Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Vena - przeprowadzka..zazdroszczę, ja tam lubię takie pakowanie i później rozpakowywanie.. tylko Wy to mnóstwo roboty będziecie mieć, bo Was aż 5!

My w te upały rano spacerujemy, dziś śniadanko na balkonie i później męski spacer ojca z synem ;P tak jak i teraz - oglądanie meczu [;
Rano próbowałam przeciąg zrobić... na co ja liczyłam.. wszystko pootwierałam łącznie z drzwiami na korytarz..a powietrze ani drgnęło.

Mi włosy na potęgę zaczęły wypadać..na dniach planuję się umówić do fryzjera.

Byliśmy z małym u ortopedy rehabilitanta i "kazała" nam zakupić książkę Zawitkowskiego (rehabilitant), wczoraj przyszła, ale jeszcze nie miałam kiedy do niej zaglądnąć. Ortopeda stwierdziła, że gdyby rodzice się stosowali do tej książki to by lekarze mieli o połowę mniej pacjentów.
Vena, chyba Ty mi nawet jego filmik polecałaś, jak o sposoby odbicia się pytałam.

Dziś pierwszy raz dopoiłam małego wodą. Butelkę bez problemu zaciągnął i na raz wypił 10 ml wody.

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

miejsce po szczepieniu i u nas slad od paru dniu jsk po ugryzieniu! Nie mam pojecia gdzie bylo robione szczepienie bo nie bylo mnie przy tym wiec moze to to? Bylismy przekonani z mężem ze komar albo cos gorszego.. ale taka jakby grudka i.zaczerwienione to..
Groszek i ja sobie skumulowalam to pranie.. :/ zostaly mi jeszcze 3 juz 3 za mna.
Magda2600 milo czytac ze maz sie odnajduje w roli ojca. Milenka to jednak sprytna dziewczynka i jeszcze sobie go owinie wokol palca. Trzymam kciuki by udalo sie z mieszkaniem!
smiech u nas czasem juz bywa glosny ale rechotem jeszcze go nie mozna nazwac i czasami uklafa ustka w o i probuje krzyknac ale jeszcze mu nie wychodzi...
U nas fatalny upal.. txki typowy jak na poludniu Polski. Normalnie bym sie cieszyła.. ale dziecko to zle znosi..

Odnośnik do komentarza

Anna ja niecałe łyżeczkę zalewamy wrzątkiem *pół szklanki bo niedobre) i pije. Czasami też zjem te fusy...

Wczoraj też próbowałem zjeść na sucho ale trudno jest:/

Wydaje mi się że widzę różnice, ale minus taki ze czuć ode mnie rosolem:P wydaje mi się że Aniela też nie za bardzo lubi smak takiego mleka bo plula. Ale w sumie nie wiem czy to nie po szczepieniu. Dzisiaj już normalnie piła. Tylko że dzisiaj nie piłam jeszcze

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

pranie ja mam co sobota 4-5 po samym mężu. Dziś po dwóch tygodniach jego nieobecności już 6 zrobionych. Caly balkon w praniu.
Szymek cudem śpi od 1,5 h. Pewnie zaraz się obudzi.
Przez ten upał moje grzeczne dziecko ciągle krzyczy.

Forumowe Emigrantki bo w Polsce fajnie jest. I same pyszności :) Wypoczywajcie i cieszcie się rodziną.

Odnośnik do komentarza

Witka, siemka,
My wlasnie w drodze od tesciow, bylo przyjemnie, niepotrzebnie sie stresowalam. Tymek sie bardzo ladnie zachowywal jak go babcia i prababcia meczyly. Poznal sie tez z kuzynostwem i nawdychal swiezego wiejskiego powietrza. Spal ponad 6 godzin a potem 3,w ciagu dnia dodatkowo 2 godzinna drzemka i teraz tez spi w samochodzie takze nadmiar wrazen wplywa na niego dobrze :)
Miszka, fajnie, ze dojechaliscie, ja tez nie moge sie doczekac owocow i warzyw z rodzinnej dzialeczki plus plywania w jeziorze i spacerow w lesie, mam tylko nadzieje, ze nie bedzie zbyt goraco.
Szczepionka na gruzlice, w Irlandii nie ma, nie wiem dlaczego, ale ponoc od prawie dwoch lat jest niedostepna. Sprobuje zalatwic w Polsce, jak bede jesienia.
TrZymajcie sie

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,

Wiktorek ma suche miejsca na skórze kolan i łokci i żadne kremy nie działają, wyglada to tak jakby tak miało byc, czy to może cos oznaczać?

Jak juz wiecie jesteśmy 4 dzien bez kupki ale z dnia na dzien baki stają sie coraz bardziej śmierdzące, chyba zaczynam sie niepokoić. Co wy na to?

A i czy po porodzie może sie okazać ze mam uczulenie na słońce? Ogolnie mam ciemna karnację i z opalaniem nigdy nie miałam żadnych problemów bo zawsze wyglądałam jak czekolada a tu nagle na szyi mam czerwone plamy które strasznie swędzą..

Odnośnik do komentarza

PaulinaNo moja mama ma uczulenie na słońce i dopiero z 5-6 lat temu jej się zrobiło a kiedyś to by na słońcu przelezala cały dzień. . I właśnie jak jest słoneczny dzień to bez filtra nie wyjdzie nawet jak zimno jest. Wystarczy ze nie ma chmur a słońce świeci to bez filtra zaraz ja skóra mocno swędzi i jakby tak się drapala to chyba do krwi bu się zadrapala ( tak miała za pierwszym razem jak jej się to zaczęło )

Odnośnik do komentarza

Uff w koncu udalo mi sie wszystko nadrobic:)

Nam upaly tez daja sie we znaki ale jutro przeprowadzamy sie znowu na tydziwn do rodxicow a tam w domu chlodniej niz na naszym 7 pietrze.

Pisalyscie o kupkach u nas zdarzylo sie 2 razy, ze byla raz dziennie a tak to ok 2-3.

Zazdroszcze niektorym z Was, ze malenstwa przesypiaja po 5/6h. Emi budzi sie co 2-3h. Na szczescie w nocy nie ma kupy i jak pampers nie jest full to cycus i spimy no i dopiero rano przewijam.

Juz ostatnio pisalam, ze z moimi wlosami tragedia...sa wszedzie. Nawet w pampersie...a jantar bardzo pomogl mojemu tacie i siostrze.

Czekam na moja fryzjerke i obcinam wlosy. Moze sie troszke wzmocnia a po za tym w te upaly strasznie mi goraco i przewaznie scinam na lato.

Po za tym u nas chyba skok;) mala od kilku dni sama przewraca sie na brzuch a z niego pozniej z powrotem na plecy:) Bardzo sie jej to podoba. Czasamimod razu po jedzeniu przewraca sie, odbije sie jej i przynajmniej nie musze nosic do odbicia.

Czy ktoras z Was poleca jakies nosidelko? Mala nie chce za duzo juz lezec i woli jak ja nosimy ale mi plecy wysiadaja.

Dobrej nocy dziewczyny:)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Nat, dam to jutro mojej mamie do poczytania, bo jestem tu jeden dzień, a już słuchać o biednym, usychającym z pragnienia wody Tymkiem nie mogę. Uparła się na amen.
Co do picia wody w celu poprawy laktacji, to myślałam, że ma to wpływ i nawet robiłam sobie wyrzuty, że nie piję jej więcej. Dobrze wiedzieć zatem.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Agula ja polecam chustę po prostu :) naj lepsza dla kręgosłupa dziecka i twojego te bo można bardzo rozłożyć ciężar na praktycznie cały tlow. Koleżanka nosiła córkę do 2 roku życia ( ważyła dobrze ponad 10 kg wtedy) i mówiła ze bardzo wygodnie. Mamy tu mamy które nosiły swoje starszaki ( tak mi się wydaje) to może cis więcej powiedzą. Ja tam jest zachwycona a elastycznej chusty ( do 9kg jest moja) nawet specjalnie nie trzeba umieć wiązać. Jest jedno wiązanie i jedna pozycja- na żabke, my tak chodzimy codziennie z psem na spacery i zawsze na zakupy. Jak mała jest niespokojna i nie może zasnąć to wystarczy max 5 min w chuście i śpi jak norka. Kupiłam ostatnio też tkaną ( dzięki wszystkim za rady i pomoc w poszukiwaniach, wybrałam 5.2m little frog) chociaż nie wiem dlaczego moja córka woli ta elastyczna. W tkanek się szarpie i marudzi długo. No nic trochę podrosnie to zmienimy wiązania i może będzie jej bardziej pasowało :)
Kozieradka- u mnie jest tylko cala ( nie mielone nasiona) parze z nich cherbarke. Tak płaska łyżeczka na 0.5 L kubek gorącej wody. Racja mi też nie smakuje ;/ ale mam wrażenie ze chyba trochę pomaga.
Co do karmienia to moja kluska chyba z przyzwyczajenia niż z jakiegoś wielkiego głodu zjada jeszcze 2 razy dziennie butelkę (max 90, żadko dojada do końca) ale jak by jej nie dać to jest wzask w niebo głosy ;)
Nie pamiętam która z was mówiła ze jej syn uwielbia patrzeć na czerwonego ptaszka na swojej karuzeli i z nim rozmawiać ;) chyba mam taką samą karuzele i moja Milenka z kolei uwielbia patrzeć i gadać z ta żółtą maskotka ( na malowana buzia przypomina pieska ). Kupiłam jej też mate która któraś polecała ( z pianinkiem w które maluch kopie) lubi na niej leżeć ale jak na razie karuzela wygrywa :)
Kumi wysłałem ci maila :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

magda2600 mój miał fazę na czerwonego ptaszka z karuzeli; ) dalej z reszta najbardziej czerwony kolor mu lezy;) teraz zmieniłam mu karuzele na Tiny love bo wkurzala mnie tamta ze trzeba było nakrecac. A ta tiny love kupiłam używana ale wygląda jak nówka ( z reszta od wiszenia ciężko żeby była jakaś zuzyta ) o ta jest juz na baterie i mogę spokojnie iść się szybko umyć jak mały nie śpi i jest w łóżeczku; )
agulaaa z tego co czytałam to nie powinno się nosić dzieci w nosidlach dopóki nie potrafią siedzieć. .bo zmusza hlje to do wyprostowanej pozycji a to za wcześnie dla takich maluchów. Tez polecałbym chustę. Ja sama właśnie rozglądam się za jakąś dla siebie;) ale nie dlatego że mały chce na ręce tylko na takie szybkie akcje jak gdzieś pidjedziemy samochodem i trzeba coś załatwić typu szybkie zakupy czy wizyta w przychodni; )

Odnośnik do komentarza

Brawo dla Polski za cwiercfinal i brawo dla Nat za linki! Pisalysmy zeby nie dawac wody, ale robicie co uwazacie za sluszne.
A ja sie tylko ucieszylam ze mam racje, bo tez juz slyszalam ze mam dac wode. Jestem osoba wyksztalcona i lubie poczytac, co prawda teraz najwiecej o dzieciach, ale jak tylko mam argument ze czytalam to albo moja mama (pielegniarka) albo tesciowa: Ty juz lepiej nie czytaj! Yh nue lepiej sluchac rad z przed 30 lat a u mojej mamy 12 lat.
Jeszcze pamietam jak siostra dostawala wode i z glukoza a tez z wit d. Tak uczyli. Tez mam wrazenie ze to ja jestem tylko matka a one by nawet juz cukierki dawaly.
Ja corce daje wode do picia i raz kiedys sok jak juz inni pija ale sie zaczelo ze co grill to sok i bardzo czesto i ostatnio nawet tesciowa kupila soczek tak o, juz nie pozwalam dawac, raz kiedys a tak to woda. Jak wodzo ze poje herbate i chce to dam, pije gorzka bez cytryny i jej smakuje;D moja tesciowa jest drobna ale wiadomo jak dzieci jadlyby i jadly slodkie. Mozna dac ale ta to czesto kladla ciastka teraz tez pozwalam raz kiedys. Babcie daja bo chca byc super ale nie widza ze co za duzo..

Co do spedzania czasu? Hmm my biegalismy za ubrankiem na chrzest bo juz za tydzien. Sklep zamkniety a w sieciowkach nie bylo.szukam czegos z krotkimi spodenkami i koszula a w necie tez nie ma. Kupilabym tylko muszke koszulobody i krotkie spodenki ale nie moge krotkich ale nie chce drogoch bo to 2h tylko a ja dziecki juz nie zaloze bo jak cieplo to spacer tylko w pampersie. A tak poza tym to mecz ina dworze deszcz kapiel w basenie deszcz i tak fajnie. Tesciowa zabrala corke do domu bo deszcz ale powiedzielismy ze 30 st i deszcz to nic strasznego to poszly. Eh hehe.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Wczoraj byla u mnie cudowna burza.. cudowna bo przyniosla ochłodzenie, przyjemnie zatem bylo ogladac mecze, o ike Polski byl emocjonujacy z wiadomych względów to dwa nastepne... no żenada.
Syn nie chce ssac cyca. W nocy jeszcze daje rade. Siluje sie z nim czasem ale juz wymiekam.. i mi chyba tez wygodniej scuagnac mleko laktatorem i podac mu z butelki. Nat podziwiam ze to przetrwalas. Jest jeden pisk i krzyk. A jak juz sie przystawi to bierze dwa lyki wypluwa sutkadrze sie pol minuty i znowu dwa lyki. Jeszcze zeby to bylo kwilenie albo normalny placz a to jest krzyk jakbym mu jakas krzywde robila. Zle mi z tym.. tym bardziej ze jestem zla na niego. I poddaje sie daje butelke. Bo albo boli mnie glowa albo maz juz wymieka od jego krzyku. Ciekawe co sasiedzi o nas mysla..

Odnośnik do komentarza

Ataa Aniela też nie chce jeść :( do tego po szczepieniu ma trochę gorączki. .. prawie płacze razem z nią. Na szczęście w nocy nadrabia jedzenie i moczy pieluchy.

Ale to dla mnie też trudne że przy cycu płacze a jak poleci.mleko to wypluwa.tym bardziej że mam wrażenie że walczę o każdy ml pokarmu (nie wiem skąd się to wzięło bo pokarmii cały czas leci).

Nat nie wiem co może pomóc na dreszcze. Na mleczny wsparciu jest chyba całą lista lekarstw. pewnie ciążowe specyfiki będą ok.

Trzymaj się Kochana, zdrówka!

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...