Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Nat wzoru jeszcze nie widziałam, bo tworzony dla mnie i zobaczę dopiero jak pójdę :) ale możesz zobaczyć Jej prace - Emily's moose. Mąż marudzi i mówi ciągle,że będę żałować,ale ja już to bardzo odwlekłam w czasie:)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Melly dzieki za foto coreczki, Tymek sie urodzil z wlosami teraz mu sie wycieraja i chyba dlatego nie zauwazylam, ze ta glowka lekko wydluzona. A moze dlatego, ze on jest dla mnie najpiekniejszy :) wiec idealnie wpisuje sie w kwietniowe kanony piekna :)
Aguula - nioxin to szampon i odzywka i jak najbardziej mozna uzywac podczas kp
Kingullek, jestem z Toba, mi tez nie przeszkadza jak ktos sie zachwyca moim dzieckiem, w koncu ciezko sie oprzec takiemu pieknisiowi :) Dotykania przeZ obcych nie lubie, ale rodzina i przyjaciele - jak najbardziej, w koncu to tez jego rodzina i beda w jego zyciu dlugo. Ufam tez moim przyjaciolkom i wiem, ze krzywdy mu nie zrobia, przypominam tylko o umyciu rak jak ktoremus z gosci sie zapomni.
Miszka usmialam sie, fajnie napisane :)
Tymek po wczorajszej szczepionce mial dzisiaj lekka temperature 37,4, ale dalam mu calpol i na spacer zalozylam czapeczke bo troche wialo. Lek zaczal dzialac, maly sie przespal w wozku i juz wszystko dobrze, tylko niestety znowu usnal i nici z kapieli juz drugi dzien pod rzad!! Co za brudas z niego :)

Odnośnik do komentarza

Miila piękne wzory, fajny bajkowy klimat jak z Twojej tapety ;)

Za mną też chodzi tatuaż na boku stopy, ale wciąż nie mogę się ostatecznie zdecydować, czy chcę… no a mój mąż to jest zdecydowanie przeciw, choć jak sam mówi u mnie to i papierosy go nie zraziły to i tatuaż przeżyje ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Bbb Melly spokojnie, nie zamierzan izolowac syna od ludzi, wiem ze moje odruchy nie sa normalne, i staram sie je zwalczać a juz na pewno nir obnoszę sie z nimi chyva ze ktos mnie bardzo wkurzy, ostatnio byla to ciotka męża, a tak to gryze sie w język, poza tym wiekszosc ludzi zachowuje sie normalnie tzn nie traktuje mnie czy dziecka przedmiotowo.

Spory dzis ruch na firum ze az milo :)
My dzus zaliczyliśmy spacer w deszczu. No i troche w kychni poszalalam, na szczescie maly mi to w miare umozliwil, znajomi zgodnie twierdza ze syn podobny do tatusia, maz zaskoczony bo myslal ze ja przesadzam mowiac o tym podobienstwie :)

Racja ze cdzueciaczki rizwijaja sie w swiim wlasnym tempie, i nie ma co porownywac i tez fakt ze u nas to nawet 1,5 miesiaca roznicy moze byc pomiedzy niektorymi maluchami, u nas jeszcze malo sie dzieje w stosnku do tego co opisujecie ale czekam cierpliwie co moge to stymuluje ale z umiarem rzecz jasna :)

Odnośnik do komentarza

miila moj syńcio tez jeszcze wysoko glowy nie podnosi, zdaza mu sie ja uniesc, ale caly czas jest niezadowolony z pozycji na brzuchu i sie strasznie wscieka. Moja mama cwiczy z nim codziennie, ale z tego co mowila polozna dziecko powinno spedzac na brzuchu 6h dziennie. Moj nie wytrzyma 2min.
Tatuaż - ja tez juz mysle o tym od dawna, moj maz mnie namawia odkad sie znamy, bo sam ma ich kilka. Ja bym chciała cos malego, tak na pamiatke urodzin tymka. I w miejscu niewidocznym dla ludzi. Ogolnie uwazam, ze subtelne tatuaze sa bardzo sexy.

ataa ja tez nie umiem sie zachwycac dziecmi, wiem, ze to co napisze moze wydac sie dziwne, ale ja lubie tylko swoje. Nigdy nie umialam sie bawic z dziecmi i srednio mnie one interesowaly.

kupa moj syn nie zrobil kupy od 4 dni!!! Baki puszcza jak szalony, brzuszek ma miekki, obecnie jest zadowolony i nie wydaje sie, ze cos mu dolega. Ale ogolnie matrwi mnie to, bo wczesniej kupa byla kilka razy dziennie.

splaszczona glowa moj syńcio tez ma jajowata glowe i ma tendencje do obracania głowy tylko na prawy bok.

przekarmianie dziecka tak jak juz wczesniej pisalam, moj syn wazy juz prawie 7kg. Ogolnie wydaje mi sie, ze to troszke za duzo... taki serdelek sie z niego zrobil. Obawiam sie, ze troche go przekarmiam. Np moj syn ma czkawke ze 3 razy dziennie i zeby ustapila daje mu zawsze cycka. I on je je je i je. Nigdy nie gardzi cyckiem, a ja nie mam serca go odstawic od piersi. I tak sobie pomyslalam, zeby na ta czkawke dawac mu wode?

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Anawee[/b rozumiem Cie inie dziwi mnie to ze nieubteresuja Cie inne dzieci, ja tez zawsze mialam dylemat jak rozmawiac z kolezankamiktorym urodzilo soe dziecko,
Po 3 miesiacach dziecko powinno miec podwojona wahe urodzeniowa, ile waxyl Tymon? Wg mnie te 7 kg to jak najbardziej ok. Ten brak kupki jeśli karmisz tylko kp to tez luzik. Profilaktycznie mozesz masowac brxuszek ale skoro baczki są to mysle ze nie masz sie co martwic :)

Odnośnik do komentarza

splaszczona glowa moj Laurka tez ma jajowata glowe i ma tendencje do obracania głowy tylko na prawy bok.

rączki tez pcha do buzi, czasem mnie to myli czy to głód czy nie głód.

polecacie jakies te puzzle piankowe na podłogę, które nie są chińskie i maja przystępną cenę?

ja kupiłam poduszkę antywstrząsowa. rewelacyjnie sprawdza sie podczas spacerów. na nierównych chodnikach, ścieżkach w parku główka nie lata na boki, kiedy lezy na samym materacu i ta podusia właśnie ładnie trzyma główkę. wydaje mi sie byc bezpieczna ponieważ miejsce gdzie spoczywa główka jest na płasko.

Odnośnik do komentarza

anawee u nas ostatnio też problem z kupa... mały tak to robił non stop , jak odstawiłam nabiał to się zmniejszyła ta liczba do 3-4 dziennie a ostatnio nie robił 5 dni... i tylko czasami było widać ze coś tam próbuje ale baki puszczał wiec myślałam że ok ;) no ale wczoraj po tych 5 dniach zaparzylam sobie koperek dwa razy i jak mąż wrócił z pracy (na szczescie) to jak małego po karmieniu puściło jak go trzymałam na rękach to pielucha zaczęła przeciekac. . No ale dałam mu dokonczyc☺ i jak już było po wszystkim do był tak brudny bo przecieklo ze wszystkich stron ze jak go położyłam na przewijaku to się zastanawiałam jak mu body zdjąć bo na plecach całe brudne.. nie uwierzycie co zrobiłam. . W desperacji co by sytuacji nie pogarszac i żeby przeciagajac te brudne body mu głowy nie ubrudzic wzięłam nożyczki i przeciełam body...no ale i tak był istny armagedon wiec mąż wlazl pod prysznic ustawił wode a ja małego pod pachy ( z ta przeciekajaca pieluch bo się bałam tego ruszyc) zanioslam mężowi; ) i mały miał dodatkową kąpiel w ciągu dnia;) nie wiem czemu go tak przytkalo na tyle dni i czy to ten koperek mu pomógł ale dobrze ze mąż zdarzył z pracy wrocic

Odnośnik do komentarza

Dzieci ja lubilam, z rodziny zajmowalam sie ridzenstwem i kuzynami a obce dzieci mnue rozczulaly. Teraz odkad jestem mama, od 2 lat, tak jak pisalismy kiedys na forum, inne dzieci mnie wkurzaja. Fajnie ogladac zdjecia np Waszych skarbow lub jakies w gazecie ale na tym koniec. Jak idziemy gdzies to placz innego dziecka lub halas mnie drazni, moja corka ma chwile spokoju, syn jest spokojny zawsze a moj mozg nie odpoczywa poplacze inne. Heh.

anawee moj wazy 6300 i lekarz i polozne ze ok bo karmie piersia, ze dobrze wyglada normalnie nie jest gruby. Dzieci na piersi szczupleja ladnie.
Nie wode, tylko daj piers i jak minie czkawka to odstaw. Ja jak syn puszcza to juz najedzony a jak nagle czkawka to podaje poki ma.

Eh gardlo mnie boli, glowa i mam katar, maz katar a syn 2 mies i nie byl szczepiony.

Ataa mnie tez wkurzaja ciotki wujki ale to rodzina moich dzieci. Poczekaj co pozniej bedzie, my nowe buty corce w wujek jej taka zabawe urzadzil i smiech ze kupimy nowe, ciotka -swiezo ubrana corka nagle do przebrania bo ciociuni zachcialo sie pokazac basen tak o i psadzila w ubraniu na materac, a dziecko dostaje raz kiedys slodycze, naprawde zle nie ma, to jeszcze przyjda dadza lub pokaza i dziecko chce i przeciez nie zabierzesz. Eh teraz to luz ale potem to walka z wiatrakami. Ja ingeruje ale za glupote noe bede krzywdzic dziecka krzyczac ze ciotka nauczyla. Juz gadalam ze poczekam na ich wnuka i bede taka sama. Tylko po co mam dziecku psuc;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Karolina :D u mnie co najmniej raz w tygodniu takie kupy, gdybym ubrania rozcinała to szybko by mi się skończyły… następnym razem zwiń w rulon tę część z napami tak żeby zakryła brudny materiał. A prawda jest taka, że przy takich kupach to wchodzimy z Klarą od razu pod prysznic ;)
Zużywam też jednorazowe podkłady bo miałam dla siebie paczkę 200szt wszystko idzie do kosza a ubrania od razu do kubełka z sodą oczyszczoną i wodą utlenioną i ciepłą wodą.
Przytoczę piszę historię mojej kuzynki sprzed lat, która mając 9m zjadła swoją własną… kupę. Na co moja Ciocia uspokajała jej przerażonego 9 letniego brata, że kupa nie zaszkodzi jej , bo świeża ;)
Jeszcze wszystko przed nami :D

Ataa, Anawee ja szczerze mówiąc lubię swoje dzieci i dosłownie parę dzieci znajomych. Pozostałe mnie irytują, szczególnie te wychowane bezstresowo, patrz nie wychowywane tylko puszczone samopas, żeby tylko nic nie chciały i nie płakały.

Anawee ostanio widziałam tatuaż linii papilarnych stopu dzidziusia z datą urodzin. Mi się podobają gałązki lawendy …

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Cd. przynajmniej będzie co opowiadać; ) ja jednorazowe podkłady tez mam zawsze na przewijaku;) na początku kładłam duże bawełniane pieluchy ale jak jadłam nabiał to mały przy każdym steknieciu coś popuscil i musiałam zmieniać przy każdym przebieraniu. . Mam też na rolce papier taki co w gabinetach na leżanki rozwijają to tez wymiennie kładzie z podkladami

Odnośnik do komentarza

Marty moja tez przespała wczoraj kąpiel, dziś już jej nie odpuszczę, jak trzeba będzie, to obudzę :)
Anawee 6 godz na brzuszku ? Położna miała chyba na myśli również spanie na brzuszku, my tu mówimy o ćwiczeniu dźwigania głowy :) Nie martw się brakiem kupy, nawet tydzień może nie robić i to też jest o.k. U nas kupa co 1-2 dni.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Anawee Jagoda robi kupe raz dziennie (rzadko zdarza jej sie czesciej) i dosyc czesto wycieka gora i bokami.
A ze sciaganiem body jest jeszcze jeden patent. Jesli otwor na glowe jest rozszezany (ma takie zakladki zamiast guziczkow/zatrzaskow). Rozszerzasz go na maxa i sciagasz w dol, przez nogi ;)
Miila mi sie bardzo podobqja tatuaże, ale taki ze mnie cykor ze pewnie nigdy go sobie nie zrobie.

Ja tak jak Vena lubie tylko niektore dzieci. Tak samo jak doroslych.
I jezeli z dziecka jest "wredny potwor" (mam nadziwje ze nikt mnie nie zje za nazwanie tak dziecka, ale nie oszukujmy sie sa takie dzieci) tp nawet nie ukrywam ze nie lubię.
Nie mam tez w zwyczaju dotykac obcych dzieci, ani ludzi podczas rozmowy i nie lubie jak ktos mnie dotyka. Co ciekawe widze ze Jagoda tez sie wkurza jak ja ktos dotyka.
podobienstwo maluszkow-
Do kogo wasze dzieci sa podobne? Jagoda jak sie urodzila byla miniaturka taty i mi sie zdawalo ze nic po mnie nie ma. Teraz dalej jeat do niego podobna, ma jego karnacje, kolor wlosow, mimike ;)
Ale ostatnio zauwazylam tez podobienstwo do mnie

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49211.jpg

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Podwajanie masy urodzeniowej do 6 mca!

1.Każde dziecko, chyba że wystąpiły
wyjątkowe okoliczności np. choroba, operacja, kłopoty ze ssaniem, powinno wyrównać masę urodzeniową do ukończenia 3 tygodni.

2. Dziecko nie powinno przybierać mniej niż 120 gram/tydzień.

3. Zwykły przyrost w pierwszych 3 m-cach życia to:

120 - 210g / tydz , czyli 765 - 945 g /miesiąc .
Bywają niemowlaki, które będą przybierały ponad 300 gram/tydzień, czyli przez miesiąc zwiększą masę o 1,5 lub 2 kg (!).

4. Do 6 miesiąca prawidłowo przybierające niemowlę podwaja masę urodzeniową.

5. Po 3 miesiącu tempo wzrostu maleje..
Niemowlęta przybierają w okresie 3-6 m-cy 110 - 120 gram/tydzień, czyli ok. 500 - 540 g/miesiąc.
W drugim półroczu przyrosty będą jeszcze niższe, początkowo średnio 375 g/mc, później nawet 270 g/mc będzie prawidłowe.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

inne dzieci ja też nie ukrywam, że lubię tylko niektóre, kryterium mam identyczne jak Vena, jak widzę rozpuszczone dziecko to mam ochotę coś powiedzieć, ale zwykle się powstrzymuję. Generalnie lubię dzieci wychowywane podobnie do moich, i to raczej nie jest tzw. bezstresowo :-)
Dyscyplina w rozsądnych granicach jest im potrzebna do poczucia bezpieczeństwa. A propos wychowania jeszcze, rozwalają mnie dzieci sąsiadów, które np. bawią się na podwórku ze starszym synem, czasem też przychodzą do nas do domu, a mijając mnie na schodach nie powiedzą dzień dobry ani nic... tym młodszym już zaczęłam zwracać uwagę i teraz na mój widok ładnie się kłaniają, starsze zaczęłam traktować jak powietrze, tak jak oni mnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...