Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

anawee mi pediatra tez mówił ze w ostateczności można dać czopki glicerynowe. Ale kupa raz na tydzień jest też norma. I mimo że u nas było do tej pory po kilka dziennie to powiedział ze jak ostatnio mieliśmy 5 dni bez kupy to może być stan przejściowy. No ale może też już tak zostać ze będzie jedną na tydzień i dopóki małemu nic nie dolega z tego powodu to jest ok.

Odnośnik do komentarza

anawee
[miila/b] Cutis help mimi kupisz na doz.pl z bezpłatną dostawą do bardzo wielu aptek. Wełnę ja kupować w Niemczech, ale na pewno dostaniesz ja na allegro.
glupia autokorekta - miało być WELEDE JA KUPOWAŁAM W NIEMCZECH

ATAA ja gdybym mogla cofnąć czas zrobiłabym chrzciny tylko dla chrzestnych i dziadków. teraz mam tyle pie&*@#nia i nerwów z tym, ze szok.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Melly nie, nie pracuję w przedszkolu, chciałam iść w Polsce na studia w tym kierunku, ale trafił się wyjazd i wydał się bardziej sensowny. mam nadzieję, że uda mi się tutaj wkręcić w przedszkole, bardzo bym chciała :)

Marta chyba Ty pisałaś, że używałaś mycostatin na pleśniawki i bardzo długo zajęło leczenie? a jak często nakładałaś to paskudztwo Tymkowi? my też to dostaliśmy, używamy 4 razy dziennie od tygodnia i widać poprawę, ale języczek jest ciągle taki białawy. to powinno całkowicie zejść, tak, żeby języczek był różowy?

współczuję Wam dziewczyny tego łóżka 140cm, my mamy prawie 2m i czasami mam wrażenie, że za mało :D

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Kingulek ja studiowalam pedagogike i garstka dostala prace w zawodzie a u mnie przedszkola okupowane przez babki emerytki.
Bbb eh nie wiem czy dobrze zrobilam ale nadal bialo. No trudno.
Corke smaruje innym i tak super bo spray i delikatny.

Moj synek robi kupy raz na 3dni i dzis taka ze go musialam wykapac a ze corka zobaczyla to tez kapiel i tak zlecialo nam poludnie na kapieli.
Eh nie wiem kiedy znajde czas na cwiczenia, wieczorem mamy moze h dla siebie ale wtedy padam a poza tym o 18 juz jestem po prysznicu bo spocona karmic nie bede na lezaco.
Ale schudne bo tak ogarniam po corce plus karmie malego, a lydki tak bola ze masakra.
My kapiemy codziennie bo upaly robaczki, dotykaja malego i corka tez go zawsze tymi brudasnymi raczkami na dworze.

Chrzciny na 25 osob, tesciowa podgadywala o alkohol ale ja nie chce i tyle. 2-3h i do domu. Obiad, ciasto i tort. Troche sztywno bedzie. Heh ale mam to gdzies, najwazniejsze w Kosciele a komu sie nie podoba to do widzenia.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jak czytam wasze przeboje przy różnych imprezach z teściami to cieszę się, że stanowisko moich jest takie, że są gośćmi i podoba im się to, co postanowimy ;)
Mi się teściowa nie ośmieli w twarz powiedzieć, że coś chce inaczej. Za to w innych obszarach nie omieszka sobie odbić ;) ostani nie podoba się jej że wizytę planujemy dopiero zimą. Nie rozumie jaka to logistyka jechać z 2 dzieci i niemowlęciem 17h… plus czas na lotnisku…

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

dziewczyny ktore chrzcily chrzcza dzieci potrzebuje pomocy i waszego doswiadczenia. My tez planujemy ale nie mam pojecia jak to sie robi. Czy dziecko moze byc w wozku w kosciele czy caly czas na rekach? Czy wystarczy ze.bedzie mial ladne ubranko czy jeszcze trzeba taki becik ozdobny? Szatke i swiece mam to wiem.

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Cutis help mimi na gemini kupilam 20zl taniej niz stacjonarnie.

My od poczatku kapiemy codziennie. Ominelismy moze z trzy kapiele.
Dziewczyny kapiace w normalnej duzej wannie-jak to technicznie wyglada? My zaczelismy wanienke wkładać do wanny ale było jakoś niewygodnie I wróciliśmy na komode do pokoju.

Macie sposób na przecinki? te małe robaki? Są wszędzie...

Odnośnik do komentarza

przedszkole ja pracuje w przedszkolu;) choć nie miałam zamiaru;) bo to był mój poboczny kierunek a właściwie skończyłam wczesnoszkolna ale daje uprawnienia do pracy w przedszkolu;) a pracować chciałam w szkole specjalnej i moim głównym kierunkiem była oligofrenopedagogika; ) no ale nie mogłam znaleźć nic w szkole spec. I trafiłam do prywatnego przedszkola.. minUs taki ze ' ja place ja wymagam'..a niekoniecznie kierują się rodzice dobrem dziecka bo myślą że jak dziecko ma dużo zajęć to super. . No i u nas pracuje się na glottodydaktyce i dzieci kończąc przedszkole czytają i piszą. . Metoda fajna ale za duże tempo u nas w przedszkolu jak dla mnie.. ale rodzice (i ich pieniadze) jako klienci najważniejsi. . Temat rzeka dla mnie; )

Odnośnik do komentarza

malaga u mnie dzieci miały ładne ubranie i nawet nie całe białe tylko np białe polo i granatowe spodenki. W wózku był do czasu aż było im wygodnie lub trzeba było iść do chrzcielnicy. Mój proboszcz jest bardzo otwarty i przewidujący: łazienka i pokoik przy zakrystii dla mam, podgrzewana woda święconą ;)
Co do szatki gdzie nie lubię tych ozdobnych falbankowych rzeczy podsunął pomysł żeby kupić dzieciom białe koszulki na ramionczkach w rozmiarze na 7-8 lat, żeby były do założenia na świętą komunię.

Takaona u nas są dwie metody albo biorę pod prysznic i trzymam na rękach do namydlania siadaniam w wannie a później płucze lub biorę szybki prysznic napuszczam wodę i kompię małą już dłużej leżąc i mamy wtedy czas na pluskanie

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Malaga wszystko generalnie zależy od księdza. Chrzest naszego synka- mały był całą msze w foteliku wpietym w stelaż wozka, generalnie mieliśmy mega dowolność ze wszystkim co związane z chrztem- mamy super księdza, powiedział nawet ze gdyby Mały zaczął płakać mogę go pójść uspokoić czy nakarmić do zakrystii. Synek był ubrany w eleganckie ubranko (polecam ubranka mayoral), w becikach juz się chyba nie chrzci ;) potrzebujesz jeszcze chrzestnych i pójścia do spowiedzi (rodzice i chrzestni) Jeśli chrzestni są z innej parafii ksiądz może wymagać 'zezwolenia' od tamtejszego proboszcza na bycie rodzicem chrzestnym (generalnie chodzi o to ze ksiądz z innej parafii zaświadcza ze chrzestny jest osobą wierzaca). Tak było u nas, ale mam 3 chrzesniakow i każdy chrzest wyglądał inaczej, wszystko zależy od księdza i zwyczajów panujących w danej parafii

Odnośnik do komentarza

Takaona przecinki? Co to jest? Jakie robaki i gdzue??
Malaga dziecko trzyma sie caly czas na rękach stad tez becik by wygodniej bylo trzymajacemu i dziecku. Nie musi byc ozdobny. U mnie dziecko ubieta sue na biało ale widzialam chłopców ubranych na czarno. Wg mnie to pomylka ale mysle ze to juz kwestia rodzicow. Spotkałam sie tez ze koscielny zabieral dzieci na zakrystie i sue nimi zajmiwal i przynosil wtedy kiedy trzeba. Mysle ze nie ma sie co spinac. Warto zapytac ksiedza o wozek trzymanie na rekach itd. Ja zamierzam bynajmniej kiedys bylo tak ze matka trzyma syna a ojciec córkę. Ja chce trzymac syna z mężem na zmianę. Ale nie ukrywam ze marzy mi sie wozek. I nie wiem jak go ubrac bo w kosviele jest bardzo goraco.. a tez s koda mi kypowac cos specjalnego z tej okazji...

Odnośnik do komentarza

I my kąpiemy codziennie, nie wyobrażam sobie po całym dniu i nocy go nie umyć,przecież jest gorąco, zbierają się śmiotki między paluszkami, Buźka od mleka poklejona... jeszcze się nie kąpałam z małym, ale chciałam już dawno i w końcu muszę spróbować :)

Odnośnik do komentarza

cwiczenia ja piza wykrokami to spinam posladki gdy karmie. Do tego staram sie wciagac brzuch ns spacerach. Nuby nic a efekty sa. Zawsze cos. Jak kupie mate to bede chciala wiecej cos porobic.
kupy u nas srednio 6 dziennie. Odkad wiecej karmie piersią to znow bardziej rzadkie i czesciej sa.. w nocy bardzo czesto sa..
cycki nic nie stosuje bo moje pelne mleks wycladaja tak jak podczas okrsu.

dziec dzis mocno aktywny, malo bardzo spal w dzien, i wieczorem mocno marudzil, dzis nie ma meczy wiec wszyscy szybciej polozylismy soe spac.. lubie sie wsluchiwac w spokojne oddechy moich mężczyzn :D

Odnośnik do komentarza

kampanie w wanie my mamy prysznic u siebie ale jak jedziemy do moich rodziców lub teściów to kapie się z Mała w wannie i widać z jej się podoba :)

Nie napuszczam dużo wody tylko tak by się unosił lekka ale w razie czego mogła dotknac pupa Podłoża. Ja kładę sobie na jej główkę na podbrzusza.

szczepienia dziekipa Ataa za wsparcie :) Aniela jest mega dzielna! Tylko trochę pianę la przy wkluciu. Ja dluzej płakałam :P
Cały dzień przespała., brak aptetytu. No i gorączka prawie 38'. Chciałam podać pedicetamol ale wyplula wszystko. Tak w ogóle to strasznie to niedobre :/

Vena też miałam pisać że szacunku za 10 minut planka!

Takaona czy te przecinki to takie latające robaczki małe, z takim jakby pancerzykiem? U nas pojawiają się jak robi się ciepło. A sposobu nie mam. Zabijam na biezaco

chrzest my robimy za 2 tyg. W kawiarni obok kościoła. Dziadkowie i chrzestny tylko.
U nas siatkę kupuje chrzestna a świece chrzestny.
W.kościele rezerwacja terminu. Potrzebny jest akt urodzenia dziecka i akt ślubu kościelnego (jeśli jest) oraz dane chrzestnych.
Ubranko kupuje białe, skromne, z drugiej ręki :P
Do tego zaproszenia, tort i ew. Ktoś kto zrobi zdjęcia.

Jak byłam ostatnio na chrzcie to można było mieć wózek. U nas ksiądz powiedziAK też że w razie czego to można wyjść uspokoić dziecko /nakarmić

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Wyglada na to ze wszedzie inaczej. My juz termin klepniety, rozmowa.z.ksiedzen byla. Jeszcze katecheza dzien przed. Tylko nie spytalam w amoku czy mozna wozek czy na rekach albo wyjsc uspokoic nakarmic no i czy wystarczy biale ubranko. Tu chrzty sa w soboty a od niedawna jestem w tej parafii to nie mialam jak zaobserwowac. Chyba jeszcze musze tam przedzwonic bo po katechezie dzien przed juz np becika czy cos nie zalatwie

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Bbbdzięki! Nawet nie wiedziałam że jesto w takie formie. Ogólnie na bakier jestem z dziecięcymi lekarstwem. Gdyby nie Wy to nic bym nie wiedziała :P

Teraz już temp spadła ale w razie czego dobrze wiedzieć , to ew skocze do apteki. Mam nadzieję jednak z nie będzie takiej potrzeby

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

ubranie na chrzest oj jak moja babcia zobaczy ubranie na chrzest Tymcia to dostanie chyba zawalu! Tymcio bedzie wystepowal w granatowych ogrodniczkach i bialej koszuli. Nie wyobrazam sobie ubrania go w tzn typowy bet z koronkami i biala czapke.

Tak sie zastanawiam jak wy piszecie o wozkach w kosciele... to ksiadz musi na to wyrazic zgode? Ja mam to glebko w nosie, przeciez mnie z kosciola nie wyrzuci! Zrobie tak jak mi bedzie wygodnie, a zdaniem ksiedza nie bede sie w ogole przejmowac.

jupii byla kupa, po 6 dniach, postraszylam Tymcia czopkiem i ladnie zrobil kupke! Mamunia jest taka z niego dumna!

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...