Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

takaona widz, ze mamy ten sam problem z budzeniem w nocy. Moje dziecko samo sie na karmienie nie budzi i ja go budze na sile. Chociaz ostatnio znow nie moglismy go dobudzic, nawet przemywanie buzi wacikiem zwlzonym w zimnej wodzie nie pomagalo.... i lekarz tez mowi, zeby nie budzic, ze ma spac... a polozna mowi, ze ma jesc w nocy i mam budzic.
My dzisiaj po pierwsEj wizycie szczepiennej. Tymcio wazy juz 5600!
Szczepilam 5 w 1 infanrix. Uwaga jest problem z dostepnascia tych szczepionek, wiec lepiej wziac recepty na zaś i wykupic sobie wcześniej (o ile trzeba wykupowac je samemu, czasami sa dostepne w przychodniach. )
Tymcio 5 w 1 zniosl dzielnie, ale ta zotaczka to byl ryk niemilosierny. Jeszcze takiego nigdy nie slyszalam. Prawie serce mi peklo. Dobrze, ze maz byl ze mna, bo inaczej i ja bym plakala. Nastepnym razem chyba sprobuje posmarowac emla. Teraz spi jak susel, ale nie wiem czy to po szczepionce, bo on normalnie tez duzo spi.

Dostaismy skierowanie do rehabilitanta, bo maly za slabo glowe dzwiga.

wywracanie oczami i usmiechy przez sen moje dziecko przed zasnieciem wywraca oczami i sie usmiecha. Mowilam o tym lekarzowi, on mowi, ze nie slyszal o czyms takim. Mnie to oczywiscie niepokoi, ale polozna mowi, ze w poczatkowej fazie snu to normalne.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czy myślicie, że sucha skóra na brwiach może być początkiem ciemieniuchy? Oby nie!:(

Butelka. Chciałabym niedługo popróbować z odciąganiem pokarmu, a że Tymek jeszcze nigdy nie pił z butelki zastanawiam się jaką kupić. Myślałam o tej medela calma, ale Miila coś piszesz, że nie za bardzo? Smoczek podobnej długości jak soothie aventu czy jeszcze dłuższy? Trochę droga jest. A wiecie, patrzyłam czy mogę użyć taki kupon rabatowy, który dostałam przy ostatnim zakupie produktu medeli i okazało się, że ze względu na wspieranie karmienia piersią, prawo holenderskie zabrania udzielania rabatów na produkty do sztucznego karmienia niemowląt do 6 m-cy. Wow. Szkoda tylko, że macierzyński tylko 3 m-ce, myślę, że również przez to tak niewiele kobiet karmi tu piersią.

Laktacja. Znowu mam więcej pokarmu, jupi! Zauważyłam, że jak idzie mały kryzys, to przestaję odczuwać pragnienie, a jak produkcja znów rusza pełną parą, suszy mnie jak na pustyni.

I jeszcze jedno. Mój Tymek się ślini, aż bąbelki wychodzą mu z ust, czasem ślina wręcz cieknie. Nie za wcześnie na takie coś?

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza
Gość mika project

Gratuluje wszystkim mamusią,
Jestem czerwcówką i tworzę metryczki dla dzieci, które idealnie nadają się jako element dekoracyjny pokoiku dziecięcego lub na prezent urodzinowy :) Jeżeli szukacie elementów dekoracyjnych do pokoiku lub pamiątki z dnia narodzin waszych pociech to zapraszam :)

W ofercie mam również plakaty na Dzień Matki - bo o naszych mamach też warto pamiętać i podziękować im za cały trud wychowania :)

Zapraszam na https://web.facebook.com/mikaproject

Odnośnik do komentarza

Anawee te uśmiechy przy zasypianiu to normalka, moj synus tez tak robi i podejrzewam ze każde dziecko tutaj tez :) także spokojnie :)
Miszka Wiktor tez ma niezły potok śliny, ale czytałam ze to normalne na tym etapie, nie oznacza to ząbkowania tylko zwiększa sie produkcja. Czasami może nawet sie zakrztusic ta ślina.

Odnośnik do komentarza

Anawee, wow to gigant! A jaka waga urodzeniowa?

Miszka, powiem Ci że karmienie dziecka z zębami nie jest wcale uciążliwe, czasem co prawda zęby się zacisną ale to nie jest regułą.

Wywracanie oczu i uśmiechy przez sen są całkowicie normalne, także sie nie stresujcie.Zanim wejdziemy w fazę REM tak się dzieje :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat gencjana boli? Moja corka nie plakala jak smarowalismy a w fioletowych ustach jak gotyckie dziecko;)) a to plesniawki bola raczej.

Do mnie dzwonila polozna, jutro jedziemy wazyc. Gadalam z nia o jednak przekarmiam malego, ulewa mu sie. Dawalam bo po jedzeniu nie spal ale tez nie chcial nic innego.sppkojnie i szukal piersi smoczek raz dziala ra nie i karmilam.to moze czasem zasnal.po. siostra mu nie.daje.spac wiec bledne kolo. Teraz karmie.i pozniej.chce o.14 pp.3h bo jutro na pewno wyjdie ze.przybral ponad norme. Nie jest pulchny ale nie wyglada na.miesieczne dziecko. Jutro sie.okaze. jak dziecko ssoe aktywnie 20 min oczywiscie z pauzami na zlapanoe.tchu to jest najedzony i z jednej piersi.i.niby to.wiem.ale karmilam.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Mamy starszakow, Wasze dzieci maja tableta? Moja corka ma 21 moes i jak gada z moja mama przez tel to obcykala caly tel ale.ja jestem przeciwna telefonom tabletom itd u dzieci. A co myslicie o zabawkowym? Nie ma takiego prawdziwego wyswietlacza tylko takie podswietlane opcje wiec lepiej dla oczu. Edukacyjny hmm nie wiem.
http://www.mediaexpert.pl/zabawki-edukacyjne/zabawka-smily-play-smartfon-i-tablet,id-298831?gclid=CK6Ot6-Y48wCFUefGwod-P8NjA&gclsrc=aw.ds

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

miszka ja tez sie ciesze, bezpieczniej sie czuje gdy okazuje sie, ze inne dzieci maja objawy takie jak moje dziecię i sa one zupelnie normalne.

Czy jest tu ktos na diecie beznabialowej? Co ja moge jesc? Nie wiem czy przezyje bez nabialu 2 tyg, a musze odstawic, bo ta wysypka to prawdopodobnie alergia na nabial.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Czarna mały będzie miał 7 tyg i 4 dni, pneumo i rota zrobimy między kolejnymi dawkami, a meningo jeszcze nie wiem co i jak.

Anawee mój mały też tak robi :)

Miszka u mnie się Calma nie sprawdziła, więc nie polecam, ale sąsiadka używa i chwali.. to chyba bardzo indywidualna sprawa :(

Dziewczyny, a ja mam inne durne pytanie, możliwe są odleżyny u niemowlęcia, które mało chce leżeć na boczkach i brzuchu? ulubioną pozycją mojego malucha są plecy z głową obróconą raz w jedną, raz w drugą stronę. Od wczoraj na pupie ma takie czerwone jakby suche i nie wiem czy to odparzone czy od tego leżenia ciągle tak samo? :(

Odnośnik do komentarza

Uff dzis moge powiedziec, ze sie wyspalam.Emi wieczorem ladnie zasnela :) to i ja szybko do lozka:) w nocy strasznie mi ulala:( musialysmy sie cale przebierac a byla taka senna. Pierwszy raz spala mi na przewijaku;) potem odlozylam do lozeczka i spala do 6:40:)

Teraz ma drzemke w wozku;) a ja zdazylam sporo zrobic:) Pranie, sniadanie, zupa ugotowana i smoothie zjedzone:) Po karmieniu idziemy zwiedzac miasto:)

Od razu mam lepszy humor jak mala lepsza:) Placz nie minal ale ciutek go mniej:)

Odnośnik do komentarza

Nat, waga urodzeniowa 3650g. Teraz 5660, wiec 2kg wiecej.... hmm... albo im sie ta waga zle skalibrowala. Haha.
Ale ogolnie nie widac, zeby to dziexko moje pulpetem bylo, bo on dlugi jest. Mimo, ze pani dr go nie mierzyla, to ja po ubraniach widze, ze rosnie bardzo, juz w 68 go ubieram. Ogolnie to on w jedna noc wyrosl z ubran....

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

takaona ja daje dicoflor raz dziennie 5 kropel i tez daje z łyżeczki. Wiem ze nie wszystko zleci ale jak się daje z butelki z mlekiem to tez cześć osadza się na sciankach bo to takie tlustawe.
millamój też tylko na plecach z głową na bok. Nawet jak je na lezaco. .. mimo że powinien być wtedy na boku ale nie chce.a czerwone to pewnie odoarzenie bo jak leży na plecach to siku i kupa spływają w dół i on ma tam największy i najdłuższy kontakt z nimi dlatego też polecają dzieci z odparzeniami kłaść na brzuchu;) mój leży na brzuchu tylko jak usnie mi na klacie i go wtedy na spiaco odkładam tak żeby leżał na brzuchu i spi;) a jak nie śpi to w życiu na brzuch się nie da odlozyc;)

Odnośnik do komentarza

Anawee, kurdę bo już się zaczęłam stresować.Faktycznie może ta waga coś się rozstroiła ;) Bo wynik naprawdę ogromny 2 kg w 6 tyg to mega dużo!

Miila, odleżyny raczej nie są możliwe to prędzej jakaś alergia kontaktowa.

Co fo diety bezmlecznej to ja stosuję i jem wszystko bez mleka i jego produktów :D Czytaj składy bardzo dokładnie, bo często siedzi tam ukryta serwatka np.Masło zamieniłam na margarynę taką dla sercowców na bazie olejów choć skład ma syfiasty i muszę zrobić moje mixełko z siemienia.Mleka robię sama różne, ale do kawy nie podchodzi mi nic już tak najbardziej sojowe Alpro ale też ciężko się przyzwyczaić.Da to się ogarnąć ale tezeba się przyzwyczaić.Przy najstarszej zyłam tak ponad rok .

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

nat na sero ta waga musiala sie im zepsuc, bo to jest nieprawdopodobne. Moze wybiore sie do innej przychodni jutro i go zwaze na innej wadze. Z drugiej strony syn mojego szwagra ma 8 tyg i wazy juz ponad 6 kilo, ale po nim to widac bardzo, bo pulpet jest. A moj z wygladu to kruszynka

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Miila mi sie zdaje ze malo prawdopodobne by robily sie Jeremisiowi odlezyny. Musial by caly czas lezec, nie ruszac sie (fikac nozkami) i musialabys go wogole nie brac na rece.
Na odparzenia bardzo dobrze robi wietrzenie.
A i dziekuje Ci za polecenie kremu momme na pupe, u nas po jednym dniu smarowania pupa ogasla ;)

Moja kluska wczoraj (5tg + 2dni) wazyla 5200g. Polozna mowila ze ladnie przybiera na wadze, nic nie wspominala ze za duzo.
Gadula sie z niej ostatnio zrobila. Codziennie o 6 rano oczy jak 5zl usmiech od ucha do ucha i zaczepia mnie bym zwrocila na nia uwage :D
Kawy nie trzeba by sie rozbudzic ;)

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47891.jpg

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...