Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę dziewczyny , nic nie moge napisac . Oliver wogole nie śpi !
Czytam tylko i myśle ...
Heltinne a wlasnie byłam dziś na takim spacerze z kwietnioweczkami . Nawet jedna Polka była jeszcze w grupie ! Potem poszłyśmy na kawę , naprawdę miło spędziłam czas . Przynajmniej nie myślałam o teściowej .
Dzięki za info o niani i o maszynie !
Chciałam o tym brzuszku napisac , Eh masakra , znowu mały ...

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Agrrrrŕ ale mnie mój ślubny wkurza ! Znowu się żale ale to jie dlatego ze on ataki straszny tylko ja sobie chyba z nim nie umiem poradzić. Ma dziś wolne cały dzień spędził w domu a mała wziął na ręce 2 razy. Raz na dosłownie może z minute bo zaczęła się wiercic i ona odrazu żebym ja wzięła bo ona chce do mamy a potem tak samo tylko troszkę dłużej. No ja wiem ze może i ona jest spokojniejsza ze mną ale mnie cały czas i się przyzwyczaiła to dlatego, jak by więcej czasu z nią spędzał to chętniej by u niego leżała... do tego powiedział mi ze buduje swoje ego i poczucie wartości na posiadaniu dziecka i ciągle jak ona coś powie na jej temat to ja mówię że nie ma racji albo podważa jego zdanie. Czasem mi ręce opadają bo on po prostu nie widzi jak się mała kiedy zachowuje a ja czasami potrafię wyłapać o co jej chodzi i dlaczego marudzi. Próbował minie dziś przekonać ze jest marudna z rana bo za długo spalyśmy owszem spała do 10 oczywiście z standardowymi pobudkami na jedzenie i wiercenie się ale kiedy to mówił miała już 1.5 h aktywności i była zmęczona. Widziałam ze jej się oczy kleją i krzyczy a nie płacze. No ale jak ja mam mu mówić że nie ma racji kiedy on wtedy czuje ze nie biorę wogule pod uwagę jego znana na temat dziecka i jeśli o nią chodzi to podobno uważam się za nieomylna. Juz sam anie wiem. Staram się wtedy juz nic nie mówić tyło przytakiwac, no ale znowu jak zaraz po tym jak mówił ze nie może być zmęczona powiedziałam ze juz śpi to byłam "zrozumiała i wytykalam mu ze jie ma racji". Powiedziałam mu dziś ze w przyszłym tygodniu idę na paznokcie to zastrzegł ze nie kiedy on ma pracujący dzień ( pracuje od pon do piątku a chciała iść w tygodniu nie w sobotę...) ale może to i lepiej bo w przyszłą niedzielę jedziemy do moich rodziców to będę miała ładnie zrobione i świeże takie wtedy są najładniejsze :)
A tak z innej beczki. Mam straszny celulitis na udach i tyłku. Macie jakieś sposoby ? Nigdy nie miałam z tym problemu. W ciąży zrobił ki się na pośladkach a teraz to masakra. Całe uda aż do kolan... ble...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda, ponoć masaż banką chińską działa cuda na celluit, boli ale efekty rzekomo są znskomite.
Twój mąż....no cóż taki jeszcze niedojrzały się wydaje.Nie wiem jak można przemówic mu do rozumu???Może z czasem się ogarnię, mam nadzieję tską.Szkoda mi, że nie masz od niego wparcia:(, taką fajną i ciepłą osobą się jawisz .

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

A widzicie zapomniałam zupełnie o tej metodzie a koleżanka ja zachwalala jakiś czas temu. Dobrze ze jest nadzieja to po karmieniu będzie można coś podziałac :)
A co do mojego chłopa to on jest bardzo odpowiedzialny i naprawdę stara się zapewnić nam wszystko czego możemy potrzebować ze strony materialnej ale jak to ja się śmieje jest trochę emocjonalnie upośledzony:) kocha ale nie potrafi o tym mówić i ciężko mu się to okazuje, emocje uważa za słabość człowieka i ogulnie najlepiej by było się ich pozbyć. A co do dojrzałości to może coś w tym jest. Nie potrafi zrozumieć ( albo ja nie umiem mu wyjaśnić ) czym jest wsparcie i pomoc w opiece nad dzieckiem i ze nie chodzi tylko o przygotowanie butelki a robic można znacznie więcej i jedyne czego on nie da rady zrobić to karmienie piersią. Umówiliśmy się ze w weekendy on kompie mała ale ostatnio był zmęczony a w teraz będzie miał zawody... będę mu przypominała bo bardzo mi zależy żeby się zaangażował. Ojciec jest bardo ważny w życiu dziewczynki a więź nie powstaje od tak i trzeba ją budować od początku.
Moja kluseczka ślicznie dzisiaj trzymała głowę. Ale nie wiem dlaczego woli to robić na golaska po kąpieli jak ja ubiore to już jest mniej chętna i nie podnosi się tak wysoko.

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48746.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda2600 czasem jak czytam swoje wpisy dot relacji z mężem to mam wrażenie ze ktoś pisze o mnie. Wiem co czujesz. Tylko ja się nie przyglądam biernie, walczę z tymi jego wszystkimi naleciałosciami juz 7 rok, że sporymi sukcesami nie ukrywam. Polecam Ci książkę 'Kobiety które kochają za bardzo'- mi bardzo otworzyła oczy. Nie daj się kochana, jeśli nic już nie pomaga to zastosuj mu tetapie szokowa, zmus do pomocy przy Milence, kiedyś pewnie będzie Ci za to wdzięczny, no chyba ze to całkowicie beznadziejny przypadek... wyjdź i zostaw go z mala, zupełnie przypadkiem zostaw tel w domu. Przecież będzie musiał sobie dać radę. I przestań się ze wszystkim do niego dostosowywać, masz takie same prawa jak on, dlaczego 'jego' jest ważniejsze niż 'twoje'? Życzę Ci kochana siły, wytrwałości i konsekwencji

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Liczba karmień na dobę, a przerwy między nimi
jak pisałam wcześniej, już od jakiś dwóch tyg mamy stałe godziny karmienia. Oczywiście są jakieś małe odchylenia, ale bez większych niespodzianek.
W nocy jaest różnie, zdarza się, że Maluszek obudzi się szybciej i chce jeść, ale zazwyczaj jak nakarmię ok 19:45 to później ok 2.00 i 5.00.

Później w dzień jest 8-11-14-17-i 19.45

I teraz tak, Szymek stopniowo wydłuża sobie nocną przerwę i dziś np obudził się 2.40. to jest już 7 godz. Później nakarmiłam 5.50 mimo iż zbytnio nie domagał się jeszcze jedzenia. Po porostu się obudził.
Bardzo bym chciała za to utrzymać te godziny karmień dziennych, bo już fajnie sobie plan dnia dostosowuję do tego i później po kąpie też akurat fajnie pasuje.
Ale co, od 5.50 do 8 są tylko dwie godzi przerwy. Jak Szymek będzie stopniowo wydłużał nocną przerwę to ten odstęp jeszcze się zmniejszy.
Jak to rozwiązać? Jak przesunę dzień to i do kąpania wyjdzie ni w kij ni w oko. A jak doprowadzę do jednego karmienia mniej to zostanie tylko 6 na dobę.
Z tego co szukałam w internecie to jednak powinno być ich 7 tak chociaż do 6 m-cy.
Vena, Ty chyba dość wyedukowana w tej kwestii. Poszłabym do jakiegoś doradcy, ale nikogo takiego nie ma na tej mojej prowincji..

Magda2600 mam wrażenie, że jesteś delikatną i wrażliwą Kobietą i ciężko być Ci stanowczą i dosadną w stosunku do męża. Więc może podziałaj w drugą stronę. Np. "jestem pewna, że nie zrobisz tego gorzej ode mnie", "świetnie sobie radzisz" itd albo "Milenka mi powiedziała, że chce spędzić trochę czasu z Tatusiem".

Wierzę, że Ty już trafniej odczytujesz reakcje dziecka, ale może warto by on też do tego doszedł metodą prób i błędów?
Mój P. chce spędzać czas z małym i zajmować się z nim jak jest w domu, ale też czasem go nosi i buja (ja w ogóle nie bujam) wtedy gdy nie trzeba. Bierze go na ręce z łóżeczka, by uspokoić, gdy mały jest taki, że wystarczy nachylić się nad nim i przytulić twarzą do twarzy, poszeptać cicho kilka słów i po sprawie.
Ale przymykam na to oko, bo mi też nie przyszło to z dnia na dzień. Pozwalam by zrobił wg własnego uznania, a dopiero po dłuższej chwili "rzucam pomysł", (który jestem niemal pewna , że zadziała) i mąż czasem zrobi tak jak powiem, a nie odbiera tego w ten sposób, że się wymądrzam.

I może za radą Bbb przeczytaj książkę, nie znam jej ale a nóż Ci pomoże zrozumieć pewne sprawy.

Anna205 pamiętam jak kilka m-cy temu pisałyśmy o tej bańce chińskiej i mówiłaś, że nie można przy kp. Ale ja powoli się przymierzam. Nie będę robić masażów po 20-30 min, tylko takie króciutkie. W końcu jeszcze tyle lata przed nami, a ta skóra idealna niestety nie jest.
Powiedz jeszcze jak ten lód się stosuje? Po masażu bańką jeździmy zawiniętymi kostkami lodu, czy jak to ma się odbywać?

Odnośnik do komentarza

Czarna lodem masujesz po bańce. Jak już skóra jest rozgrzana, wtedy przejeżdżasz po niej lodem. Wątpię, czy sama będziesz w stanie to zrobic, ale próbuj :) My mamy na to taki patent: pojemnik półlitrowy po śmietanie czy jogurcie, zamrażasz z wodą. Potem ładnie wyjmujesz lód z niego, łapiesz ręcznikiem papierowym za węższy koniec, a tym szerszym elegancko masujesz. Efekt jeśli chodzi o wygładzenie i ujędrnianie skóry, śmiem twierdzic, że 2 razy szybszy niż przy samej bańce :) Ja niestety mam bardzo mało pokarmu, i walczę cały czas o niego, chciałabym karmic przynajmniej 3 miesiące, także niestety na także odpuszczę bańkę.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

groszek moj wczoraj tez dzien bez spania. W poludnie przerwal drzemke bo go obudzila kupa. A.przy drugim podejsciu spal 40 minut zamiast trzech godzin . Awieczorem tak zmeczony ze nie umial usnac. Nie wiem czy to szczepionka mogla miec wplyw. Chyba nie. Oby mu sie juz nie powtarzalo... u nas karmienia niestety na ządanie. Czasem czesciej niz co godzine. Upierdliwe to. Zwlaszcza jak sie obudzi na spacerze co mialo miejsce wczoraj i musi jesc bo sie nie uspokoi inaczej. Ale ssie tylko jakies 10 minut zazwyczaj i z jednego. Zal mi mu nie dac bo mysle czy mu sie pic nie chce. Wody samej nie rusza. A glukozy nie chce sypac bo sie boje prochnicy.

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Ataa jak nie masz kasy to Ci powiem, ze ka przy corce nakupowalam pieluch tetrowych. Pocielam na kwadraty male, mama mi obszyla i uzywalam do podmywania, tez mialam miseczke z zimna woda i dolewalam z termosu, bralam pieluszke dziennie chyba ze kupa to zmienialam, a po lazdym siusiu wyplukiwalam i zmienialam wode i corka pupa cacy. Teraz uzywam dla synka chusteczki Bambino bo sa delikatne i nic mu nie jest, bo balabym sie przy corce uzywac termosu itd za duzo zamieszania przy corce a synek zdrowa pupke ma.

Magda2600 eh zal mi Ciebie, Ty taka o dobrym sercu a maz Ci to serce rani;( oh naprawde maz duuuuzo traci, moja corka choc byla ze mna 9 h sama to wracal tata i tylko tata i tata, w sklepie tata i tata;) wyglupy z tata. Teraz go Milenka potrzebuje, ale gorzej.jak zacznie rozumiec to poczuje sie odtracona tak jak Ty czujesz teraz. A poza tym on musi.byc z nia bo pozniej bedzoe sie bala obcych to do kogo ma sie wtulic jak nie do mamy i taty. Z ta ksiazka to fajny pomysl tylko kiedy Ty ja przeczytasz? A Milusia sliczna i wcale nie kluseczka na tym zdjeciu. Niech sie tata ogarnie bo nie jeden mu zazdrosci. Jak dobrze ze Ty taka kochajaca mama jestes.
Tylko widzisz Ty pewnie podasz obiad, jestes matka kochanka kucharka sprzataczka a on nic, ja chyba bym nie zrobila obiadu bo no sorry opiekuje sie caly czas dzieckiem, skoro jest w domu to pomoc musi, itd. Pewnie zapewniasz mu wszystko to po co ma sie starac. Ty tez "pracujesz".

Co do oswojenia wsi. Poznalam kumpli meza bo gral w pilke to albo go ciagneli na piwsko i balety a teraz sa po rozwodach lub rozstaniach a Ci nornalniejsi wyjechali. Hmm a tak to poznalam jednych znajomych.i spotkalismy sie 2 razy narazie.
Heltinne ja tez bym chciala na spacer z kolezanka, tyle ze ani kolezanki a z corka i wozkiem to poza plot sama sie boje, ona taka żwawa.

Wczoraj padlam. Wieczorem sama usypiam dzieci. Wczoraj bylo wszystko naraz jedno przez drugie. Poprosilabym tesciowa ale ona by je tylko rozbawila. I o 21 padlam nieprzytomna z synem po polozeniu corki. Obidzilam sie karmiac syna.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Malaga moj tez je na żadanie . Najbardziej boje sie go karmić jak jesteśmy na spacerze i bardzo wieje . On płacze i musze dac mu cyca , jednocześnie staram sie go opatulic , bo w wózku mu nie wieje .
Mały dziś przespał od 22 w nocy do 6 rano ! Poprostu musiał odespać ten dzien wczorajszy . Moze za duzo emocji było a moze drugi skok ma ( skończył wlasnie 7 tyg )
Magda ja nie chce za duzo mowić bo nie chce cię urazić w żaden sposób . Uważam ze jesteś fantastyczna , ciepła i troskliwa osoba ! I wspaniała mama Milenki ! Maz musi sie ogarnąć !
Melly ok wieś wsią ale sa tez plusy . Spokój , bez zgiełku samochodów . Chyba wspominałaś ze fajne przedszkole tez macie w pobliżu . Swoje grządki , zdrowe warzywa . Każda sytuacja ma plusy i minusy .
Bbb kurczę tu ktoś pisał o suplementach ale ja nie pamietam :(
Moj maz dostał ofertę wyjazdu do Szkocji na miesiąc w ramach projektu w pracy :(
Nie wiem jak to bedzie ...
Na poprawę humoru kupiłam groszkowi zabawki na Allegro , używane ale co z tego sa bardzo fajne ;) szkoda ze musi czekać na nie 2 miesiące :(
Ataajak ja swojej koleżance zaczęłam narzekać ze troche drogie te rzeczy dla dzieci . To ona mówi to poczekaj jak do przedszkola pójdzie to zobaczysz Eh .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Bbbb ja juz wspominalam o szamponie Nioxin, niestety jest drogi wiec zalezy jaki masz budzet. Ja kupilam zestaw szampon, odzywka I serum 150ml za ok 30 euro, starcza na jakies 7-8 tygodni przy myciu co drugi dzien.
Wlosy nadal sie trzymaja jak w ciazy.
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza

Groszek wszyscy woadnie miwia ze im wieksze dzieci tum wieksze wydatki... w zaden sposob mbie to nie pociesza.. a poki co chodzi mi o to co wydaje na chemie i apteke. I sama upatruje tego ze w koncu przestane kupowac suplementy, troche nie wiem jak ma aie zmbiejszyc zuzycie pieluch, bo staram sie wymieniac co 3h, no i moze jednak uda mi sie używać tuch wieloraxowych, jak moge taka zalozyc to,zakładam ale w ujeciu planowanego prania by to za dlugo nie stało. Zabawek zadnych nie kupuje i nie zamierzam, chociaz zastanawiam sie nad fajnamata edukacyjna polecicie cos?kolezanka mi dala ale jest slaba jakosciowa, chodzi mi o material i wykonanie, no i nie wiem czy ta czesc do lezenia jest wygodna/bezpieczna bo to sztuczny material dziwnie wypchany...

Odnośnik do komentarza

Magda2600 bardzo mi przykro.. jestes wspaniala kobieta zyczliwa i ciepla, orzy tum zaradna i espaniala mama, a ten Twoj mąż tonaprawde potrzebuje terapii wstrzasowej, rozumiem ze jest,kochany pracowity itd, ale gdyby nie to ze jestescie malzenstwem i macie dziecko to namawialabym Cie bys sie wymiksowala z tego związku, on normalnie wykorzystuje Cie i nie szanuje wg mnie, wspolnie zdecydpwaliscie sie na dziecko i to jest wspolny obowiazek ciężar slodycz i radosc jednoczesnie.
Ta ksiazka to,dobry pomysl, slyszalam o niej wiele dobrego, a w zwiazku musisz byc bardziej twarda i musisz byc stanowcza i cwana, tu dziewczyny dobrze Ci podpowiadaja by wziac go sposobem, musisz pobawic sie w aktorke tak by ego meza nie ucierpialo a jednocześnie by nie mial wyjscia i cos dzialal, niech kurde poczuje sie rodzicem ten Twoj maz! Trzymam kciyki by udalo Ci sie odzielic emocje i znalezc w sobie waleczna i troche zimna Magde ktora bedzie umiala o Was inteligentnie zawalczyc, i nie uzalaj sie nad mezem tylko spraw mu zimny prysznic, bo to my powinnysmy uzalac sie poki co nad Toba i dzieckiem i skopac dupsko Twojemu lubemu bo zamiast kochajacej eodziny etlylorzystuje Cie emocjonalnie i tworzy toksyczne relacje, niestety....

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Bbbb dzięki. Zapisałam sobie. Jak coś to będę namierzać tą kobietkę.

Co do włosów. Mam to samo. Od jakiś dwóch tygodni.
W ostatnich miesiącach nie wypadały praktycznie wcale. A teraz z dnia na dzień całe garście.
Aż boję się je myć i czesać. Najchętniej tylko związuje mocno żeby mały nie łapał a i tak są wszędzie.
Mi się osobiście wydaje, że tu żadne kosmetyki cudów nie zdziałają i co ma wypaść to wypadnie...
Ale może się mylę. Z chęcią posłucham dobrych i skutecznych rad jak temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza

Czarna ciekawy macie ten rytm karmienia. U mnie ooza tym ze noc jest w miare powtarzalna ale kazdy dzien wyglada inaczej bo karmie na zadanie. I czasami maly zje raz a solidnie i 2h spokoju a czadem pol godz wisi na cycku i robi dwa trzy lyki i 5min prxerwy i tak na zmianę. A dzis liczac od karmienia na noc teraz bylo 7 i pewnie jeszcze ze 3-4 beda do kolejnego nocnoego karmienia.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Anna ciekawy pomysl na te pojemniki z lodem, ale faktycznie może być ciężko samej siebie sprawiać taką przyjemność.
Ataa z tymi godzinami karmienia to jakoś tak samo naturalnie wyszło. Oczywiście jak Synuś zażądał by częściej to bym mu dała. Ale o to by nie było zbyt długich odstępów to dbam już sama. Chyba, że śpi mocno to troszkę przeciągnę ponad 3 godz ale raczej sam juz się budzi nawet w dzień na karmienie. I jest mi to na rękę. Lubię stały rytm. Aczkolwiek wiem, że jeszcze może to sie zmienić.w końcu to malutkie dziecko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...