Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Czarna i ja lubie miec i robic przetwory ale nie mam piwnicy ani nic gdzie moglabym je gromadzic :( a 71cm to faktycznie niesamowite osiągnięcie. A jak sie to ma do.wzrostu urodzeniowego?
Vena fajny ten motylek :)
NAT dobrze ze u Was wszystko ok, i masz racje z tym pediatra ze pewny dobry lekarz to skarb, ja dzis na tym polu znow sie wkurzylam... od poczatku maja czekam az pojawi sie grafik na lipiec do konkretnego kardiologa bo tak mi kazali w szpitalu a teraz sir okazuje ze nie wiadomo czy w ofole bedzie.. a odtego.czasu co drugi dzien dzwonie do.przychodni i pytam co i jak. A terminy do innych lekarzy na przyszly rok! Normalnie zaje&;#**##!!

Odnośnik do komentarza

Słodycze…ech też tak miałam na nie ciągłą ochotę dopóki zobaczyłam jak mi waga podskoczyła po bardzo długim okresie, kiedy stała w miejscu :((( tak więc od dwóch tygodni omijam wszystko słodkie dużym łukiem. Na szczęście dość łatwo mi się zrzuciło, więc zostało tylko sobie przypominać że 3 minuty nieba na języku, to kilogramy na długie tygodnie ;)

Czarna ja w końcu po 4 latach mogę wrócić do przetworów będę miała od przyszłego miesiąca prawdziwą spiżarnię :D
Pierwsze co zrobię to dżem brzoskwiniowy z lawendą

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Marta to ja obiecuję sobie bardziej realnie, np. od poniedziałku. Tak od jutra to hardcorowo trochę;) Aktualna obietnica brzmi: po wakacjach w Polsce. Jedziemy za dwa tygodnie na dwa, co daje jeszcze cztery tygodnie słodkości!:) Chociaż trochę się właśnie przestraszyłam tym co napisałaś Veno...
Vena poproszę przepis na dżem. Uwielbiam dżem brzoskwiniowy produkcji mojej mamy, a że lawendę uwielbiam jeszcze bardziej, jestem ciekawa jak by to smakowało. No i słodkie, ale dżem się nie liczy, prawda?;)

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-)
Moj synek ma problem z brzuszkiem. Od piątku robi mniej kup i musi byc pomasowany zeby szybciej poszly. Z 5 kupek zeszlo do 3 maks wczoraj 4 a dzis tylko jedna!! Gazy idą i brzuszek go boli ale nie cały dzień. Nawet gazy go budzą i placze przez nie. Je normalnie. Daje mu espumisan po 5 kropli do posilku i probiotyk. W moim zywieniu raczej nic nowego a czekolade skonczylam jesc w zeszlym tygodniu. Myslalam ze jak wiecej iczesciej poje moje mleko oprocz mm to latwiej z kupa a tu na odwrot. Spina sie chce zrobic kupe a tu nic. Zobaczymy jak bedzie przez noc. Nie wiem jak mu pomoc i ulzyc. Pewnie skoczy sie na wizycie u lekarza.
Kurcze nawet jak jadl samo mm to nie mial takich problemow. Moze to po wtorkowej szczepionce?
Ciesze sie ze u Waszych dzieciaczkow wszystko dobrze i rosna jak na drozdzach.
Zyrafa wpisana na liste zakupow :-)
Pozdrawiam :-)

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Anna tak też myślę że tv to nie najlepszy pomysł. Więcej na to nie pozwolę pomimo że tak fajnie to wygląda z boku i miałam czas.
Ataa,Miszka Szymek urodził się 58 cm. Więc ma plus 13. Dziś skończył 11 tyg i od jakiegoś czasu przybiera ok 400-450 gram na tydzień. (a jak pisze Nat standardowo dzieci przybierają dużo mniej)
Nie jest gruby, jest poprostu duży. Czasem urajam sobie, że będzie jakimś gigantem :/ za tydzień mamy szczepienie to zapytam lekarki czy to normalne, że tak szybko rośnie. Chociaż moja mama mówi, że mój starszy brat też tak szybko rósł.
Vena super, że będziesz miała spiżarnię w domu. Zazdroszczę :)
Ja robię głównie u mamy, a później wywożę stopniowo do siebie.

Odnośnik do komentarza

Hmm nie wiem jedni karmia z.jednej drudzy z dwoch piersi. Mama.moja mowi ze z.2 karmila a mnie.uczyli jedna piers jedno.karmienie i tak.20 aktywnego ssania i dziecko.sie.wije takze jakos.wypluwa lub przestaje.ssac i do odbicia. Czasami.dalabym.jeszcze bo.piers twarda ale no.nie.bede brzuszka meczyc.

Co.do.tv, dziecko powinno wsluchiwac sie w glos mamy i taty a i na wzrok to.zapewne nie.dobre. Sluchalam.wypowiedz pani.doktor.to 2latek powinien gora 20 min łącznie miec stycznosc z tv i innymi wyswietlaczami. Ja corke utrzymalam chyba 10moesiecy od tv. Tak.mi tesciowa gadala i maz zeby troszke i tak.troszke ze dniami tylko.wybierala dzieciece piosenki. Jak slonce to na.dwor jak.chlapa to byly cyrki bo.tylko.tv nic nie.chciala innego. Zaluje. Teraz pewnie Maly szybciej ale bede probowala.zeby chociaz tez do 10 moes.

Czarnakiedys sie.zatrzyma Dobrze.ze.chlopczyk to.duzy fajnie. Mi polozna.przy wazeniu powiedziala.ze kg na.2 tyg to.duzo.za duzo.potem.znowu.szlo.w ta strone.300 g na.5 dni. Wczoraj byla u mnie.i.mowi.ze super chlopak i fajnie noe.jest wielki.a.ja mowie ze jak.go.zwaza to pewnie.powiedza co.innego. Ona.ze fajnie.wyglada. Takze ja sie.nie.stresuje. maz ma.183 moj.ojciec.mial.186 wiec moj.syn.tez malutki.nie.bedzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jennyyyyy slodycze, moja zmora oststnio a nigdy nie jadlam ;( Obiecuję sobie od każdego następnego poniedziałku odwyk cukrowy ale łatwo bie jest.Kupiłam już erytrol i wdrażam gdzie się da zamiast sacharozy ;)

Och przetwory zazdroszczę...Te z lawendą brzmią obłędnie :)

Sophie wpisana pod lupę, muszę się jej przyjrzeć

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

czarne mydło używam bez rękawicy

kolki Klara już nie ma od tygodnia: skończyły się tak samo jak zaczęły z dnia na dzień :)

Wiecie Dziewczyny, ja tu zacny rocznik reprezentuję ;) tłumaczę sobie, że metabolizm już nie ten :D poza tym mnie karmienie nigdy specjalnie nie pomagało schudnąć :((

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Kurcze teraz mi głupio bo moja mała często leży przy włączonym tv i patrzy w niego... musimy się przerzucić na muzykę. Bardziej rozwijające no i napewno lepsze dla dziecka.
Moja kluska tez juz zajmuje dużo miejsca w gondoli. Jeszcze trochę i będzie mała ;)
Tez nie mogę spać. Kurcze to dlatego że ostatnio Milenka miała pobudke kolo 1 na 2 h i od kilku dni się przestawilam i śpię z nią do 10 i nie żałuję sobie też drzemki po południu :)ale co tam już mi wszystko jedno. Mój mąż ma angine i burze antybiotyki a ja się trochę martwię żebyśmy się od niego nie zaraziły.
Co do kupy to moja mała praktycznie od zawsze robi kupę średni co 2 dzień . Maluch karmiony piersią może robić nawet 1 kupę tygodniowo i dopiero jak nie ma jej co tydzień to trzeba się martwić i wybrać do lekarza żeby dał coś maleństwu. Prawda że w dzień kupy widać ze juz bardzo jej zależy żeby się załatwić :) masuje brzuszek i czasem pomaga.
Nat ffajny artykuł. Szkoda ze u mnie odpada kładzenie na podłodze ( ślepy pies ).
Zwierzaki- zazdroszczę takich fajnych interakcji z zwierzętami ;) moje raczej ja ignorują. Pies czasem powach ja jak przypadkiem natrafi nosem na jej nogę lub rękę :) a kot jest trochę zazdrosny ;) przychodzi się przytulic do nas ale jak wolałam kotkę na kocyk ( miałyśmy rytuał kładła się na plecach obok mnie a ja głaskalam ja po brzuszku) to nie chciała. Teraz mój mąż jest jej ulubieńcem jak tylko usiądzie to zaraz ma ja na kolanach ;)
Kupujecie jakieś prezenty od maluchów dla taty na ich święto ?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda prezent dla Taty? Jesli tata dal Ci na Dzien Matki w imieniu dziecka to fajnie sie odwdzieczyc, jak nie to nie;) my nie robimy ale ostatnio dalam ksiazke o Lewandowskim (zaraz otworze lodowke i on tez tam bedzie) z okazji awansu meza.

Tez mysle ze jak kupy zmalaly e ilosci to to.normalne, moj synek robil co chwila a teraz 2 kupki na 2-3dni.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Po artykule stwierdzam, ze madra mama ze mnie.
Ja jeszcze dodalabym bose stopy. Moja corka ma.prawie dwa lata i ja juz.nie zakladam.skarpet bo.zaraz sciaga, cale lato majac rok chodzila na boso i po podworku a na wiosne to buty miala.tylko.na.chrzest. jeju ile sie.nasluchalam.od rodziny.i obcych. Stopa.sie.ksztaltuje i nie.ma.co.ograniczac obuwiem o teraz syn.tez noe.ma. a w kwietniu w domu tez bedzie.bez butow i na.dwor tez chyba ze znajde super buty. wazne dla zdrowia jest chodzenie.na boso plus.dziecko.poznaje rozne podloza.

Fotelik. Hmm Vena moze warto.uswiadomic znajomych? Ja choc raz wzielam corke w foteliku na kolach do sklepu bo maz czekal w kolejce na poczcie a tak.to chwilowe zakupy z synem i koniec, tez nie moge patrzec jak.jada z fotelikami jakby wersja letnia wozka. A ja mimo ze nie naduzywam fotelika to trafilo do mnie jak mowilas Vena ze chyba godzina czy 2 w foteliku to 20 min lezenia na plasko cos takiego.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Nat super że wszystko o.k.! Rozumiem Cię doskonale, dobry lekarz to skarb :) Ja mam właśnie takiego doświadczonego pediatrę ordynatora w gronie dobrych znajomych, i jak tylko coś to telefon i po sprawie ;)
kumi dzięki za linka, a to jest spacerówka czy głęboki?
Coś z tego opisu aukcji nie mogę się wywiedziec...
Vena ja też nie rozumiem tego fenomenu tych fotelików samochodowych. Sama mam leżaczek, ale rozkładany prawie na płasko a i tak pilnuję, żeby mała w nim nie siedziała dłużej jak max. godzinę dziennie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Nat34
działa to tak samo mniej więcej jak allegro, tylko trzeba uważac żeby cła nie dowalili do droższych rzeczy, ale na to są sposoby. Ja do płacenia używam karty dolarowej pre-paid. Doładowuję ją odpowiednią sumą z konta tuż przed transakcją i płacę. Jedyny minus, to że na przesyłkę czeka się kilka tygodni, do 2 miesięcy, dlatego ja już teraz się rozglądam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, stał się cud! Nakarmiłam Tymona o przed północą i spał prawie do 6! Matko! Jak ja się wyspałam! W prawdzie obudziły mnie cycki przed 5 na krótką randkę z laktatorem, i do tej 6 to już czekałam aż się w końcu obudzi ( oczywiście zaniepokojona nieco taką nowością), ale co tam! I potem jeszcze drzemkę sobie uciął od 8 do 10, więc miałam czas na wszystko. Ale cudownie!
Czarna to rzeczywiście urósł bardzo dużo, ale też duży się urodził, o centymetr większy niż mój ma teraz;) Tymek również tyje prawie 500 g tygodniowo, a urósł do tej pory 6 cm. No, ale pewnie to u Was rodzinne, skoro brat też tak rósł. Ty to masz dopiero szaleństwo z ciuszkami, już pewnie 74 niedługo ubierzesz! Marta ma rację, może będzie koszykarzem:)
Nat fajny artykuł. Zastanawiam się jak mój mały wytrzyma 1000 km w foteliku:( żałuję, że nie zaplanowałam podróży samolotem.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...