Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe :) ja zawsze marzyłam żeby mieć rude włosy i zielone oczy ;) piegowata jestem i.mambardzo jasna karnacje ( praktycznie wcale się nie 9palam, łapie mnie na czerwono a jak zblednie to śladu nie ma) no i piegi tez mam. A od liceum farbi je się na rudo i to właśnie ta moja karnacja i włosy skusily mojego męża ;) a oczy mam szaro niebieskie takie w sumie pasujące do włosów ( naturalne mam mysi blond )
Kumi znalazłam komis z chusta mi w krakowie jutro idę zobaczyć co tam mają. Dzięki kochana za pomoc. Jak nic tam nie znajdę to wrócimy do poszukiwani ;) a nasze dzieciaki chyba się dzisiaj zmówiły bo moja tak samo strasznie marudna i mam wrażenie ze cały dzień albo na rękach albo przy cycu.
Takaona Milenka tez ma ttaką czerwona kropkę lekko wypukłe. Ale nie widzę żeby z tym się coś działo. Właściwie śmieszne bo po szczepieniu mówili że do miesiąca kropka zniknie i nie będzie śladu a tu może z 2 tyg temu ona się właściwie pojawiła dopiero. Nawet zapomniałam o nią zapytać lekarza ale widziała wiec pewnie by coś powiedziała gdyby było nie tak. A powiedz jak tam Bepanthen pomógł ?
Milla łał zdiecie jak profesjonalne ;) kurcze ja nie mam takich fajnych... może poproszę męża to na jakieś zrobi :)ma tylko ze szpitala ale wyglądam na nich naprawdę kiepsko wiec się do ramki raczej nie nadają. .. za to mąż ma śliczne zdiecie z Milenka zaraz po porodzie, miała może z 4h
Sex-nam się udało kilka razy ale drażni mnie strasznie po pierwsze że to tak na szybko wszystko bez romansu i przez to nie umiem się wyluzować bo ciagle myślę " żeby się tylko nie obudziła " a po drugie odzwyczailam się od prezerwatyw i mnie denerwują strasznie.
Leżenie na brzuszku tez drażni moje dziecko z tym ze jest wyjątek ;) po ok mieli nacieeamy się kremem i robimy masaż wtedy mała chętnie leży na brzuszku i wysoko podnosi głowę i dość długo potrafi tak sobie leżeć :) zawsze potem jest zasliniona i ma mocno czerwone usta ale myślę że to z wysiłku. Często też leży u mnie na klatce a jak bardzo marudzi to jedyny sposób na uspokojenie to naszenie w pionie i mocno przytulną do siebie, chyba jej tek zostało z chusty ;)
Mój mąż wziął sobie wolne i mieliśmy mieć dla siebie długi weekend ale niestety wczoraj okazało się ze musi zorganizować zawody u dupa z czasu razem... jutro i w piątek strzelnica i zakupy na zawody e sobotę budowanie torów a w niedziele impreza cały dzień. .. eh :/

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

Magda Bephanten pomógł-dziękuję.
Jest W nim moc A tak długo nie kupowałam.
Pierwsze 16 km na rowerze za mna. Probowalam skakanke tez daje rade. Mam sporo pokarmu ale cyce nie są jak donice nawet wkładki nie trzeba . jak Wasze działania związane z utrata kg? Ja na zero bez jakieś diety. teraz czasami rower szybkie spacery jakoś ćwiczenia W domu ciężko znaleźć czas musze poszukać jakieś.

Moja mała ur się prawie 3800G przy wyjściu ze szpitala 3500 teraz 7 miesięcy I 4700G. Mało W'porównaniu do Was. Pierwszy miesiąc prawie kg doszło teraz mniej- choć widzę że walki dochodzą. karmię tylko piersią. Aż zaczęłam się martwic czy nie za mało. No Ale spokojna przecież płakała by z glodu.dużo je ale też często sa kupy.

My W ciągu dnia trochę śpimy na brzuchu. ostatnio bardzo lubi patrzeć na karuzele.

Mam dużo szpinaku-co robicie z niego?

Odnośnik do komentarza

kolor oczu do kiedy się już ostatecznie kształtuje? Na forach czytałam ze niektóre matko pisały ze i do 3 roku życia ich dzieciom kolor się zmieniał. . Nasz na razie ma piękne ciemno szare ☺ mąż ma piwne a ja mam takie nieokreślonej takie szaro zielone ale z ciemną granatowa obwodka ☺
U nas dzisiaj nieźle zamieszanie.. mały wieczorem strasznie płakał i nie mogliśmy go uspokoić. W koncu mąż mu masowal brzuszek i trochę się uspokoił ale później znowu płacz. . W koncu go wykapalismy, maly sie wyciszyl. Ale przy ubieraniu znowu placz. Daliśmy mu espumisan. Trochę znów się uspokoil , zjadł i usnal. Po 40 min. zaczął się kręcić i w koncu puszczać baki... tak się rozkrecil ze jak go pod podnioslam to się okazało ze się tak osral ze mu przecieklo na plecy prawie do szyi...aż nie wiedziałam co zrobić i jak go rozebrać z body. .. I musieliśmy go znowu wykąpać ...i już znowu był płacz. Bo już był zmęczony i wściekły. . Ale dojadl później i padł; ) coś go musiało przytkac nieźle. . Ale pierwszy raz taka akcja była. .

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48699.jpg

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_48700.jpg

Odnośnik do komentarza

Takaona ja zero ćwiczeń i mam 2 kg mniej niż przed ciąża. . Co prawda ostatnio mi mąż powiedział ze juz teraz to w ogóle tyłka nie mam no i rzeczywiście .. ja się przeglądam w lustrze a tam płasko. . Brzuch widać ze jeszcze taki lekko wiotki jest..
A co do wagi dziecka to nie martw się. U nas względem startu Kuba przez 8 tyg.ma 1400g na plusie także także tez nie przybiera kilo na miesiąc a też karmie tylko kp i na żądanie maks co 2.5h a mleka mam pełno i mały je tylko z jednego cycka a jak już nie chce więcej to nie da sonie wcisnąć wiecej;)
Szpinak Lubie z makaronem kurczakiem i suszonymi pomidorami z takim sosem smietanowym; )
Albo świeży z rzodkiewka i odrobina smietany;)

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry dziewczyny :)
My juz w podróży od godziny, malutki spi ale jego zdziwienie było ogromne jak go przebierałam i sie obudził a potem wyładował w foteliku, oczy jak piec złoty :D

Miila przepiękne zdjęcie! Jak z okładki jakiejś gazety. A Jeremi słodki pączuś :)

U nas seks tez raz na jakiś czas, bo ja tych tabletek jednak nie biorę a prezerwatywy uzywalismy z mężem tylko na poczatku związku i teraz tak nam nie pasi wcale..

My tu sie przejmujemy ze nasze dzieci to takie kluseczki i w ogóle, a wczoraj rozmawiałam z mama i opowiadała mi jak jej koleżanki synowa z synem( ludzie po 30stce) maja 2 miesięczna córeczkę ktora spadła z wagi 600g od urodzenia bo niezgadniecie ale ta matka to w ogóle prawie nie karmiła tej córeczki!! Bo mówiła ze wcale nie płakała a jak tylko troche po kwiczala to dawali jej smoczka!! I szła spac dalej, no nie wierze! Jak to usłyszałam to miałam ochotę znaleźć te babę i jak udusić! Nawet jak teraz o tym pisze to mnie nosi, ohh.

Odnośnik do komentarza

Paulinaah szkoda slow;( zal dziecka.
Widzicie bo my tak wszystko czytamy sluchamy i robimy co "trzeba".
Moja mama byla na patronazu u kobiety bardzo biednej i juz nie karmila, krotko kp ale nie miala na mm to robila zwykle mleko z kasza chyba. Nie wiem niby dziecko ma sie dobrze itd ale no posa takie przypadki i dzieci zyja a my juz sie stresujemy jak tylko drobny blad.
seksbyl w koncu. Naprawde jak pierwszy raz. Tak bolalo z przyjemnosci. Po pierwszym porodzie tez bylo fajnie ale teraz o niebo lepiej. Poczulam sie jak wtedy kiedy jeszcze nie bylismy rodzicami i poznawalismy swoje ciala.

A co do kg leca same, slodycze? Biszkopty te okragle nic wiecej. Raz kiedys lody.
Takaona zazdroszcze km na rowerze bo ja to rowery za rok kupuje z siedzonkami dla dzieci. A skakanki nie probowalan po poradach dziewczyn i wien ze skakalabym jak glupia, wiec boje sie o pokarm.
KarolinaS u nas tak samo oczy tyle ze ja mam piwne a maz takie jak Ty i corka ma szaroniebieskie ladne, ma prawie 2 lata i juz dluuuugo ma i chyba zostana

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Dziewczyny, moj maluch jeszcze nie chce podnosić główki.. Dupka rusza na wszystkie strony a nawet obraca sie na boki, co robić ??????????

Kto z was szczepi na pneumo meningokoki i rotawirusy ? Dlaczego? Ja wciąż sie zastanawaim

Odnośnik do komentarza

Magda w No sa w pakiecie szczepień ale mysle ze jakbym była w Pl to tez bym zaszczepiła mimo ze dodatkowe.

U mnie 3 kg mniej jak przed ciąża. Tylko ze schodzi nie z brzucha a z tyłka, którego juz prawie nie mam.. Mam zamiar kupić hula hop z wypustkami i kręcić :P
Diety nie stosuje żadnej, słodycze sporadycznie ale ciasta czy lodów nie odmowie :D ostatnio zjadłam 4 kawałki ciasta z rabarbarem i beza teściowej :)

Odnośnik do komentarza

Melly wiem ze masz ciezko z rodzina męża ale wg mnie nie ma szans bys sobie wyobrazila co czuje Heltinne a gdybys przyzyla taki miesiac to bys cieszyla sie zw mozesz narzekac na tesciowa.. bycie samej ze swoimi problemami i myslami i fakt ze z mężem jest roznie.. teraz wiem skad u Heltinne takie zamiłowanie do robotek recznych. Tez tak mam ze klade masę obowiązkow na siebie by nie miec czasu myslec i nie miec czasu byc sama z tymi myslami.
Heltinne przutulas!

Odnośnik do komentarza

Dzień-bardzo-dobry wszystkim :D Wiktoria spała dzisiaj od 23 do 9:30 z 1 przerwą na karmienie o 5! bardziej się z dzieckiem wysypiam niż jak byłam w ciąży :D w sumie to dalej śpi, tyle, że już bardziej na czuwaniu, więc jem śniadanko i piję gorącą kawusię, a potem to już niech się dzieje wola nieba ;)

heltinne Tobie chociaż dzieci starsze odpowiadają jak do nich gadasz, ja się muszę zadowolić "aaa!" póki co ;)
Paulinabezpiecznej podróży! brak słów na tę babkę!!
Miila przepiękne macie te zdjęcia! <3<br /> seks ale Wam zazdroszczę :C
Karolina ja gdzieś czytałam, że kolor oczu kształtuje się do pół roku. U nas póki co niebieskoszare, ale oboje z Nieślubnym mamy piwne, tylko moja mama ma w sumie niebieskie w najbliższej rodzinie, zobaczymy :D
Takaonaa ja też już pozbyłam się zbędnych kg, ale muszę jeszcze popracować nad odzyskaniem jędrności skóry tu i ówdzie. Czekam jeszcze tydzień, u mnie będzie to dopiero koniec połogu i biorę się za ćwiczenia

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Ataa wiem ze Heltinne ma ciezko. ja mieszkam.na tej wsi bez znajomych bez rodziny.mojej, teraz mam dzieci. Nigdy nie poczuje ze to moj dom a myslalam ze tam gdzie dzieci tam dom, jak jade do mamy to tam dobrze spie i tam oddycham. Mieszkam tu dla meza i dzieci, najgorsze ze juz zaluje ze tu mieszkam a co bedzie za kilka lat, pewnie bede zalowala ze nic nie zmienilam ale no nie stac mnie na mieszkanie na wynajetym w 4. Kazdy ma swoje problemy. Ja staram sie na co dzien nie myslec o tym jakbym zmienila miejsce zamieszkania relacje z rodzina meza itd. kazdy dzwiga swoj krzyz. Ja juz sie nauczylam.nie.gdybac. Oczywiscie maz to podstawa w pokonywaniu przeciwnosci takze akurat tego sobie wyobrazic nie umiem ze zostaje calkiem sama ale czesto.to.ja musze wymyslic jak rozwiazac problem. Ciesze sie ze mam rodzine wymarzona (dzieci i maz) tylko kiedys musialam tez pokonqc wiele problemow zeby to miec;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Miila, przepiekne foto!
Waga - u mnie juz 2 kg mniej niz przed ciaza, ale skora na brzuchu jeszcze jest chociaz coraz mniej . Dzialam hulahopem no i spacery pewnie tez pomoga.
Slodycze ograniczylam troche, ale nadal jem co drugi dzien loda :) a wczoraj prince polo xxl
Dziewczyny po kilku ciazach, Nat, Vena, Heltinne...czy sutki po karmieniu wracaja do wczesniejszego wygladu? Moje takie sie dluzsze zrobily, wiadomo ssak wyciagnal... Czy one sie pozniej troche "wchlona"?
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza

Melly haha, dzięki Kochana, zdjęcia to super amatorszczyzna, bo teraz robimy wszystkie sami i głównie telefonem, bo szybciej jest pod ręką :)
O, mamy więc teorię na każdy kolor włosów, blond głupie, rude wredne a czarne puszczalskie :D
Ze zdjęciem córeczki, masz rację, nawet nie pomyślałam w ten sposób, a w sumie to jest otwarte forum.
Wierzę, że Ci ciężko z teściową i mieszkaniem tak razem, ja bym nie dała rady, dlatego tym bardziej podziwiam.Może kiedyś to zmienicie, najważniejsze, żebyście byli szczęśliwi. A z tym seksem, też miałam uczucie jakby to był początek znajomości i takie poznawanie ciała na nowo, szaleństwo :)

Heltinne wiem jak to jest, mój mąż też tak zmienia pracę od 3 lat, nie może się zebrać, bo tak łatwiej i prościej, a jest trochę wykorzystywany i obowiązków ciągle przybywa. Też brakowało mi czasem kontaktu z ludźmi jak mąż był w pracy (przed ciążą), bo ja pracuję w domu, na szczęście mam tu sąsiadki i zawsze ktoś wpadnie na kawkę. Całuję mocno! łatwo nie masz, ale jesteś super dzielna :*

Podnoszenie główki też się o to martwiłam ostatnio, bo nasz mały nie lubi leżeć na brzuszku, a jak już kładę i się wścieka i płacze to tą główkę średnio podnosi. Uspokoiłam się jednak trochę, bo jak go noszę w pozycji pionowej - tak brzuszkiem do mnie, to podnosi mocno głowę i nią obraca, więc chyba na to samo wychodzi?

Szczepienia my robimy rota i pneumo, z tym meningo sama nie wiem, jeśli tak to póóózniej.

Odnośnik do komentarza

Marta u mnie wg dzisiejszej wagi też równo -2kg względem wagi po porodzie, jem słodycze jak durna, ciągle! nie ograniczam nic, jem dwa razy tyle co w ciąży :P
Sutki - tego się bałam, że się wyciągną, są ciut większe, ale nadal maleńkie u mnie, więc jeśli takie zostaną i nie wrócą to będzie też ok.

Odnośnik do komentarza

Miila, moja córcia też dopiero zaczyna podnosić główkę sztywno, gdy kładzie się na brzuszku, co trochę mnie martwi bo starsza pociecha w jej wieku już chętnie leżała na brzuszku i podnosiła główkę.
Co do szczepień - starszą szczepiłam na pneumo, dopiero jak skończyła roczek i młodszą też tak chyba zaszczepię ze względu na finanse, po prostu wtedy jest mniej szczepień.

Odnośnik do komentarza

milaa moj tez jak jest na pionowo to sztywno trzyma głowę, a na brzuchu to jest ryk i lizanie reki. Dupke podnosi, nogami wierzga, a glowe słabo unosi. Jak bylam u neurologa to pani dr powiedziala, ze dziecko na tym etapie powinno przekrecac glowe z jednej steony na druga lezac na brzuchu, na unoszenie glowy ma jeszcze czas.
skoki rozwojowe czy moga sie objawiac zwiekszona sennoscia dziecka? Moj dzis spi caly czas z przerwami na jedzenie, usypia przy cycu i spi nadal, zero aktywnosci. A moze jest meteopata, bo u nas dzis dziwna pogoda?
kupki u nas ostatnio kupy takie, ze wychodzi bokiem i góra.
antykoncepcja ja rezygnuje z tabletek anty na okres kp, przemecze sie z prezerwatywami. Nie chce siebie i dziecka faszerowac hormonami. Kurczakow nie jem ze wzgledu na hormony i antybiotyki to tabsow tez lykac nie bede.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Niestety lekarka powiedziała ze wyginanie głowy jak sie dziecko trzyma w puknie to nie to samo no podobno wtedy dziecku ta głowa leci bo jest ciężka. Mnie wyślę z małym do neurologa jeśli wyciągu tygodnia sie nie poprawi. Wczoraj mieliśmy szczepienie te na NFZ. Było troche krzyku podczas kłucia ale jak tylko wyszliśmy na dwór go maluch spał 3 godziny. Dzis po butli 120 ml spał 4.15 minut. Po moim mleku z cycków tez spi 3 godziny ale tylko jak dam mu z butelki. Z cycka noe jest w stanie sie najeść, nie wiem dlaczego

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

szczepienia ja szczepię tymi zwykłymi na nfz. Dodatkowo Rota odrazu, a pneumo i meningo jak skończy pól roku.
Dlaczego? Dlatego że boję się o moje dziecko. Nie wiem czy pomoże to uniknąć tych chorób, ale jakbym nie zaszczepiła aby zachorowało to miałabym pretensje do siebie. Na szczęście finansowo jesteśmy w stanie to zrobić więc zaszczepimy.

waga u mnie od dłuższego czasu 2 kg mniej niż przed ciąża. Też jem co chcę i ile chcę. Słodyczy dużo więcej niż kiedyś. Ale muszę ograniczyć bo chciałabym ze 3 kg jeszcze zrzucić chociaż.
Też tłuszczyk chyba bardziej z tyłka i ud zleciał bo brzuch wiotki.
Ale zaczęłam już kręcić hula hop z wypustkami więc może z czasem będzie lepiej.
A dziewczyny które kręcą, macie po nim na początku wielkie siniaki na bokach? Bo ja mam i dlatego wprowadzam powoli bo boli jak diabli. A moja mama nigdy sińców sobie tym nie zrobi.

brak męża mój w niedzielę miał jechać swoim autem na ten swój kurs ale odkrył że jakiś tam płyn kapie. Więc ja w poniedziałek rano z jego autem na warsztat. Później wpadł na pomysł żeby jeszcze wymienić wszystkie filtry i olej silnikowy. Więc kupiłam i dziś muszę tam podrzucić. I to z Szymkiem.
Eh do końca października jeszcze tak długo, a zawsze takimi rzeczami zajmował się mąż.
Tak mamy mało czasu dla siebie. Te 1,5 dnia ucieka za szybko.
seks mąż wraca zawsze w piątek w nocy i ma ochotę. A ja tylko myślę wtedy o tym za ile czasu muszę wstać i karmić. I jęczę mu że zmęczona jestem i ochoty nie mam i że może rano. A rano też zawsze coś.
Może zdarzyło nam się ze 3 razy od porodu i nawet fajnie było, ale nie zmienia to faktu że moje libido poniżej zera.
Jak powiedziała Miila dla dobra ogółu czasem chyba trzeba. :-)

Odnośnik do komentarza

antykoncepcja ja jeszcze nawet się nie zainteresowała tematem...a tabletek (jak się okazalo) na szczęście nigdy nie brałam. . Bo przez to ze mam zespół antyfosfolipidowy i zwiększone ryzyko zakrzepicy to mam możliwości ograniczone bo przez to nie mogę brać tabletek raczej.. musze w końcu iść i się dopytac w końcu lekarza bo to wszystko wyszło po poronieniu a wtedy nie myślałam nawet o zabezpieczeniach. ..
To widzę ze większość maluchów nie jest chętna do leżenia na brzuszku;) mój to jak go mam na rękach pionowo ( inaczej juz nie chce...bo musi wszystko widzieć i ogladac) to malo mu się nie urwie głowa tak nią kręci i się rozgląda i nawet nie da sobie pozwolić żeby oprzeć głowę o mnie..☺

Odnośnik do komentarza

Cd.
Po jakim czasie od odstawienia ewentualnego alergenu powinna zejść wysypka z twarzy?
Bo mały ma wysyłany cały policzek ale już sama nie wiem co to.. bo raczej jest blade ale takie mocno szorstkie. . Na początku myślałam że to potowki bo dużo śpi na brzuszku i ma głowę na bok i po spaniu robi mu się to czerwone ale tak to jest blade ale takie właśnie nieprzyjemne w dotyku i nie są to pojedyncze krostki tylko takie zlane w całość.

Odnośnik do komentarza

Miila mnie też to martwi. Zwłaszcza jak lekarz powiedział ze musimy wiecej go klasc bo słabo dźwiga głowę. Ale tu właśnie juz nie wiem bo jak leży już na tym brzuszku to unosi głowę całkiem nieźle i jest w stanie ją trochę utrzymać ale lekarz nie sprawdzał tego jak on leżał. Tylko jak.leżał mały na plecach to łapał go za ręce i podciagal do góry i wtedy rzeczywiście małemu leciała głowa do tyłu. .

Odnośnik do komentarza

Magda1010 ja na oewno pneumokoki i memginokoki. Rota wgmnie strata kasy, szczegilnie ze mij nie bedzue mial kontaktu z innymi dziecmi, szczepionkanie daje gwarancji zadnej, poza tym wirusy to takie cosco azybko,siezmienia i mutuje, inie wierze wjej skutecznosc,
Melly nie zrozum mnie tez zle, bo wiem ze niemasz latwo, i wg mnie musisz siezastanowic czy tylko dzieci sa dla Ciebie wazne, bo wg mnie musisz zadbac by miec rozrywke relaks, jeslu jestes w stanie toxapewnic sobie na tej wsi to ok, ale jesli nie, to wg mnie zle ze soe tak poswiecasz... oby nie, ale zebys tego kiedys nie zalowala...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...