Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

pAleksandra gratuluję!!!
Marty grejfrut mimo ze kwasny w smaku odczyn ma zasadowy, inaczej niz inne cytrusy i nie zalicza sie do kwasnych owocow, wiec nie wiem co z ta teoria ale nawet jwsli sluszna to ggrejfruty mozesz wg niek jeść!

I tak ja na szybko, czytam Was trochę ale nie mam jak pisac, mielismy trudna noc ale przy pomocy super położnych daliśmy rade, no i chcialam sie pochwalic ze wychodzimy do domu! A z gorszych info maly ma dziurke w serduszku ale podobno nic groźnego i ma duza szanse ze sie zrosnie. Poza tymna razie ok :) ja jestem zszokowana ze 3h snu teraz to jednocześnie bardzo duzo i wciaz bardzo mało.. pozdrawiam wszystkie kwiwtniowe mamy, a tym jeszcze oczekujCym życzę odpowiednio dlugich i bezpuecznych porodow! Bo tu lexy dziewczyna ktora miala szybki porod dla niej i wygodny ale dla dziecka byl mega trudny i maluszel teraz cierpi niestety... :(

Odnośnik do komentarza

No Helazaczęła ryczeć i mieć mega bąki po tym jak zaczęlam jej tą wit suplementować.Chciałam coś poczytać i masa matek pisze to samo, dzieci niespokojne, placzą mają gazy, problemy z kupą po tej wit.Przestają pidawać i problem znika.
Dla mnie to nowość, bo przy żadnym dziecku nie zalecali tego suplementować.Trzeba zaufać Naturze!

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Mojemu maluszkowi pomaga na brzuszek espumisan, moj. Zdaniem lepszy jest niż sab, juz nie płacze tak strasznie mocno i nie moze sie uspokoić, teraz juz ok. Mam wrazenieze powoli sie uczy pierdziec bo skupia sie na tym bardzo, wręcz widzę kiedy sadzi klocka ;p
Kolkę i tak dostaje ale dużo mniej dokuczliwa bo tylko wieczorem po kąpieli na kilkadziesiąt minut i mija. W nocy spi bardzo ładnie, zasypia około 21:30 i spi do 1:30 a pózniej do 4 i 7. Dzis tak piękna pogoda u nas ze jak tylko sie obudzi to go pakuje i idziemy na spacer :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

U nas... lepiej!! kupiliśmy wczoraj ten Espumisan dla niemowląt celem 'sprawdzenia' czy coś się zmienia po podaniu, bo nie wiedziałam, czy małego nie męczy brzuch i jest postęp, na prawdę. Spokojniejszy, mniej przy cycu chce być niż wcześniej (wcześnej cały czas), położyłam go spać wczoraj o 20.30 i spał do... uwaga! 2.30! 6h, pierwszy raz takie rzeczy :))) potem zasnął i po 3h na jedzenie pobudka.
Teraz śpi w kołysce - szok, sam, w dzień, W KOŁYSCE.
Dałam minimalną dawkę - 6 kropel 3 razy przez dobę. Nie chcę mu dawać nie wiadomo czego i nie wiadomo ile, może to starcza :)

Nat zaciekawiłaś mnie tą wit. K, u nas jakbym miała sięgnąć pamięcią, póki nie dawaliśmy było ok, ja daję Bioaron 2 razy dziennie (rano i wieczorem, bo to i tak dawka tylko 50, a ta nowa zalecana to 150 - więc trzeba by było 6 tabsów dziennie), o jakiej mówisz, że bóle brzuszka? może i u nas by pomogło po prostu nie podawanie jej. Mały ma często gazy, puszcza bąki na potęgę, kup ma dziennie kilka, dziś obsrał się rano po pachy :)

Odnośnik do komentarza

Hej,ja jeszcze w szpitalu,ale już po,ufff.Po ponad dobie dość silnych skurczy skapitulowałam i było cc :/ Zagęszczały się do 4 min. i za chwilę znów wydłużały do 10 min.Nic mi nie chcieli podać wspomagająco,przez tę wcześniejszą cc.Nie chciałam ryzykować,to już 41 tydzień.Ostatecznie moja córeczka przyszła na świat 27.04, 3750 g i 55 cm.

http://www.suwaczek.pl/cache/c0496431c5.png

Odnośnik do komentarza

Nat, Miila mój mały też ma problem z gazami i kupką, założyłam, że to kolki i od wczoraj podaję infacol, bo tylko to jest u mnie dostępne. Ale od tygodnia daję mu kropelki z wit. K+D, położna kazała wit. K do końca 3 miesiąca, wit. D dwa lata. Może to rzeczywiście ta witamina? Ale czy to bezpieczne tak jej nie dawać?

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Mamatita gratuluję <3<br />
Miszka no to może rzeczywiście coś w tym jest, w tej witaminie, choć kurcze przecież D też oleista i po niej się nic nie dzieje? nie wiem jakby to było odstawić K, po coś zalecają, ale z drugiej strony tak jak mówi Nat może natura wie co robi?

Odnośnik do komentarza

Mamatina gratuluję :) no po cc nic nie podają bo blizna może pękać dlatego po jeden cesarce lekarze zalecają kolejne.
Witamina K- podaje się ją jako zapobieganie krwotoku u maluchów ( słabo rozwinięty Układ krzepniecia) i duże znaczenie ma u wcześniaków. Dla dzieciaczków donoszonych ważna jest Wit d. A i tak jeśli mama łyka witaminy karmiąc piersią to cześć lekarzy mówi ze można zrezygnować z suplementacji witamin u dziecka. Wiec każdy ma swoje zdanie. Ale ja też słyszałam że po K dzieci są niespokojne i bolą je brzuszki.
Agulaa płacz maleństwa to najgorsze tortury dla matki. Trzeba dużo siły żeby to przetrwać.
Ale mnie bolą zatoki ! Nic mi więcej nie jest ale zastanawiam się dlaczego teraz. Nigdy nie miałam z nimi problemów...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Miila super że espumisan pomógł. Generalnie już kiedyś wrzucałam linka, że espumisan i sab simplex to to samo, tzn. ta sama substancja czynna. Różnica polega w dawkowaniu - sab simplex zalecany jest w większej dawce niż espumisan. Jeśli u kogoś mimo przeliczenia i podania tych samych dawek jeden z nich działa lepiej lub gorzej, byc może kwestia leży w dodatkach które mogę byc ciut inne, i bardzo rzadko, ale jednak też miec wpływ na działanie.
Nat34 to bardzo ciekawe co piszesz o tej wit.K... bycie jedną z ostatnich kwietniówek ma jednak swoje plusy, obczaicie wszystko co i jak, i może mi bedzie potem ciut łatwiej :)
Miila odstaw po prostu wit. K na kilka dni i zobaczysz czy jest różnica, brak jej przez kilka dni na pewno mu nie zaszkodzi.
Mamatita gratuluję!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję wszystkim nowym Mamom, czytam regularnie w czasie karmienia, ale ciężko coś napisać.

U nas ostatnio też regres. Malutka już spała kilka nocy od 21 do 2-3, w dzień też jako tako, ostatnie trzy noce budzi się o północy, potem już co 1-2h, w dzień też nie umie pospać, chodzę jak zombie, ewidentnie brzuszek dokucza, puszcza bąki, wierci się i na chwilę lepiej, za chwilę znowu. Kupy strzela, jak raz mi na przewijaku zrobiła bez pieluchy, to było pół metra dalej, zagazowany ten brzuszek, dzisiaj już wysłałam męża po bobticon, szkoda mi jej. Krzyczy przez sen, powierzga i śpi czasem dalej. Nie zauważyłam pogorszenia po vit K. daję od 2 tygodni, gorzej jest dopiero od kilku dni. Mleka też mi się wydaje że mam mniej, córa częściej pije, mama twierdzi, że ja za mało piję i to dlatego, no nic postaram się więcej.

Jeszcze co do blizny po cc, ja dostałam contractubex do smarowania na dzień i sutricon żel na noc. Ktoś pisał o goleniu - mi lekarz powiedział, że przez rok nie opalać i nie golić. Wałeczek też jest, ale po smarowaniach i masażach maleje. A ćwiczenia są w necie od pierwszych dni po cc, ale mi osobiście ciężko czas znaleźć. Chciałabym w końcu regularnie na spacery chociaż wychodzić.

Odnośnik do komentarza

Nat nie wpadłam na to, żeby sama wziąć, przecież dostanie w pokarmie. Ja też mam twist off, nie lubię ich, bo zawsze mu się wylewa na polik.

Jak u mnie dziś cudownie! jestem pierwszy dzień sama z małym odkąd się urodził, mąż ma jakieś szkolenie do 17stej. Siedzę w fotelu na tarasie, słońce praży, mały w wózku śpi, ahhh :))))

Odnośnik do komentarza

pAleksandra - gratuluję! super, że już "rozpakowana" jesteś ;D

Mi się udało, ze dwa razy może podać małemu smoczka, tak to wypluwa, nie chce.

Czy może u któraś z Waszych pociech ma powiększone sutki? takie kuleczki dziś wyczułam, niby na internecie piszą, że nie ma się czym martwić ale wolę się u nas upewnić ;P

Dziewczyny, przerażam siebie! pochłaniam jedzenia dwa razy więcej niż w ciąży! To przerażające.. nie mam uczucia głodu, tylko po prostu taką niepohamowaną chęć jedzenia!

PaulinaNO - często robiłaś postoje?

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Klara ma ewidentną kolkę … każdego dnia po południu jest 3h płaczu. Na szczęście nie jest to najgorsza postać, ale jednak. U nas vit K była w formie zastrzyku zaraz po urodzeniu, bo wcześniak jak by na to nie patrzeć, więc nie mogę zwalić na to, a vit D to jedna kropla na mój sutek…też nie powinna podrażnić brzuszka.

Miila super, ciesz się popołudniem. Fajnie, że masz taki dzień szczególnie kiedy jesteś sama.

U mnie odwrotnie … od paru dni zmuszam się do jedzenia … mogłabym nic nie jeść :/ martwię się bo o ile Klarze to nie zaszkodzi to u mnie zrobi spustoszenie. Już czekam kiedy będę wyczesywać pasma włosów, zawsze działa to na mnie depresyjne :((

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

hej wszystkim

Ataa moj synek tez ma ta dziurke w sercu to fizjologiczne, kazde dziecko.ma w okresie plodowym tylko naszym nie zdazylo sie zamknac i trzeba skontrolowac za 2 mies. Nie martw sie.
unatu te sutki to od hormonow matki i minie, dzis polozna mowila ze jesli pojawi.sie w nich mleko.lub zaczerwienia to zrobic cieply oklad z pieluszki a jak cos to lekarz, nie wyciskac nie naciskac niech jest.

Co do wit K u mojej corki dawalam normalnie i zadnych ekscesow nie bylo. Teraz dostalismy jedna tabl z wieksza dawka.

Za 2 tyg jedziemy do kliniki z raczka Synka i zobaczymy co w trawie piszczy. Niestety znowu musze zostawic corke;( bo nie ma jak z nia tam skoro my razem do lekarzy. Dzien z glowy.

Syn je i spi a ja robie co trzeba. Corka tez lepiej tylko tesciowa sie wpycha wszedzie, wolam corke zeby poglaskala malego to zaraz tesciowa tez glaszcze lub gada. Yh. A od jutra goscie.
A ja dzis z bolacym kroczem, chodzilam w legginsach i podpaska i tak mibtroszke spuchlo i teraz szczypalo. Zaczelam chodzic w koszuli bez majtek bo bolalo az.
Ja wlasnie jem mniej, jem bulki chleb jogurty naturalne a na obiad narazie zupy mleczne. Zjadlam bananabtak kazali unikac owocow, ze juz mialam schizy i nic. Schudlam z porodu 12 kg, jeszcze z 5 ale to dopiero tydzien po. I tak mowia ze juz schudlam haha.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Vena a może się obejdzie bez gubienia włosów :) ja się też zastanawiam, bo wszystkie koleżanki mówią, że jak po chemi podczas karmienia, kiedy jest to największe 'bum'?
Ciesze się, cieszę, tym bardziej, że ostatnie dni były dość kiepskie i nie miałam ani chwili dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...