Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

wcierka jantar jedne zrodla mowia ze mozna uzywac podczas kp inne ze powinno sie zachowac ostroznosc (ze wzgledu na niektore skladniki m.in. ekstrakt z rozmarynu)
Jako wcierke polecam tez zaparzone, zmielone nasiona kozieradki. Dobrze robi na wyrastanie nowych wlosow. Chociaz pachnie sie przez nia jakby rosolem
piersi moje to jalas masakra. Porobily mi si3 rozstepy jeszcze w ciazy. Nic nie pomoglo smarowanie 2-3x dziennie :(
To samo na brzuchu.
przecinki to takie male robaczki, ktore chodzac po czlowieki laskocza, najbardziej obsiadaja pod drzewami.
Cos jeszcze mialam napisac, ale juz nie pamietam. Padam

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49242.jpg

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

wcierka jantar ja stosowac nie bede, mimo, ze dziala cuda. Po zakonczonym kp zrobie sobie terapie jantarem, biotyna i pantotenianem wapnia. Teraz zostaje nam wylacznie wcierka/plukanka z kozieradki i pokrzywy.

okno w nocy czy wasze maluszki spia w pokoju z uchylonym oknem? Ja ciagle sie boje zostawic otwarte okno na noc, ze bedzie za zimno, ale obecnienu mnie w sypialni jest 28st i juz powoli sie kisimy w tej temperaturze.

miila to widze, ze Jeremis tez pieknie przybral na wadze! Moj pewnie wazy juz 7kg (tydzien temu wazyl 6930). Wiec prawie podwoil wage urodzeniowa. Kazdy kto go widzi to mowi, ze mam super TLUSTY pokarm. Hehehe...

rozszerzanie diety czy zastanawialyscie sie juz od kiedy bedziecie rozszerzac diete malenstw? Czy od 4m czy od 6go?

podnoszenie glowki i lezenie na brzuchu u nas nadal sa protesty i naprawde nie wiem co mam zrobic by on chociaz chwile polezal na brzuszku i cwiczyl unoszenie glowy. Nic a nic nie chce i jest ryk! Pierwsze pytanie poloznej jak dzisiaj do jiej zadzwonilam to, czy maly lezy na brzuszku. I ja czuje sie winna, ze go malo klade, ale tak bardzo mi go szkoda jak on wyje.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

przecinki to takie tyciu malutkie cholerstwa ktore wszędzie sie zmieszcza, wejda przez szpare w oknie. łaskoczą, wędrują po ciele, blee

nie zagłebiałam jeszcze teamtu wprowadzania posiłków, ale mysle o tym ostatnio zeby zapoznac się z tematem. nie wiem co i jak. musze tez sprawdzic czy warto siegac po gotowe słoiczki czy lepiej samemu gotowac i mrozic.

Odnośnik do komentarza

Anawee gratuluje kupy :) dzieki za podpowiedzi odnosnie chrztu. Moj maly jest pierwszym dzieckiem w rodzinie od 30 lat to po prostu nie mialam okazji do obserwacji :)
U mojego lozeczko stoi pod samym oknem i nie ma mozliwosci przestawienia wiec nie otwieram jak w nim lezy. Teraz go wzielam do siebie i spi od sciany i go zaslaniam soba to otwarlam. Choc prawde mowiac nie wiem czy konieczna taka ostroznosc. Na spacerach przeciez tez spi na powietrzu i wietrze nie raz.
Przecinki. U nas chyba tego nie ma

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Za to sa inne cholerstwa typu pelno kleszczy. Na szczescie w naszym regionie raczej nie przenosza boleriozy. Ale strach z malym do lasu czy parku.
Jedzonko u nas pewnie pol na pol czesc sloiczki czesc sama. Ale nie wiem czy nie sa bezpieczniejsze i zdrowsze warzywa w sloikach. Na.pewno wysokie normy a tu swoich bezpiecznych warzyw nie mam.

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Anawee myślę że z tym jantarem jesteś zbyt ostrożna ale oczywiście zrobisz jak uważasz.
28 stopni w sypialni i jeszcze zamknięte okno?????? I Wy się męczcie i dziecko. Dla dziecka optymalną temp to 21 stopni. Większa krzywdę robisz mu kuszące go w tym upale niż gdybyś otworzyła okno. Mój syn śpi pod otwartym veluxem

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, tu zombie. Dziecię dziś budziło się średnio co godzinę w nocy, mimo, że spał z nami i mimo, że okno było otwarte całą noc, a my w trójkę pod samą poszewką od kołdry. Pierwsza taka noc i nie wiem jak się nazywam, nie mam pojęcia czemu tak. My już od godziny na chodzie.

Anawee mój mały też się awanturuje i też płacze strasznie na brzuchu i ja też odpuszczam :s wiem, że muszę choć na chwilkę ale nie mogę znieść jak on się tak męczy i wścieka..

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Hej Dziewczyny!
Z tym snem to myślę że wszystkiemu winien upał. Mój też obudził się dwa razy więcej niż zwykle.
Raz dalam odrobinę wody i zasnął i raz więcej nakarmiłam.
wcierki na włosy ja stosuję od dwóch dni pokrzywę i skrzyp.
Tylko jak mam to wcierać? Przelewam do butelki po odżywce ze spryskiwaczem. I co całą głowę raz przy raz pryskać i wcierać? To z pól godziny roboty.

A ja idę dziś oddać obrączkę do powiększenia. Straciłam wiarę że palce będą takie jak przed ciąża. A ja już chcę ją nosić. Pewnie ze dwa rozmiary trzeba powiększyć..

Odnośnik do komentarza

witm w klubie zombie! od dwóch dni "uczę" małą spania w łóżeczku, o dziwo całkiem dobrze nam idzie i Wiki zasypia 21-22 w swoim łóżeczku. przez to "szybsze" zasypianie zmieniły nam się pobudki w nocy, teraz jedna jest około 2, a druga ok 5. wczoraj obudziła się 4.30, nie chciała jeść, tylko się "pobawić" i pogadać ;) i tak do 6, już się nawet nie kładłam spać.. za to dzisiaj przy pobudce o 1.30 spędziłam prawie godzinę usypiając ją w łóżeczku (chciałam być konsekwentna, ehhh) z bólem głowy, przy każdej następnej pobudce ból był większy, albo to z niewyspania, albo może ciśnienie, bo czuję się jakby mi miały oczy wystrzelić :/

okno u nas w nocy jest na zewnątrz ok 10-13 stopni, położna mówiła, że optymalna temp w sypialni to 16-18 stopni ;) często mamy otwarte okno, jak nie na całą noc, to chociaż porządnie wywietrzone przed spaniem. ogólnie u nas wieje chłodkiem w sypialni, nawet w zimę nie włączamy ogrzewania
rozszerzanie diety my chyba zaczniemy od 6 miesiąca, zobaczę jeszcze co mi tutaj powiedzą na ten temat ;) gotować będę sama, co prawda nie mamy tutaj pachnącego warzywniaczka, ale można kupić produkty ekologiczne, wydaje mi się to być lepszą opcją niż słoiczki. raczej sporadycznie będziemy z nich korzystać. mrozić nie planuję, ogólnie sama nie cierpię mrożonego żarcia, więc dziecku nie będę serwować
Anawee, Miila piąteczka, u nas też zadyma jak kładę na brzuchu, staram się wyczaić jak ma dobry humor i wtedy wyszarpać chociaż te 2 minutki, czasem się udaje, a czasem w złości mała próbuje zalizać wszystko na śmierć ;)
Melly właśnie dlatego wyjazd wydał mi się sensowniejszą opcją niż studia, nie miałam żadnych znajomości, żeby ktoś mi później załatwił pracę w zawodzie ;) może tu mi się poszczęści

aaa mam meeega zakwasy po wczorajszym treningu, ale czego można się było spodziewać po kilkumiesięcznej przerwie? ;) uwielbiam to uczucie

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Moj syn spi na samej.pieluszce i przy otwartym oknie, wieczorem jeszcze pod oknem.wlaczam wiatrak ale tak zeby.nie.wial na dziecko. Tez mimo.to jest 27 ale juz nic noe zrobie.
Niestety u mnie pelno tych robakow. Siedzimy pod duzym orzechem ale w zamian za cien dostajemy robaczki, ja sie wkurzam, corka boega i ma je gdzies ale synek lezy i cos sie wierci i mi sie wydaje ze przez nie i co zrobie? Przecieram go ale to plaga.

Ah te planki to masakra, wczoraj sprobowalam i noe.odpuszcze. nie.wiem czy moge juz bo cos mnie plecy bola, a moj madry maz jeszcze wczoraj na mnoe usiadl jak padlam po probie cwiczenia takze plecy bola. Co sie dziwic skoro syn wazy 6kg i no trzeba na rece a corka 12 i tez czasem chce na rece takze siadam z bolu.

U nas juz upal. Mamy basen ale jezcze zimna woda. Ja chuba i tak noe ubiore stroju bo rodzina meza za plotem i tak nijak. To nic ze 2moes temu urodzilam i rok po ciazy druga ale i tak jakos obserwuja. W innych kwestiach mam to gdzies ale w stroju noe wyjde.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co robić? Nat krolowo karmienia .
Moja mała ma 2 miesiące . od wagi urodzeniowej przytyla 1 kg od wyjścia ze szpitala 1. 4kg. Karmie na żądanie . je ładnie. kupy często. Ok'trzech dziennie. Sikd dużo. nie'płacze dużo. Raczej pogodna jest W nocy karmię ok 20 pozniej ok 2 i 5. Ulewa sporadycznie. Dopiero dobija do5kg. Co robić. Podać mleko modyf? Przecież niby nie ma słabego pokarmu . marudzilaby z głodu. Nie jest wychodzona. ma faldki

Moja lekarka na pewno powie dokarmiac. Chciałabym tego uniknąć

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Takaona mi się wydaje, że to taka jej uroda. Może po prostu będzie drobnym dzieckiem.
Wczoraj rozmawiałam z sąsiadka. Ma 3 tyg starszego syna niż mój. Urodził się 3500 a obecnie waży 6 kg. 9 lipca skończy 4 miesiące. Też karmi regularnie i dziecko wygląda normalnie, z głodu nie płacze. Nie dokarmia mm i nie zamierza tego robić. Powiedziała tylko, że jak skończy te 4 miesiące to zacznie wprowadzać pokarmy i może zacznie szybciej rosnąć . I ja ją popieram.

Odnośnik do komentarza

takaona pocieszenie Cie ze ja tez ostatnio przeżywam załamanie karmieniowe.

U mnie też Aniela przybrała odrobinę więcej niż 1 kg. Miała taki okres że przez 2 tyg przybrała akceptowalne minimum. Płakałam, martwilampy się, bardzo dużo o tym myślę. U mnie trochę pomogło przystawianie częściej niż mała wola. Dzięki temu wrocily przyrosty do poziomu 30g/dobę. Ale to trochę upierrdliwe bo mam wrażenie że wymusza w nią jedzenie.

Wczoraj pediatra ja widziała i powiedziała że owszem szczupła jest ale waga ok. Ze może taka jej uroda. Poza tym jest bardzo ruchliwa (cały czas rączki i nóżki pracują) tak więc spala więcej.

Wiem że to trudne, sama się z tym borykać, ale staram się myśleć pozytywnie, ze mam dużo dobrego, ba, najlepszego! mleka dla niej. Tak po prostu wyluzowac jeszcze mi się nie udało.... ale walczę.

Do tego pije ochrona kozieradka i femaltiker bo mam wrażenie że na wieczór wyplyw mleka jest dosyć słaby.

Pisz i żal się siostra w niedoli ;-)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

takaonaja tez bym nie dokarmiala. Tez uwazam, ze nie wszystkie dzieci musza wazyc 7kg i dziala to w druga strone gdyby mi lekarz zalecil, ze mam przepajac woda, bo tymcio za gruby to by mi bylo bardzo przykro. A moja mama mi ostatnio powiedziala, ze to moja wina, ze on tyle wazy, bo BUDZILAM GO W NOCY NA KARMIENIE. Cudownie c'nie?

kupy uf uf chyba sie poprawilo, bo dzisiaj tez juz byla i taka zupelnie inna niz te wczwsniejsze. Wyglada troche tak jak zblendowana marchewka. Nigfy nie sadzilam, ze bede sie tak cieszyc na widok kupy mojego dziecka.

espumisan czy wy jeszcze dajecie? Tymcio wali baki jak dorosly chlop i nawet go juz nie wybudzaja w nocy! Wiec nie wiem czy jest sens dawać.

melly ja tak sie zastanawiam, czy malego wlasnie w samym pampersie nie klasc spac, bo goraco jest bardzo. Ale ja sie boje, ze jemu bedzie za zimno! Tak wiem, ze to dziwne. Nakryc sie go dobrze nie da bo on sie rozkopuje.

upaly polecam zainwestowac w nawilzacz powietrza, u nas chodzi no stop i naprawde powietrze jest inne. Wmieszkaniu chyba zalozymy sobie klimatyzacje, bo upal jest nie do wytrzymania mieskam na 4 pietrze i sie gotujemy. Ja caly czas siedze u mamy, bo u niej w dzien w domu jest 21 stopni, wychodzimy na dwor dopiero po 18 jak juz taak bardzo nie swieci.

nowe dziwne umiejetnosci moje dziecko nauczylo sie ssac dolna warge! I ssie ja caly czas. Dodatkowo jak jest spiacy robi cos dziwnego. Obejmuje sobie glowe z 2 stron obiema raczkami, albo jedna raczka lapie sie za wlosy z tylu glowy, a druga raczka jezdzi sobie po potylicy (dosyc mocno, az 2 razy juz zarysowal sobie paznokciem skore do krwi!) Tak porobi chwile i zasypia.

woda dalam mu wczoraj teoche herbatki koperkowej to zaczal sie krzywic pluc i zloscic. Na koncu sie zakrztusil, az sie dusil. O jezuu strasznie sie wystraszylam.potem w domu maz dal mu wody do picia i na poczatku bylo bee ale wypil ladnie troszke. Ja wiem, ze dzieci sie nie przepaja i nigdy nie bede woda posilku zastępować, ale uwazam ze odrobinka wody nie zaszkodzi.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...