Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Heltinne niestety nic nie znalazłam odnoście wyrównania laktacji. Chyba powinna samoistnie się wyregulować jest dziecko nie dopija, ale jak widać teoria nie idzie w parze z praktyką…

Ten ananas to szklana dziennie, ale do picia tak żeby doprecyzować ;)

A żeby nie tworzyły się te bolesne grudy można pić lecytynę, najlepsza jest ta ze słonecznika. Rozpuści istniejące i nie dopuści do tworzenia się nowych.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wy martwicie sie o przybieranie waszych dziesiątek.. Moj mały wazy dzis 4610 g. Przypominam ze ma juz we wtorek 6 tygodni a przy wyjściu ze szpitala miał 4140, po 4 tygodniach wrócił do masy urodzeniowej 4330. Czy myślicie ze dobrze przybiera ? Za mało ?? Niby mieści sie w siatkach centylowych ze z waga jest akurat ale martwię sie ze to mało..
Kupa była wielka, śmierdząca i jakaś taka troche mniej luźna ale to pewnie jeszcze pozostałości po mm.

Kumi ja bym to obserwowała jeszcze jutro. Do lekarza możesz pójść zawsze, pamiętaj tylko o poduszce klin lub podniesieniu łóżeczka od strony główki.

Dzisiaj w nocy moj brzdąc obudził sie jeden jedyny raz !!!!:o szok ! Jadł 10 minut i poszedł spać i spał kolejne 4 godziny. Powiedzcie dlaczego w nocy je 10 minut i jest najedzony i spi a w dzień jakoś mu dłużej schodzi i właściwie gdyby jie to ze zasypia to by cały dzień ciągnął..

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

PaulinaNO piekne razem wygladacie,
Bbbb czapki ja tez nie zakladam, nawet u nas przy 16 stopniach, ale bez wiatru czapeczki w gondoli niet.
Heltinne straszne oko Saurona, szkoda mi Ciebie, jak nie urok to sraczka.
Jesli chodzi o okres, mnie brzuch pobolewa jak na okres od kilku dni a dzisiaj na wkladce troche swiezej krwi... Jutro bedzie piec tygodni wiec nie wiem czy to nadal polog czy juz zaczatki okresu.
Bylam dzis na komunii a maz zostal z malym na 3,5 godziny, poradzil sobie super i nawet pozmywal naczynia I okrzatnal odrobinke. Maluda wypil odciagniete mleko z butelki i wszyscy dalismy rade. Jak wrocilam to sciagnelam 100ml w 5 minut. Mam juz zamrozone 200ml wiec chyba za tydzien sie wybiore do kosmetyczki i na male zakupy juhu.
U nas kup multum, czasem sie zdarzy troche mniej np 5 na dobe, ale norma to blizej 10.
Dzieciaczki wszystkie piekne
Milego
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Cudne wszystkie maluszki, ja też lubię na nie patrzeć tak jak wspominała Vena, bo dopiero co wrzucałyśmy zdjęcia z usg i trzymałyśmy sobie wzajemnie kciuki za udane wizyty.

Jak czytam o tym ile pokarmu jesteście w stanie ściągnąć - wow. Ja ściągam 120ml na 3 razy, zwykle z obu piersi udaje mi się ściągnąć ok 50 ml, w nocy maks 80, ale wtedy to muszę mieć bardzo pełne piersi. Mały jest niezłym puckiem, przypuszczam, że nie mogę ściągnąć dużo i mieć zapasów, bo on wypija wszystko na bieżąco.

Ubieranie maluchów ja już małemu nie zakładam nawet bawełnianej czapki, chyba, że bardzo wieje. Dziś mieliśmy 25 stopni i miał cieniutkie body z długim rękawem z bawełny organicznej, krótkie spodenki i stopki, a po powrocie do domu jak wyjęłam go z fotelika to z tyłu włoski wilgotne.

Wczoraj usiadłam z telefonem męża i zaczęłam przeglądać jego pierwsze zdjęcia i łzy płynęły po policzkach same, jaki był malutki.. kocham go tak strasznie!

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_48060.jpg

Odnośnik do komentarza

magda1010 moj syńcio tez je w nocy max 9 min. I ma tak od urodzenia, nigdy nie jadl dluzej.

ubieranie ja ewidentnie przegrzewam dziecko na spacerach. Dzisiaj bylismy w centrum handlowym i po wyjeciu malego z fotelika byl caly mokry. Mial body z dlugim rekawem, spodenki i skarpetki. Boje sie jakos zalozyc mu body z krotkim.

Ech, wiem ze temat przewijal sie juz wiele razy, ale, zapytam po raz setny czy powinnam budzic dziecko w nocy na karmienie? on sam sie nie budzi, wage mam bardzo dobra 5600, wiec moze powinnam mu pozwolic spac i wychodzic z zalozenia, ze jak bedzie glodny to sam sie obudzi...

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza
Gość takaonaa

piękne fotki maleństw;*******
Czy o piersi w te upały musimy jakoś szczególnie dbać? można się trochę poopalac czy mleko się "nie zagotuje,przegrzeje " pod wpływem ciepła słonecznego?

martwi mnie to ze rzadko odwiedzam kibelek na dwójeczkę, kurcze pije duzo duzo więcej niz dawniej, a nie mam potrzeby kupkowania....

Odnośnik do komentarza
Gość takaonaa

nocne karmienie
mi pediatra i położna mówili żeby nie budzić w nocy na karmienie,(ze my tez nie lubimy jak ktoś nas wyrywa ze snu) mala Przybra 1 kg w miesiąc. Mowi się ze w nocy jest "najlepsze" odżywcze mleko, no ale przecież do rana niby ono nie wyparuje - a jednak budzę... jakoś tak lepiej mi z myślą ze w nocy nakarmię. Boje sie ze laktacja zmiejszylaby sie przez to.

Odnośnik do komentarza

Vena będę w przyszłym tyg w Oslo, może gdzieś dostane te lecytyna
kumi mój do piątku miał tylko tak...Oby w przypadku Twojego była to jednodniowa akcja
Marta no, mężus spisał się na medal,wiec w przyszłym tygodniu będziesz mogła w pełni oddać się zakupowemu szaleństwu, szczesciaro ;)

Anawee Nie budzilabym...
Nie robiłam tego w przypadku mojej starszej dwójki, Młody budzi się w nocy sam, marzy mi się dobrze przespana noc...

Miila czy ja wiem czy to fajnie mieć aż tyle do ściągnięcia... Cycek nabrzmialy do granic możliwości, obolały, żyły na wierzchu...
Za mało źle i za dużo nie dobrze.
Wiec ja mam jedno i drugie naraz
:S bo normalnie być nie może,wiadomo

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Maluszki są prze słodkie :) zazdroszczę wam tych ślicznych "profesjonalnych" zdjęć. Może uda mi się namówić męża żeby zrobić Milence taka sesję. Ona rośnie jak na drożdżach, dni uciekają a ja miałam tyle zaplanowane. Miałam odciski rączek i nóżek zrobić i zdjęcia co tydzień. .. eh za szybko ten czas ucieka :)
Ubieranie bombelka to dla mnie zawsze dylemat wielki. Niby mi jest ciepło w koszulce wiec jej ubieram body z długim rękawem i leginsy albo rajtuzki i rampersy, czapeczki nie zakładam jej prawie nigdy. W pierwszym tygodniu po powrocie do domu zakładałam jej po kompieli teraz na spacery tylko jak jest naprawdę zimno i wieje.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

heltinne no oby to bylo jednorazowe, w nocy juz nie chlustal, pewnie zbyt lapczywie je, zarlok jeden, zobacze co bedzie w dzien.

budzenie na karmienie, ja na pewno bym nie budzila, gdyby Maly dobrze przybieral, ale moj egzemplarz sam sie budzi i to co dwie godziny i tez od urodzenia je tylko po kilka minut, czasem nawet 5 nie ma. Sprobuje moze odciagnac i dac mu w nocy z butli, moze wtedy zje wiecej i padnie na dluzej.

przegrzewanie, wydaje mi sie, ze w fotelikach, chocby dziecko nao bylo to sie spoci, ja z tego co widze ubieram Malego cienko w porownaniu z Wami, a z fotelika zawsze wyciagam spoconego.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Oj uwazajcie bo jak przegrzejecie to bieda. Moh ma miesiaci byl na samym krotkim body. Eh ja w lato ubieram jak siebie, jakbedzie goraco na calego to w samej pieluszce.

Ja w nocy nie budze wstaje sam raz po 4 potem 2h a raz o 3 i 3 zawsze jak glodny. To w szpitalu tylko kaza.

Ja niby mam mleka akurat ale czasem takpelna puers ze nawet jak nakarmie z niej 2 razy to jeszcze mnie zalewa jak spie i nawet wkladki johnsons sa mokre, a czasami miekkie piersi. Ta miekkosc piersi to i tak inna niz wtedy kiedy przestaniemy karmic jakos sie glupio czulam po karmieniu corki pelne pelne a potemnic miekkie tyci zmalaly. I bylo widac.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Witamy z rańca :)
Po długim boju Młoda strzeliła 2 kupki i już chyba wszystko ok, uffff, jaka ulga. Wczoraj byłam już tak zmeczona ciągłym płaczem, że tatuś wsadził malucha w wózek i zabrał na dlugasny spacer, a ja czem prędzej spać, trochę odżyłam :)
budzenie ani razu nie budziłam i nie zamierzam. Wiki potrafi przespać czasami nawet 6 godzin przy dobrych wiatrach, a tak to w nocy budzi się zazwyczaj raz, po około 4h. Ja korzystam i śpię :)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Witam w sloneczny poranek:)
U nas 3 nocka spokojna :) wieczorem tez spokojnie, Emi sama zasypiala w lozeczku ale zeby tak bylo musimy ja kapac codziennie, potem cycus i zasypia. Kapiel ja relaksuje:)

W pt kupilam espumisan i chyba wszystko wykupkala bo po poludniu poszla taka bomba, ze nawet ja bylam cala w kupie:)

Ogolnie w weekend byla lepsza:) mniej placzu a wiecej usmiechu i gaworzenia:) Moja corcia to juz nie takie malenstwo;)

Teraz ma bardzo niespokojna drzemke. Nie potrafi zasnac i pospac z 1 godz. Spi jedynie na spacerze.

Czytam jak ubieracie malenstwa j chyba za cieplo ubieram Emi.

Odnośnik do komentarza

kingullekzazdroszcze spania. Moj tez tak spal ale mu sie cos przestawilo i teraz dwie pobudki. Z tym ze po ostatniej kolo 3-4 lubi czasem zrobic sobie 2 godziny aktywnosci. W koncu robi sie jasno :) nie wiem jak to on by spal przy bialych nocach.
Jak moj fajnie wczoraj zaczal wodzic wzrokiem za rybkami obracajacymi sie na karuzeli :) a ten jego smiech ze sie ruszaja :)

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

malaga może to kwestia tego, że śpi z nami w łóżku, sama nie wiem. czasami jak się przebudzi, otworzy oczka, spojrzy na mnie jakby sprawdzała czy nadal jestem obok i dalej idzie spać ;) zauważyłam, że w łóżeczku śpi dużo bardziej niespokojnie. u mnie też czasami długa aktywność po karmieniu nocnym, mi lecą oczy w dół, a ona je szeroko otwiera :)

jejku, nie mogę się doczekać, aż moje dziecię zacznie sobie gaworzyć, śmiać się i wgl :) widzę z dnia na dzień jak się zmienia, rośnie i szkoda mi, że czas tak szybko leci, takie te chwile ulotne, ale drugiej strony nie mogę się doczekać tych wszystkich rzeczy, które jeszcze przed nami..

nie wiem czy to jeszcze kwestia brzuszka czy po prostu Wiki ma jakieś słabsze dni, ale jest bardzo marudna i płaczliwa. daje się uspać tylko ze smoczkiem i "solidnie" przytulona, a w między czasie i tak się wyrywa... mam nadzieję, że jej przejdzie, chwilowo śpi. czas na moją kawę, bo zaraz się przewrócę ;)

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_48075.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Ja daję wodę. Biorę z kranu - wg badań mamy bardzo dobrą wodę. I gotuję ją ok 4-5 min.
Wypija od 30 do 80 ml w ciągu doby.
Położna mi radziła żeby dawać wodę i myślę że mu to nie zaszkodzi. Ale wiem że niektórzy mówią by nie dopajać kp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...