Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Vena no właśnie wiem, że to prawdopodobnie za dużo snu w dzień. Dziś np. mała miała największą aktywnośc od ok 12 do 14. Potem zasnęła i ok. 16 próbowałam ją obudzic, chciałam nakaramic przebrac i pójśc na spacer. Niestety bezskutecznie, dopiero sama ok. 16:30 się obudziła. Poszliśmy na spacer, ładnie spała. Ok. 19 się przebudziła, nakarmiłam, i śpi dalej. Boję się, że niedługo się obudzi i będzie chciała życie towarzyskie uprawiac do północy :) Wasze maluszki już starsze, moja kruszynka ma dopiero 10 dni. Orientujesz się może Vena ile mniej więcej aktywności powinna miec w tym wieku, albo jak jej drzemki podzielic ? Czy może to na razie za wcześnie, i z czasem samo się ureguluje?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

hey, ja zauwazyłam ze pierwsze dziecko jest płaczliwe bardziej, mniej daje odpoczać. U mnie jakos się sprawdziło no i u paru znajomych. A teraz moja druga kruszynka jest lżejsza w wychowaniu ;) Ale oczywiscie kazde dziecko ma ,,swoje,, reakcje. i Mojemu drugiemu smokiem głodu na 5 sekund nie zablokuje ;p wyplówa i placze. A pierwszy smoka ssał a co tam ;p

http://www.suwaczek.pl/cache/2d8128e9b3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/126e1436de.png

Odnośnik do komentarza

Anna zakładając rytm dnia od 7 rano a kąpiel o19 to na sen do 4tż można oczekiwać do 5h, 4-8tż 4-4,5h, 8-12tż 3,5h… u mnie z tak +/- 30-45 min wygląda. To żeby drzemki były o mniej więcej stałych porach zaczęłam pilnować kiedy Klara miała skończone 4 tyg, bo wtedy już zaczynała mieć dłuższe okresy aktywności. Wiadomo, każdy musi dopasować co mu pasuje.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miila ja juz nie planuje wiecej porodow dzieci oczywiscie przy 2 planowanych jak bedzie niwplanowane to bede kochac bezgeanicznue. Ja tez sie ciesze z kazdego dnia i tesknie za poprzednim a u mnie to juz ostatni raz wiec smutno mi.
A ja w ciazy bylam juz na roczku corki juz zaczynalam. Jak sie Wam uda to tez bedzie 2 Maluszkow. Moze i ciezko wciazy i pozniej z 2 ale ja nie zaluje. Ciesze sie. Jedyne co to to ze nie moge sie nacieszyc.

Ah za 2 h maz do pracy a za 3h tesciowa i sama zostaje i sie okaze eh.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Wspolczuje ws ystkim dziewczynom placzacych dzieci.
Moj byl kiedys taki fajny a teraz popoludnia i wieczory coraz bardziej nerwowy. Nic nie pasuje. Nie wiem czy to kolki bo to nie jest tak ze nie da sie go utulic. Tylko wszystko dziala na piec minut. Jakby byl zmeczony a nie umial usnac i coraz bardziej sie nakrecal.
melly dasz rade. Przynajmniej nikt ci sie nie bedzie wtracal

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Ewee - bujanie na piłce? siadasz sobie na taką do ćwiczeń tak? i w rękach bobas? bo widziałam ostatnio takie zdjęcie, że ktoś brzdąca na brzuszku na piłce, nie wiem "masował"?, chciałam więcej napisać, ale musze szybko \zrobić zamówienie na gemini, póki w miarę mały z mężem się "bawi".. o nie i wykrakałam.. płacz się zaczął..
Oby chociaż do księdza się udało skoczyć, bo mamy w planach dziś chrzest zaplanować..

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

A ja znowu po wieczornym maratonie Wiktora... Ja szczerze to juz nie wiem o co chodzi.. Wykapalismy go wczoraj troche wczesniej, ok 20.30, zjadł, zasnął ale jak go odłożyłam to sie obudził i był koniec.. Do 23 noszenie, śpiewanie itp. Oczywiście bez rezultatu. To cycek. Zjadł, przysnął. O 24 cos go obudziło, to do cycka ale tylko chwycił i zasnął. Cycki puste, wydojone.. Obudził sie o 2.30, 5 i teraz 7.30.. Wczoraj moj poziom frustracji i złości był na granicy. Podniosłam głos na Wiktorka, czego okropnie żałowałam wiec sie popłakałam i wyżylam na mężu.. On uwsza ze maly jest glodny ZA kazdym razem kiedy płacze.. A on sie poprostu nie potrafi inaczej wyciszyć. Czemu on nie chce smoczka?! Spróbuje zeby sie dzisiaj wieczorem pożądnie zdrzemnął, chociaż i to czasami trudne. Bo mi to wyglada na atak histerii ze zmęczenia... Nie wiem..

Odnośnik do komentarza

unatu wlasnie tak. Siedam na pilce z bobasem na rękach i delikatnie nie kołysze lub "skacze". To jest bardziej forma lulania gdy widze ze dziecko zmeczone a samo nie moze zasnąć.

Dzisiaj slaba noc. Ale sami sie prosilismy bo daliśmy pospać po poludniu. Chcieliśmy jednak sprawdzic czy wpłynie to na nocne spanie czy nie... no i wplynelo :/

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

kumi kolki są najgorsze między 5-8tż. Nie na na to lekarstwa. Ja zrobiłam wszystko.pediatra alergolog usg brzucha wszystkie kropelki dostępne na rynku itp.....trzeba przetrwać!

agulaa moja gwiazda tez dużo płacze. .....praktycznie non stop o ile nie ma smoka w buzi. Jest nieco lepiej od kiedy jest bardziej kumata i wykazuje zainteresowanie juz zabawkami. Ale do 3 miesiąca tak mize być bo to jelitka.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

Jakie zabawki polecacie dla tak małych dzieci? Mata I co jeszcze? Zbliża się Dzień Dziecka... Chrzciny... Dziadkowie pytaja co kupić. Ja jestem zielona W tym temacie. Chce coś rozwijającego.
Moja mała śpi dużo. trudno mi ja aktywizować jakoś takie małe niekumate słodkie maleństwo.

Polecacie jakaś stronkę która wyjaśni temat szczepionek? Co Kiedy obowiązkowe ile płatne te dodatkowe ? Chce zagłębić temat I podjąć decyzję. Wiem że wiele artykułów jest sponsorowanych. Kurczę Wasze zdanie opinie mnie bardziej interesują niż naukowców wielu położnych itp-na wszelkie tematy. jak dobrze że tu trafiłam

Odnośnik do komentarza

Paulina u nas niestety też rewelacji nie ma, zwłaszcza, że sypialnia tak położona, że 3-4 w nocy świeci słońce prosto w okno. W zeszłym roku sprawdzały się grube koce na oknach oprócz rolety. w tym jeszcze mi to nie zaczęło przeszkadzać, ale to chyba kwestia tego, że już 2 tydz. u nas leje i zachmurzone niebo ciągle, więc automatycznie jest trochę ciemniej, trzeba to przeczekać, ale też się martwię, że mała zamiast od początku uczyć się dnia i nocy, to taki cyrk ma zafundowany :/

agulaa do decyzji i planach o następnym dziecku trzeba dojrzeć, zwłaszcza po niedawnym urodzeniu pierwszego :) ja wiem, że chcę mieć 2, a może nawet 3 szkrabów, ale na tę chwilę myśl o kolejnej ciąży mnie przeraża, najpierw muszę przetrawić ból związany z pierwszym porodem, a Ty "uporać się" z płaczem Małej. myślimy o ok 3 lat różnicy między dzieciaczkami

aktywność moje dziecię najchętniej cały dzień przesypia, a aktywność włącza się jej między godziną 21, a północą. wiem, że to niedobrze, ale cokolwiek bym nie robiła, żeby zachęcić ją do aktywności w dzień, ona ma mnie głęboko w poważaniu i albo zasypia, albo zaczyna głośno krzyczeć, uspokaja się na rękach, po czym i tak zasypia...

dziś w nocy obudziła się ok godz 2, zaczęła cicho kwękać, więc ja szybko ją do siebie na karmienie, a ona tylko ziewnęła, wtuliła się we mnie i poszła dalej spać. moje dziecko to mistrz manipulacji i wielka fanka przytulania się, widać ;)

sutki jak tam wasze rany? u mnie jeden sutek już w trochę lepszym stanie, ale drugi ma taki ubytek, że masakra... wietrzę, smaruję mlekiem, maścią, a on się tylko powiększa i coraz bardziej boli :(

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

No i jestem sama z dziecmi, padlan w nocy z synkiem.mialam go nakarmic nalezaco o nawet nastawilam.budzik.zeby za.20 min go polozyc ale noe slyszalam i wstalam po 2h i noe wiedzialam.czy.duzo.zjadl.czy nie polozylam.i po h znowu wstal polozylismy sie i o 4 jak wstal.maz.to corka tez z.placzem i wzielam ja do siebie ale zaczela.juz.wariowac maly przebudzal sie. I juz mi lzy polecialy jeju jak.dam rade a.jeszcze tesciowa byla i noe chcialam.zeby.corka ją glosno wolala.
Ranek byl.ciezki bo jedno.plakalo.przez.drugie ale jak ogarnelismy sniadanie to malutki.pojadl.i zasnal.na.3h ka.nawet pranie jego.zrobilam ale.bede robic jak.maz.bedzie.wracal. Teraz corka zasnela ale synek wstal wiec karmie i nie pospie.
Rozpalilam troche w piecu bo chcialam wywietrzyc pokoje. Takze narazie ok.

Paulina my.nie mamy.bialych.nocy alw sloneczny pokoj.corki i jasno dlugo dlatego wlasnoe.dzis maz odbiera nowe rolety gumowe, identycznie beda wygladaly jak.poprzednie z obu stron tylko grubszy gumowy material i choc kremowy kolor to nie przepuszcza slonca. Niestety jest jeszcze problem ze jest goraco i wiatrak za duzo nie.daje.
Ja z synkiem w chlodniejszym pokoju ale nie mozemy spac wszyscy bo dzieci sie budza nawzajem.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Flawia moja Emi starsza o 4 dni od Twojej gwiazdy:) mamy mate, bujaczek, grzechotki, maskotki ale nimi interesuje sie na doslownie moment. Jak jest na macie to rozmawiam z nia o zwierzatkach co robia, jakie sa itp, itd. Chodzimy po mieszkaniu, opowiadam jej rozne rzeczy, czasami pierdoly;) pomoze na chwilunie, podobnie jak spiewanie. Na szumisia tez srednio reaguje. Kupoilam ten smoczek z aventu ale jak go probuje dac to sie krzywi;)
Teraz jestesmy na cycusiu i mam chwile odpoczynku:)

Odnośnik do komentarza

unatu doradca od chusty mowila ze takie maluszki tez juz mozna klasc ma pilce tak jak mowilas i ze to moze zastąpić lezenie ma brzuszku

A tutaj znalazlam link odnosnie tego balansowanie na piłce

Juhu! Aniela polubila sie z chusta! No i udalo sie ukoić jej niespokojny płacz. Moze jak troche odpocznie to bedzie mials lepszy nastroj :D

kigullek co do chustonoszenia to znam dwie osoby ktore uczyły sie z yt i krzywdy nie zrobily ;-) po n dzisiejszych warsztatach powiem tylko ze nalezy zwracsc uwagę by dzidzius miał okrągłe plecki, aby raczki były tak jak do spania na brzuszku a kolanka na jednej wysokosci. Samo wiazanie nie jest b. Trudne :)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Juz nawet nie bardzo pamiętam co ktorej chcialam napisac :(
Na pewno do Melly ze jak pisalam o kąpieli to mialam na mysli dziecko a nie siebie, z tą rana to moze u Ciebie jest tak ze Ci pociekla krew ze srodka po ranie i stad wrazenie ze to niby krew z rany? Polozna oglada Ci krocze? Martwi mnie to ze tak dlugo czujesz tam ból, mi tez sie zdarza czuc ból jak np dlugo pochodzę albo mocno sie naciagne to gdzies tam w srodku czuje jeszcze jakby delikatne ciagniecie ale nic strasznego..

Odnośnik do komentarza

paracetamol mi po porodzie w szpitalu dawali 4 tab na dobe i mowili zeby brac ze na karmienie nie wpływa a wazne by matka czula sie dobrze.

Anna dziekuje ze pytasz, u mnie niedziela faktycznie lepsza! Po jednorazowym podaniu mm cycki jakby wrocily do formy, dziecko spokojniejsze, bardziej wypoczete, w dzien grzeczniejszy jadl juz tylko moje i różnie, co godzine lub dwie czasem trzy, zasnal nam o 20 pozniej karmiony i przrwijany od 23 do 1 i spal do 4.10 wtedy byl pisk ze glodny zjadl i spal od 5.30 do 8.30.
Dzis w dzien jest znosnie ale spiro sie karmimy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...