac:) pogrzmialo i popadalo:)

Mioej niedzieli zycze:)

Odnośnik do komentarza

Ataa tez u nas był taki czas ze mały w dzień tak jadł a raczej walczył i co złapał pociągnął dwa razy zaczynał łapać powietrze i się wyrywal a w nocy lepiej jadł i czekałam tylko żeby już było nocne karmienie żeby tej walki nie było. .do tej pory czasem się tak zdarza.. ja się wkurzałam bo cycka nie chciał a smoka bardzo chętnie. . Czekam wtedy aż zaczynał trochę przysypiac na rękach ze smokiem w buzi o wtedy wyciągalam smoka i na śpiący podtykalam cycka i zawsze jakoś się udawało. . Niestety przy dzieciach potrzeba dużo cierpliwości. . Skończy się kp to co innego się znajdzie. . ;)

Odnośnik do komentarza

Malaga Karolina Miszka smoczka moj nie chce wypluwa, przed chwilą walczylsm z nim 40 min, caly czerwony od placzu.. nie jestem mu w stanie nawet podac sutka na sile bo wygina sie w luk. Maz gonawet trzymal i na sile probowalismy uspokajac i z zaskoczenia. Byl bardzo glodny. Dawno nie jadl w sensie. Podalam w koncu butelkę i.od razu wziął po czym js plakalam karmilam i placze dalej... czuje sie potwornie.

Odnośnik do komentarza

Może daj mu dziś z butelki żebyś mogła się trochę uspokoić bo jak będziesz taka zdenerwowana to tylko gorzej będzie. Mój jak się tak prezyl to dawałam go mezowi żeby go wziął żebym ja mogła się uspokoić i mały tez.. może przez te upały nie mieć ochoty tak jeść mimo że nam się wydaje ze powinien być już głodny ( przynajmniej ja tak mam) . I jak mąż go brał i mały się uspokajal to po pół h znowu próbowałam i jak był płacz to znowu do męża i za kolejne pół h próbowałam. . I tak do skutku . I tez płakałam ze mały jeść nie chce a ja bym chciała dla niego jak najlepiej..

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Natjak mocno gorączkowałam 3 tyg po porodzie mi na pogotowiu powiedzieli, że dozwolona dawka paracetamolu to 3500 mg, ale myślę, że jak łykniesz tak jak dziewczyny piszą 4x1000 to też nic się nie stanie.

Ja już nic nie pisałam, ale w poniedziałek też miałam akcje z gorączką i potwornym bólem stawów.
to już 3 raz od kiedy urodziłam..

Mój żarłoczek tez dziś je jakby chciał a nie mógł. Myślę, że to przez upał. Dostawiam trochę częściej, żeby on nie padł mi z pragnienia, a ja żebym nie straciła pokarmu, bo to już 3 dzień takiego kiepskiego jedzenia.

W nocy, a właściwie rano zerwałam się na równe nogi jak zobaczyłam, że jest 4:15, a on nie jadł od 19:45 to obudziłam go sama na jedzenie.

Ataa dużo cierpliwości życzę, nie poddawaj się. Wszystkie wiemy, że dużo potrafisz zrobić dla Robercika.
Pada u nas, ale zanim odczujemy chłód w mieszkaniu to trochę potrwa.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny od szarpiacych sie potomkow, sprobujcie odbic. U mnie tak bylo kilka razy, ze sie szarpal i plakal i sie okazywalo ze to bylo zastane powietrze i dziecko wydalo z siebie taki bek, ze sie sciany zatrzasly.
Kurde mialam odlozone kilka polskich pajacy na 3-6 i one sa mniejsze od tutejszych, jeden przymierzylam to juz malawy :(
Musze dokupic bo z tych 0-3 z nexta juz wyrasta a tych wiekszych mam chyba tylko 4 albo 5.

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim :) my dzisiaj odpoczywamy, wczoraj wieczorem byliśmy na "grillu", który koniec końców odbył się w domu z powodu złej pogody. Mała była trochę zdezorientowana taką ilością ludzi i hałasem, ale mimo wszystko siedzielismy do północy, jak cudownie wyjść do ludzi :) po powrocie padła jak mucha i spała 0:30-6:30-10:30 :D
Ataa ja przechodzę przez coś podobnego, ostatnio karmilam Wiki przez 1,5h, był krzyk, płacz, machanie lapkami, w międzyczasie smoczek, przysypianie ze zmęczenia na chwilę itp. Ani razu nie sciagnelam mleka żeby podać z butelki, bo to nie rozwiązanie problemu dla mnie, poza tym ja tez nie lubię tego robić. Widzę, że im cierpliwiej to znosze, tym łatwiej mi ją nakarmić i jest coraz lepiej, choć bywało bardzo ciężko. Mam nadzieje, ze i u Was się unormuje :*
Nat :( ja mogę polecić bombę witaminowa- herbata w jak największym kubku+plaster limonki, 2 plastry cytryny i ile wlezie plastrów pomarańczy, imbir i miodek. Zawsze się tym ratowalysmy z dziewczynami w pracy jeszcze w Polsce jak bylysmy konajace, a jeszcze kupa godzin do końca... Zdrowka :*

Ehh młoda od wczoraj nie może zrobić kupy a ciągle próbuje cisnac, nawet przy bąkach ma problem, wiec mamy dużo krzyku i płaczu. Daje espumisan, ale nic. Moje biedactwo :(

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Agulaaa zobacz nosidła tula oni robią też chusty i obok babybjorn to dla mnie najlepsze produkty. Już chyba wszyscy znajomi tu mają, a poleciła mi je znajoma z USA. Widziałam jej nosidło po 3 latach wygląda jak nowe. Mam babybjorn one i też wygląda genialnie a nosiłam w nim syna do 3 roku życia.

Ataa wiele z nas ma podobnie, Klara też ostanio płacze i się irytuje. Robię to co, Karolina daję pierś, pluje, daje smoczka-mówię, że musi mi pomóc żeby poleciało mleko i ssać, bo to jest coś co musimy robić razem, żeby działało… tak kilka razy i jak tylko zaczyna lecieć mleko to w końcu chwyta. Kochana nie płacz, bo nie jest ani Twoja wina, ani Robercika. Jak znam Roberciki (a znam od 2,5 roku mam takiego w domu :D) to bywają bardzo nerwowi, jak coś im się nie podoba.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziekuje dziewczyny za wsparcie! Malaga nie wiem co to jest.. dlugo to trwa. Wg mnie to nie kwesria upalu. Codziennie to sie poglebia. Tzn w nocy karmie normalnie ale im bardziej swiadomy z rana to bardziej marudzi. Ja to sciagam pokarm zeby nic mi sie nie zaburzylo! I w raxie co mam ta butelke z mlekiem. Nie wiem czy nie zostane przy tym laktatorze.. bo nie mam sily sie z nim szarpac.. tylko co z potrzeba bliskosci itd. Moj mlody sie wkurza jak.sie chocby przytulam do niego..

Odnośnik do komentarza

Marty u nas też działa odbicie często. Wiki potrafi wtedy beknac jak stary chłop :D
Czasami smoczek, czasami noszenie, często też tak jak Vena i Karolina, daję piers do skutku. Pewnie dużo daje tez to, ze zachowuje przy tym maksimum spokoju, nie wiem czemu mnie to nie denerwuje, przykro mi tylko jak mała się męczy. Próbuje na milion różnych sposobów i zawsze któryś w końcu zadziała. Mi juz na szczescie takie awntury zdarzaja sie sporadycznie. Nie poddawajcie się, to w końcu minie.

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Nat powiedz, ten krem do twarzy co polecasz to Cutis help Mimi egzema od 1 dnia życia, czy Cutis help egzema??
Tworzę zamówienie w gemini i może też bym przetestowała na krościachy mojego szkraba.
Póki co zarówno cutis do pupci pomógł i Baneocin moje zastrzały też uleczył, tak więc mam zaufanie do polecanych przez Ciebie produktów. :)

Tak BTW czy Wy też wydajecie taki majątek na artykuły higieniczne i apteczne? Ja niedługo na jedzenie mniej będę wydawać niż na to wszystko :/

Odnośnik do komentarza

Nat biedactwo :( kuruj się paracetamol em i odpoczywaj ile możesz chyba nie ma innej rady.
Atta moja mała tez tak ma i za nic wady nie da sobie podać piersi a z butelki pociągnie ze 2 razy i tyle. Ja stwierdziłam ze pewnie jej gorąco i tak jak my nie ma poprostu apetytu. Chuda nie jest więc nawet jak przez kilka dni będzie tak mało jadła to nic strasznego się jej nie stanie. I faktycznie wieczorem jak robi się chłodniej to już chętniej ssie. Musimy pamiętać że dziecko musi trochę popracować zanim mleko zacznie lecieć i jest to męczące dla nich może dlatego się tak złoszcza.

W krakowie juz po burzy i powiem wam że jak by świat dookoła od żył. Ptaki zaczęły śpiewać, kot się ruszył i zaczął polować na muchę q pies na kota :) Milenka tez w lepszym nastroju. Ten upał jednak dobija.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

GroszekNo przepraszam, że dopiero teraz odpisuje. Ta mata jest super jakościowo wg. mnie, nie wierzę, że się wyciera, jest super spasowana, nic nie wypada podczas użytkowania, porównując z tymi puzzlami sąsiadki - literki czy tam cyferki to niebo a ziemia, wiadomo, że ta dużo droższa, ale ja gdybym miała kupować jeszcze raz, na pewno wybrałabym tą.

Nat aj kurcze! kuruj się Kochana :* u mnie też gardło siada, drugi dzień już boli, zrzucam na lodowatą lemoniadę, którą ciągle piłam, bo zrobiona, domowa, pyszna..

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49306.jpg

Odnośnik do komentarza

Czarna przed ciaza wyrabialam sie w 200 zl chemia plus apteka w tym kosmetyki dla mnie a teraz ok 600 zl. Wiec ogromna zmiana...
Magda2600 u mnie to na pewno nie jestkwestoa upalow. A co do ssania to podawalam juz taka wyoracowana piers przez laktator i sikajaca samą tez i nic.. u mnie czasem robi awanture jak tylko ukladam go w pozycji do karmienia..
Tesciowa bardzo normalna i w porzadku kobieta ale nienawidzę gdy przychodzi. Plakac mi sie chce bo nie potrafoe jej zaakceptowac przy dziecku. Probuje byc grzeczna jak przychodzi ale nie wiem czy mo wychodzi. Dzis postanowlam odpowodac bezposrednio zapytana o cos. I wychodzi na to ze pytan bylo malo i do tego tylko dotyczace dziecka. I prawie nic nie mowilam w efekcie. Bo liczy sie dla niej tylko wnuk. Nic wiecej. Z kazdym kolejnym odpowiadalam tylko tak nie. Dziecko do mnie co cjwile soe usmiechalo i ona na sile przekrecalamu glowke by nania patrzyl i zagaduwala go malpujac mnie. Normalnie wkur#!*!# mnie. I powiem Wam ze czije zal. Myslalam ze zazdrosc. A to zal, bo po tym jak w ciąży bylam inkubatorem tak teraz czuje sie zlem koniecznym, i to ona jest zazdrosna o to ze dziecko chce do mamy a nie do babci, a byl taki moment ze syn ewidentnie szukal uwagi o bliskosci taty to pekala z dumy widzac syna z wnukiem, a gdy dziecko smialo sie do mnoe to go laskotala i przekrecala główkę.. i jak ja mam sie czuc? Ogolnie to staralam sie nie zaczrpuac Roberta by mogl poznac babcoe o przyzwyczajaccsoe do niej ale im ona bardziej mu sie narzucala tym on bardziej marudzil. Sory za to wylewanie żali ale nie moge niestety o tym porozmawiac z mężem :(

Odnośnik do komentarza

miszka83 kampanie korzystalam z tego ale zrobiłam inne wymiary. Wg mnie też ok tylko mogłam bardziej po bokach nabic.

poduszka motylek

Ataa wiem co czujesz bo moja mama tak się zachowywawyla do swojego pierwszego wnuka. Aż mi było źle na to patrzeć a co musiała czuć moja bratowa. Ech. . Na pocieszenie dodam że to mija ;-) a jeśli nie chcesz czekac i zalezy Ci na tej relacji h to powiedz coś ale warto wytłumaczyć po ludzku skąd to się wzięło (w stylu: nie bierz an ręce ponieważ musi się wyciszyc).

Cierpliwosci Kochana, ale wiem ze takie zachowanie mega wkurza

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj odbyl sie chrzest Tymcia. Pogoda byla masakryczna, upal cholerny a kosciele przeobrzydliwie goraco...a moj synus caly chrzest przespal w wozeczku. Nic go nie interesowalo, nawet ten upal. Jak mial glowe polewana to tylko otworzyl jedno oko, poczym znow poszedł w kimono i spal tak dalej 3h. Obudzilam go oczywiscie na sile, bo stwierdzilam, ze musi cos zjesc/napic sie w taki upal. A najgorsze bylo to, ze w sali w której organizowalismy chrzciny zepsula sie klimatyzacja i ja z tego goraca myslalam, ze umre (jestem w stanie zniesc upal tylko w basenie, inaczej umieram). Tymcio po przebudzeniu byl super radosny i upal mu zupelnie nie przeszkadzal.

glosny smiech u nas praktycznie jeszcze nie wystepuje, czasami cos sie zasmieje ale bardzo malo.

ataa czasami Tymcio tez jest niespokojny podczas karmienia. Nie placze ale lapie dwa lyki i odwraca glowe na drugi bok. Wtedy zawsze daje go mezowi do odbicia i mu przechodzi.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...