Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Co do naszych krosteczek, odkryłam wczoraj Amerykę, że ostatnio wtranżalałam czekoladki jak głupia, a wcześniej nie jadłam. I to się jakoś właśnie zbiegło w czasie z tym wysypem młodej. od wczoraj nie ruszałam nic co ma czekolade i dzisiaj jest już lepiej. Do tego kąpiemy w krochmalu, niczym nie smaruję dodatkowo, tylko dupsko bepanthenem, bo tam to się odparzenia porobiły. Nawet fałdki na szyjce już nie są czerwone. Możliwe, że to od czekolady, w sensie, że tak szybko jest poprawa jak przestałam jeść?

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Czarna tak, te kupki zmotywowaly mnie do sprawdzenia delicolu. Na razie jedyna roznicsnktora widzę to to ze pierwszy raz udało sie Anieli zrobic kupke bez prezenia i bakow. Gdyby nie śmrodek nie wiedzialabym ze pelna pielucha.

Niestety uoierdkiwe jest b dawanie przed kazdym karmieniem. Dzisiaj tylko raz pamietalam :/

Dzis dzidn spiocha. Az boje sie pomyśleć co bedzie na noc... bo na razie bylo moze ze 2 h aktywnosci.

No i najwieksza zaskoczka - lezala sama 0.5h bez marudzenia i... pozniej sama zasnela. Nie wiem czy sie cieszyc ze juz taka duza :P czy martwic cxy czasem nie jest chora :P

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

leżenie na brzuszku u nas bardzo mała lubi spac w tej pozycji, poza spaniem też ją kładę i nawet nie marudzi za bardzo i ładnie główkę dźwiga. Lekarz badał ją w zeszłym tygodniu ( 4 tygodnie miała skończone) i też ciągnął za rączki i stwierdził że słabo się dźwiga, ale od razu powiedział, żeby się tym nie przejmowac.
Kingullek potwierdzam to co mówi heltinne, u nas chusteczek praktycznie żadnych, tylko na wyjścia biorę, ale na szczeście kup poza domem nie robi, a w domu to ręczniczki z biedronki i woda. Po kupie smaruję jeszcze bepantenem i pupcia cud miód. No i pieluchy tylko pampers premium care, nieźle drenują kieszeń, ale po pupci widzę, że warto :) U nas był mega trązik niemowlęcy, pomogło przemywanie rumiankiem i smarowanie alantanem.
Co do wagi, to u mnie jeszcze ze 4 kg zostało, cycki fajnie wyglądają, mogłyby takie zostac, za to tyłka brak i spodnie ze mnie lecą haha. Ale już byłam w tym tygodniu na pilatesie, w przyszłym tygodniu kończę połóg i jak tylko lekarz da zielone światło, to wracam do treningów juhu!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

kingullek kupuje tørre servietter w apotek1, na wyjście mam w torbie a do tego ciepła wodę. Przydaje się razem i osobno.
W domu parę kropel oliwki do wody, pupcie na noc i po kupce smaruje kremem Weleda. Pupcia 0 odparzen

Tradzik może być również w tych miejscach. Młody tak ma.
Oliwka zaognia zmiany, smaruje młodego tym kremem o którym już pisałam, serio genialny A-derma exomega

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

heltinne o widzisz, w takim razie ja już zglupialam z tymi krostkami, wszędzie było, że trądzik tylko na twarzy, ale teraz czytam w spedbarns boken, że faktycznie może być na całym ciele. spróbuję za jakiś czas znowu zjeść czekoladę i zobaczę. A u Marcelka jak te krostki wyglądają? Przy kremie jest info, żeby używać po 2 mies życia, można wcześniej? Ja kupuję stellekluter w remie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Anawee prawo żywnościowe uni europejskiej ktoro nas obowiazuje nie dopuszcza do sprzedaży miesa z pozostalosciami antubiotykow czy hormonów wg mnie smialo mozesz jesc drob jesli lubisz.
Ewee z tego co pisalas to mie mozna powiedziec zeby Aniela malo przybierala, patrz na siatki centylowr a nie na inne kwietniowe dzieciaczki i wrzuc na luz :)
chusteczki nawilzane piwaznie moga powodowac odparzenia??? :( staram sie ich nie uzywac ale nic innego poki co nie mam a nie mam tez juz za bardzo kasy w tym miesiacu... :(
Batdzo zwiekszyly mam sie wydatki i to jest porażające..
Nie odzywalam sie wczesniej bo tesciowa byla... ostatnio jak ja prosilam o pomoc na 2h to siedziala u mnie 7h a dzis dostalam tez 2h w gratisie :/ i wtefy nie mam jak nawet zajrzec na forum czy sie zdrzemnac..
bioderka badanie zrobione. Pani doktor kazala nam cwiczyc, pokaxywala cwiczenia i sprawdzala czy dobrze je wykonujemy, pokaxywala jak nosic dziecko a jak tego nie robic, no i kontrola jak dziecko bedzie mialo 3 miesiace, juz sie zapisalam na nfz :) Wy tez ćwiczyci z dziecmi? Nam to dodatkowo zagospodaruje czas w ciagu dnia i ja sie z tego cieszę :)

Odnośnik do komentarza

kingullekmożna wcześniej, jest też w opisie ze po pierwszym mies.
W aptece mówiłam ze dla młodego.
Można kupić w małym opakowaniu żeby spr. Nie znam się na składach ale jak dobre przy AZS to przy normalnej skórce tym bardziej.
U młodego w zaniku, drobne krosteczki, zaczerwienione, bledna przy niższej temp. Pojawiają się i znikają. Lekarz stwierdził że na 100% od hormonów i ze przejdzie samo.

W apotek1 jest jako fast tilbud 6 szt.za 100,- w kundeklubie. W naszej remie nie ma, ewentualnie w kiwi

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ataa gdy zabrakło mi suchych chusteczek, używałam wilgotnych ale plukalam je w ciepłej wodzie przed użyciem. Dostalam jakieś w prezencie ze sklepu i apteki. No i Ślubny wspanialomyslny kupił ;)

Nie ćwiczymy nic bardzo konkretnie, to bardziej zabawa najczesciej podczas masazyku i smarowania.Będę następnym razem widzieć się z fizjoterapeutka to pewnie pokaże co i jak.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, co na pleśniawki? mały ma biały osad na języku inny niż wcześniej - ten wcześniejszy schodził jak myłam, ten nie chce za cholere zejść (probowałam to umyć mokrym gazikiem), muszę iść do pediatry czy mogę kupić coś w aptece sama?

Odnośnik do komentarza

Ataa ja małemu myje tyle przegotowaną woda i zwykłymi wacikami takimi kwadtatowymi. Musiałam zrezygnować z chustek przez odparzenia. Mam na komodzie miseczkę z wodą ale małemu nie pasowało jak zwłaszcza w nocy była już zimna wiec teraz mam miseczkę na komodzie a obok w termosie gorąca przegotowaną wodę. Wiec zawsze pod ręką mam ciepła wodę co zdecydowanie małemu przypadło do gustu; ) z reszta mycie buzi tez zdecydowanie woli gdy wacik jest nadaczony ciepła woda;)

Odnośnik do komentarza

Kingullek wcaiki mamtakie co zostawiaja wlokna :/ ale mo cze w wodzie te nawilzane chusteczki. Wiec moze wystarczy.. postaram sie kupic takie chusteczki bawrlniane w biedro sa rada ktorejs z naszych mam. Nie chce myslec o zwiększających sie wydatkach. My juz mamy ofliczona kase na jedzenie i rachinki i piza tym mamy 160 zl a ginekolog bedzie mnie kpsztpwal 120 .. znowu bedziemy rzezbic cos z niczego.. albo zaskorniaki pojda w ruch.
Malagamamy przy kazdej zmianie pieluszki uginac w prwien sposób nozki by panewki biodrowe dobrze sie rozwijaly, w tym samym celu 15 kółeczek nóżkami ale nie umiem tego opisac, i jeszcze zebu stopki układaly sie mormalmie a nie do srodka - to to pierwsze przy zmianie pieluszki, by nie bylo problemow przy nauce chodzenia. do tego pani pokazala jak układac nozki gdy dziecko nosi sie na rekach i jak lezy na brzuszku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...