Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :) u nas w miarę przespana noc, było trochę marudzenia żeby odłożyć do łóżeczka ale w końcu się udało. Po wysłaniu taty do pracy i karmieniu stwierdzilysmy, że sobie jeszcze pospimy, teraz baterie podladowane, można się powoli brać za coś w domu.

Ehhh u nas od rana sypie śnieg z domieszką deszczu, w połowie maja! Czasami mam dość tego kraju...

ulewanie strasznie to brzmi u niektórych z was :( u nas na szczęście zdarzyło się tylko raz, jak mała za szybko nalykala się mleka.

kolki kiedy pojawiły się u was, tzn ile miały dzieciaczki? Boję się tego dnia :D

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

ulewanie i ja zaczynam sie tego bac. Mysle o tej poduszce klinowej. Skoro może pomóc. Niby zdarza się to częściej ostatnio. Czasami jednak to wyglada tak jakby msky zasnal na cycu nie połknął mleka i stąd to ulewanie ale czasami jest to.ewidentnie cofka.

Nie umiem odbijac dziecka. Wczoraj pytałam polozna pokazala mi jak trzymac dziecko pionowo nie przerzucajac go orzez plecy. Tylko ze ja nie jestem w stanie go tak utrymac dlugo szczególnie jak sie wygina. No i drugie ze on nie beka. Glaskanie i oklepywanie plecek nie pomagaja. Jak dlugo powinnam czekać na odbicie. Czyvma to wpływ na ulewanie?

Odnośnik do komentarza

Motylka ten opis ulewania idealnie pasuje do tego co dzieje się z moim synkiem :(
Nie wyrabiam z praniem, bo musze się przebierać prawie tak często jak małego.
Flawiana jak długo wystarcza Ci opakowanie Nutritonu?

Jaka duża jest juz Twoja Gabrysia...eh, jak ten czas leci

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ataa mowie na naszym przykładzie. Czy mały odbije czy nie I tak ulewa, poza tym prędzej odbije mi przy cycku niż jak go trzymam w pionie. I zauważam ze ostatnio sam częściej obija czyli chyba układ pokarmowy mu się rozwija.
Flawia myślę że troszkę na wyrost nas straszysz, my też byliśmy na usg, nic niepokojącego nie widać, po nutritonie było jeszcze gorzej, o tyle o ile z mlekiem czy 'serkiem' jest w stanie sobie przy ulania poradzić to nutriton nie dość ze nie niwelowal ulewania to mały się jeszcze dlawil. Jak dla mbie porażka, może przy zagęszczaniu mm się sprawdza, w przypadku karmienia piersią beznadzieja

Odnośnik do komentarza

Bbb uspokoilas mnie..

Właśnie wyczytałam ze duzy wplyw na kalorycznosc mleka ma ilosc odpoczynku matki a ja ciagle biegam i cos robie gdy tylko mogę bo pozwala mi to zapanowac nad emocjami i faktycznie czuje sie zmeczona. No i kondycja psychiczna mamy nie jest bez znaczenia.. spróbuję jeszcze pojsc za rada Veny i pic kozieradke o ile w zielarskim dostane.

Odnośnik do komentarza

I jeszcze przeczytalam ze jest niewielki odsetek kobiet ktore fizjologicznie maja trudnosci z karmieniem piersia i podobno pierwszym tego objawem jest nie powiekszenie sie piersi w ciąży. I u mnie faktycznie sie nie powiekszyly. I moje poki co jak sa takie obrzmiale to wygladaja jak w staniku push up mimo ze sa w tym tskim materialowym. Czyli zadna roznica jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Ataa u nas z ulewaniem też nie ma reguły. ale jak mały nie odbije to trzymam go ok 15 min w pionie tak na wszelki wypadek. wieczorami czytam Pierwszy rok życia dziecka i tam pokazuja 3 pozycje do odbijania. Oprócz tej przez ramie można jak się siedzi położyć dziecko sobie na udach brzuszkiem do dołu lub ułożyć sobie dziecko brzuszkiem do dołu na przedramieniu . Ja najczesciej trzymam małego pionowo z głową na wysokości moich piersi najlepiej na stojąco. bo mam wrazenie ze jak go trzymam przez ramie to mu ramieniem uciskam brzuszek i przez to bardziej mu sie ulewa...w tej ksiazce pisza tez zeby w trakcie karmienia robic przerwy na odbicie albo przy zmianie piersi zeby babelki powietrza tak sobie pojedynczo uchodziły a nie gromadziły sie i pozniej na koniec zlepiały sie w jeden babel ktory jak uchodzi to wypycha mleko. ale ja tego nie probowałam bo maył szybko sie najada i zawsze je tylko z jednego cycka. W kazdym razie im jest starszy tym rzadziej mu sie to zdarza a przynajmniej łagodniej to wyglada..bo na poczatku to sie zdarzało że tak chlustał ze i nosem szlo. jestt lepiej ale i tak ze dwa razy dziennie musze się przebrać:) albo chociaż zmienic stanik bo odbijam go trzymajac w pionie z buzka na wysokości moich piersi wiec czesto rzyga mi miedzy cycki:)

Odnośnik do komentarza

Jak nie odbije to położcie na boku i nic się nie stanie.
Poduszka klin to rewelacja. Ja mam w spadku po synku. Potem sprawdza się jak starszak ma katar żeby lepiej spywal w nocy to podkładalam.

Heltinne hmm....średnio 2 opakowania na miesiąc przy karmieniu 5-6 razy na dobę. Na opakowaniu jest napisane że przy kp 1 miarka na 25ml wody. Miarka to 1.7g a opakowanie ma 135g.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Flawia te kilka zdan o dzieciach z wypalonymi przelykami mnie przerazilo. Emi oprocz placzu ulewa i to dosc mocno. Czy jej sie odbije czy nie to i tak ulewa. Nawet godzine po jedzeniu. Czasami jest to taki serek z sluzem, czasami nie zdaze piersi schowac po karmieniu a z niej juz leci. Tez nie wyrabiam z praniem i przebieraniem.

Udalo nam sie dzis wybrac na spacer:) 2h na swiezym powietrzu:)
Teraz jeszcze o dziwo spi, nadrabia nocke;)

Odnośnik do komentarza

Nat łatwo popaść w skrajności gdy człowiek martwi się o swoje maleństwo. Jak rozpoznać ostry refluks i kiedy przekracza się granice "normalnosci"ulewania? Mój ulewa wielokrotnie po jedzeniu, prawie za każdym razem przez nos, małe i duże ilości, odrazu po jedzeniu albo i po godzinie. Czy da się gorzej :( ?
Pytałam o to położna wg.niej to normalne...

Flawia dzieki za odp.I jeszcze:czy konieczna jest zmiana smoczka w butelce na większy?

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

A ts kozieradka to na co? :D bo jakos mi umknelo.

U nas kolejny dzien bez kupy :( ze spaceru nici bo byl ryk. Teraz na szczęście Aniela zasnela a ja zmusilam sie do zjedzenia kminku do obiadu. Gdy ma sie wyzszy cel w glowie to idzie zniesc ;-)

Kupiłam juz laktator i zaczelam odciagac pokarm. Strasznie duzo babrania z tym. Tzn za kazdym razem umyc, wysterylizowac, zlozyc itd. Mam tylko nadzieje ze nie podbije sobie laktacji przez to bo i tak musimy sie karmic "pod gorke" bo mleko tryska i Mala sie krztusi.

Czy w aptece maja woreczki do mrozenia pokarmu?

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Z tymi poparzonymi przełykami o których pisałam to były przypadki wymagające hospitalizacji. Myślę że trzeba obserwować dzieciaki bo niemal każde ma refluks tylko niekiedy jest to refluks wymagający interwencji lekarskiej przez np wprowadzenie zageszczacza czy zmianę sposobu karmienia.
Refluks może tez być z przekarmiana dziecko bo mały zoladek nie nadąża trawic pokarmu. Te wskazówki na puszkach z mm są do dupy bo które dziecko w 1 MZ zjada 100ml ????!!! Głupie gadanie położnych ze w 10 dobie życia dziecko powinno jest 100ml !!!
Zasada jest taka ze ba każdy 1 kg masy ciała dziecka przypada 150ml mleka czyli jeśli dziecko waży 5 kg to dobowo powinno zjadać 750ml. w podzielnych porcjach.

heltinne tak. Trzeba zmienić smoczek o rozmiar większy. Na opakowaniu też to sugerują. Ja używam Nuk 0-6 L. Do papek

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Nat niestety mizerne mam szansę na zdobycie skierowania na usg skoro oni traktują tu ulewanie niezależnie od stopnia jako coś naturalnego :/

Młody ulewa nawet w trakcie jedzenia, kiedy robie mu przerwy (a robie wielokrotnie). Czyli to wątpliwe aby np.ulewsl z powodu przjedzenia bo po patu łykać nie ma prawa być przekarmiony. Zresztą on sam sobie reguluje ile chce zjeść, rzadko przysypia przy piersi, częściej traci zainteresowanie ssanie czyli jest najedzony. Gdy dostaje butelkę jest to ok 100-110 ml mojego sciagnietego

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

kingullek u mnie kolki pojawiły się od 3tż, najpierw łagodnie od zagazowania a po tygodniu to była już jazda. Wczoraj Klara skończyła 2m i od niedzieli zaczynam dostrzegać drobne zmiany na lepsze, ale też kilka rzeczy dodałam: ten kminek i kozieradkę, żeby miała więcej mleka i spokojniej jadła…
Kozieradka zaczęła działać już po 24h :) wcześniej mała obie piersi opróżniała, a teraz jedną i jeszcze zostaje :)

Gabrysia wszystkiego najlepszego z okazji dwumiesięcznicy :)
Wiki jest urocza :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

kingullek o to super, większa szansa na wygojenie :). Żałuję że nie kupiłam sobie, gdy miałam dziury w lewym sutku, może mialabym w tej piersi odpowiednio duzo pokarmu ( ściągam tylko 20-30 ml bez karmienia gdy z prawej udało się aż 130 ml) a do tego śmiesznie to wyglada

Śliczna Wikusia :)

PS. U mnie dzien: uszyj mi mamo :)
Młodemu nie przeszkadza dźwięk maszyny do szycia, śpi sobie w koszu na stole przy którym szyję (mam b.duzy stol)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...