Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Paulina, w elastyku max do 11 jg, poźniej już dziecko za ciężkie na ten rodzaj materiału.Ja jak teraz ok 20 stopni i deszcz daje leginsy i body z dlugim plus skarpetki.Jak cieplej to krotki rekaw albo rampers, pamietsj , ze chusta to juz ta dodatkowa warstwa.Czapki nie daje ale w razie czego rozwazam bawelniana chusteczke na glowke.Aha pamietaj, ze to wiazanie w kieszonce jest inne na elastyczną a na tkana te pasy wychodza na zewnątrz, zwroc uwage na jskis zdjeciach.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Paulina dzięki , tez uważam ze ładna waga !
Nat kurczę to w sumie cud ze z zawartością przyszła ;)) poinstruuj na przyszłość zeby moze przelew robić .
Kingulek zwykły tran moze pic .
Anawee kurczę moj tez rzadsze kupki ma , chyba przez ten gorąc , nie wiem
Teściowa wlasnie nazwała mnie prostaczką bo powiedziałam ze nie chciałabym obok niej mieszkać i ze odpowiada mi 2000 km odleglosci .
Ona to jest takie dziecko PRL - jej sie należy , ona już sie napracowała .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Groszek, faktycznie co za babsztyl, trzymaj sie tam i nie pozwol jej sie wkurzyc, nie warto.
Dziewczyny u mnie Tymek zaczal od wczoraj czesciej jesc popoludniu i wieczorem, co poltorej godziny... Czy to moze byc przez temperature? Moze znowu rosnie? Dzisiaj lekarka go zwazyla, prawie 5,5kg w szostym tygodniu! Klocek duplo moj :)
Dzisiaj wybylysmy ze znajoma z jogi nad morze, na lunch i do parku, karmilysmy publicznie i zmienialysmy pieluchy w toaletach, pogoda byla wysmienita, dzieciaczki sie zachowywaly niezle, 5 godzin zlecialo jak z bicza, jestem padnieta, ale zadowolona ufff. Mam nadzieje, ze dotleniony Tymek pospi dzis troche dluzej.
Ciemieniucha, u nas troszke suchej skory na glowie,ale nie wiem czy to zaczatki... My myjemy glowe szamponem sylveco co drugi dzien i czeszemy wlosy wiec do tej pory bylo ok, zobaczymy...
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Groszek - bardzo dobrze jej powiedziałaś. Tylko jak teraz wytrzymacie pod jednym dachem jeszcze 5 dni?

Mój Szkrab dziś jadł po max 7 min z każdej piersi a później się szarpał i za nic nie chciał dłużej ssać. Nie wiem czy to przez gorąco, czy posiadł umiejętność szybkiego najadania się.
A klucha z niego taka ciężka że cho cho.
Trzeci dzień z rzędu mamy super regularne jedzenia. 5.00-8.00-11.00-14-00-17.00-19.30-1.30. Oby szło tak dalej.
Tylko mój miś do 14 śpi bardzo dużo, a później prawie wcale, przez co ostatnie 2 godz przed kąpielą mocno mi marudzi bo zmęczony, ale spać dalej nie chce, dopiero po kąpieli się wycisza i zasypia.
Oczywiście rano już o 4 potrafi się obudzić i mruczeć, stękać, przeciągać się tak, że żadna czujna matka przy tym nie zaśnie. I tak do 6.30.

Co do ciemieniuchy to obawiam się, że też widzę jej zaczątki. Dziś przed kąpielą naoliwiłam. Zobaczymy jak będzie to wyglądać.

Odnośnik do komentarza

Groszeka czemu jej tak powiedzialas? Tak o? Jakby mnie tesciowa nazwala prostaczka w moim domu to pokazalabym drzwi. A tu w jej to bym juz miala ją gdzies, odpyskowalabym i tylko potem na dniach przytakiwala nie nawiazujac dluzszej rozmowy.
Charczenie hmm moj synek czasem chrapie ,ale tak to psikam wode morska i czasem pomoge zwilzonym platkiem w ruloniku, wtedy lepiej. Wiem ze to suche powietrze. A w szpitalu pytala doktor czy ma tak od ur ja ze nie to odrazu czyszczenoe noska.

Ja chyba dostalam okres ale taki obfity. Co sie dziwic jak prawie przez 3 lata mialam tylko raz, teraz tak dziwnie. Bede udawala glupia u gin ze dalej odchody bo chce sie zbadac a nie czekac kolejny miesiac na wizyte.

No i maz zmienia stanowisko takze ja sie wyspie i bedzie kladl corke a ja spokojnie nakarmie syna.

Dzisiaj tesciiwa kazdemu cos dala, dla mnie czekoladki;-) mi dala, ja jej na dzien matki nie daje tylko maz bo jak skoro ja do niej na Pani. Nikt mi nie proponowal inaczej. Tylko zeby sie nie zdziwila ze dzieci powiedza Pani.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

marta jesli juz widzisz sucha skóre na glowie to juz zacznij ja oliwic. Ja chyba obecnie na głowie Tymka mam katastrofe! Sucha okropna skorupę. Smarowalam sprayem na ciemieniuszke, oliwka hipp nie pomoglo, wczoraj maslo tez nie pomoglo. Dzisiaj linomagiem troszke wyczesalam ale deczko. A aptece kupilam olejuszke skarb matki i bede testowac jutro. Wiem, ze to go nie boli, ale wyglada to strasznie. Pan w aptece polecal mustelle, ale im zabraklo, a dostawy predko nie bedzie.
U mnie Tymcio tez teraz czesciej je, ale pewnie pic mu sie chce. Wczesniej bodzil sie w nocy raz, teraz 3 razy. Jutro bede probowac z herbatka koperkowa dla niego.

Pocieszajace jest to, ze uspokoily sie troche krosty na buzi, mleko jem znowu i krostek nie przybywa.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

Przepraszam, że tak zaniedbałam forum, od kilku dni ciągle mamy gości, niemal się ze sobą zderzają, ale już koniec tego 'dobrego'. Za tydzień na weekend mamy teściów, muszę się psychicznie przygotować :D

U nas krążą plotki o moim TŁUSTYM mleku skoro mały taki ciężki :D wczoraj miałam kombo - w domu mama + babcia i co chwile jedna przez drugą, myślałam, że zwariuje, sama wiem, co mały potrzebuje w danej chwili, a one 'a może to, a może tamto...' i rozwaliło mnie 'idź do sklepu, my z nim zostaniemy', chyba by mi to dzieciątko nie wytrzymało jakbym go z nimi zostawiła, masakra, na prawdę. Drzwi następnym razem nie otworzę jak będą we dwie :)

Przy takich upałach mój mały śpi bardzo dużo i je ale krótko - tak jakby bardziej chciał pić niż jeść. Na noc zakładam body z krótkim + otulacz bawełniany, mąż wczoraj go przykrył kołderką to aż miał włosy mokre jak obudził się na pierwsze jedzenie w nocy.

Ciemieniucha i u nas, miał takie suche przy linii włosów, ale jak mylismy 2 dni temu i ruszyłam główkę (zaczęłam dotykać myjąc) to zobaczyłam co tam się podziało, łuszczące się białe skórki, okropne. Nasmarowałam mocno oliwką, czapka na chwile i wyczesałam dość dużo, po kolejnej kąpieli już prawie nic, także chyba po wszystkim. Na brwiach też mieliśmy ale jakiś czas temu, natłuściłam i zeszło przy pomocy gazika.

Szczepienia Anawee, no nie gadaj, my Pentaximem szczepimy, kolejne mamy między 17.06-01.07.

Moje dziecię kończy dziś 2 miesiące, nawet nie wiem kiedy to zleciało.

Odnośnik do komentarza

Nat myslisz, ze lepiej zaczac od chusty elastycznej, mi dzis kolega przywiozl tkana, żebym poprobowala, ale chyba bez instrukora sie nie obejdzie.

Ja dzis przezylam koszmarz, maly zostal z moim tata na chwile w samochodzie, ja poszlam do apteki i zapomnialam telefonu, maly podobno darl sie odkąd poszlam, chwile mnie nie bylo, bo byla kolejka. Jak wrocilam to masakra, on caly czerwony, zaplakany, calusienki mokry, wyciagnelam go szybko, nakarmulam w aucie i poczekalam az ochlonie. Cala sie trzeslam. Tak strasznie sie wystraszylam. Nie moge dojść do siebie, ze tego tel nie wzielam a tata dzwonil (on go nie mogl wziac, bo ma niesprawna do konca reke). Mam nauczke na cale zycie. :-(

Ciemieniucha nas tez zaczela dopadac, ale juz dawno, ja smaruje alantanem i wycieram delikatne katnie recznikiem, z tym ze u nas byla tylko jakby przesuszona skóra, bez skorupy.

Moj Maly w dzien spi bardzo malo, najdluzsza drzemka to przy dobrych wiatrach 40min, czasem sa same 10minutowe, no ale cóż, widocznie taki jego urok. W nocy zwykle zasypia o 21 budzi sie kolo polnocy a potem juz co 2h.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Nat, przepraszam, mialam napisac, a zatem doktor powiedziala, ze takie maludy maja waskie drogi oddechowe i czesto cos tam im zalegnie bo jeszcze nie jest w pelni wyksztalcone, trzeba przeczekac, to nic powaznego - przejdzie. Osluchala go na wszelki w i czysciutki.
Spojrzala tez na ten plesniawkowy jezyk i mimo, ze nadal jest troche nalotu z tylu jezyka kazala zaprzestac podawania nystatyny jako, ze juz 3 opakowania zuzylismy... Nie wiem czy samo zajdzie czy jak... Bede obserwowac.
Anawee dzieki za info, zaraz mu jutro naoliwie glowe i mam nadzieje, ze zapobiegne.
Dobrej nocy wszystkim,
Marta

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

Hej
Espumisan jak długo można podawać? Daje ok 13-15 kropli trzy cztery razy dziennie ten 40mg\ml . skończyło nam się opakowanie. Chce kupić kolejne tylko czy nie przesadze? Czy to może rozleniwic maturalna pracę jelit?

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry!

Dobrze ze temat ciemieniuchy wyplynal bo rzeczywiście po smarowaniu i czesaniu o niebo lepiej to wygląda. Dzieki za rady :)

Jeszcze tylko mam pytanie - wyczesujecie naoliwione wloski czy juz umyte?

U nas wczoraj był super dzien. Aniela spala od 11 do 15.30 a później zabawy az do kąpieli o 19.30. Poskutkowalo to spaniem do 7 rano :) oczywiście z przerwami na karmienie ale... nie bylo marudzenia :)

Patent ze sciereczka na brzuszku podczas kąpieli super sie sprawdzil! Wczoraj juz prawie widziałam relaks na twarzy Neli :)

A macie moze jakiś przepis/proporcje do krochmalu do kapieli? Wczoraj robilam ale wyszlo chyba za rzadkie. Chyba ze to ma nie byc jak kisiel...

takaona niestety nie wiem ad. Espumisanu. Na pewno Windi rozleniwia.

kumi ojjj... wyobrazam sobie jak musiałaś sie czuc. Na szczescie to tylko kilka minut było...

Milla a to tluste mleko to lepsze niz chude czy moze t4z niedobre bo spasiesz synka? :D

Melly gratulacje! Od kiedy zmienia sie mezowi system pracy?

czarna podobno Maluchy ucza się ssac bardziej efektywnie, wiec pewnie nauczył sie:)

Aniela je 7 minut z jednej i się najada. Jak chce podsc druga pierś to zamyka buzke ;-)

A wczoraj robilam eksperyment i lapalam mleko ktore wyplywa podczas karmienia z drugiej piersi. No i wykapalo prawie 60 ml podczas 3 karmien! Samo! Bez pompowania.

Aaaaa... no i juz wiem czemu nie udawalo mi sie sciagac pokarmu laktatorem... po prostu elementy byly mokre i nie bylo dobrego ssania :D

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Dawno się nie odzywałam, ale czytam regularnie, tylko odpowiadanie na tel. jest mega pierdliwe, a rzadko się potrafię do komputera dorwać.

Ropiejące oczka u nas problem był od początku, jedno oczko bardzo się zaklejało mazistą wydzieliną, kilka dni spokoju i znowu. Siostra (pediatra) jak zobaczyła, to powiedziała, że to pewnie przytkany kanalik łzowy, powiedziała, że samo powinno przejść, ale mogę masować opuszką małego palca między oczkiem a noskiem (instruktarz znalazłam na sieci). Antybiotyk powiedziała, że mogę kropić, ale że dopóki nie usunę przyczyny to problem będzie nawracał, bo będzie się nadkażało. Tydzień masowałam w trakcie karmienia; przeszło i od paru tygodni mamy spokój.

Karmienie i spanie - poradźcie! :( Czytam, że u wiekszości z Was dzieci śpią w ciągu dnia nawet 1-2h, jedzą co 2-3h. Kumi chyba Ty pisałaś, że Twoje dziecię je częściej i nie śpi. No właśnie - u nas to samo. Malutka pierwszy sen nocny ma długi, czasami nawet 7h, choć zwykle 4-5h, potem budzi się już co 2-3h i tak śpi do 7 lub 8 rano. W ciągu dnia śpi może dwa, trzy razy po 30-40min, a tak to zasypia przy piersi i śpi 5-10 min, a najczęściej nie da się jej odłożyć, bo już po wyciągnięciu cycka się budzi. Domaga się jedzenia praktycznie co godzinę, sporadycznie wytrzyma dłużej, często krócej. Pije długo, tylko i wyłacznie pierś, po 10-15 min zazwyczaj zaczyna odpływać. Pierś wydaje się pusta. Czasem jak już jest zmęczona, to odłożona sama zasypia, ale czasami chce z powrotem do piersi i po dwóch ciamknięciach odpływa. Pół dnia spędzam z nią przy piersi, drugie pół usiłuje coś ogarnąć czy zrobić, malutka jest naprawdę grzeczna, sama potrafi też dość długo wysiedzieć wpatrując się w zabawki, ale czasem mam takie poczucie, że w ogóle nie śpi. Ja przynajmniej w ciągu dnia nie umiem się zdrzemnąć. Kąpię koło 19, i albo zaśnie przy jedzeniu koło 20 i śpi do 2-4 nad ranem (zazwyczaj w te dni co ma kolki i płacze przez godzinę), albo wisi 1,5h na cyckach, potem w końcu ją odkładam i albo leży i do siebie gada i zaśnie po godzinie, albo domaga się towarszystwa lub cycka, tak aby leżeć z nim w buzi, wtedy zazwyczaj zasypia koło 22. Smoczka nie uznaje, pluje nim dalej niż widzi. Śpi dłużej jedynie w weekendy, ale jesteśmy zwykle u teściów, mała śpi w ogródku i jak tylko stęknie, to jest bujana. W tygodniu na spacerach też śpi krótko, a czasem wcale. Podsumowując: dziecko bardzo często i długo je, prawie nie śpi, wieczorami o ile nie jest zmęczona płaczem, to ma problem z zaśnięciem. Nie wiem jak to ogarnąć, ale mąż ostatnio pracuje całymi dniami, a ja dostaję do głowy :(

Odnośnik do komentarza

ciemieniucha ja nie wiem jak wam udaje sie to wyczesywac.... ja mam grzebyk i szczoteczke i podczas wyczesywania moze ze 3 luski odpadna... moze ja zle to robie?wczoraj wyczesywalam tluste, myslalam, ze zeszlo a dzisiaj znowu cala glowka pokryta luskami. A nie jestem w stanie wyczesywac umytych, bo po myciu musi byc od razu jedzonko, bo jak nie ma to sa nerwy... moze ja bym go karmila a w tym samym czasie maz by wyczesywal... no sama nie wiem.

Dzisiaj moje dziecko pierwszy raz plakalo przez sen! Tak chwilke, ja myslalam, ze cos mu sie dzieje, podchodze, a on spi jak aniolek.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Kumi, ja zaczęłamo razu od tkanek i się pokachałam z nią .sama się uczyłam na zasadzie prób i błędów.Wiem jednak, że na pierwszy ogień elastyk jest łatwiejszy bo prościej go można dowiązać.
Poszukaj u was w miescie jakiegoś Klubu Kangura, tam pokaża ci co u jak w praktyce jak nie masz zaufania co do pierwszego motania samej.

Ja miałam podobną akcje w aucie ostatnio, wiem co za stes...Następnym razem wyślij dziadka do apteki ;)

krochmal ma być taki jak gęsty kisiel, w wanience się rozpuści.Ja robiłam na oko nie znam proporcji.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...