Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czy to możliwe, by wlosy jednak nie wypadaly?
Vena normalnie czuje Twoja ekscytacje :D sama wiele razy w moum krotkim zyciu sie przeprowadzalam, to zawsze nowy etap. No i masz racje co do tego ze troche wszystkie przesadzamy co do przybierania masy przez nase dzieciaczki. Przesadzamy doszukujac sie problemow ze za malo lub za duzo.. ale to z troski o nasze maleństwa. Musimy bardziej zaufac intuicji a mniej internetom :) nie da sie wszystkiego podpiac pod jedna linijke. I juz.

Odnośnik do komentarza

Gravinka dzięki za zdjęcie!

Vena poszukam tej kuracji o której mówisz, a jaką biotynę pijesz? w sensie mogłabyś mi napisać w wolnej chwili co to i skąd?
Współczuję tego pakowania ale fajnie, że idziecie na nowe! mam nadzieję, że dobrze Wam się tak będzie mieszkało i będziecie bardzo szczęśliwi.

Odnośnik do komentarza

Anawee my śpimy przy uchylonym oknie. Tylko jak jest po kąpieli to zamykam wszystkie okna, aż ochłonie. Po ok. 30-40 min, uchylam, dodam że nie ma przy tym raczej żadnych przeciągów. 28 stopni szacun że w ogóle jesteście w stanie zasnąc w takiej saunie...
Kozieradka jak ją należy pic? Ja najpierw zaparzałam, teraz staram się mieszac z wodą i pic. I Ile razy dziennie można ją pic?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

O matko co za tydzień i jakie upały do tego.
Vena gratuluję udanych oczarować w przedszkolu :) to przeprowadzka juz tuż tuż, pewnie się cieszysz :)
Podczytuje was caly czas i nie wiem ile juz razy zaczynalam cos pisac ale ciezko jest skonczyc bo mała marudzi nam ostatnio. U rodzicow bylo bardzo milo, wpadla cala rodzinka i obdarowala Milenke sukienkami :) babcia i prababcia zakochqly sie w niej :) moja mama wrecz wyrwala mi ja z rak jak ja tylko z samochodu wyjęłam :) mała bardzo dobrze to zniosła. Po gadała z dziadkami po śmiała się do nich tylko jak zaczęli się schodzić wszyscy na raz i zrobiło się za głośno to zaniepokoila się namiezyla mnie wzrokiem i zrobiła tak biedna minie jak by mówiła " zabierz mnie z tad" i się rozplakala. Ale jak cześć gości poszła to wróciła do bycia uroczym bobasem. W trasie w obie strony spała ( ok. 2.5 h w jedna strone )
A tsk z innej beczki to zaczynam swirowac powoli bo kończą się środki MDM na 2017 a nasz deweloper kolejny raz przesunął oddanie budynku. Bez oddania nie ma dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku... dobrze ze nasz doradca jakoś obejdzie to z jednym bankiem i może jakimś cudem się uda.
Wkurzam się bo żyjemy w zawieszeniu trochę. Nic konkretnego nie możemy zrobić ani iść dalej ani zmieniac układ w tym mieszkaniu. No nic tak czy owak jakoś się będziemy chcieli wyprowadzić jak nie tam to poszukamy czegoś na rynku wtórnym i może jakoś się nam uda przeprowadzić do tego co jest a remonty to jak pozwoli życie w przyszłości. Ale już jestem.zla na to wszystko. Miało być oddane najpóźniej do końca maja a teraz mówią o końcu lipca...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Miszka szerokiej drogi ! Niech mały spi i sie relaksuje jazda ;)
Vena najważniejsze ze przedszkole im sie spodobało ;) to teraz mieszkacie na kartonach mozna powiedzieć ;)
Okno my śpimy przy otwartym , jeśli tylko zbytnio nie wieje .
Przecinki nie miałam o nich pojęcia ! I one chodzą po ciele ?
Magda wyślij jakaś fotkę Milenki ;) super ze wyjazd wam sie udał i mała wszystkich oczarowała ;)
Maz ciut więcej pomaga ? Moze już powoli sie jej " nauczył " i idzie wam fajnie współpraca .
Eh rozumiem cię z tym zawieszeniem , ale nie masz na niektóre sprawy wpływu . Bądź dobrej myśli moze jeszcze wszystko da radę załatwić .
Ale zgadzam sie ze to frustrujace .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Miila dokładnie to taki zastaw dwa razy pomógł przy chłopcach http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c=1201&products_id=22692&n=phyto-phytocyane-zestaw-serum-ampulki-dla-kobiet-na-wypadanie-wlosow-phytocyane-szampon-na-lysieni.html

Teraz myślę spróbować nowego ich produktu http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c=1201&products_id=27549&n=phyto-phytologist-15-ampulki-przeciw-wypadaniu-wlosow-stymulacja-wzrostu-i-hamowanie-wypadania-12a.html tylko muszę poszukać lepszej ceny. Pewnie da się coś na eBayu znaleźć. Biotynę kupię taką gdzie jest 10 mg aktywnego składnika. Generalnie biotyna przenika do mleka ale nie stwierdzono negatywnego wpływu na dziecko. Więc jeśli dalej tak będzie wypadać jak wypada to będę brała na noc kiedy stężenie ma szansę spaść bo mam przerwę 7h.
Groszek normalnie jak menele ;)
Jedyny plus to -5kg w tydzień :D brak czasu na jedzenie działa.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena hahah :) jak menele :) ja też się tak czasem czuje bo bałagan w mieszkaniu jak na jakiejś melinie ;) a z tym spadkiem wagi to zazdroszczę. Ja jakiś tydzień temu stanęłam w miejscu. Do wagi z przed ciąży trzeba by jeszcze z 7 kg jakoś zrzucić a tu ani chęci ani za wiele czasu na cwiczenia nie ma :)
Groszek powiem ci ze ostatnio mąż jak by sam się odnalazł. Nie pomaga jakoś więcej ale widzę różnice w zainteresowaniu ;) Milenka zaczyna odpowiadać na zaczepki i odpowiada po swojemu wiec on poczuł ze jest w stanie nawiązać z nią jakiś kontakt. Teraz rano zawsze ja robię śniadanie a oni leżą na łóżku i " rozmawiaja". Fajnie tego posłuchać ;) czasem aż mi się łezka zakręci w oku ( ostatnio opowiadał jej o swoim tacie który zmarł jak byłam w ciazy) ;) i w ciągu dnia częściej wychodzi z pokoju gdzie pracuje i przychodzi sobie do niej pogadać :) dzisiaj opowiadał jej ze jak będzie chciała to będzie ja zabierał na strzelnice jak podrosnie i nauczy ja strzelać a jak jej obiecał ze kupi jej broń specjalnie dla niej ( oczywiście już wie jaki model żeby nie był ciężki ) to mała tak się zaczęła głośno śmiać no urocze są te ich pogawędki ;) niby spędzam z nią dużo więcej czasu ale jak widzi ojca to odrazu się śmieje i cieszy :) a to dopinguje tatusia do spędzania z nią czasu ;)
a to nasza kurczaka ;) strasznie silna jest i starszy mnie trochę bo jak się jej znudzi leżenie to ciągnie głowę do klatki jak by próbowała siadać ;)

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49267.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

A jeszcze miałam zapytać i zapomniałam.
Dziewczyny które szczepić maluchy na gruzlice 2 szpitalu jeszcze ( nie wiem jak to za granicą wyglada) powiedzcie jak wygląda u was miejsce po szczepieniu ? Nam się zrobiła taka kuleczka jak by komar ugryzl ( malutkie to jest) ale dziwi mnie to ze pokazało się dopiero z 3 tyg temu i cały czas jest takie samo. Boje się żeby się jej jakiś bliznowiec nie zrobił ( koleżanka ma i całe życie z tym walczyła i laserem i usuwala chirurgicznie i dorastał jej to ).
A propozycje blizn. Moja po CC całkiem nieźle. Oczywiście jest różowo- fioletowa ( ciężko określić kolor) ale waleczek juz prawie znikł. Któraś z was pisała o tym uczuciu dretwienia. Mi chirurg mówił ze może się to utrzymać nawet ponad pół roku i stopniowo będzie zanikalo. Tez mam takie uczucie. A czasem nawet dziwnie mnie ta blizna ciągnie ale nie jakoś głęboko tylko tak jak by na powierzchni skóry zawsze z jednej strony. No ale liczę ze i to minie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Vena to serum w aptece gemini 285zl
zazdroszczę spadku wagi, ja się znowu mecze z tarczyca, tyje i puchne :( a już myślałam że skoro w ciąży było tak dobrze to już mi tak zostanie a tu dupa jasiu :(

Smianie się na głos, czy wszystkie Wasze dzieciaczki juz to robią? Mojemu Synkowi zdaza się tylko przez sen

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) przede mną dziś wyczerpujący dzień, narzucilam sobie dużo zadań do zrobienia, na szczęście Nieślubny w domu to pomoże :) mała obudziła się godzinę temu, ale nie na jedzenie tylko na przytulanki, często jej się to zdarza nad ranem, przytuli się do mnie i śpi dalej :D czekam aż się obudzi żebym mogła ją nakarmić i pójść na trening.
Magda super, że u was sytuacja się poprawia, sprobuj jakoś zacząć przemycać takie czynności jak zmiana pieluszki itp to już wgl będzie super :) moja mała też wyraźnie się ożywia i uśmiecha do taty jak wraca z pracy, ale jest wtedy dumny! ;)
Bbbb u nas też tylko przez sen, tak jakby z pogardą się śmieje :D
Groszek a powiedz mi co trzeba zrobić żeby dostac tu prace w przedszkolu? W sensie, jakiś kurs czy cos w tym stylu czy po prostu trzeba mieć szczęście?

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

ślad po szczepieniu u nas tez się pojawił jakiś czas temu na ramieniu. Ciotka mojego męża ( pielegniarka) powiedziała ze to normalne i ze często nawet się trochę babrze i może trochę ropa nawet podchodzic. I że tak się robi bo tosie musi rozejm i zostanie taki ślad jak my mamy na ramieniu.
śmiech nasz mały to się raczej nie śmieje. Jak juz to tak sobie piszczy hak się cieszy;
Vena jeść trzeba zwłaszcza jak włosy Ci tak wypadają. Bo jak się kp to wszystkie składniki są ściągane z organizmu do mleka. Mleko będzie zawsze wartościowe a Tobie przez to mogą polecieć i włosy i paznokcie i zeby mogą na tym stracić. Po prostu twój organizm bedzie wyczerpany ze składników odżywczych a wszystko pójdzie do mleka;) wiem ze tak łatwo mówić bo sama walczę żeby więcej jeść. .. i jak byłam w weekend u rodziców albo u teściów i normalnie jadłam to od razu czułam tez jak mi mega produkcja mleka ruszyła. . Choć akurat i tak mam dużo mleka...
wlosy współczuję wam dziewczyny...mi nic nie wypada poza taka norma. Ale też nic mi w ciąży nie przybyło włosów. Trzymam kciuki żeby Wam się udało rozprawić z tym problemem;)

Odnośnik do komentarza

włosy i mi wypadają, niestety, póki co nic nie robię, mam ich dużo, mam nadzieję, że wypadną tylko te, które nie zrobiły tego w ciąży

spanie, my śpimy przy otwartym oknie, ja w majtkach i staniku, Mały w pieluszce

miejsce po szczepieniu, u nas tez długo nie było nic widać, później właśnie taka bańka jak po ugryzieniu komara, która strzeliła i teraz jest taka plama czerwona na ok 0,5cm

śmiech, nasz się śmieje na głos, ale pamętaj Bbbb, nie porównujemy :P

Vena zazdroszczę przeprowadzki i spadku wagi, kiedy mnie to czeka :P jak ogarnę rozstęp (został mi na ok 1-1,5 palca) to jadę z plankiem chociaż, nienawidzę tego ćwiczenia, ale wiem, że daje rezultaty (chociaż chyba jest lepsze niż burpees :P)

Miila, jak wypadają ciuszki z Zary, nie mam żadnego a chciałabym zamówić Małemu białe bermudy z szelkami na chrzciny :)

Magda2600, Milenka cud dziewczynka :D super, że wyjazd się udał i że mąż powoli się ogarnia, bo inaczej to kop w dupę się mu należy jak nic :P mam do Ciebie pytanie na priv, tylko nie da się tutaj wiadomości wysyłać, bo jest coś zepsute, czy mogłabyś podać swojego maila? albo wysłać mi wiadomości na craftbykumi@gmail.com?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Śmiech u nas brak śmiechu w głos , jeszcze czekam . Sa uśmiechy takie z pokazywaniem bezzębnych dziąseł ;) i narazie tyle .
Włosymi zawsze sporo wypadało ale mam gęste i tak . Duzo wypada i duzo rośnie ;)
Kingulek pracowałam jako asystent , czyli tak jakby pracownik bez kwalifikacji . Studia kończyłam w zupełnie innym kierunku wiec z tego nic wziązc nie mogłam . pierwsza prace dostałam w takim miedzynarodowym przedszkolu , tam mówiliśmy tylko po angielsku . Nie ukrywam ze tam koleżanka pracowała i moje Cv szefowi dała , on był wyluzowany i po rozmowie dostałam prace . Miałam wiec szczęście . Potem zaczęłam wysyłać do norweskich przedszkoli Cv , chyba z 50 moze więcej wysłałam i w końcu telefon zadzwonił ;) i po rozmowie dostałam prace , tez jako asystent . Mozna pracować jako fagarbeider ( wiadomo pieniążki lepsze ) no ale to trzeba zdać egzamin jakby zawodowy , tez oczywiście da sie to zrobic . Mam nadzieje ze pomogłam choć troche .
Lecę na śniadanie ;)

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Nienawidzę upałów od kiedy mam dziecko, to nienawidzę ich jeszcze bardziej.
W domu 27-28 stopni, na zewnątrz w cieniu już też 28.
Zwariować można. Wszystko się lepi. Mały marudny i w sumie mu się nie dziwię. Ze szpitala po sąsiedzku słychać tylko płacz niemowląt ;/
Chyba dziś nie pójdziemy na spacer wcale. Może po 17, ale wątpię by się poprawiło.
Fakt, czułam różnice w spaniu przy nawilżaczu.
Szymek miał tylko jedną pobudkę o 4 na jedzenie, a później jeszcze spanko do 8.

Śmiech u nas to nie jest taki typowy śmiech. Albo głuchy uśmiech na całą buzię, albo takie radosne popiskiwanie. Ale jest cudne!
Po szczepieniu o średnicy milimetra taka lekko fioletowa plamka. Wcześniej była ciut zgrubiała, teraz już płaska.

trzymanie dziecka do karmienia
mój długasek chyba najdłuższy i najcięższy ze wszystkich więc może nie macie tego problemu. Ja karmię zawsze na siedząco i ... jest mi coraz trudniej go utrzymać w jakiejś normalnej pozycji. Nóżki wiszą, tułów się przekręca, no jakoś nie tak to wygląda. A co będzie jak jeszcze podrośnie.
Macie jakieś sposoby?

Magda2600 cieszę się, że mąż złapał kontakt z Milenką ;)
A powiedz, dokarmiasz jeszcze mm? Bo całkiem dobrze wygląda Twoja Księżniczka :)

Vena powodzenia w przeprowadzce. Ja osobiście nie cierpię, a mam już kilka na swoim koncie i raczej to nie koniec. Tym razem zabranie wszystkich mebli z mieszkania nas czeka, więc wolę o tym nie myśleć póki co :)

Odnośnik do komentarza

Vena dziękuję! muszę się jakoś ratować, bo poważnie się przeraziłam po wczorajszym rozczesaniu włosów po myciu.
Szok z tym 5kg! dbaj o siebie Kochana :*

Kumi pokaż te ogrodniczki, bo zależy z którego działu. Ogólnie wszystko co mam dla małego jak jest np. 1-3 mies to było dobre jak miał 2, teraz ma kilka rzeczy 3-6 i za moment będą idealne czyli tak jakby na 3 mies. Zara ma raczej małe te ubranka, dlatego jak potrzebuję dla 3 miesięczniaka to zamawiam już 3-6 i jest akurat z leciutkim zapasem.

Magda urocza córeczka :) z tym 'zabierz mnie stąd' to czasem też tak czytam z oczek i miny synka, On nie lubi takiego szumu wokół siebie i miliona rąk, które ruszają jedna po drugiej. Trzymam kciuki za mieszkanie!

Śmiech u nas uśmiechy, nie na głos, jeszcze czekamy :)

Odnośnik do komentarza

przecinki u nas też na szczęście ich nie ma, bardziej mnie martwią komary.
Magda2600 niestety terminy od dewelopera to można sobie wsadzic... nie pocieszę Cię, bo u nas był ponad rok poślizgu... także trzymam kciuki mocno, żeby u Ciebie było szybciej :) Teraz przymierzamy się do budowy, i aż mi się słabo robi jak sobie o tym pomyślę...
miejsce po szczepieniu- u nas była taka kulka jak po ugryzieniu komara, teraz jest płaskie ale widac jeszcze.
Vena pianka pływacka zakupiona :) Tak się zastanawiam, bo upały strasznie, a ja już rozłożyłam basen i nalałam wody. Może będę mogła małą w tej piance zanurzyc na chwilę dla ochłody, czy koniecznie trzeba czekac aż skończy 3m? Na stronce z piankami widzę już rozmiary dla noworodków, to chyba można i młodsze dzieci zanurzyc?
U nas śmianie w głos na razie tylko raz przez sen, ja nie słyszałam, tatuś mi opowiadał :)
KOZIERADKA ponawiam pytanie, jak ją należy pic ??
Upały my spacerujemy tylko wieczorem od 18 do 21, wtedy jest znośne.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Witam z polskiej ziemi!;) No nareszcie te wszystkie pyszności są dla mnie dostępne! Ogóreczki gruntowe, młode ziemniaczki, fasolka szparagowa, mniam mniam:) A truskawki i czereśnie o niebo lepsze niż tam u mnie.
Podróż minęła nam dobrze, tak jak życzyłyście Tymon ją przespał, dwa razy go karmiłam i przewijałam. Oczywiście kupę po dwóch dniach zrobił po drodze, tak samo było jak byliśmy w ambasadzie złożyć wniosek o paszport. Widać lubi w trasie:) Akurat go karmiłam (z myślą, że przewinę po) i jak zajarzyłam co właśnie usiłuje zrobić, to biegiem na stację, cyca ledwie schowałam. Na szczęście zdążyłam, nie muszę wam tłumaczyć co by było gdyby strzelił kupsztala w pełny od siuśków pampers, hehe.
Dopiero ostatnia godzina podróży, czyli ok. 8 rano była gorsza, bo już zaczynało być gorąco. Tragedia taka pogoda, niby jutro ma być ciut chłodniej. Oby!
Śmiech. U Tymka jeszcze bez głosu, chociaż uczę go codziennie;P bawi go to bardzo i chyba się ze mnie naśmiewa.
Przecinki. Ledwie przyjechałam już mnie doprowadzają do wściekłości. Niektórzy mają teorię, że one przechodzą z drzew, ale moi rodzice mieszkają na czwartym piętrze, więc raczej w to wątpię. Jednego na Tymku znalazłam, pewnie przelazł od kogoś:/

Pozdrawiam Was wszystkie i życzę miłego dnia, a teraz idę coś zjeść:)

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...