Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziecko jest dziwne. Probowalam juz 5 rodzajow butelek bo chcialam mu podac odciagniete mleko i jeden wrzask. Mama probowala.i to samo. Okazalo sie ze mu nie pasuje zawartosc, dalismy na probe troche sztucznego i ciagnal jak sie patrzy. Co nie zmienia faktu ze zaraz potem sie rzucil na cyca. Czyli porzadek musi byc: z cyca moje mleko a z butelki sztuczne i juz.
A mialam dola bo myslalam ze juz go z nikim nie zostawie albo bede skazana na publiczne karmienia. Jeszcze mi sie auto zepsulo i stoi smetnie na parkingu. Dol na maxa :(

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziekuje bardzo za odpowiedzi na temat pierdków ;)
narazie wstrzymam sie chwile z espumisanem.
Malaga hmm to rzeczywiście ciekawe z tymi butelkami . Najważniejsze ze odkryłaś ze mm z butli pociągnie ;) . Współczuje z samochodem , a duża usterka ?
Kingulek kurczę ja nie pomogę :( moze Paulina albo Heltinne kurczę ciekawe co u niej mam nadzieje ze to tylko chwilowe zawirowania u niej .
Ale ci zazdroszczę z tym spaniem u nas to tak 3 h to max w nocy , zauważam tendencje ze to sie wydłuża ;)
U nas dziś upał i wtedy moje dziecię sie meczy , ale to chyba żaden dzieciaczek nie lubi sie pocić .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Kingulek ja byłam u lekarza z plesniawkami i przepisał on jakaś miksturę.. Ale sceptycznie do tego podchodzę bo skład mi sie nie podoba wiec nie używam. Stosuje Aphtin, jak mama robi Ci jeszcze paczkę to niech wyślę bo u nas lekka poprawa.

Wiktor znowu cos zaczął ulewac mimo ze od jakiegoś czasu najadą sie jedna piersią. Bo zaczął mocniej i intensywniej ssać. Słyszę jak mu bulgocze w brzuszku podczas karmienia. Może to przez to, powierza sie na łapie i dlatego tak ulewa, nawet na 1-2cm. Co o tym myślicie? Chociaż beka ładnie. Jak chłop :P

Odnośnik do komentarza

Nooo dziewczyny umilkly.

Ja dzis bylam o gina. Mielismy jechac na zakupy i dupa pojechalismy na szybko do galerii popatrzec bujaczki i tesco.
Pisalam ze mam okres obfity to nie okres, jeszcze mi leci z macicy i pelno tam tego. Ja siadam na fotel a tam mi ciurkiem krew jak odrazu po porodzie a gin sie wystraszyla ze krwotok. Macica twarda obkurcza sie to nie wyslala do szpitala, chciala dac jakis zastrzyk ale w szpitalu gadali ze tylko u nich mozna. Dostalam antybiotyki i wapno w pn mam zadzw co sie dzieje jak dalej to w sr kontrola i na izbe przyjec chyba ze w weekend ze mnie chlusnie. A na usg macica jeszcze pelna odchodow. Dziwnie patrzec na usg macicy a nie dziecka.
Takze nijak, bo nie liczylam na dziki seks ale zeby takie nowiny. Eh.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ataa no lyzeczkowanie kila minut i bolesne a i tak tyle lecialo pozniej. Macica sie obkurcza, gin gada ze duzo tez upaly robia itd. Kto wie czy tez to ze czesto corka na rece ja zabiegana ale poprzednim razem tez tak. Hmm nie wiem sama. Ciagle cos.
A karmienie piersia dobrze dziala bo stwardnialo wszystko i sie nadal obkurcza tyle ze juz nie czuje.
Pytala o antykoncepcje. Ja juz naprawde swiadomie sie nie zdecyduje na 3 dziecko, oj kochalabym tulila jak teraz moja dwojke ale swiadomie boje sie znowu ciezkiej ciazy a po ciazy pologu i teraz tak jak to. A zaproponowala wkladke koszt 1100 na 5 lat. Nie wiem bo tak jednorazowo dac tysiaka hm ale bardzoej sie oplaca niz tabsy i chyba widze wiecej plusow. Miala ktoras lub zamierza?

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly rozkładając to na 5 lat to sie opłaca ale pytanie czy daje ona 100% skutecznosc. No i jednorazowe zaplacenie szarpie jednak mocno po kieszeni..
Ja dzis zapisalam sie do dentystki co by zrobic przegląd i tego zeba co zaczyna mi sie odzywac..
seks udalo sie cos podzialac w tym temacie. Ciecie krocza juz nir jest problemem. Wystarczy sie odpowiednio ulozyc. Zaskoczylo mnie to ze boli przy pelnej penetracji tam gdzie głęboko, jakby opor, dlatego nie udalo sie tak całkiem ale juz jest duzo lepiej. .. i jest obiecująco :D to tez dalo mi dzis mega powera, poczulam sie mega kobieco :D
Wszystkim mamom tego życzę, przykro ze u niektórych z Was kiepskie libido, wg mnie seks to esencja bycia razem i piękne dopełnienie całości: )

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, chyba nie nadrobię ;)
Ostanie dni totalna jazda…ale chyba mamy dom. Musimy jeszcze poznać właścicielkę bo oprowadzała nas jej siostra, po tym jak ona utknęła na lotnisku z powodu koszmarnych opóźnień.
Melly oszczędzaj się teraz zrób sobie sałatkę z buraka żeby trochę żelaza dostarczyć.

Groszek psycholog powiedział, że zachowanie normalne i trzeba raczej przyjrzeć się przedszkolu …

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi, troche mnie pocieszylyscie. Nat natchnelas mnie z chusta, po godzinie od karmienia jak sie zaczęła znowu domagać jedzeni to wsadziłam do chusty i dziecko zasnelo... Pewnie jakbym nie odłożyła to troche by pospala dłużej, muszę tylko potrenować wiązanie i będzie super :) Biedna mała potrzebuje sie po prostu często przytulać :)

Odnośnik do komentarza

Vena no to super wiesci :D widze ze jak cos postanowicie to nie próżnujecie :) to powodzenia z finalizacja zatem!
Ramajani nie ma to jak swiadomosc ze jest ok :) moj slodziak tez ma dni ze lubi sie tulic,

A co do dzis to czulam ze wieczór bedzue marudny, ale dzien byl aktywny mimo 3h drzemki w poludnie padl o 20 ci mu sue jeszcze nie zdarzylo... ciekawe jak to sie przelozy na noc.. eh.. :)

Odnośnik do komentarza

Vena co do psychologa to pewnie z jednej strony czujesz satysfakcję a z drugiej chyba niepokoi jednak podejscie przedszkola i taka opinia psychologa,co?
Nat uroczo ogarniasz Helenke z ta chustą ale powien Ci ze jak juz bedzie wieksza to jak Ty sobie z nia poradzisz? Jak pozniej oduczyc dziecko z takiej chusty? Bo mam wrażenie ze to jednak głównie wygoda dla matki.. poza ciężarem.. moj Robus wazy pewnie dopiero ok 4,5kg a ja juz nam problem by go utrzymac. . Szczegolnie jak sie wije czy przeciaga.. no słabo. Zawsze mialam słabe rece i ramiona dlatego przeraza mnie to ze on rosnie.. koleżanka mowila ze nie czuje sie tego bo ramiona sie wzmavniaja razem z rosnacym dzieckiem u mnie to jednak jakos nie działa..

Odnośnik do komentarza

Vena zelazo? Serio? To teraz mnie zabilas. Dostalam zalecenie ze szpitala zeby brac zelazo.,wzielam pol opakowania i przestalam bo zle sie czulam te zatwardzenia. O ja glupia! Moze to przez to. Moze wezme te reszte opakowania.

Dobrze ze napisalas bo juz mialam w glowie Twoje omdlenia.
Ciekawe co na to przedszkole;D

Ataazazdroszcze. Ni troche tam boli no w koncu jak dziewica. Nie no mi gin robila dopochwowo to tez tam glebiej tak ciasno. No kobieco fajnie, ja to mimo braku seksu staram sie ladnie wygladac itd. Tez wlasnie by czuc sie kobieco;)
wkladka pewnie tak samo jak kazda anty 99 procent zapobiegania.
Znajome smiesznie zapomnialy tabsow przez 2 dni to 3go braly 3. Masakra. Wkladka tylko niby na macice dziala, zastrzyk jesli zle zareaguje np puchnieciem to puchne przez 3 mies az przestanie dzialac, tabsy codziennie w tym mlynie mozna zapomniec.

Po 1 dziecku u nas milosc jakby zakwitla na nowo maz tak za mna latal itd nigdy nie czulam sie go tak pewna a teraz po 2 on lapie kazda wolna chwile na oddech telefon tzn nowinki sportowe technologiczne i juz mu mowilam ze nie bedzie tak ze caly dzien obok siebie i nagle sie na niego rzuce wieczorem. Heh on wievi rozumie ale w sumie tez musi miec odskocznie jak dzieci zasna.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Nat kroję młody jarmuż, na dużą miskę biorę dwa dojrzałe mango (kroję w kostkę), 1/4 szklanki nie słodkich wiórek kokosowych lubię płatki jeśli mam, 1/4 szkl orzechów nerkowca. Dressing 1/4 szl oliwy, sok z jednej cytryny, 1 łyżka octu winnego, sól do smaku.

Melly niestety zatwardzenie przy żelazie jest irytujące ale przy takich krwawieniach raczej bym brała dla wzmocnienia organizmu.

Ataa no my tak mamy, że decyzja -realizacja :)

Przedszkole tu chodzi o porównywanie do starszego brata vs odczucie małego że nie warto się starać. I tak teraz zmienimy przy przeprowadzce więc się nie martwię.

Noszenie dzieci potwierdzam jak tylko zaczną być mobilne ciężko je utrzymać w wózku czy w nosidle/chuście choć pewnie są wyjątki. Moje chodzą jak mają 9m więc wiem, że po tym czasie już trzeba za nimi biegać

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Odnośnie noszenia (w chuście i wgl)- opierdzieliłam ostatnio moją osobistą matulę za ciągłe komentowanie tego, że dużo noszę małą, na koniec skrytykowanie chusty i wgl, a ta się obraziła... nosz cholibcia, ile razy mogę słuchać "przyzwyczai się i będziesz miała problem"?! Z czym problem, że dziecko chce być blisko mnie, chce się przytulać i przy mnie czuje się bezpiecznie? Jak dzięki temu będzie spokojna to choćby mi te łapy miały poodpadac to będę nosić. Poza tym, ani się obejrzę, a urośnie, zacznie chodzić i z wiekiem coraz mniej przytulania będzie. A to takie cudowne chwile, takie ulotne, takie ważne... i skoro ja czuję, że to jest właściwe to chyba nic nikomu do tego?

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Melly to się porobiło z tymi dochodami... miejmy nadziej że szybko się wszystko uspokoi. A co do wkładki to ma największą skuteczność z całej antykoncepcji. Są 2 typy mirena która ma hormony i inna ( nie pamiętam nazwy) bez. Mirena jest naprawdę super. Oprócz zapobiegnia hormonalnego (czyli brak owulacji) ma też czysto mechaniczne działanie bo w macicy w której coś jest nie za-implantuje się zarodek. Wydatek faktycznie duży ale moim zdaniem i tak opłacalny na te 5 lat ( 5 lat tabsow to i ok 1500 zł przynajmniej moje tak kosztowaly a nie ma ryzyka ze zapomnisz i wpadka ). Ja sama się nad nią zastanawiam. Jak na razie planuje pobrać tabletki z 2-3 miesiące i odłożyć na wkładkę. Moim zdaniem warto a nawet jak zdecydujesz się na dziecko wcześniej to wystarczy ją usunąć i od kolejnego cyklu można zajść w ciążę. A ważna sprawa ( przynajmniej dla mnie ) a gin żadko o tym mowia. Nie zaleca się używania tamponow jak jest wkładka. Żeby ją po tych 5 latach usunąć gin musi zostawić kruciutkie nitki wystające z szyjki macicy, nie czuć tego nie zawada przy seksie ale może się zapłata w miękka wate tamponu i można sobie powoli z miejsca na miesiąc wysuwać ta wkładkę. Zam kobitki które i tak używają tamponow ale było kilka przypadków ze trzeba było wcześniej usunąć wkładkę bo się zapłata i wysunięty się a poprawić się nie da.
Vena super że masz domek ;) oby się udało ;)
a my dzisiaj byłyśmy na 1 szczepieniu ;) ale mała gadała do pani doktor :) wzięłam ta 6w1 i na rota. Kurcze trochę to mas trzepnie po kieszeni no ale czego się dla kluseczki nie robi. Sam płyn nawet jej smakował ale po zastrzyku był taki krzyk ze w życiu tak nie płakała. W domu jest nawet spokojna ale szybko zaczyna płakać i trzeba jej strasznie dużo miłości dawać. Praktycznie ciągle wisi na cycu teraz tez dlatego mam chwile żeby odpisać.
Czytałam ze temat chust się uaktywnil, ja używam elastycznej ale żałuję wyboru firmy. Kupiłam "pentelke" i jest dość gruba, mało elastyczna i się wyciąga. Zastanawiam się nad Tkaną ale.tez chętnie kupiła bym już używana. Musze poszukać. Niestety z gr. Na Facebooku nie mogę skorzystać bo nie mam konta ale coś wymysle ;) moja mała tez uwielbia chustę. Naprawdę super sprawa. A co do " uzależnienia" malucha to jak mówią dziewczyny nie da się. Znajomi nosi córkę i jak tylko nauczyła się chodzić to wolała biegać. Jest taka teoria ze chusto wannę maluch mają więcej bliskości kiedy tego potrzebują i kiedy są juz gotowe to nie boją się same ruszyć w świat i wręcz same chcą się oderwać od maminej spódnicy:)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...