Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, o jakim przewracaniu mówicie? z brzuszka na plecki? my chyba ruchowo jesteśmy w takim razie do tyłu, bo moje dziecie dopiero co zaczęło porządnie główkę trzymać jak leży na brzuszku, a i tak jeszcze mu się kolibie na boki i się wścieka..

Odnośnik do komentarza

Miila każde dziecko robi wszystko w swoim tempie;) rozwój dziecię jest nie harmonijny i może być ze z dnia na dzień mocno przeskoczyć do przodu ;) niektóre dzieci (jak mój mąż np) nie raczkują tylko od razu zaczynają chodzić; ) nie wiem czy moje dziecko celowo się przekręca czy to tylko wypadek przy pracy. Ale dziś w ciągu 15 minut zabawy na brzuszku 3 razy się przekręcil na bok;)

Odnośnik do komentarza

Miila każde dziecko inaczej rośnie, przybiera na wadze, no i opanowuje różne rzeczy. U mnie to chyba przypadkiem jej wyszło, tak naprawdę za drugim razem to się wystraszyłam, bo zrobiła to trzymając główkę podniesioną i to wysoko, i pierwsze poszła ta główka a potem reszta ciała. Mam nadzieje, że szybko o tym zapomni i na razie odpuści sobie tego rodzaju wygibasy i skupi się na główce, bo zawału dostanę jak mi tak jeszcze raz zrobi... Za to w ogóle jej nie interesują jeszcze zabawki poza karuzelą. Kupiłam szeleszczącego motylka, czarno białe książeczki w biedronce (polecam, po 7,99 zł) ale póki co, to królewna ma je w nosie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Kurde, moje dziecko to nawet główki jeszcze nie podnosi, tylko na chwilę odrywa, a tak to liże namiętnie podłoże ;) zabawki interesują ją tylko na moment, na dobrą sprawę dopiero zaczyna pozwalać się odkładać gdziekolwiek jak nie śpi.
Karolina u nas spacery wyglądają tak od początku, ładuję Wiki do wózka na śpiocha, ona mi się budzi po ok 30min i czasem jak ma dobry humor to jeszcze chwilę się pouśmiecha i jest grzeczna, a jak nie to od razu się drze. wtedy zatykam ją smoczkiem, bo wiem, że głodna nie jest, karmię ją przed wyjściem i próbuję jeszcze chodzić ile się da zanim na dobre się rozedrze :P dzisiaj rekord, prawie 2 godziny przespała i tylko 3 pobudki żeby na mnie nakrzyczeć :D
Melly jaki fajny Wojtuś :))

ja tam lubię jak się ludzie zachwycają moją córą, jaka to ona słodka i wgl, bo przecież mają rację :D dopóki nie budzą, a mała nie płacze/nie boi się kiedy ktoś bierze ją na ręce to nie mam nic przeciwko.

u nas w końcu wyszło słońce! (na parę godzin) ehh jak jest pogoda, to uwielbiam to moje zadupie, pięknie jest...

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49195.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Mi ktos mowil ze obracanie z brzuszka na plecki tak wczesnie to kwestia przypadku bo dzieci maja ciezka glowke i ona im po prostu przewaza. Pierwsze swiadome obroty sa pozniej i z pleckow na brzuszek. Nie wiem ile w tym prawdy. Moj raczek nie wyciaga za bardzo. Troche chwyta jak mu wsadze i do buzi oczywiscie. No i tak ladnie glosno sie zaczal smiac :)

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, tak jak mówicie każde dziecko rozwija się indywidualnie, nawet wśród rodzeństwa są duże różnice. Poza tym każde dziecko z uwagi na swoje predyspozycje będzie rozwijało różne obszary wcześniej od innych np ruchowe, a później zacznie mówić itp…
Moi synowie tylko w tym samym czasie zaczęli raczkować, chodzić i ząbkować. Cała reszta była kompletnie różna a przesunięcie było w mowie o 6 miesięcy.

Miila tą poduszkę to mam do łóżeczka i na matę dla Klary i ona też swobodnie porusza na niej głową i nie trzyma w tym wycięciu. Dzięki temu nie ma jednostajnego ucisku od materaca,a ona kiedy śpi lub się bawi może przybierać swobodnie pozycję jak chce. U mojego młodszego syna niestety łóżeczkowy materac odkształcił głowę z dlatego przy Klarze mam tę poduszkę od początku.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

U mnie Klara na razie na pewno już rozpoznaje twarze rodziców i braci. Zupełnie inaczej reaguje na widok obcego, choć raczej się nie boi ludzi o ile nie są zbyt głośni. Jest zaciekawiona, ale nie chce żeby jej dotykać, mój syn do tej pory nie lubi kiedy obcy bez jego zgody go całują i przytulają ;) potrafi głośno się temu sprzeciwić.
Co jeszcze: chwyta zabawki, śmieje się, ładnie trzyma głowę na brzuchu, od paru dni kiedy jest zdeterminowana z pleców przekręci się na bok jeśli chce coś lepiej zobaczyć. Fajnie to wygląda, bo przyciąga nóżki do brzucha i szybko prostuje starając się rozbujać i przełożyć jedną nogę przed drugą.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Marta mój Tymek był wcześnie wstawiony w kanał i rzeczywiście urodził się z podłużną główką, nie wiedziałam, że to od tego. Nawet daliśmy mu ksywkę Ramzes;) Ale już mu się zaokrągla.

Również uważam forumowe dzieciaczki za ładniejsze od tych "obcych" hehe.

Noszenie dziecka. Wyczytałam gdzieś, że te pierwsze miesiące nasze maluszki nie wykorzystują faktu, że przybiegamy na każde kwilenie i bierzemy na ręce, podejrzewam jednak, trafił mi się osobnik sprytny i przebiegły, bo niby dlaczego nie zaspokaja swojej potrzeby bliskości kiedy tulę go siedząc, za to kiedy chodzę, to już tak?;) I jeszcze tak fajnie wyczuwa ruch odkładania do łóżeczka, ledwie zacznę go wykonywać, ba! ledwie o nim pomyślę, już wrzeszczy;)

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

W koncu mi sie udalo:) to moja kibicka Emilka:) dzis ma 3 miesiace i 1 tydzien:) uwielbia ssac piastki i przewracac sie na bok;) maty edukacyjnej nie lubi ale za to uwielbia zabawke krowe do wozka:)

Wczoraj bylismy na pierwszym szczepieniu - mielismy opoznione. Wzielismy 5w1, nastepnym razem pneumo a nad rota sie zastanawiamy.

Czy ten Nioxin mozna stosowac przy kp? Tragedia z moimi wlosami:(

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49198.jpg

Odnośnik do komentarza

Miszka, kigullek hehe, no cwane te Wasze dzieci, i jeszcze w myślach czytają:))) Moja mała na szczęście zaspokaja swoją potrzebę bliskości leżąc u mnie na kolanach. Zwykle tak się usypiamy, na kolanach, albo na piersi leży. Lubimy sobie też leżec na leżaczku na tarasie :)
Tak jak piszecie, wszystkie dzieciaczki śliczne i przesłodkie!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Wojtus tez mi sie podoba:D

w lipcu bedziemy 4 dni w szpitalu, musza zobaczyc reakcje na lek, ale bede sama bo maz z corka w domu a 2h do nas nie bedzie jezdzil bo 4h samej drogi w 2 strony a jak posiedzi to corka znowu sama. Damy rade;(

Martawrzuce zdjecie corki, miala glowke podluzna jajowata a teraz ma ladna okragla juz na roczek sliczna miala.

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49201.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Cathleen co to za aplikacja? wychodzi na to, że jest ok, bo robi wszystko to o czym tam napisali :)

Anna nie mam jeszcze nosidła, na razie w wózku.

Vena położyłam dziś pierwszy raz tą poduszkę na mate i w sumie mimo, że ruszał głową na boki wydawało się być ok. Chyba zacznę mu ją dawać i na noc.

Miszka mój mały też jakby mi czytał w myślach z tym 'uwaga, będę płakał, bo mnie odłożyli..' :)

Odnośnik do komentarza

Jak już jesteśmy przy temacie, to czy któraś z Was się orientuje, ile taki maluch powinien spędzac dziennie czasu leząc na brzuszku i cwicząc podnoszenie główki? Czy to wystarczy 10-15 min, czy może 30 lub dłużej? Są jakieś "wytyczne" czy to na zasadzie ile się uda? Bo na chłopski rozum, to takie dźwiganie to chyba spory wysiłek dla naszych maleństw, to chyba za długo nie można,tak mi się wydaje...
Vena, Nat jakieś doświadczenia w tym temacie?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

U nas podobnie tzn lezy tak dlugo az nie zacznie sie złościć czasem 5 min czasem 10 sekund ;)
Ja jakoś instynktownie ją kładę, jak się nadarzy okazja to prawie zawsze po kąpieli tak w dzień to tylko czasami, w ramach urozmaicenia czasu ;)

Miila, pochwal się co za tatoo ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...