Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Atta no co ty ;) ja też tak mam. Mój mąż parę razy w tygodniu wychodzi do znajomych ( w tym był 2 razy) a ja mu tylko zazdroszczę. I to wszystkiego, tego ze może się napić piwa zapalić wyjść z domu czy nawet posiedzieć sam w pokoju obok. Ale dzisiaj mu powiedziałam ze mu zazdroszczę ze może z kimś porozmawiać. Smutno mi było bo mieliśmy iść w ten weekend na obiad ze znajomymi, potem mąż obiecał mi ze najwyżej pójdziemy sami a dziś juz powiedział żebyśmy zamówili coś do domu... tak bardzo chce wyjść z domu do ludzi... nawet 20 min w galerii w sobotę bylo dla mnie jak super impreza. Brakuje mi kontaktu ze światem poprostu. No ale po rozmowie mój mąż obiecał ze będzie się więcej zajmował mała. Jakoś musi się nauczyć i zacząć ja uspokajać jak płacze bo ja też chcę czasem wyjść i coś zrobić. Ma na to tydzień ;) bo w sobotę idę do fryzjera wiec będzie musiał dać sobie radę sam. Chociaż już zapowiedział ze jak mała zacznie płakać to ja włoży do nosidełka i mi ją przyniesie do salonu...
Spanie na brzuszku- moja córcia ostatnio bardzo to polubiła. Ale śpi tak tylko u mnie na klatce. Oj będziemy mieć z nią problem bo odzwyczaja się nam od łóżeczka i woli spać ze mną na poduszce, w chuście albo właśnie u mnie na klatce... I tez ma nóżki na żabka.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Heltinne hhehe Ty sie.wyrwalas a tak jak ja niby sama a jednak kupujesz dla dzieci;D hehe.
Corka tak jechalismy wsrod zwierzat to szczesliwa a jak.juz wysiedlismy i spotkala kuzynke (3letnia, taka sama.roznica miedzy nimi.jak.miedzy moimi.dziecmi, dlatego tak.zaplanoealismy dziecko) to juz zwierzeta nie.byly wazne ale bawily.sie na.karuzelach i zabawkach. Niby blisko.domu a jednak takie popoludnie inne niz wszystkie od 2 tyg a ja mimo.placzu synka.odpoczelam psychicznie. Ja lubie sie.wyrwac z tych rutynowych czynnosci, tylko moje krocze troche pobolewa teraz. Eh 2 tyg jeszcze 4 do konca.

Jakbym miala jechac za granice to tez razem. No to podziwiam bo ja za granice nosa noe.wytkne. Tak narzekam na.tesciowa ale chce zeby dzieci mialy blisko.obie.babcie. Ja mialam.daleko:(

A ja wczoraj.bylam.na.urodzinach bo robili.na.dworze. Zjadlam.kielbaske.z.grilla i jednego z tortow truskawkowego bo czekoladowego sie balam. Synkowi nic nie.bylo ale koniec slodyczy ja wracam.do.formy. To byl tylko.kawalek. Z reszta niedobry.

Ataa moze zrob jak Heltinne radzi. Zatesknisz odpoczniesz. Ja akuratvz tych co nie.zostawie malenstwa bo.bym tylko.sie.stresowala. Dzisiaj tesciowa czy zostawiam Malego czy z.nami.jedzie. yh az mnoe ukulo serce. Ale Ty zostawilabys mezowi.wiec super.
unatuja narazie plakalam na.sama mysl a za tydzien.sie.okaze.jak.wyjdzie.na zywo jak.zostane sama.w.domu. a na.2 zmianach bede z tesciowa i nie.wiem jak.mam.polozyc corke.zeby maly.sie.noe.obudzil.w.2 pokoju a.tesciowa mi.go.noe.rozbudzila.gadaniem.do.niego. My z mezem mamy swoje zasady a tesciowa swoje.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Podczytuje na bieżąco, ale ostatnio ciężko znaleźć chwilę na kompa, a telefon doprowadza mnie do szału, żeby cokolwiek na nim napisać.

U nas dziś nocka ok, ale przespana w naszym łóżku - karmię małego na leżąco i się 'wyślizguje'. Przedwczorajsza.... myślałam, że pier!#%^& dostanę, nie dość, że zostałam sama (mąż pojechał na piłkę) to odkładałam małego 5 razy i za każdym się budził, więc wisiał na cycku 3h, po czym w końcu o 1 udało mi się, że zasnął w naszym łóżku przy cycku. Potem pobudka co chwile, 4 kupy, bąki non stop, płacz, wydaje mi się, że bolał go bardzo brzuszek :( mąż stwierdził, że to może po cebuli, którą jadłam tego dnia. Wczoraj cały dzień goście, robiliśmy grila i co chwile siedziałam sama w sypialni karmiąc, dziś mały dzień nie spał prawie nic, po kąpieli płacz i prężenie się przy cycku, wypił 60ml mm i zasnął choć też nie od razu. Jutro mąż wraca do pracy i zostaję sama w dodatku z ekipą na ogródku, który w końcu robią i przy dziecku na cycku będę musiała ich tam pilnować i nadzorować prace, zaczyna mnie to trochę przerażać :(

ZEZ u nas mały też zezuje czasem, zwykle jak leży sam w kołysce i próbuje na czymś skupić wzrok.

Spanie na brzuszku nasz nie lubi, jest krzyk, nie wytrzymuje tak długo, więc go nie męczę przesadnie, ale główkę podnosi ładnie, więc myślę, że nie mam co się spinać.

USG bioderek robiłyście już? my mamy w piątek, to będzie skończony 6 tydz.

Odnośnik do komentarza

Magda poki nie bedziesz w 2 ciazy to chyba nic strasznego jak sie przyzwyczai tyle ze Ty nic nie zrobisz. Ja tak nauczylam a pozniej nam sie zachcialo 2 dziecka i juz byl.problem.bo.nauczylismy corke rzeczy ktore byly.dla mnie uciazliwe, bez ciazy ok by bylo, nie przeszkadzalyby mi.
malagaja juz tesciowej gadalam przy corce ba nawet afery byly ale i tak duzo corce pokazala a pozniej problem. Tesciowa to do dzis by tylko.wnusie tulila ale ona ma nogi i umie chodzic oczywiscie biega ale kiedys to zwracalismy uwage ze po co ciagle na kolanach i tak pewnie z synem bedzie.

Wiecie tak sie balam odwiedzin a byla tylko mama z siostrami i chrzestna z rodzina a reszta na dworze widziala.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Miilano widzisz, człowiek układa sobie czarne scenariusze a potem okazuje się ze jakoś to die układa.
Jestem z siebie prawie dumna, byłam dziś asertywna. Po ostatniej akcji goście z zaskoczenia, nie zgodziłam się na wizytę znajomych. Chciałam ten dzień spędzić na nic nie robieniu z mężem i dzieciakami, zresztą po nieprzespanej nocy nie miałam siły na zabawianie gości. Może w następny weekend ...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Czy Wy również musicie przebierać maluszki przy każdej zmianie pieluszki? Mój robi solidne kupki po każdym karmieniu i to tyle ze prawie zawsze wycieka. Dzisiaj przebieralam mlodego 6 razy, masakra...

Do tego ulewa...Tak mocno ze mleko wylatuje mu przez nosek.. i to.po każdym karmieniu! Pytałam położnej, czy to normalne, niby tak, ale jak dla mnie to średnio normalne...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ja mojego musze przebierac czasami ale ze wzgledu na siuski. Kupa nam jeszcse nie przeleciala. Ale prawie od razu przeszlam na pampersy nr 2. Jedynki za nisko sie zapinaly i siuski zawsze gora przelatywaly.
Noskiem mojemu jeszcze sie nie ulalo. To musi byc masakra. Buzka ulewa strozke mleka lub takiego serka wiec chyba mu sie cofa z zoladka

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

malagaprzez siuski tez, zwłaszcza gdy siknie jakoś bokiem. Przewijam go po każdym karmieniu, czasem nawet 2 razy a i tak miejsca w pieluszce brakuje...
Z tym ulewaniem ciężko, nie mogę go spuścic z oka przez dłuższy czas po jedzeniu. Przewaznie leży na boczku, zawsze z główka wyżej (mam kliny pod materacykami) Wczoraj zaczął się krztusic. Spał, nagle mleko zaczęło wylatywac gwałtownie z buzki i noska, machal rączkami i wydawał dźwięki jakby się topil. Jakoś udało mi się opanować sytuacje, ale tej nocy nie dane mi było zasnac... :S

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Niewiem czy to normalne i czy też tak macie ale ja nie jestem w stanie zostawić Hani z nikim nawet na pół Godziny. Obawiam się ze nikt nie jest w stanie zająć się nią tak jak ja. Może to Przesada, a może nie. Sama niewiem. Ale nie chce żeby ktoś inny mnie "odciazal ". Jutro Jedziemy pozalatwiac kilka spraw ale myślę że i tak Hanie weźmiemy ze sobą

Odnośnik do komentarza

Heltinne mojemu Synkowi tez się tak ulewa, chociaż w sumie od kilku dni odpukać jest lepiej, nie wiem czy można to powiązać z podawaniem sab simplex, u nas jakoś się tak złożyło. Wiem co czujesz, bo ja dopiero od kilku dni jako tako śpię, wcześniej też się bałam spuścic małego z oka choćby na sekundę bo się bałam ze się zadlawi. Chociaż teraz jak sobie analizuje wszystkie jego ulania (włącznie z tymi nosem) i rzyga to jakoś zawsze nawet sam odwraca główkę na bok, chyba jakiś przejaw instynktu samozachowawczego ;) jeśli bardzo Cię to stresuje to nutricia ma preparat zageszczajacy Bebilon nutrition który ma zapobiegać ulewaniom, kupiłam ale nie stosowałam... można podać przed karmieniem piersią

Odnośnik do komentarza

Miila tak sie zastanawiałam co u was. To na pewno przez brzuszek Jeremi wisiał na cycku, musicie to przetrwać kochana. Przytulam! Niestety te trzy miesiące sa dla naszych maluszków ciezkie ze względu na te brzuszki, ehh. I mam nadzieje ze prace przy ogrodzie pójdą gładko :)
Heltinne super ze spędziliście z mężem tak relaksujący dzien :) u nas tez pogoda marzenie :) z tym uleganiem to Wiktor tez potrafi chlusnąć. Ogolnie ulewa po każdym karmieniu nie ważne jak długo bym go nosiła w pionie, nie ma to żadnego znaczenia i tak ulewa. Dlatego nie żałuje zakupu monitora oddechu, bo dzieki temu śpię spokojnie. Chociaż i tak kładę Wikora na boku tak dla spokoju.

Ogolnie to nie wiem co we mnie wstąpiło bo strasznie zaczęła mi działać na nerwy teściowa.. Miałyśmy zawsze bardzo dobry kontakt i super sie dogadywalysmy a teraz najchętniej spotkałabym sie z nią raz na tydzien.. No denerwuje mnie jej zachowanie przeokropnie.. Jak tylko przychodzi to bierze Wiktora na ręce, nosi, buja.. Ostatnio był marudny bo chciał sie zdrzemnąć to ona 'daj go ululam' ... I moj maz jej dał.. Potem przyjechali wieczorem i siedzielismy na tarasie a Wiktor w foteliki spał po powrocie ze sklepu to ona 'mogę go wziąc?bo specjalnie przyjechałam' po jednym dniu dzwoni czy może przyjedziemy bo ona sie stęskniła.. Wrrrr... A jak mowię mężowi to on odrazu 'a jakbym twojej mamie zabronił przyjeżdzać?'
Dobrze ze jedziemy za miesiąc do Polski bo juz nie wiem czy długo wytrzymam.

A jutro męża urodziny. Robiłam torta i teraz mam wrażenie ze kręgosłup mi pęknie...

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

Laura też czasem Uleje . W nocy stresuje mnie każdy jej dźwięk że może coŚ wyleciało że się zakrztusi. Myślałam że jak ja odbije po karmieniu to tego unikne.

Ja zostawiam ja z mężem czasem sama na pół godz. Zazwyczaj idą na spacer a ja szybkie zakupy.

Ogólnie karmienie nam wychodzi, spacery też tylko usypianie wieczorne po kąpieli to katastrofa . oczy jak 5zł I spać nie chce. W ciągu dnia dużo śpi. niby ja wybudzam tylko czym ja zająć jak ona nawet nie widzi. Wieczory nas załamuja

Odnośnik do komentarza

Melly odnosnie odstawienia mm i butli tez tak zrobiłam. Jak o rzyjechalisny do domu nie dawalam juz mm tylko cyca. W sumie dostawala je 1.5 doby... ale widzialam juz różnicę w ssaniu. Teraz sie karmimy na zadanie + jesli mija więcej niz 3 h od ostatniego karmienia to ja i tak przystawiam.

Mamy odciagajace pokarm... a czy Wy widzicie roznice w ssaniu po podaniu butelkiczy to ja sobie cos ubzduralam ze moze tak byc? ;-)

rana po cc wiem ze temat byl wczesniej.. ale trudno znalezc teraz :/
Pamietam ze było o rozmasowywaniu waleczka... mozecie prosze podrzucic linka?
A jak sprawdzaja Wam sie pasy poporodowe lub majtki obciskajace? Warto?
To że plastry sa słabe to pamietam. Ale jaki krem na bliznę polecacie? Od kiedy nalezy smatowac ?

No i okazalo sie ze nie potrafie odbijac dziecka :/ prawie za kazdym razem po karmieniu ma czkawke i nawet kilkanascie minut po gdy iuz lezy - ulewa.
Jakieś rady? :)

leżenie/kladzenie na brzuszku od kiedy? Zajaczek ma 5 dni i nie wiem czy nie za wczesnie bo ma pępek

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

ulewanie Gabi jest na tym zageszzaczu bebilonu bo strasznie ulewala i nam bardzo pomógł bo nie ulewa.

magda eh złota żona z Ciebie. Male dziecko a Ty pozwalasz mężowi żeby do znajomych sobie chodzil i zostawił Cię sama z dzieckiem. A gdzie pomoc i wsparcie z jego strony?a czas dla Ciebie?

Ja już od jakiegoś czasu jeżdżę z Gabi i Frankiem sama do parku na zakupy czy do rodziców. Dlaczego siedzicie w domu??? Tak nie można!
Ja juz po fryzjerzy i z hybryda .....teraz dieta i wracam do żywych. ....
Dziecko nie może spowodować tego stracicie swoje dawne ja!Ataa koniecznie kup ta dostawę do roweru dla niemowlaka to na jesieni na pewno już z Robertem będziesz wyruszac na wycieczki a na razie wybierz się sama bo zwariujesz!

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Heltinne może to kwestia pieluszek? u nas były mokre piżamki, kiedy próbowaliśmy dadę, pampers ten premium care fajnie wszystko trzyma w środku. 'Jedyneczki' robią się już ciasne, ech, rośnie to moje dziecię jak szalone :)

Załączam kilka obiecanych zdjęć z sesji dzidziusiowej (udało się męża namówić :) ).

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47529.jpg

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47530.jpg

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47531.jpg

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47532.jpg

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47533.jpg

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47534.jpg

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47535.jpg

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47536.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

pieluszki jaki rozmiar używacie? My nadal 1 dada lub rosmanowe.te z Lidla jakaś porażka dla mnie. Duże są I siuski dosłownie mi pływały W środku. A czy wiecie na jakiej zasadzie działa wskaźnik mokrej pieluchy W dadach?niby jest ale gdzie? W Pampersie i babydream zmianie ulega kolor paska na środku pieluchy

Odnośnik do komentarza

No to patrzę ze nie tylko my mamy problem z ulewaniem /odbijaniem.

takaona te aktywnosci to rzeczywiscie trudna rzecz... ale u nas sprawdza sie zabawa nozkami i raczkami, karuzela i ruszanie przedmiotami aby mogla skupić wzrok.

Ogolnie czuje sie dobrzd i karmienie sprawia m i frajde.. ale nienawidzę przewijać :/ no ilez mozna...

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

Milla piękne zdjęcia. Takie subtelne

Krem na blizny
Mi farmaceuta polecił evolet blizny I rozstępy Lbiotica. Ważne jest też oprawianie blizny czyli masowanie jej, naciąganie żeby nie zrobiła się Taka martwa jakby osobna skóra. A Wy co stosujecie?
Zastanawiał mnie też popularny cepan czy jakoś tak. to na bazie cebuli

Odnośnik do komentarza

PaulinaNo dzięki! :*
A teściowej. .. współczuję :( ja bym zwariowała, polecam Ci jednak porozmawiać z mężem szczerze, że to nie chodzi o jego mamę, a o to, że czujesz się osaczona i chciałabyś mieć jednak więcej czasu bez jej obecności, bo zaczynasz być tym zmęczona i nie chcesz by to się w jakiś sposób odbiło na Waszej relacji.

Na bliznę mam Palmers serum. Masaż blizny na yt, wrzucę rano link od Veny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...